Skocz do zawartości


Zdjęcie

Taekwondo, a ulica


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_gumslee
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard Szcz.

Napisano Ponad rok temu

Taekwondo, a ulica
Czy uwazacie, ze TKD jest sztuka walki, ktora poradzi sobie z typowymi sytuacjami ulicznymi? Czy moze TKD wedlug Was to sport, ktoory nie ma nic wspoolnego z realna walka?
Czy wasz trener uczy walki w parterze, walki w zwarciu, technik "nie-sportowych" itp. ?

:) :lol: :D :-) :wink: :? :( :cry:
  • 0

budo_f0rge
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo, a ulica
Na pewno lepiej jest znac na ulicy TKD niz nic.
Ale lepiej sprawdzil by sie Kick Boxing albo...
Krav - Maga :D
  • 0

budo_madzia111
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo, a ulica
faktycznie, TKD trudno wykorzystac w takiej walce ulicznej, ale ja sie na ulicach nie mam zamiaru trzaskac, wiec mi TKD w zupelnosci wystarczy:-))) My czasami mamy techniki nie zwiazane z tkd. Uczymy sie roznych technik wykorzystywanych w walce ulicznej, ale to zazwyczaj tak dla rozluznienia, w okresie roztrenowania
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo, a ulica
qrcze- moglibyscie czasem zgladac do innych tematow, w tym przypadku polecam "plusy i minusy taekwondo" oraz "walka uliczna" :wink:
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo, a ulica
Samo TKD na ulice raczej nie bardzo :>
wg. mnie to zdecydowanie sport a nie survival;-)
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo, a ulica
Wszystko zależy od trenera i od tego jak prowadzi zajecia.

Pozdrówka.
  • 0

budo_żyraffka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo, a ulica
tkd jest sztuka walki i samoobrony, wiec mysle, ze na ulicy(oczywiscie z odpowiednimi umiejetnosciami)damy sobie rade :)
moj byly trener pokazywal nam co jakis czas samoobrone.odszedl jednak :( i nie wiem, czy moj obecny bedzie postepowal w ten sam sposob.
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo, a ulica
Kur.... znowu to pieprzenie...zadziwiacie mnie Taekwondocy 8O
Czemu TKD uwazacie za system ktorym ciezko jest poradzic sobie na ulicy ? :evil: Przeciez tak naprawde wszystko zalezy od was !! Mozecie trenowac pod ulice...nikt tego na TKD nie zabrania w zadnym klubie. Ja wybieram najskuteczniejsze techniki z tego stylu i staram sie je cwiczyc na treningach (łapy trenuje na maksa , nogi z jak najwiekszą siła , niskie kopniecia , wybrane techniki) Naprawde bardzo duzo mi to dało w tym aspekcie. Mało tego , nikt mi nie broni sparowac po treningach z kolegami troche mocniej niz zazwyczaj , nikt nie broni walczyc w parterze - czasem zasiegam rad trenera co do technik uzytecznych w walce realnej - zawsze mi pomoze !! TKD z zalozenia jest elastycznym systemem , trzeba tylko chciec ,a nie robic tylko to minimum zadawane przez sabum na treningu !!
Kazdy trener w wolnej chwili da wam rade co cwiczyc i jak cwiczyc zeby bylo to dobre na ulice !!
Zatem dla mnie TKD jest bardzo skutecznym systemem pod katem walki realnej..bo taka droge wybrałem, tak chce.
pozdrowienia
  • 0

budo_pjotrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo, a ulica
oczywiscie ze tkd nadaje sie na ulice. U mnie w klubie uczymy sie walki w parterze, samoobrony, walki w zwarciu.
Jak taekwondo wg. was nie przydaje sie na ulicy to poco trenujecie??
Nie po to aby czuc sie bezpieczniej??
Nie poruwnujcie walki ulicznej z walką sportowa na zawodach. Na zawodach walczy sie po punkt a na ulicy o zdrowie.
Poruwnajcie walke uliczną z samoobroną w tkd.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo, a ulica
Pjotrek, tak z ciekawosci, jakie przykladowe techniki robicie z
parteru?

