Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aleksandr Karelin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Aleksandr Karelin
Co myślicie o Karelinie panowie zapaśnicy?

Dołączona grafika


Karelin pokonuje Akira Maedę

Tłumaczenie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Na poczatku 1 rundy Maeda kopnal silnie Karelina, udalo mu sie go chwycic Karelina. Ten w odpowiedzi zalozyl trzymanie o nazwie nelson. Maeda do odczul [jego kark] i nie byl juz do konca walki w pelni sprawnosci. Karelin rzucal i obalal kilka krotnie Maede. Nie bylo to punktowane. W koncu udalo sie Maedzie zalozyc dzwignie na kostke Karelina. Ten nie byl w stanie uciec z trzymania. Ratowal sie chwyceniem za liny co przerywalo chwyt ale oznaczalo strate punktu. W tym momence Maeda prowadzil na punkty. Mialo to miejsce w srodku rundy pierwszej. W odwecie Karelin sprobowal techniki zapasniczej: wyniesienie przez odwrotny chwyt za pas [ reverse waist lock lift ] zwana takze Wyniesieniem Karelina [Karelin's lift]. O ile nie bylo za te technike punktu, rzutow nie punktowano, to Maeda upadl na kark a to bylo potezne uderzenie.
W czasie drugiej rundy Karelin zdobyl 2 panktu zakladajac dzwignie na glowe [kark] i dzwignie na reke. W ten sposob Karelin wygral na punkty. Nie byl w stanie poddac ani znokautowac Maedy. Jednakze jest zwyciezca.
Meada opuscil ring majac lod na karku i byl wspierany przez 2 zapasnikow.
Karelin skomentowal walke:
Kopniecia Maedy byly bardzo silne, bede je odczuwal jeszcze po walce. Te kopniecia Maedy zmusily mnie do walki w zwarciu z nim. Po raz pierwszy walczylem wedlug takich zasad. Bylem zestresowany i spiety. Szczegolnie szkodliwe byly dla mnie kopniecia i dzwignie/duszenia. Kiedy Maeda zalozyl mi dzwignie, poczulem sie szczesliwy ze udalo mi sie dosiegnac lin. Gdyby nie one musialbym odklepac poddanie. Uznalem ze moge go zaatakowac i zmeczyc go w 1 rundzie tak aby moc zapewnic sobie zwyciestwo w II rundzie. Jednak bylem bardzo zmeczony i nie w pelni mi sie to udalo. Byl to inny sposob walki,dla mnie, niz ten do ktorego przywyklem wiec nie moglem sie zachowywac i walczyc jak to robie na codzien. Najbardziej stresujacym byl fakt ze walczylem przed tak duza publicznoscia [17,048]. To byla moja pierwsza profesjonalna walka i jestem zadowolony z rezultatow. Pomimo tego iz nie udalo mi sie wygrac przez poddanie ani nokaut jest to ta wygrana duzo dla mnie znaczy. Nie planuje walczyc wedlug takich regol w najblizszej przyszlosci. Z powodu bardzo duzej popularnosci takich walk musialbym zmienic swoj trening. Obecnie przygotowywuje sie do zdobycia 4'go zlotego medalu na zblizajcej sie olimpiadzie i zamierzam sie calkowicie poswiecic od teraz zapasom az do olimpiady. Nie planuje odpowiadac na wyzwania do walki az do czasu olimpiady. Jezeli ktos chce ze mna walczyc to niech trenuja jeszcze do czasu olimpiady.

jego strona:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

film:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_sumo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aleksandr Karelin
Prawdziwy zwierz.To moj idol jesli chodzi o typ budowy fizycznej-idealnie do czegos takiego daze i taki bede!
On caly az bucha MOCA,dzieki takim jak On chce mi sie tarzac po zapoconej macie.
Pomimo,ze Ja trenuje BJJ to prawdziwymi wzorami sa dla mnie zapasnicy.
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Aleksandr Karelin
Co myślimy? 3 krotny mistrz olimpijski przez kilkanascie lat nie przegrał walki.

To nie jest człowiek!!!
To potwór stworzony po to by wygrywać.
  • 0

budo_mazepa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aleksandr Karelin
Zgadzam się z resztą ze Karelin to maszyna do wygrywania a jego budowa przestraszy stado słoni na sawannie.Zastanawia mnie tylko jedna rzecz.Jakim cudem przegrał on finałową walkę w Sydney .
Niestety nie widzialem tej walki ale duzo osob mowiło ze Amerykaniec tylko bronił się przez 9 minut .Zdobył jedyny punkt w walce z klamry i to po błędzie Karelina który ją zerwał.Stąd tez moje pytanie.Co sie stało?Przez tyle lat już wielu starało się przed nim bronić :) i nikomu to nie wychodziło a tu nagle mało znany zwodnik przetrwał całą walkę z dogrywką a na dodatek ją wygrał.Dlaczego Kerelin poprostu nie załadował mu "odwrotnego" tak jak to robił reszcie na zawodach.
  • 0

budo_oprych
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pizdusiowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Aleksandr Karelin

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz.Jakim cudem przegrał on finałową walkę w Sydney .
Niestety nie widzialem tej walki ale duzo osob mowiło ze Amerykaniec tylko bronił się przez 9 minut .Zdobył jedyny punkt w walce z klamry i to po błędzie Karelina który ją zerwał.Stąd tez moje pytanie.Co sie stało?Przez tyle lat już wielu starało się przed nim bronić :) i nikomu to nie wychodziło a tu nagle mało znany zwodnik przetrwał całą walkę z dogrywką a na dodatek ją wygrał.Dlaczego Kerelin poprostu nie załadował mu "odwrotnego" tak jak to robił reszcie na zawodach.


