Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy istnieje strategia na wyzszych od siebie???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_memento schabek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Czy istnieje strategia na wyzszych od siebie???
Zawsze jak walcze z wiekszym od siebie to mi cos nie idzie.
Czy istnieje jakas dobra strategia na 2 metrowych gosci???
8O 8O 8O
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieje strategia na wyzszych od siebie???
istnieje....trzeba trzymac sie jak najblizej przeciwnika i atakowac rekami. Nie mozna pozwolic mu na zwiekszenie dystansu.
pozdrowienia
  • 0

budo_memento schabek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieje strategia na wyzszych od siebie???
Dzieki ale mialem juz nie raz mozliwosc spotkania sie z 2 metr. gościem i moje rece nie duzo zwojowaly. nawet jak robilem twimio (nie wiem jak to sie pisze) czyrugi (to tez nie :D ) to ledwo co sieglem jego glowy.
I moze z dwa razy go walnąlem. Ale najlepsze jest to ze gość jak dostaje takie dwa ciosy to sie odrazu wkurza i wtedy to dopierto jest mi ciezko.
A co z nogami czy nimi nie da sie goscia wypunktowac??????? poklon
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieje strategia na wyzszych od siebie???
da sie, wszystko jest kwestia umiejetnego dobierania dystansu, jezeli koles ma dlugie konczyny to pewnie dobrze sobie radzi w dalekim dystansie a slabo w bliskim- i to musisz wykozystac,
  • 0

budo_gumslee
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard Szcz.

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieje strategia na wyzszych od siebie???
Jesli dojdzie do zwarcia to masz wtedy roowne szanse, albo nawet przewage... zazwyczaj nizszy zawodnik jest szybszy dlatego raczej nie ma co trzymac sie na odleglosc jego dollyo, ale skroocic dystans do twojego chirugi... sproobooj jesli zrobisz to szybko to powinno sie udac... jesli jednak nie wyjdzie to... :wink: sorry :wink:
  • 0

budo_memento schabek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieje strategia na wyzszych od siebie???
Hej gums lee ty chyba wiesz o kim moze byc mowa ?????
Jak tak to powinienes wiedziec ze gosciu ma silne rece i raz jak sie nawinąlem na jego rączke to mnie lekko mowiac troszke zabolalo.
Ale tak zgodze sie z wami ze nogami z takim manym ciezko jest cokolwiek zrobic, z rekoma tez nie jest latwo.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieje strategia na wyzszych od siebie???
life is brutal :)
  • 0

budo_madzia111
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieje strategia na wyzszych od siebie???
ja nie mam na szczescie takich problemow, bo jestem wysoka, ale zazwyczaj jak widze na zawodach, to nizsi soie bardzo dobrze radza i tak jak juz wczesniej bylo mowione, powinienes cesto dochodzic do zwarcia i kopac szybkie i krotkie techniki.!powodzenia :)
  • 0

budo_pjotrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieje strategia na wyzszych od siebie???
metodą na wiekszego jest szybkość i spryt.
on cos kopnie to odrazu zejscie i kontra.
musisz sie tak poruszac, ze zanim od bedzie chciał w ciebie kopnąc
to ty jush jestes gdzie indziej
  • 0

budo_artur*
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieje strategia na wyzszych od siebie???
Na wyższych od siebie? No jasne ze jest ! Cza ich najpierw sprowadzić do parteru :)
  • 0

budo_miki3d
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieje strategia na wyzszych od siebie???
Wyższy przeciwnik ma silne strony:
- długi zasięg rąk i nóg
i słabe strony:
- szybkość mniejsza, bo dłuzszy czas leci noga
- mniejsza siła, jeśli przeciwnik jest równej masy
Dlatego wyższy stara się zawsze trzymać przeciwnika na dystans i punktować.

Mnijeszy musi poruszać się poza zasięgiem przeciwnika tj:
- dalej niż długość rąk i nóg wyższego
- albo bliżej niż długość ciosu ręka wyższego

Generalnie trzeba albo siedzieć cały czas na przeciwniku, albo poruszać się z dala od niego i kiedy jest okazja wchodzić w półdystans. Jeżeli sobie nie radzisz, to znaczy, że nie taktyka jest zła, tylko Ty jeszcze nie umiesz walczyć dobrze :?

Mimo wszytsko życze wytrwałości i powodzenia :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieje strategia na wyzszych od siebie???

- szybkość mniejsza, bo dłuzszy czas leci noga


Goście którzy dostali ode mnie kopa w głowę tak nie sądzą.

Generalnie jak gość jest równie dobry jak my -albo lepszy - to niewiele zdziałamy w walce sportowej.
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieje strategia na wyzszych od siebie???

Generalnie jak gość jest równie dobry jak my -albo lepszy - to niewiele zdziałamy w walce sportowej.

Nie ma rownie lepszych, sa albo lepsi albo gorsi.

To co napisał Miki3d to prawda.Droga jaka musi pokonac noga osoby wyzszej do celu jest dłuzsza niz tej nizszej. Jednak walka nie zalezy od tego kto ma dłuzsza droge.... tylko od tego jak kto walczy.
W sporcie , gdzie jest podział na kategorie wagowe... wysoki wzrost to plus... jesli potrafi sie to wykorzystac walczac z przeciwnikiem.
Rownierz nizszy wzrost , wieksza masa - a tym samym zazwyczaj siła w rekach jest plusem dla osoby ktora wie jak to wykorzystać.

