Skocz do zawartości


Zdjęcie

Samodzielny trening-dobre rozwiązanie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_teges szmeges
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrołęka

Napisano Ponad rok temu

Samodzielny trening-dobre rozwiązanie?
W sekcji której trenuję treningi odbywają się 2 razy w tygodniu(w poniedziałek i czwartek).Poniedziałkowy trening przeznaczony był zwykle na trening kata,kichon i technik podstawowych.W czwartek ćwiczyliśmy na tarczach,kumite i kombinacje. Ostatnio trener zapowiedział,że poniedziałkowy trening przeznaczony będzie tylko i wyłącznie na trening kata.Zastanawiam się więc,czy nie byłoby dobrym rozwiązaniem zrezygnować definitywnie z tego treningu i robić sobie własny na salce w klubie-na tarczach i kumite.Klub posiada własną salke więc taki trening to żaden problem.zastanawiam się ,czy warto tracić czas na kata,jak z kumplem możemy zrobić sobie niezły wymiot.
Mam tu na myśli solidne na.........e ,a nie jakiś tam aerobik :)
Jarku wiem,że się na tym znasz.Co o tym sądzisz?
Dodam,że ćwiczę 4 lata,mam 6kyu.Jeśli chodzi o egzaminy to jestem w stanie umówić się z chłopakami na trening indywidualny,więc z kata nie ma problemu.Treningi w sekcji uzupełniam własnymi,które odbywają się2-3 razy w tygodniu.Ćwiczę tam kichon,tarcze i kumite.Będe wdzięczny za wszelkie uwagi.
Pozdrawiam :wink:
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Samodzielny trening-dobre rozwiązanie?
Łał ale Was urządził. Jeszcze kihon to nikomu nie zaszkodził, ale cały trening walić kihon to ja .. wybaczcie przesada.
Cóż, niestety trening moim zdaniem 2 razy w tygodniu nikogo do mistrzostwa nie doprowadzi. To na 100% nie ma się co oszukiwać. Aby system treningowy był naprawde skuteczny i oddziaływał na nas odpowiednio trzeba go powtarzać kilkakrotnie w ciągu tygodnia. Ja osobiście sądzę, że 4 razyw tygodniu jest ok. Można suplementować to siłownią lub innymi systemami. Ja osobiście supelemtuje shidokan (2x w tygodniu), grapplingiem (1x w tygodniu), oraz treningiem pałki, noża i ćwiczeniami ogólnymi. W sumie nie ćwicze w niedziele :)

A teraz dalej: trening samodzielny to bardzo smutna powinność. Poza tym preferuje treningi z partnerem (jako że karate to do walki jest :) ) W ziązku z tym sugeruje sprowadzenie sobie partnera trenigowego i uprawianiu walk zadaniowych, nauki nowych technicznych kombinacji do walki, walki z tarczami a nawet sparowaniu na określonym poziomie.
Nie wiem czy takie wyjaśnienia Cię satysfakcjonują, ale pisać by o tym wiele, więc póki co przemyśl co konkretnie jest w zakresie Twoich zainteresowań a ja i inni moderatorzy / użytkownicy spróbujemy pomóc.
  • 0

budo_teges szmeges
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrołęka

Napisano Ponad rok temu

Re: Samodzielny trening-dobre rozwiązanie?
Też uważam ,że w karate chodzi przede wszystkim o walkę.Jak to mówią doświadczeni zawodnicy -"W karate zatacza się kółko ,potem jest tylko walka,walka i jeszcze raz walka."
Powracając do tematu wydaję mi się ,że poniedziałkowy trening w sekcji to czas stracony.Nie zebym miał cos do kata,ale walic na okrągło kata przez 90 minut uważam za głupotę.Ten czas można w końcu sporzytkowac na solidny trening z partnerem,bo o taki trening mi chodzi.
Co do celu,to chciałbym robić stałe postępy w kumite,aby nie być przykładem typowego laika,a kto wie-może i pokusic się o zawody?
Na razie chciałbym jednak skupić się na treningu.Oto mój tygodniowy rozkład treningów:
Poniedziałek Trening w klubie:tarcze,kumite
Wtorek Siłownia
Środa Basen,Siłownia
Czwartek Trening w sekcji-kombinacje,tarcze,kumite
Piatek Basen,Trening w klubie:kumite,kombinacje
Sobota rano-Siłownia wieczorem-Trening w klubie-tarcze,kombinacje
Niedziela Dzień wolny
Staram się urozmaicać trening i wprowadzam kichon i trening stacyjny
I to chyba tyle.Dodam tylko,że ćwiczę z partnerem-razem tarczujemy,ćwiczymy kombinacje.Co do kumite to ćwiczymy w kilka osób,aby się nie przyzwyczaić :)
Czy taki plan jest dobry?Masz może jakieś sprawdzone metody treningowe,które można potem wykorzystać w walce?
Jeszcze raz dziękuje za pomoc :D
  • 0

budo_vitamina 1
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Samodzielny trening-dobre rozwiązanie?
ja bym dodał bieganie
niekoniecznie przez cały rok
można przez miesiąc np w zimie biegać na różne dystanse dwa góra trzy razy w tygodniu (ale naprawdę ostro nie rekreacyjnie)
a w ciągu roku robić sobie sesje trzech biegów(dłuższych 10-15km)na czas w odstępie jednego dnia,kiedy czujesz że kondycja ci siada
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Samodzielny trening-dobre rozwiązanie?
oj Jarek z tym grapplingiem to juz sie obijasz drugi tydzien :)
co prawda wiem ze teraz ostro trenujesz w piatki inne rzeczy...
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Samodzielny trening-dobre rozwiązanie?
A przepadnij, tfu tfu.

Taaaa, ale dla mnie to jak walka w kryzysowej sytuacji.
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Samodzielny trening-dobre rozwiązanie?
Napewno wygrasz i te walke Jarku :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024