Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak nasi dostawali od muay thai


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nasi dostawali od muay thai
Władysław
No znawca to ty jeteś pierwszej kategorii : zapomniałes jeszcze dodoac ,że JD uczy was chlastac nożem ( nic nie wiem ,że zakładaćie ogólnopol;ska masarnie) :)
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nasi dostawali od muay thai
Podsumuje całą tą rozmowę - SHIDOKAN KARATE - MMA :) ...........i nic więcej nie powiem.
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nasi dostawali od muay thai
karateka1 nie masz racji..
my zakładamy chińską restaurację (mamy jeszcze tonfy - korby do mielenia ryżu ;) ) :D :D
a jednak szkoda troche ze sai'ów uczyli się tylko szefowie niektórych klubów... chociaż pamiętam jak na pierwszych treningach przodowały "latające tonfy" więc z sai'ami to by była masakra :twisted:

a co do władysława.... w rękawicach? z tego co wiem to faktycznie mają treningi full-contact ale narazie nadal główną walką sportową jest knockdown (walki w piatskówkach lub gołe pięści), i co to są ochraniacze na "ludki" ? ja mam na goleń+stopa.... :wink:
  • 0

budo_lukew
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nasi dostawali od muay thai
[quote]Podsumuje całą tą rozmowę - SHIDOKAN KARATE - MMA ...........i nic więcej nie powiem.

Matysshido OSU! :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nasi dostawali od muay thai
Za Oyamy to, za Oyamy tamto. Liczba straconych zebow nie uczyni z nikogo niezwyciezonego. Tak sie rodza mity. A prawda jest zgola inna - widac ja w K-1. Tylko nieliczni przedstawiciele kyokushin odegrali jakas tam role.
Wspolczesnie coraz wiecej przedstawicieli tego stylu zapoznaje sie z technikami bokserskimi.
K_P
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nasi dostawali od muay thai

Za Oyamy to, za Oyamy tamto. Liczba straconych zebow nie uczyni z nikogo niezwyciezonego. Tak sie rodza mity. A prawda jest zgola inna - widac ja w K-1. Tylko nieliczni przedstawiciele kyokushin odegrali jakas tam role.
Wspolczesnie coraz wiecej przedstawicieli tego stylu zapoznaje sie z technikami bokserskimi.
K_P


A ja myślałem,że startuja ludzie z najbardzie polularnego stylu oyama karate w tym całym k-1 :(
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nasi dostawali od muay thai
karateka1 coś ty sie na nas tak uwziął? kk, k-kan tak samo jak oyama dostaje w dupe w k1 i taka jest prawda bo za mało trenuje się pod tego typu zawody. Chociaż style sie reformują, przoduje k-kan bo oni naprawde świetnie radzą sobie z przemianami do MMA, są tam już rękawice i parter za co naprawde mają wielki +. Oyama powoli ale także się reformuje, wprowadza sie rękawice i elemety parteru (nie jest tego tak dużo jak w k-kan ale powoli się rozkręca). Nawet zawody full contact zaczeto organizować ;) . A IKO1 chyba nie bardzo. Nie widziałem jak tam teraz u shihana D trenują ale nic nie słyszałem żeby ćwiczyli full contact albo parter...
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nasi dostawali od muay thai
Czy to kan czy IKO jedno jest pewne robia kk i jako jedyni z tzw czystego karate zamiatali na ringu. Brak umiejętnosći nadrabiali dobrym przygotowaniem KK i wola walki , która nauczał sosai Oyama ( ten prawdziwy). Jakos nik nize zabłysnał z Oyama USA nawet na arenie międzynarodwej karate.

A tak an powąznie to jakos pod upada orgnizacyjnie Oyama karate i coraz częściej ludzie rozglądaja sie za org. KK, gdzie moga powrócic do żródeł.

Chyba wiesz ,że Sigeru ma niebawem zastapić sihan Dyduch i tak bedziemy mięc tsunami 2 w Polsce :(
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nasi dostawali od muay thai
a kto ci takich bajek naopowiadał? 8O :D :D
stary jestś moim bogiem...
i ty w taką bajke uwierzyłeś? OMG...
z tego co ja wiem to S. Oyame ma zastąpić Yasuchiko Oyama (chyba już następne egz. na dany będzie on przeprowadzał).

czystego karate? a kk nie powstało czasami z innych styli? Sosai dostał olśnienia czy jak? on czasami nie trenował karate tradycyjnego/okinawskiego, shotokau, goju-ryu ? nie rozumiem co masz na myśli....

a co do sukcesów to moze zerkniesz np. na
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
tutaj masz sukcesy tylko polskiej reprezentacji (jezeli uważasz że poziom zawodów oyama jest za niski to patrz tez na inne zawody - chyba że ciebie interesuje tlyko k1 czy UFC i Pride ale wtedy sam wiesz ze kk i k-kan też się nei popisały...)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nasi dostawali od muay thai
Ale krećisz kombinujesz , piszesz okręznie heheheh .Nie ma jak to brat po bracie co ?. Chcesz powiedziec,że jednak odchodzi w cień Sigeru tak więc Oyama krate stracił ostatni swoj filar medialny -szkoda :(
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nasi dostawali od muay thai
Shalom po 1 K - kan nie brało udziały w K-1 , brali udział w spotkaniu z chinczykami.

