Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy kiedykolwiek zastosowałaś/eś techniki Aikido poza Dojo?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
131 odpowiedzi w tym temacie

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy kiedykolwiek zastosowałaś/eś techniki Aikido poza Dojo?
owszem.. na lodce.. jak pagajowali do przystani

Aiki
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy kiedykolwiek zastosowałaś/eś techniki Aikido poza Dojo?
Chyba raczej przy wiośle ,gdy sensei chciał pojezdzić na nartach wodnych :lol:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy kiedykolwiek zastosowałaś/eś techniki Aikido poza Dojo?
hardcore version
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy kiedykolwiek zastosowałaś/eś techniki Aikido poza Dojo?

a moze panom z aikikai kiedys udalo sie zastosowac ruch Funakogi Undo (chyba tak sie pisze) ? :twisted: :) :lol:

Pytanie niezbyt precyzyjne .Nie tylko PFA to Aikikai .Pewien klub ze Szczecina otrzymał świadectwo uznania przez Aikikai w 1984 r. Dla ułatwienia dodam ze nie była to sekcja z Toru Kolarskiego .
A teraz jest kilka sekcji które nie należą do PFA a są w ruchu Aikikai.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy kiedykolwiek zastosowałaś/eś techniki Aikido poza Dojo?
Funakogi undo, czy trifune przydalo sie jak dzidzie w wo :) zeczku bujalem....
  • 0

budo_yoshin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy kiedykolwiek zastosowałaś/eś techniki Aikido poza Dojo?
[Sir Munio:"tak ale po co uczyc sie aikido skoro nie wykozystaz tego nigdzie poza mata .... rozumie ludzi staszych ktorzy zanczynaja dla jakiej rekreacji etc. ale mlody czlowiek 13 lat ktory po piecu latach trenigow bedzie umial jakies techniki a nie wykorzysta ich na ulicy jaki to ma sens ?"

Najpierw odpowiedz sobie na pytanie po co to ćwiczysz? Czy walczysz na zawodach wykorzystując aikido, czy chcesz się prać na ulicy :evil: . Do jednego i drugiego są systemy , które można szybciej opanować.
Na ulicy walcz o swoje zdrowie lub życie , jeżeli nie sprawia Tobie to problemu to zadbaj o zdrowie przeciwnika - to już jest trudniejsze :roll: .
Aikido to troszke wyższy poziom i dziala ale nie gdy sie myśli podczas obrony, nie o technike sie rozchodzi ...
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy kiedykolwiek zastosowałaś/eś techniki Aikido poza Dojo?
było to dawno - napadło mnie znienacka 16 dresiarzy, uzbrojonych po szczerbate zęby w łańcuchy, kije, piły tarczowe, kije do kalaki, sierpy, kłonice i krótką broń maszynową.... Ponadto byli wielcy i władali przeróżnymi stylami, jeden był ekspertem od bjj, inny krav magi, jeden lutecznik karatecznik a inny boxer tęgi, a wszyscy pasjami sikali ludziom po korytarzach....
walka o zachodzie słońca trwała i trwała a szala zwycięstwa przechylała sie to to tam i jeszcze tam... powalałem potężnych napastników boskimi technikami aiki, lotem błyskawicy, w oka mgnieniu, szastu prastu i takie tam....
Gdy kurz opadł stałem samotny na placu wśród oszołomionych napastników. widziałem jak w ich oczach pojawia sie zrozumienie, pojeli bezsens ataku i przemocy. Wdzieczni i uśmiechnięci odeszli w dal bogadsi w człowieczeńtwo - wąchać kwiatki, głaskać kotki, przeprowadzać staruszki i nigdy więcej nie sikać na korytarzach....
to i ja se poszłem

a poważnie - czy nie da sie jakoś automatycznie zablokować takich topików???
  • 0

budo_capsco
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nad Wisłą

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy kiedykolwiek zastosowałaś/eś techniki Aikido poza Dojo?
Prawie się usmarkałem ze smiechu :)
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy kiedykolwiek zastosowałaś/eś techniki Aikido poza Dojo?
... przynajmniej tyle.....
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy kiedykolwiek zastosowałaś/eś techniki Aikido poza Dojo?
ha! prawda to, slyszalem o tym pojedynku
rotfl
  • 0

