Skocz do zawartości


Zdjęcie

O forum


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

O forum
Jezeli ktokolwiek ma jakies pytania o Shidokan, prosze pisac po polsku.

Jezyk angielski tutaj przeznaczony bedzie dla osob z zagranicy, ktore byc moze pojawia sie na tym forum. Nie beda ich obchodzily niektore Wasze pytania, a jedynie tematy zawodow, obozow, itp relacji.

Prosze przeczytac sobie wszystkie angielskie posty, bo niebawem forum bedzie wyczyszczone.


Pozdrowienia,
MR.
  • 0

budo_faolinar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: O forum
a tak się starałem wymłucić coś po angielsku .... :nie:
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: O forum
A, to mozna poprosic Fiodora o zalozenie forum "Rozmowki angielskie" i bedzie mozna szkolic swoj angielski tam. :)
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: O forum
Dzięki, już mi się znudziło pisać w tym pogańskim jężyku...
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: O forum
takie male pytanko- czy mozemy kontynuowac dyskusje na istniejacych tematach, w jezyku polskim, czy wszystko do poczatku trzeba tlumaczyc?
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: O forum
Spoko, dawaj dalej to w końcu nasze Forum :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: O forum
no to super :twisted:
  • 0

budo_yayami_omate
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: O forum
No dobra - mam pytanie. Oczywiście zastrzegam się, że jestem ignorantem, ale kto pyta to, za przeproszeniem, qrwa, nie błądzi.

Mówicie, że to shidokan to system KOMPLETNY. Notabene bywały już kompletne systemy, ale w tym znaczeniu, że były kompletnie do dupy. Oczywiście nie zaliczam do nich shidokanu, ale mam wątpliwość.
Skoro zawody odbywają się się w trzech różnych formułach - to ćwiczący mogą doznawać jakiegoś rozdwojenia, a raczej roztrojenia jaźni :
Ok - teraz knockdown, nie przepraszam - teraz grapling, uff...poszło, i nareszcie thai - rękawiczki, gołe klaty - te sprawy. Ironizując możnaby było wprowadzić jeszcze czwartą formułę- walka na gołe klaty i piątą - plucie na odległość - wszak trzeba być wszechstronnym. Przepraszam - jedynie prowokuję do akademickiej dyskusji :) :)

Mrad pisał kilkakrotnie, że shidokan zwraca uwagę na płynne prześcia między formułami. Jednak te przejścia nie znajdują zastosowania na zawodach - skoro formuły są od siebie oddzielone. Czy nie lepsze są w takim razie nowoczesne sytemy, które stworzyły reguły walki sportowej uderzenia+chwyty ( nie mówiąc o vale tudo - bo to już inna bajka ) ???
Jaki jest tak konkretnie cel tego cudownego rozmnożenia formuł walki sportowej i jak wygląda na treningu to łączenie trzech specjalności w jeden spójny system.
Nie wiem też po co jest formuła Bare Knuckle. Czy to jedynie nostalgiczna pamiątka po kyokushinie ?
Dobra - nie bijcie mnie i dajcie głos :)
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: O forum

Czy nie lepsze są w takim razie nowoczesne sytemy, które stworzyły reguły walki sportowej uderzenia+chwyty ( nie mówiąc o vale tudo - bo to już inna bajka ) ???
Jaki jest tak konkretnie cel tego cudownego rozmnożenia formuł walki sportowej i jak wygląda na treningu to łączenie trzech specjalności w jeden spójny system.
Nie wiem też po co jest formuła Bare Knuckle. Czy to jedynie nostalgiczna pamiątka po kyokushinie ?
Dobra - nie bijcie mnie i dajcie głos :)


Po pierwsze shidokan jest nowoczesnym systemem, jednym z najnowoczesniejszym, w sumie trudno pokazac roznice miedzy nim a innymi hybrydami. Triatlon jest jednym z elementow tozsamosci tego stylu cecha charakterystyczna dzieki ktorej wiesz ze jest to wlasnie shidokan a nie np. shootfighting. O roli szkoleniowej jaka pelnia te 3 formuly najlepiej powie osoba najbardziej kompetentna czyli Mariusz.

Ja moge CI powiedziec jedno ze podczas zmian formuly nie ma zadnej shizofrenii, tylko pot i łzy :) Shidokan rulez!

Dołączona grafika
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: O forum
Yayami - bare knuckle ma sie do knockdown jak pięść co nosa.
Gwoli wiedzy i zrozumienia różnic, zapraszam do Świdnicy - treningi na Hali Sportowej pn. śr. 18.30. Będzie bez kontaktu na twarz rękoma i grapplingu ale w regule bare knuckle.
I zapewniam Cię, że da się podzieliś "jaźnie".
  • 0

budo_yayami_omate
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: O forum

Triatlon jest jednym z elementow tozsamosci tego stylu cecha charakterystyczna dzieki ktorej wiesz ze jest to wlasnie shidokan a nie np. shootfighting.


Taa, zauważyłem - tylko dlaczego dzięki temu shidokan jest taki wspaniały i lepszy od takiego np. shootfightingu ( niezły był ten numer letni Budokana, nieprawdaż :) :) ) Zapewne ten system zasługuje na bicie czołem, ale żeby mógł bić i ja, to muszę usłyszeć jakieś argumenty, albo pójść na treniol. Ale taki jeszcze ze mnie maniak MA nie jest, żeby zasuwać z Wrocka do Jarka, do Świdnicy :twisted:
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: O forum
OK, to ja przyjadę z kumplem do Wrocławia. Trenujemy grappling w piątki. Dam Ci znać kiedy tylko zostaw jakiś namiar na siebie 8)
Robię wiele dla edukacji...
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: O forum
:twisted: :)
  • 0

budo_yayami_omate
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: O forum

OK, to ja przyjadę z kumplem do Wrocławia. Trenujemy grappling w piątki. Dam Ci znać kiedy tylko zostaw jakiś namiar na siebie 8)
Robię wiele dla edukacji...


Ja tu podtrzymuję dyskusję, a ci już na mnie ekipę montują :) :)
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: O forum
NO bez przesady. Chciałem pokazać Ci różnice między bare knuckle shidokan a knockdown kyokushin. Zresztą i tak jeżdżę czasami do Wrocławia na treningi więc właściwie mnie jest bez różnicy.
Pokojową propozycje daje przecież - popularyzuje Shidokan jakby kto nie zauważył :twisted:
  • 0

budo_albert
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dolny slask

Napisano Ponad rok temu

Re: O forum
Jareczku, czyżbyś mnie miał na myśli??? Ale w sumie czego sie nie robi dla populazyzacji Shidokan'u :-) Kiedy jedziemy? :) [/list]
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: O forum
A co masz jakiś problem ? Pamietaj, że dzisiaj trening :)
  • 0

budo_albert
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dolny slask

Napisano Ponad rok temu

Re: O forum
Nie mam zadnego problemu. Ja jestem bardzo chętny jeśłi chodzi o wszelkie formy wymiany doswiadczeń międzystylowych :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024