Skocz do zawartości


Zdjęcie

Samoobrona


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: Samoobrona
niestety tak i rzadko jest 1:1 :( ale coz co do autobusu to sprawdzilby sie chyba tylko boks ew. BJJ. Ja nie mam pojecia co bym zrobil kopnac jednego w jaja drugiemu bombe i jak sie to sp*** :D
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Samoobrona
Nie twierdze, ze w capoeira nie ma technik morderczych. Sa. Sek w tym czy da sie je wykonac z powodzeniem na ulicy. Otoz nie. Ot i koniec tematu.

A ze lepiej trenowac capoeira niz nic to tak oczywiste, ze nawet nie przyszlo mi do glowy ;]
  • 0

budo_capomajor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice ADG

Napisano Ponad rok temu

Re: Samoobrona
Co do skutecznosci walk to mysle ze zadna nie bedzie dobra poki nie nastawimy sie odpowiednio psychicznie bo mozna umiec wszystkie techniki ale jak myslisz o tym jak bedzie bolec gdy dostaniesz to nic po walce.
I kazda technika ma swoje zastosowanie nawet na ulicy ale trzeba ją wykorzystac w odpowiednim momencie.
Ot i tyle mysle na ten temat.
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Samoobrona
No i tu dochodzimy do walkowanego juz tematu, co jest wazniejsze: styl czy czlowiek. Wiekszosc ludzi mysli, ze czlowiek, ale ja po rozpoczeciu trenowania bjj [najpierw jako dodatek do capoeira, teraz proporcje sie odwrocily na jakis czas] uwazam, ze jednak styl. Bo i Bruce Lee, Hulk Hogan i Batman w jednej osobie tanczacy kankana nie pokona sredniej klasy zapasnika czy boksera.

Naprawde, po rozpoczeciu cwiczenia drugiej sztuki walki uwazam ze znacznie bardziej trzezwo moge spojrzec na skutecznosc capoeira. Gdy cwiczylem tylko ja, bylem przekonany ze pomoze mi, gdybym musial sie bronic. Zwatpilem po miesiacu treningow bjj.

Mowisz, ze wszystkie techniki znajda zastosowanie w odpowiednim momencie... no coz, jak juz sie wygra walke to mozna sobie od biedy skoczyc au sem mao na wiwat ;]

Dla mnie capoeira pozostaje sztuka walki, jednak z mocnym akcentem na ten pierwszy wyraz.

Pozdrawiam
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: Samoobrona
hmm czy ja wiem ? BJJ jest skuteczne a co do capo to sie nie wypowiadam bo sam na szczescie nie mialem okazji wykorzystac. Au sem mao ani macaco zadnego bym nie robil, tylko to co szybkie i pewnie :) BJJ jest duuuzo skuteczniejsze od capo i to nie ulega watpliwosci :)
  • 0

budo_capomajor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice ADG

Napisano Ponad rok temu

Re: Samoobrona
Ten Bruce Lee to bym sie grubo zastanowił porowniując go do sredniej klasy boksera lub tym podobnym bo on mimo swej nie wielkiej postury mial ogromną siłe i szybkosc ktorą szybko by rozłozyl takowych zaowdnikow i smiem powiedziec ze i tych wysokiej klasy. Bruce Lee nie nadarmo stal sie legendą i są na to dowody.
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: Samoobrona
wiem :) i on mogl sie bawic w kopniecia z obrotu bo u niego to takie szybkie jak normalne :wink: wiesz czlowiek-legenda wymyslil wlasny styl walki co tu duzo mowic byl zamiataczem :) [ a wiesz ze "w wejsciu smoka" walczyl na prawde ? to nie bylo udawane :) ]
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Samoobrona
Nie umniejszam osiagniec Bruce'a, ale z calym szacunkiem. Praw fizyki nie da sie zlamac. Sila ciosu zalezy od szybkosci i masy. Bruce'owi tego drugiego brakowalo. Stal sie legenda bo spopularyzowal kung fu, to dzieki niemu swiat uslyszal, ze cos takiego istnieje. Jednak nie sadze zeby mial wieksze szanse w pojedynku w dzisiejszych tuniejach - SW wciaz ida do przodu. Nie dawalbym mu zadnych szans dajmy na to z Roycem Gracie [pewnie zaraz odezwa sie tabuny milosnikow Bruce'a, ale prosze o troche obiektywizmu].