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy kiedykolwiek zastosowałaś/eś techniki Aikido poza Dojo?
W szkole na jakimś koledze, przeważnie dźwignia.Kiedyś jeden chciał żebym mu coś pokazał to mu zrobiłem Kote gaeshi i poleciał.Czasem pad siatkarsi przydaje się przy odbiorze piłki w siatkówce.
  • 0

budo_kunichiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy kiedykolwiek zastosowałaś/eś techniki Aikido poza Dojo?
:evilbat:
  • 0

budo_pio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy kiedykolwiek zastosowałaś/eś techniki Aikido poza Dojo?

było to dawno - napadło mnie znienacka 16 dresiarzy, uzbrojonych po szczerbate zęby w łańcuchy, kije, piły tarczowe, kije do kalaki, sierpy, kłonice i krótką broń maszynową.... Ponadto byli wielcy i władali przeróżnymi stylami, jeden był ekspertem od bjj, inny krav magi, jeden lutecznik karatecznik a inny boxer tęgi, a wszyscy pasjami sikali ludziom po korytarzach....
walka o zachodzie słońca trwała i trwała a szala zwycięstwa przechylała sie to to tam i jeszcze tam... powalałem potężnych napastników boskimi technikami aiki, lotem błyskawicy, w oka mgnieniu, szastu prastu i takie tam....
Gdy kurz opadł stałem samotny na placu wśród oszołomionych napastników. widziałem jak w ich oczach pojawia sie zrozumienie, pojeli bezsens ataku i przemocy. Wdzieczni i uśmiechnięci odeszli w dal bogadsi w człowieczeńtwo - wąchać kwiatki, głaskać kotki, przeprowadzać staruszki i nigdy więcej nie sikać na korytarzach....
to i ja se poszłem

a poważnie - czy nie da sie jakoś automatycznie zablokować takich topików???


Nominacja do BUDOOSCARA za scenariusz.
Najszczersze gratulacje dla PMASZ.
Rozwaliłeś mnie.
pozdrowienia,
Pio
  • 0

budo_kunichiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy kiedykolwiek zastosowałaś/eś techniki Aikido poza Dojo?
Chciałbym tu dodać że Pmasz chłop skromny i oczywiście przez czystą skromność nie dpodał że w jednej ręce trzymał komórkowy telefon i rozmawiał z dziewczynąąą.... 8)
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy kiedykolwiek zastosowałaś/eś techniki Aikido poza Dojo?
zastosowalem raz zempo ukemi na imprezce na powietrzuu :) <--- moja ulubiona technika zaraz po shihonage :)
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy kiedykolwiek zastosowałaś/eś techniki Aikido poza Dojo?
Wzruszony powodzeniem mojej prozy przygotowałem następny odcinek "przygód Miszcza Mariana" wkrótce na forum....
  • 0

