Skocz do zawartości


Zdjęcie

Częstotliwość treningu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Częstotliwość treningu

Hi misman


... i ciach to, co powypisywal julineczek...
Julineczek - oczywiscie rotfl z tego co napisales :) Nie czytales uwaznie, probowales wskazac mi droge niosac kaganek oswiaty, powinienem to docenic... ale oczywiscie - maluczki, niewierny tomasz - tego nie zrobie :) Czy moge katowac sie na swoj wlasny, indywidualny sposob ? Mam nadzieje, ze mi pozwolisz - wszak prawo do tego mam zagwarantowane konstytucyjnie... ? 8) :)
  • 0

budo_kuken
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Częstotliwość treningu
Witam.
...to u mnie jest tak:
-pomiedzialek: silownia zakonczona okledaniem worka
-wtorek: w domq lajcikowy trening glownie nastawiony na rozciaganie
-sroda: trening karate w klubie
-czwartek: tak jak wtorek
-piatek: trrening w klubie
-sobota: rano biegam w po parku z trenerem i paroma kolesieami
-niedziela: lecze sie po imprezie (sobota wieczorem)
Ogolnie jest OK i jestem zadowolony z rezultatow. Mam 18 lat 180cm wzrozsu i 70kg wagi, ile mam w bicepsie mnie nie interesuje bo pociagniecie mam calkiem przyzwoite (trenuje 12 rok)
...no i maturke w tym roku tez zamierzam zdac :D
  • 0

budo_julineczek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Częstotliwość treningu
Hi misman

probowales wskazac mi droge niosac kaganek oswiaty,


-Na Twoja ironie w pelni zasluzylem - po prostu nie docenilem Ciebie.
Bez problemu przejrzales moje niecne zamiary.
Oczywiscie masz racje ja chcialem Ciebie wyprowadzic w pole - zwiesc z wlasciwej drogi wiodacej do mistrzostwa karateckiego.
Jak milo spotkac ktogos kto wytrwale do celu dazy i jasnym umyslem swoim kaganki wszelkie :sex_anal:

powinienem to docenic... ale oczywiscie - maluczki, niewierny tomasz - tego nie zrobie


-I dobrze bo ja nie lubiem jak mnie ktos brudnymi paluchami w ranach moich meczesnkich grzebie .
A doceniac ja nie lubie innych i nie lubie jak mnie sie docenia bo to latwo wtedy kogos przecenic - jak stare gacie.
A z tym docenianiem to tak jakos niemoranle jest i jak ktos lubi doceniany byc to robi z siebie blazna : wyobraz sobie droge krzyzowa (jezeli juz przy Bibli jestesmy ) i Jezusa ktory chcialby doceniany byc no wiec dzwiga ten Jezus swoj krzyz i ludzie mu brawo bija za jego sile, wytrwalosc i mestwo no i mysli Jezus jak fajnie docenianym byc no i dochodzi na gore krzyzowa ale chce byc jeszcze raz doceniony no i zawraca z tym Krzyzem i ludzie brawo bija ....
No wiec dlatego mysle pycha grzechem jest.

Czy moge katowac sie na swoj wlasny, indywidualny sposob ?



-Och nie jestes znowu takim indywidualista - wielu tak robi jak Ty i nazywa to tez "Sposob".

Mam nadzieje, ze mi pozwolisz - wszak prawo do tego mam zagwarantowane konstytucyjnie... ?


-Ja tam uwazam ze jak sie przekracza prog sali sportowej, wchodzi do Dojo to demokracja , konstytucja , rownouprawnienie kobiet pozostaja na zewnatrz - w srodku wygrywa tylko ten silniejszy.
Nie wszyscy to sa w stanie zrozumiec i cwicza z tym obciazeniem na garbie cale swoje zycie - a mogli by byc w tak latwy sposob wolnymi , szczesliwymi i silnymi czlonkami - odrzucajac ten balast.
Ja tam zawsze mowie do czlonkow na pierwszym treningu - Prosze caly swoj syf na zewnatrz zostawic, w sali moze tylko smierdziec waszym potem albo gownem jak sie zesracie ze strachu czy wysilku.

Oslepiony - Julineczek
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Częstotliwość treningu
Plan treningowy mam mniej wiecej taki:

Poniedziałek: Karate (ok. 1,5h)
Wtorek: Karate (1,5h) lub siłownia (1h) + piłka halowa (2h)
Sroda: Siłownia (1h)
Czwartek: Siłownia (1h)
Piątek: Karate (1,5 h)
Sobota Karate (1h) [sparingi] + silownia (1h)
Niedziela: boks+bjj (2h) + silownia (1h)
Jezeli zdarza sie ze miałbym 2 dni luzu to wsadzam 5km bieg (ok. 20-25 min)

Taki jest generalnie mój plan idealny ale w rzecz. chodze na 2/3 tych treningów (z róznych powodów np. szkoła,przemeczenie,"buczenie" rodziców), tagże mój trening wyglada róznie w zaleznosci od tyg.

W moim przypadku siłka wyglada bardziej jak rekreacja niz meczarnia.
Spotykam sie z paroma znajomymi, ladujemy ciezarki i cwiczymy wedlug rad osób które jusz kiedys na siłke chodziły.
W dni kiedy oprócz silki mam jeszcze cos siłka jest dosc lajtowa.

Wszyscy pisza ze chodzac na siłke traci sie szybkosc i kondycje dlatego bardzo pomocna jest piłka halowa (po 2 godzinach ciągłej gry na maksa ledwo chodze), i biegi (ostatnio rzadziej z powodu braku czasu)
Apropo kondycji to nadal uwazam ja za swój główny atut (najpierw biegałem, a dopiero potem zaczałem cwiczyc Karate)

Boje sie o spadek kondycji, techniki, koordynacji ale zauwazylem ze odkiedy dolozylem siłke (ok. 1-2 mies) karate cwiczy mi sie łatwiej (łącznie z kumite)

Pamietam ze jak zaczynałem to zrobiłem sobie plan minimum 2 treningi w tyg.Teraz moim planem minimum sa terz 2 treningi karate (ale suma wszystkich musi byc conajmniej 5)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024