Zreszta sam Bruce przyznal ze tradycyjne kung fu zawiera wiele zbednych elementow... i jest w duzej mierze podobne do capoeira - chodzi o elegancje, harmonie, plynnosc a nie skutecznosc.

Nie robmy z niego pol-boga, Bruce nie mial nawet 170cm wzrostu i 60kg wagi. W dzisiejszych pojedynkach zostalby zmieciony z ringu.

Swoja droga naprawde uwazacie ze Bruce byl najlepszy? Moze po prostu najbardziej znany? Tradycja kung fu trwa juz wiele wiekow i mimo, ze nie da sie zaprzeczyc, ze Bruce byl wybitny, to nie mamy i nigdy nie bedziemy miec pewnosci, ze nie bylo lepszych [przypominam ze swiat nie wiedzial o czyms takim jak Shaolin przez setki lat].

Rozpisalem sie troche nie na temat, sorry.

axe
  • 0

budo_capomajor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice ADG

Napisano Ponad rok temu

Re: Samoobrona
Genosha zadzam sie z tobą i nie traktuje Bruce`a jako boga ani najlepszego zabijake na swiecie, ale widzialem pokaz w jego wykonaniu i robil naprawde ciekawe rzeczy i z ogromną siłą.

Praw fizyki nie da sie zlamac. Sila ciosu zalezy od szybkosci i masy

tym stwierdzeniem zabardzo przyziemny jestes, od dawna wiadomo ze siłą umysłu mozna wiele zdzialac ( i tu mozesz sobie przypomniec wyczyny shaolin)
  • 0

budo_capomajor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice ADG

Napisano Ponad rok temu

Re: Samoobrona
Dariusz napisal ze:

Jeśli chodzi o przestrzeń, to na ostatnim obozie uczyliśmy się grać w ograniczonych warunkach, malutka roda, z kilkoma linami przeciagnietymi poprzez srodek rody,ze stolem w rodzie, 2 na 1 itp. Z poczatku rzeczywiscie wygladalo to beznadziejnie, ale po pewnym czasie nabiera sie poczucia przestrzeni i capa zaczyna dzialac


mysle ze on jest z grupy Macambo Capoeira :) tylko oni by na cos takiego wpadli :)
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Samoobrona
Jasne ze jest cos takiego jak sila umyslu. Ale to jest nic innego jak wytrwalosc w dazeniu do celu, upor, cierpliwosc. Sila umyslu nie sprawi, ze Twoj cios powali 10 przeciwnikow. Pomoze Ci za to ciezko trenowac.

To jest prosty wzor znany wszystkim, ktorzy ukonczyli podstawowke. Ped = masa [kg] * predkosc [m/s] . Cios jest tym silniejszy, im wiekszy ped nadamy naszej piesci / nodze / glowie / czemukolwiek. Niestety, z tym wzorem nikt nie wygra, nawet Bruce.