Przedstawiciel Oyama Karate brało udział w Vale tudo w 1994 roku to po drugie ...

Po 3 to te przemiany w kierunku MMA to chyba nieporozumienie i lekka przesada.

Kojenjna sprawa, powiedz mi ile jest tego parteru w K-kan? Chyba panowie toche przesadzacie z tym rozwojem(??) parter nie jest integralna czescia Kyokushin zarowno K-kan jak i innych IKO. To ze sa elementy parteru, uderzenia na głowe, itd to swiadczy tylko o otwartosci trenera i to jest plus.Nie popadajmy w skrajnosci - z jednej strony Matsui a z drugiej Royama ...kazdy z nich ma swoja filozofie Karate i takiej naucza.

Pamietajmy o czystym Kyokushin Mas Oyamy.
  • 0

budo_wilus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nasi dostawali od muay thai
Widzę że każdy temat kończy sie prędzej czy później na wymianie - kk czy oyama itp. Już chyba wszyscy ( oj sorry jak widacćwyjątki) przyznają, że to nie ma znaczenia czy robisz to czy tamto - byle robic to najlepiej jak potrafisz.
Takie teksty - rozwalają tematy - aż nie chce się czytać tej kiepskiej konwersacji. (może faktycznie tak trzeba??)

A tak wogóle to ciekawe zdjęcia.
faktem jest, że robienie tego typu spotkań i mówienie co lepsze co gorsze jest takie sobie. Te zdjęcia i wydarzenia są sprzed lat wielu. Propaganda nadal nie śpi i niedawno jak wiemy z podobnym skutkiem, tym razem na + dla kyokushinu IKO Matsu,i zorganizowano spotkanie systemów kyokushin vs K-1. Co z tego wyszło każdy już wie - ale oglądając to "wydarzenie" do dziś czuję niesmak i zażenowanie.
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nasi dostawali od muay thai
Oprawa tego wydarzenia Kyokushin vs K-1 była naprawde imponujaca, natomiast merytpryczna zawartosc tej imprezy zenujaca była, poziom nbbardzo niski z małymi wyjatkami...szkoda,ze nie zroganizuja spotkania IKO Matsui vs IKO Midori czy cos podobnego. A jak juz sie biora za rywalizacje z K-1 to niech biara dobrych zawodnikow z K-1 a nie jakis trzecioligowych - oprocz Bonjaskiego oczywiscie.

Rowniez mam bardzo mieszane uczucia ...

Pzdr
  • 0

budo_wilus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nasi dostawali od muay thai
Maniak - fakt - z tym parterem w tak dużej porcji - to przesada :D
Zresztą w walce z chinczykami w Sanda - niestety 5:0. Tam oprócz uderzeń powiedzmy jak w k-1 sa rzuty - ale nie ma walki w parterze. Generalnie inny sytem walki. Ze strony chinczyków - najlepsi w dziedzinie po stronie japończyków + 1 kazach raczej dobrzy lecz niewiele praktykujący rzuty. Efekt jak widać - ale nikt - nawet chinczycy - nie mówią o zwycięstwie stylu czy narodu itp. po prostu nastapiła wymiana doświadczeń. Chinczyką spodobało się twarde podejście do sprawy a japończyką ten rodzaj sprawdzenia. Rewanż nastapi niedługo.
Kto wie czy w Chinach nie zaczną ćwiczyć kyokushinu?? :D
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nasi dostawali od muay thai
Ja z niecierpliwoscia czekam na rewanz i chyba nie musze dodawac za kim bede trzymał kciuki :)

ale nikt - nawet chinczycy - nie mówią o zwycięstwie stylu czy narodu itp. po prostu nastapiła wymiana doświadczeń.


Własnie ! i oto chodzi ...era rywalizacji stylow juz chyba mineła i nie ma sensu udowadniania sobie kto jest lepszy czy gorszy... spotkania tego typu maja miec własnie charakter poznawczy , maja uczyc doswiaczenia i poszerzac horyzonty Sztuk Walk, a nie siac nienawisc miedzy stylami. W tym wszytskim chodzi przeciez o to samo .

A codoKyokushin w Chinach to tamjuz trenuja styl Mas Oyamy... Iko Matsushima ma swoich przedstawicieli w ChRL ->Hideo Takabuchi (BC),Zai Yan Zhao (BC) i Feng Zhao (BC)..jednak tak sobiemysle, ze Chiny to ogromny kraj i wszyscy sie pomieszcza bez problemow :)

pzdr.Osu!
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nasi dostawali od muay thai
[quote name="budo_MANIAK"]Ja z niecierpliwoscia czekam na rewanz i chyba nie musze dodawac za kim bede trzymał kciuki :)

[quote="
A codoKyokushin w Chinach to tamjuz trenuja styl Mas Oyamy... Iko Matsushima ma swoich przedstawicieli w ChRL ->Hideo Takabuchi (BC),Zai Yan Zhao (BC) i Feng Zhao (BC)..jednak tak sobiemysle, ze Chiny to ogromny kraj i wszyscy sie pomieszcza bez problemow

budo_ady_4
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jestem z miasta
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nasi dostawali od muay thai
sprawdzcie to: wyniki spotkania kyokushin vs K1
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024