Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bajiquan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_eliathor
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Bajiquan
Uczę się tego stylu od niedawna uważam , że jest bardzo skuteczny i w ogóle mi się bardzo podoba . Chciałem się was zapytać co wy słyszeliście o tym stylu , a jeżeli tak to prosiłbym was abyście coś o nim napisali .
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Bajiquan
Mnie tez sie podoba. :-) Widzialem kiedys cos w wykonaniu Liu Yunpenga (facet ma o tym pojecie jak sie wydaje). Mocne. Nic madrzejszego nie powiem. Historie i takie tam na sieci znajdziesz pelno. Masz tu link do stronki z filmikiem o baji (duzy), jesli go nie znasz jeszcze:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

gdzie tego ucza we Wroclawiu? W YMAA?
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bajiquan
We Wrocławiu to są ludzie od Marka Flisikowskiego z Tczewa. Mizongquan + bajiquan.
  • 0

budo_eliathor
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Bajiquan
Dokładnie tak . A i Mizong jest dobrym stylem w sumie to bardzo dobre połączenie . Pozdrawiam
  • 0

budo_czarny rafał
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Bajiquan
Cze
Jesli to nie tajemnica to kim jest ten Marek Flisikowski wczesniej o nim nie slyszalem - chyba tylko raz w Samuraju cos napisal. Wie ktos gdzie on sie uczyl i czy jest to lipa w paczkach czy nie.
A o Baji slyszalem wiele dobrego ale o prawdziwym Baji.
Pozdrawiam
  • 0

budo_czarny rafał
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Bajiquan
Cze
Chcialbym sie przypomniec. Czy ktos cos wie w temacie Pana Marka Flisikowskiego z Tczewa i Baji ktorego on uczy (moze dacheng)
Hej
  • 0

budo_azazel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bajiquan
Cześć

Pan Marek Flisikowski uczy Bajiquan i Mizongquan w Tczewie przy ulicy Sobieskiego 10 w sali gimnastycznej ZSZ 1. Treningi odbywają się w każdy poniedziałek i czwartek od 16.30 do 18.00. A co do pytania gdzie pan Marek się uczył, to o ile dobrze wiem: Polska, Niemcy, Tajwan, Chiny. Jeśli chciałbyś wiedzieć więcej to najlepiej by było gdybyś po prostu przyszedł na jeden z treningów i pogadał z mistrzem.
Narka
  • 0

budo_domino
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:truskawki w Milanowku

Napisano Ponad rok temu

Re: Bajiquan
jakiego "mistrza"...? :) :) :?:
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Bajiquan

jakiego "mistrza"...? :) :) :?:


z ust mi to wyjales :)
  • 0

budo_azazel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bajiquan
Ano trenera...na jedno wychodzi...a propo panowie Domino i Tomasz, znacie człowieka?
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Bajiquan

Ano trenera...na jedno wychodzi...a propo panowie Domino i Tomasz, znacie człowieka?


nie znam ale wystarczy mi jego zyciorys i przechwalanie sie gdzie i z kim to on cwiczyl i ze tylko on itd....
takich kolesi to ja spotykam co roku w porze letniejw chinach i popisuja sie jacy to oni nie sa wielcy, mistrzowie itd a Chinczycy (ich nauczyciele )sie z nich smieja i nazywaja: "turystami kung fu"

nie chce bys zlosliwy i sie czepiac ale tak sie dziwnie sklada ze jestem w dobrej komitywie z paroma mistrzami bajiquan w Pekinie i sparuje czasami z ich uczniami i zapewniam ze pare dni to sie tego stylu nauczyczyc nie da, a oni mowia o minimum 3 latach ciaglej nauki pod ichbezposrednim nadzorem i po tym ma sie dopiero podstawy stylu.... :!:
bajiquan do przedewszystkim expleozywna praca ciala dajaca duze energie/sile uderzenia, sila ta pochodzi z nog i talii i zanim sie zacznie uczyc czegokolwiek to stoi sie w charakterystycznych dla bajiquan pozycjach przez minimum pol roku aby sobie wyrobic minimum ktore jest potrzeben do nauki wlasciwych technik :!: :!: :!:

i chyba na koncu jednak bede zlosliwy bo powiem ze pokazywalem pojemu znajomemu chinczykowi (bylismy razem w kafejce interentowej) ktory cwiczy juz parenascie bajiquan zdjatka "mistrza" ktore byly na stronie Tomka Grycana i sie chlopak wesolo usmial z tych pozycji... :twisted:

niestety prawdza jest taka ze w Polsce ludzi ktorzy moga powiedziec ze wiedze co to jest kung fu nie da sie znalesc wiecej niz 10... a moze nawet i to jest za wysoka liczba :!:
dlatego mamy pozniej wszelkiego rodzaju mistrzow, ktorzy trzepia kase...
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Bajiquan
Tak pada ta liczba 10 ludzi co wiedza ciagle to moze ktos sie wreszcie zdecyduje i napisze jakies nazwiska (oczywiscie w swojej subiektywnej ocenie...). Sam bym sie podjal ale mi brakuje tak gdzies jeszcze z 10 lat doswiadczenia :oops:
pa
  • 0