Cóż mysle, że zgubiła go rutyna :(
człowiek wygrywający od tylu lat może mieć kłopoty z odpowiednią mobilizacją.
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Aleksandr Karelin
[quote name="OprychCóż mysle, że zgubiła go rutyna

budo_mazepa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aleksandr Karelin
Pietrass.Jaki przypadek.Karelina nazywasz przypadkiem?Reszta walk na olimpiadzie mogła byc przypadkiem ale nie ta z udziałem Karelina.Przeciez on reszte przeciwników zmiatał z maty.Ja naprawde do dzisiaj nie rozumiem jak on mogl przegrac z jakims małoznanym amerykancem.
  • 0

budo_sumo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aleksandr Karelin
Moze kupili mamie Karelina hotelik na Florydzie jako fundusz emerytalny... :wink: :?:
Nie zebym cos sugerowal,ale przegrana do dzis mnie dziwi...
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Aleksandr Karelin

Pietrass.Jaki przypadek.Karelina nazywasz przypadkiem?Reszta walk na olimpiadzie mogła byc przypadkiem ale nie ta z udziałem Karelina.Przeciez on reszte przeciwników zmiatał z maty.Ja naprawde do dzisiaj nie rozumiem jak on mogl przegrac z jakims małoznanym amerykancem.


Heh. no Karelina nie nazywam przypadkiem, chodzi tylko o to że w tej walce nie był wcale słabszy. Amerykanin go rozpracował i do tego miał sporo szczęścia.

Chociaż może jednak Karelin zlekceważył swojego przeciwnika?
Dołączona grafika
Kto wie, jednak tak czy inaczej Karelin to jeden z najlepszych zawodników wszech czasów, może nawet najlepszy.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Aleksandr Karelin
Pamietam te walke dosyc dobrze, Karielin przegral z powodu przepisow malym punktem, ktory Amerykaninowi zafundowal sedzia.
K_P
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aleksandr Karelin
Trochę przesadzacie - na zapasach się nie znam więc słabo odczytuję to co dzieje się na macie, ale tamtą walkę widziałem i po tym jak Amerykanin zdobył punkt po prostu przewaga Karelina (jaką na pewno posiadał) nie pozwoliła mu po prostu, żeby w czasie jaki został do końca walki odrobić. A i walczył Amerykanin z wielką determinacją.
I Kasparow za najlepszych lat jak coś spieprzył to nie zawsze potrafił nadrobić ...
  • 0

budo_bartek1980
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:from hell

Napisano Ponad rok temu

Re: Aleksandr Karelin

Pamietam te walke dosyc dobrze, Karielin przegral z powodu przepisow malym punktem, ktory Amerykaninowi zafundowal sedzia.
K_P

dokładnie przegrał jednym małym punktem widziałem tą walke Karenin próbował założyć odwrotny pas tylko że Gardner był za gruby i ciężki by go objąć i w ostatnich sekundach Karenin odszedł i czekał aby na koniec (wiedział że przegrał) wkurzyłem się wtedy było to ładnych pare lat temu ale do dziś pamiętam tą walke i moje roszczarowanie. Ale i tak Karenin jest moim mentorem i zawsze nim pozostanie poklon poklon poklon
  • 0

budo_yoshimitsu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aleksandr Karelin
A propo rosyjskich zapaśników. Możliwe że właśnie mówię o Kareninie, ale z wyglądu wydaje mi się że to nie ten. Był kiedyś chyba na discovery program o jakimś rosyjskim zapaśniku, też jakiś mistrz. Też góra mięśni, wszyscy go nazywali małpa czy jakoś tak(potem był z nim wywiad, twierdził że on jest bardzo inteligętny, lybi rosyjską literaturę itd), a jego ulubioną techniką był żelazny pas (albo odwrotny nie wiem jaka nazwa) W każdym razie jego walki były świetne, ktoś zna tego zawodnika?
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Aleksandr Karelin
Karelin właśnie...
:wink:
  • 0

budo_tengu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Aleksandr Karelin
ostanio dociagnalem sobie HL Karelina... rany, ale potwor!
  • 0

budo_hmjf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Aleksandr Karelin
No, Karelin jest niesamowity. A propos HL, to jeśli macie coś, to zarzućcie jakiegoś lina z HL Karelina. Byłoby to dobre uzupełnienie tego tematu :)
  • 0

budo_tengu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Aleksandr Karelin
znajdziesz na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pozdrawiam MH!
  • 0

budo_milon z krotonu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Aleksandr Karelin
Panowie, miałem okazję uścisnać prawicę Karelina we Wrocławiu na Mistrzostwach Świata i powiem jedno, robi wrazenie. Tur przeogromny. Rozgrzewka wygladała nastepujaco: spał na środku maty( oddzielnej do rozgrzewki) na pieć minut przed walką wstawał machnął dwa razy ręką, poklepał się po pysku i poszedł wrzucić przeciwnikowi 10. Dopiero przed finałem pobiegał troche po macie. I jak zwykle wygrał :)

pozdrawiam
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Aleksandr Karelin
Panowie!
Jak macie jakieś dane dotyczące Karelina to wrzucajcie je tutaj.
Jak odnośniki to kompletne i prowadzące wprost do celu.

Chciałbym na przykład znać jego rekordy siłowe (wycisk, przysiad, podrzut, rwanie, martwy).
Kiedyś był wywiad z karelinem w jednej z gazet kulturystycznych (Ironman?) na pewno tam mówił o tym. Jak ktoś ma to niech wrzuci.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024