Skocz do zawartości


Zdjęcie

Royce vs Yoshida - przegrana royca czy non contest?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
73 odpowiedzi w tym temacie

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Royce vs Yoshida - przegrana royca czy non contest?
acha link do drugiej strony walki [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Royce vs Yoshida - przegrana royca czy non contest?

Fiodor sciagnales skads cala walke ?? czy inna droga ja masz ??

Ściągnąłem całe shockwave 2 cd, wrzuciłbym całą walkę yoshidy jak mi powiesz co edytuje format .omg 8)
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Royce vs Yoshida - przegrana royca czy non contest?

Ściągnąłem całe shockwave 2 cd, wrzuciłbym całą walkę yoshidy jak mi powiesz co edytuje format .omg 8)


.omg, czy .ogm ? bo to drugie ruszy na AllPlayer V1.6
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Royce vs Yoshida - przegrana royca czy non contest?
No tylko czemu wszystkie filmiki nie pokazuja co sie dzialo z Graciem po wstaniu Yoshidy. Jesli nie wstal / lezal / byl oszolomiony to znaczy ze go zadusil Yoshi. Moze ktos ma filmik pokazujacy ten moment.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Royce vs Yoshida - przegrana royca czy non contest?
Nie nawet jak Royce by nie wstal to to zaden dowod - czlowiek zmeczony walka nawet jak nie jest oszolomiony czesto jeszcze nie wstaje tylko rozluznia cialo i wstaje dopiero po chwili. Sam czesto tak robie po sparringu ze nie wstaje gwaltownie z ziemi druga sprawa jak ktos slyszy wynik z ktorym sie nie zgadza to tez to moze zadzialac jako kamien dociskajacy do maty.
  • 0

budo_lasakju
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Royce vs Yoshida - przegrana royca czy non contest?
Witam wszystkich,
Wydaje mi sie ze ostatni filmik bardzo dokladnie pokazuje ze nie bylo tam zadnego duszenia.

Pzdr,
Pawel
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Royce vs Yoshida - przegrana royca czy non contest?
tutaj jest film ponad 40 mb z calej walki Royce - Yoshida - wlasnie zaczalem sciagac
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Royce vs Yoshida - przegrana royca czy non contest?

tutaj jest film ponad 40 mb z calej walki Royce - Yoshida - wlasnie zaczalem sciagac


i nie podalem linka :oops: wiec podaje

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_lasakju
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Royce vs Yoshida - przegrana royca czy non contest?
Czesc,
W ciągu ostatnich dwóch lat popyt na powierzchnie magazynowe utrzymywał się na niskim i jednocześnie stabilnym poziomie. Jednakże w tym roku oczekuje się wzrostu zainteresowania magazynami wśród najemców. A długo już oczekiwany wzrost popytu wśród najemców wpłynie z pewnością na wzrost cen na rynku magazynowym.
Po obejrzeniu filmiku nie widze zadnej przewagi Yoshidy. Przy roznicy wagi i sily mozna sie bylo spodziewac ze Royce bedzie walczyl garda z ktorej atakuje caly czas dopoki Yoshida probuje nieskutecznie duszenia i sedzia przerywa walke. Nie dziwie sie ze Royce byl wkurzony i sie „rzucał” ringu po walce.

Pzdr,
Pawel
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Royce vs Yoshida - przegrana royca czy non contest?
No dobra .. wygrana Yoshiego jest dyskusyjna .. przyznaje ze nie widac aby Gracie zostal zaduszony.
  • 0

budo_lasakju
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Royce vs Yoshida - przegrana royca czy non contest?
Przepraszam ze troche nie na temat na poczatku :)

Pawel
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Royce vs Yoshida - przegrana royca czy non contest?
Zgadza sie po obejrzeniu calej walki - mozna dojsc do wniosku ze sedzia za wczesnie przerwal walke.
Mimo mojego zdania ze Yoshida byl w wiekszosci bardziej aktywny i gdyby w regulaminie bylo ustalone ze mozna wygrac przez wskazanie sedziow to bym byl za Yoshida ale tak to sedzia powinien poczekac jeszcze troche
Walka byla bardzo wyrownana choc moze ja akurat na ulicy nie polecal bym kladzenia sie od razu na plecy no ale coz to sport i kazdy walczy pod przepisy.