Tu nie chodzi o to czy jestem przyziemny [?] czy nie, tylko o fakty. A ludzie z Shaolin faktycznie robia nieslychane rzeczy, tyle ze raczej imponuje mi u nich zwinnosc i kondycja, a nie sama sila [ktora ustepuja znacznie judokom czy zapasnikom].
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Samoobrona
PS. Dzis moznaby znalezc - nie wiem strzelam - kilkudziesieciu [pewnie wiecej, w samym Shaolin i okolicach kung fu trenuje kilkanascie tysiecy osob] ludzi, ktorzy w filmach osiagneliby taki sam efekt jak Lee.
Lwia czesc jego legendy istnieje dlatego, ze po prostu byl prekursorem i to jego ludzie zobaczyli jako pierwszego. Nie umniejsza to jego wielkosci, ale rownie wielkich jak on bylo wiecej, tylko malo kto o nich slyszal [swoja droga ciekawe czy gdyby Mestre Bimba bral udzial w filmach kung f... o przepraszam capoeira, to bylby otaczanym podobnym kultem jak dzis Bruce].
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: Samoobrona
ja tez nie uwazam Bruce'a za boga, co nie zmienia faktu, ze byl "dobry" :) . Dzis sam styl nie wytarczy, trzeba go umiec stosowac, ale masa gra tu mniejsza role. Zobacz ile kickboxeruf i thaiboxeruf wazy, a ile wazy Tank Abbot :D (zreszta V. Belford zalatwil Tank'a a jest duuzo mniejszy :) ) co do tego fajnego wzoru to jest spoko, ale zapomniales o jednym-najwazniejszy, o technice :) to dzieki niej wlasnie mozna dostac takiego powera, ze szkoda gadac. Spojrzmy na przyklad taekwon-do [ wiem wiem to nie to forum, ale czytajcie dalej :D ] taka mala kobietka nie wazy chyba 50 kb. Rozbija ta malutka raczka 3 cegly, noga 5 desek drewnianych kazda grubosci 5 cm. I co z tego zapytacie ? to z tego, ze ona ma technike, a zobaczcie taka lecaca plombe na nasze buzki z taka sila... Dodajcie skret bioder, odpowiednie ulozenie ciala i wcale nie wyjdzie tak najgorzej. Wiec koks i 50cm w bicepsie to nie wszystko moge sie zalozyc ze 90% pomp z ochrony jakiegos tam waznego miejsca nie mialoby szans z ludzmi cwiczacymi kb, tb, tkd, bjj i klka innych(ochroniarze nie cwicza zazwyczaj takich rzeczy :) ) No wiec reasumujac masa to nie wszystko, dlatego technika, na ktora powinno sie klasc najwiekszy nacisk potrafi zmienic wiele rzeczy :D A wracajac na kfile do kung-fu watpie zeby ktokolwiek walczyl w turnieju to chyba wbrew ich ideologii czy filozofii, ale nawet to raczej nie mieliby duzych szans na moje oko :wink:
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Samoobrona
True, true. Tank to zwierze ;]

Akurat w mojej sekcji bjj jest paru bramkarzy [brrrr...]. A co do techniki - jasne, masz racje, ale znow dochodzimy do tego ze dzieki skretowi bioder uzyskujemy wieksza szybkosc, czyli zwiekszamy _jedna_ ze skladowych na ped. Gdyby ta kobitka wazyla 90 kg [wyobrazacie sobie Agate Wrobel na tkd? ;], przy takiej samej technice robilaby dziury w podlodze.

tyle ode mnie, czas juz chyba powoli konczyc ten topic bo strasznie zeszlismy z tematu capoeira.

axe
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: Samoobrona
hehe nio zeszlo na fizyke i wzory + inne sztuki walk ale zawsze sie tak konczy :P
  • 0

budo_eddy capo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z orzesza

Napisano Ponad rok temu

Re: Samoobrona
a więc wróćmy do tematu
capo daje poczucie pewności ponieważ ci co trenują naprawde ostro są niesłychanie wygimnastykowani i zwinni dzięki temu mogą dużo
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: Samoobrona
prawda, ale akrobatyka sie nie przydaje na ulicy :) maja pewnosc siebie ale przez brak kontaktu w roda nie wiedza jak cos wykorzystac :D ale dopsze capo to nie sztuka zabijania tylko cos wiecej ! oo i to moj 100 post :P
  • 0

budo_capomajor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice ADG

Napisano Ponad rok temu

Re: Samoobrona
Skoro Capoeira nie jest sztuką zabijania to dlaczego zostala zakazana na jakies sto lat ??
  • 0

budo_kozi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano Ponad rok temu

Re: Samoobrona
wiesz nie chodzi mi o to co kiedys z nia robiono i ogolnie jak powstala :) mowie o tym ze teraz tak nie jest [ na szczescie ] i nikt na ulicach podczas wojny gangow nie uzywa capo i brzytw ani nic :) i nie chodzi bynajmniej o jak najwieksza liczbe K.O na treningu tylko o dobra zabawe przede wszystkim nie ? :D a to ze w capo sa techniki smiertelne to pominmy :)
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Samoobrona
Byla zakazana bo roznica sie znacznie od tego, co my robimy dzis na treningach. Wybaczcie ale nie mozecie byc obiektywni trenujac tylko capoeira. Rozumiem to bo mialem tak samo. Ale roznice czuje sie juz po paru treningach, dajmy na to grapplingu.

A z tymi morderczymi technikami to bym nie przesadzal... podajcie przyklady. Tylko bardzo prosze nie armada. Takie kopniecie w realnej walce z kims znajacym sie na rzeczy to samobojstwo [w najlepszym wypadku strata czasu]. Radze pokopac armada w worek treningowy, a potem takie zwykle kopniecie, jak w pilce noznej. Jak myslicie, ktore okaze sie silniejsze?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024