budo_beerman100
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Spod Wrocka

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy kiedykolwiek zastosowałaś/eś techniki Aikido poza Dojo?
CZEKAMY, CZEKAMY!!! :) :D 8) :!:
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy kiedykolwiek zastosowałaś/eś techniki Aikido poza Dojo?
Z przygód Miszcza Mariana część druga...
"Dni kilka później do wrót mojego dojo zapukał jeden z nich
- Miszczu – rzekł – pojąwszy bezmiarm moich win postanowiłem podążać ścieżką niezwyciężonej sztuki. Oto na znak pokuty odrywam orginalne naszywki Adidasa i przyjmuje imię Aikidas, ucz mnie miszczuniu.
Poruszony do łez, do serca przytuliłem Aikidasa przyrzekając solennie przepędzić go po krętych ścieżkach sztuki w te i wewte i to kilka razy.
I tak mijały nam dni na mozolnych treningach. Mój wierny Aikidas ufnie i uporczywie jak ból zęba raz po raz tłukł tym i tamtym próbując fikołków przeróznych. Z ust mych spijał opowiesci o wielkich Miszczach. Przypowieści o Tym Co Się Kulom Nie Kłaniał szczególnie poruszały młode, ufne serce mojego uchideshi.
Aż nadszedł ten dzień gdy szedłem przez miasto rozmyślając jak zawsze o tym jakby to uniwersalny pokój zaprowadzic na swiecie i to zaraz. Mój wierny Aikidas szedł cicho za mną niosąc broń drewnianą i 14 browców na wieczór, które jak ,z dawien dawna wiadomo, wzmagają przepływ uniwersalnej energii tak, że aż strach.
Nagle mój szósty miszczoski zmysł powiedział mi – Orient stary, bedzie zadyma!!!
Trzasnęły drzwi samochodu, zaszeleścił skaj skórzanych kurtek i zobaczyłem. 6 ich było, jeden w jednego wielki, twarze szpetne i okrutne.
- To ty – krzyknął największy – tyś to moich wiernych opryszków pobił i odtąd stracili serce do podłych planów, podstępnych knować, okrutnych rozbojów i takich tam. Zrozumieli bezsens przemocy i tacy są bogaci w człowieczeństwo az się niedobrze robi. Odtąd moje przebrzydłe, społecznie szkodliwe interesy kuleją. Twój czas nadszedł, innemi słowy zbierzesz tera wpierdol!!!
- Ha – pomyślałem
- Ha powiedziałem. Przeszyłem przenikliwie moich wrogów sokolim wzrokiem.
- Podaj mi mój wierny Aikidasie bokken Iwama, beztsubny, tępo skończony. Powinno starczyć.
- Tepym w tępych - dorzuciłem filuternie.
Wziałem oręż w moje wprawione tysiącami treningów dłonie.
- Na nic się zdadzą twe sztuczki – powiedział główny okrutnik – choćbyś i 100 mógł pokonać przeciw kulom nikim jesteś.
A mówiąc to i on i jego przyboczni wyciagnęli broń strzelającą straszliwie
- Aha – powiedziałem. A w głosie moim słychac było spokój 1000 letniego cedru, szum kwiatów lotosu na wietrze i szmer sikajacego przyczajonego tygrysa – chociaz to ostatnie nie za bardzo pasuje....
- O kurwa – powiedział mój wierny Aikidas.
Zmrużyłem oczy i oddechem głębokim połączyłem się z energią wszechświata. Moc mnie wypełniła, przepełniła me hara, zawirowała w seika tandem, poczułem jak me wnętrze pulsuje. Ki rozdymała me wnętrzności, łaskotała w palce i pod pachami napierała na zwieracz odbytu i pęcherz. Powietrze gęste było od mocy, ki skraplała się perliscie na srebrzystych alufelgach ich beemek.
Gdy wystrzelili byłem już tak spokojny, ze normalnie nie wiem.
Przyklejony całym ciałem do ziemi Aikidas ze zdumieniem i otwrtą, wydatną szczęką patrzył jk filuternie i z wdziękiem niebywałem omijam pociski z pomocą tenkanów przeróżnych...."
c. d. n.
  • 0

budo_beerman100
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Spod Wrocka

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy kiedykolwiek zastosowałaś/eś techniki Aikido poza Dojo?
Gratuluję i czekam na ciąg dalszy!!! :)
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy kiedykolwiek zastosowałaś/eś techniki Aikido poza Dojo?
hahahaahahahahhhhhahahahahahhahaahahahahahhhahahahhahahahah

Dla mnie bomba !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024