Gizmo
  • 0

budo_pjotrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo, a ulica
ćwiczymy rózne dzwignie, ćwiczymy jak skończyc samoobrone w parterze, jak sprowadzic przeciwnika do parteru.
Nie wiem o jakie techniki chodzi, ale jest to samoobrona bardziej wojskowa, wprowadzon do naszego klubu dzieki pewnemu rosjaninowi z 3 danem tkd itf, który jest scpecem od samoobrony, uczy elitarne jednostki policyjne jak i wojskowe w polsce jak i w rosji.
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo, a ulica

Jak taekwondo wg. was nie przydaje sie na ulicy to poco trenujecie??
Nie po to aby czuc sie bezpieczniej??


hmm... ja nie ćwicze po to żeby czuć się bezpieczniej, przynajmniej nie jest to dla mnie najważniejsze :)
Ale uważam, że zarówno TKD jak i każdy inny styl może być przydatny na ulicy, przecież po to zostały stworzone i mają odpowiednie do tego techniki :twisted:
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo, a ulica
charly- a dlaczego trenujesz?
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo, a ulica

charly- a dlaczego trenujesz?


Dla kondycji, formy :) , bo fascynują mnie sztuki walki, Taekwon-do od zawsze bardzo mi się podoba, dla rozrywki :D no i samoobrona też gdzieś tam będzie ale raczej pod koniec 8)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo, a ulica
a ja sie zapisalem zeby sie bic. chociaz treningi przerodzily sie w pasje zycia... uzaleznilem sie 8O
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo, a ulica

ćwiczymy rózne dzwignie, ćwiczymy jak skończyc samoobrone w parterze, jak sprowadzic przeciwnika do parteru.
Nie wiem o jakie techniki chodzi, ale jest to samoobrona bardziej wojskowa, wprowadzon do naszego klubu dzieki pewnemu rosjaninowi z 3 danem tkd itf, który jest scpecem od samoobrony, uczy elitarne jednostki policyjne jak i wojskowe w polsce jak i w rosji.

Chodzi Ci o Germana Anfinogenova (czy jak to się pisze) ? On prowadzi zajecia w Szczecinie ? Słyszałem że jest naprawdę niezły. Fajnie macie.

Pozdrówka.
  • 0

budo_gumslee
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard Szcz.

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo, a ulica
Z tego co mi wiadomo Anfinogenov nie prowadzi zajec w Szczecinie (chyba, ze cos sie zmienilo :wink: )...
Wiem, ze na obozie w Krasniku w lutym 2001, na ktoorym zreszta tez bylem Anfinogenov prowadzil specjalne treningi samoobrony (parter, zwarcie) dla czarnych pasoow i jako partnera pokazowego wybral sobie trenera Pjotrka... hehehe... German naprawde wymiata, az strach bylo patrzec na mate kiedy wycieral ją kolejnymi zawodnikami :lol:
  • 0

budo_gumslee
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard Szcz.

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo, a ulica
A wracajac do tematu to zgadzam sie w 100% z Choong'iem!
Gen. Choi powiedzial kiedys, ze sam wszystkiego w TKD nie dopilnuje, to od poszczegoolnych treneroow zalezy jak Taekwondo bedzie wygladalo w Polsce, w Niemczech czy na Jamajce. Moze byc podobne, ale moze tez rooznic sie diametralnie! Dlatego tez pytalem sie czy w waszych klubach wprowadzono "ulice", bo ja trenowalem w dwooch i w jednym takich fragmentoow (wedlug mnie niezbednych w TKD) braklo :cry: ...
:) :lol: :D :-) :wink: :? :( :cry:
  • 0

budo_pjotrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo, a ulica
Ukasz
No własnie o niego mi chodzi. Nie mamy z nim treningów ale mój trener od niego sie uczył samoobrony na obozach i kursach.
Jest naprawde dobry, taki niepozorny, a taki killer :D
  • 0

budo_hachi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:StargardCity

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo, a ulica
Chlip chlip :cry:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024