budo_azazel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bajiquan
Panie Tomaszu, muszę przyznać, że zaskoczyła mnie pańska wypowiedź. Być może niektóre stwierdzenia pana Marka na łamach czasopism i stron internetowych mogą wydawać się panu nieco napuszone, jednakże pan Marek z pewnością nie uważa siebie za "tego wielkiego i jedyngo mistrza" czy coś w tym stylu. Przeciwnie, sam nazywa siebie maluczkim w porównaniu z mistrzami Bajiquan czy Mizongquan z Chin.
Tym bardziej nie chciałbym sprowadzać go do roli "ćwiczącego turysty" gdyż widziałem w walce jego i jego najstarszych uczniów i wystarcza mi to za całkowitą rekomendację tego czego i ja mogę się nauczyć.
Nie wątpię, że w Polsce znajdują się lepsi nauczyciele (jak i gorsi), jednakże ten fakt nie jest powodem by mieszać pana Marka z błotem.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Bajiquan
zastanawialem sie czy w ogole jest sens kontynuowac ta dyskusje ale co tam...

Tym bardziej nie chciałbym sprowadzać go do roli "ćwiczącego turysty"


nie zrozumiales..., "turysta kung fu" nazywa sie nie kogs kto nie cwiczy tylko kogos co tak cwiczy na jakis parodniowych wyjzadach raz do roku czy dwa i sam rpowadzi sekcje i ciagnie kase, nie zna jezyka mistrza, przyjezdza np. do Chin, cwiczy jakies tam glupoty przewaznie jak najwiecej form bo z teog jest kasa, nie zna podstaw stylu co latwo widac po jego ruchach i pozycjach itd, po czym wraca do kraju i pisze wszedzie gdzie sie da listy w stylu ze tylko ja i tylko mi i ja zostalem jedyny na Polske itd.

gdyż widziałem w walce jego i jego najstarszych uczniów i wystarcza mi to za całkowitą rekomendację tego czego i ja mogę się nauczyć.
Nie wątpię, że w Polsce znajdują się lepsi nauczyciele (jak i gorsi), jednakże ten fakt nie jest powodem by mieszać pana Marka z błotem


a czy moge sie zapytac o Twoje podstawy do takiej rekomendacji? mowie o tobie, jak chocby wiek i doswiadczenie w sztukach walki...
to ze ktos potrafi walczyc w pseudokicku lub taju nie oznacza ze zna dany styl :!:

glupi przyklad ja cwicze baguazhang a ostanio dostalem spory wpieprz od mistrza Bai yuang tongbei, czy to oznacza ze ten koles zna baguazhang :?:
od Taj boksera (prawdziwego Taja) tez kiedys nieco zebralem ale czy to znaczy ze bede go prosil o nauczenie mnie baguazhang?

nie wydaje mi sie...., mowimy tu o stylu a nie o tym ze ktos moze da c ci po pychu...,
problem jest zeby walczyc stylowo, umiec wykorzystac strategie stylu ktory sie cwiczy a do tego trzeba miec dlugoletnie podstawy w danym stylu.
wiec nie wiem byc moze Twoj "mistrz" jest swietnym fighterem ale czy to jest bajiquan... :?:
  • 0

budo_azazel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bajiquan
Także jestem za tym by zkończyć tą dyskusję, nie mniej jednak:

"cwiczy na jakis parodniowych wyjzadach"

Są to wyjazdy miesięczne, na dłuższe nie pozwalają ograniczone środki finansowe. Sam musisz przyznać, ze za przeciętna polską pensję nikt na pół roku do Chin nie pojedzie. Zresztą sam fakt chęci szkolenia także jest ważny. Lepiej przecież choćby krótko, ale szkolić się u prawdziwych mistrzów, niz wyjść z założenia, że nie opłaca się jechać w ogóle. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby na stałe zamieszkać w Chinach, jednakże niewielu moze sobie na to pozwolić.

"ale czy to jest bajiquan..."

Stylem, do którego pan Marek przywiązuje największą wagę nie jest Baji ale Mizongquan, i to w tym stylu ma on zamiar zdobyć tak ważne według Ciebie "stylowe" umiejętności.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Bajiquan

Stylem, do którego pan Marek przywiązuje największą wagę nie jest Baji ale Mizongquan, i to w tym stylu ma on zamiar zdobyć tak ważne według Ciebie "stylowe" umiejętności.


i w tym momencie nie moge sie powstrzymac... :twisted:

podjedz nieco wyzej i przeczytaj jaki topic ma ta dyskusja... :idea: :?:
  • 0

budo_azazel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bajiquan
Wiem, wiem :oops:
Ale to wynikło z dyskusji...
Narazie
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Bajiquan
Dopiero dzisiaj to wszystko przeczytałem... no i co ? no i HAHAHAHAHA

:D :D :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024