Pan A ktory walczył z panem B i wygrał , moze przegrać z panem C z ktorym wczesniej przegrał sromotnie z panem B.
Rozumiecie o co mi chodzi ?
Wszystko zalezy od zawodnikow , ich poziomu wyszkolenia , inwidualnych cech... na dobraniu odpowiedniego przeciwnika konczac.
To wszystko jest bardzo skomplikowane , nie mozna powiedziec ze jeden ma wieksze szanse z dugim (bo jest wyzszy)dopoki sie ich nie skonfrontuje!

Jednak ogolne rady/ schematy dla tych rodzajow zawodnikow to :
Nizsi trzymaja sie blisko i korzystaja z siły , dynamiki , szybkosci i korzystaja ze wszystkiego co moze byc im pomocne w starciu z tym przeciwnikiem z ktorym aktualnie walczą

Wyzsi trzymaja dystans ,punktują , wyciagaja ruch , kontrują i korzystaja ze wszystkiego co moze byc im pomocne w starciu z tym przeciwnikiem z jakim aktualnie walczą
  • 0

budo_yyy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieje strategia na wyzszych od siebie???
A kto Ci Schabek sprawia te problemy - Keczup czy Artur D. vel Big Ben? :lol:
  • 0

budo_memento schabek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieje strategia na wyzszych od siebie???
Szczerze to nie chodziło mi dokladnie o nich... Chcialem poprostu poznac opinie i sposoby walki innych uczestników "budo". Teraz to nie mam juz az takiego problemu walki z wyzszymi od siebie (bo sam urosłem :wink: ),dlatego ze ten temat pisałem juz spory czas temu i dzieki zdobytemu juz (jakiegos tam) doswiadczenia wiem mniej wiecej jak powinienem walczyc z gosciem wyzszym od siebie.
A tak przy okazji... Czy wam nie zdaza sie przypadkiem miec równiez problemow z walką z wyzszymi od siebie? - Tylko mowa tu o gosciach wyzszych o jakies 20-cm to jest dopiero wyzwanie :D
Pozdro dla Moro.
P.S. Kiedy Moro robies to zdjecie ktore masz pod ksywką??
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieje strategia na wyzszych od siebie???

Nie ma rownie lepszych, sa albo lepsi albo gorsi.


Pisałem ROWNIE DOBRZY.


Wszystko zalezy od zawodnikow , ich poziomu wyszkolenia , inwidualnych cech... na dobraniu odpowiedniego przeciwnika konczac.
To wszystko jest bardzo skomplikowane , nie mozna powiedziec ze jeden ma wieksze szanse z dugim (bo jest wyzszy)dopoki sie ich nie skonfrontuje!


Jak ten sam styl i jeden ma większą masę, jest wyższy i do tego tego lepszy - to starcie jest praktycznie przesądzone.
  • 0

budo_miki3d
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieje strategia na wyzszych od siebie???
Jeżeli jesteś niski/wysoki jak na swoją kategorię wagową, to trzeba sparować i uczyć się walczyc z osobami, którzy mają najbardziej typowe dla tej kategorii wagowej. Oczywiście nie tylko i wyłącznie... :)
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieje strategia na wyzszych od siebie???

Pisałem ROWNIE DOBRZY.

A zatem nie ma rownie dobrych, sa tylko lepsi lub gorsi ;-)

Jak ten sam styl i jeden ma większą masę, jest wyższy i do tego lepszy - to starcie jest praktycznie przesądzone.


Masz całkowitą racje !


No chyba ze beda walczyli podczas burzy i w tego lepszego piorun trafi czy cuś.... no ale , warunkow zewn. nie bierzemy pod uwage (w tym temacie) :P :wink:
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieje strategia na wyzszych od siebie???

Jeżeli jesteś niski/wysoki jak na swoją kategorię wagową, to trzeba sparować i uczyć się walczyc z osobami, którzy mają najbardziej typowe dla tej kategorii wagowej. Oczywiście nie tylko i wyłącznie... :)

Ale co mają najbardziej typowe ? :D
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy istnieje strategia na wyzszych od siebie???

A tak przy okazji... Czy wam nie zdaza sie przypadkiem miec równiez problemow z walką z wyzszymi od siebie? - Tylko mowa tu o gosciach wyzszych o jakies 20-cm to jest dopiero wyzwanie :D

Na treningach czesto przytrafiaja mi sie wyzsi , ale taki o 20 cm jest tylko jeden. I trzeba przyznac ze jest lepszy , duzo lepszy - Tomasz Pilarz. Mistrz Europy,Świata.
Jak cwicze z nim skroty na dolyo to nie mam jakiegos wiekszego problemy zeby wejsc z rekami ( na czystą tarcze , gdy on swoimi nie stopuje) Natomiast cwiczac z rownymi sobie (wzrostem) i dobrymi technicznie zawodnikami sa juz wieksze schody.

Nasuneło mi sie pewne porownanie :

Niby te kopniecia są dłuzsze...ale w zasadzie moja droga dojscia/ doskoku staje sie rownierz dłuzsza i gdyby Tomek mogl mnie przystopować rekami napewno dobrze bym nie skonczył.

Jest u nas jeszcze jeden wysoki zawodnik (chociaz nizszy) i skracanie tez czesto mi wychodzi , jednak on nie ma na tyle hmmm "talentu" zeby mnie w trakcie skrotu "zaskoczyć"

Konkludując... potwierdzam to , co napisałem wczesniej. Wzrost jest plusem i tylko plusem dla zawodnikow ktorzy potrafia to wykorzystać.
Jesli ja wykorzystam swoja , mase ,szybkosc itp. lepiej niz oponent robi to ze swoim wzrostem i atutami ktore posiada.... wygram. Poprostu musze być LEPSIEJSZY :-)
Własciwie to odnosze wrazenie ze pisze w kolko i niezupełnie na temat... wiec juz sie zamykam :wink:

Chong Filozof :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024