Ogolnie mozna powiedziec ze walka jest nie rozstrzygnieta

pozdrawiam
Martius
  • 0

budo_lasakju
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Royce vs Yoshida - przegrana royca czy non contest?
Własnie na tym polega glowna roznica miedzy czystym judo a bjj. Obydwa czyste style maja zupelnie inna strategie walki. Zadaniem judoki jest jak najszybsze skonczenie walki Judoka musi byc aktywny. A w bjj jest odwrotnie. Strategia walki tutaj z silniejszym i ciezszym przeciwnikiem nigdy nie bedzie opierac sie na zalozeniach ze trzeba byc aktywnym i szybko pokonac przeciwnika. Zawodnik bjj przyjmie dogodna pozycje i z niej bedzie kontraatakowac. Znaczna wielkszosc walk zawodnikow bjj z silniejszym gosciem tak wyglada.

Pzdr,
Pawel
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Royce vs Yoshida - przegrana royca czy non contest?
Pozwole sobie tutaj skomentowac. Zadaniem judoki jest jak najszybsze skonczenie walki. Walka w sportowym judo konczy sie po udanym rzucie po ktorym przeciwnik laduje na plecach - ippon. W bjj gra toczy sie do momentu w ktorym jeden z zawodnikow sie nie podda. W przypadku nie zakonczenia walki przed czasem o zwiciestwie decyduje, w obu systemach, ilosc punktow zdobytych przez zawodnikow. Moglbym ciagnac tlumaczenie dalej ale nie o tym chce pisac.
Gra w judo to walka o chwyt aby wykonac rzut po ktorym na ogul walka sie konczy. Co prawda jest parter w judo. Niestety caly parter w judo jest dosc znacznie uszczuplony i ogranicza sie na ogul to bardzo skutecznych trzyman, a malo kto chce sie znalezc w takim trzymaniu. Oczywiscie trzymania to nie cala ne waza, o ile tak sie to pisalo, w judo.
Tak wiec gra w judo i w bjj rozni sie miedzy soba diametralnie i ciezko jest cos porownywac. Przepisy sportoweo bjj jak i judo roznia sie totalnie. Co innego sie punktuje, co innego jest karane. Jezeli chodzi o regulamin to wiecej tam jest antagonizmow niz podobnych elementow.
Co do twierdzenia jakoby zawodnikom bjj sie nie spieszylo. Gra w bjj jest bardzo taktyczna. Trzeba myslec. Jezeli ktos sie spieszy i nie przewiduje ruchow przeciwnika to swoja walke bardzo szybko moze zakonczyc klepiac. Przypomne iz aktywnosc jest bardzo wazna w bjj. Inna sprawa ze laikowi moze sie wydawac iz dany zawodnik jest nieslychanie pasywny. A ze ten pasywny rzekomo zawodnik zaraz chwile pozniej ma podniesiona reke w gorze to juz sie nie mowi. Prosze nie uogulniac tak zlozonego tematu jakim jest walka sportowa w bjj.
Zawodnik bjj po zajeciu dogodnej pozycji, czyli ja tak to odczytuje iz domnujacej, nie bedzie kontrowal ruchow przecnika lecz dazyl do skonczenia. Kontrowac moza i sie to robi w przypadku gdy pozycja nie pozwala nam na efektowne wykonywanie technik ofensywnych. Aby moc skutecznie wykonywac jakies duszenie lub dzwignie musze miec do tego dogodna pozycje. Dogodna pozycja to pozycja dominujaca. Mam nadzieje ze wyjasnilem te niescislosc.
Co do walki bjj z silniejszymi. Planujesz moze sie silowac z kims kto jest od Ciebie silniejszy ? Dla mnie to najszybszy sposob do przegrania walki. Jedna z mozliwych sposobow jest wykorzystanie techniki obrony i walki z pozycji malo sprzyjajacej dla nas jak np. lezenie na plecach. I tutaj jest sila bjj. To co widza niektorzy laicy za slabosc jest bardzo silna strona bjj w samoobronie jak i sporcie.
Jeszcze napisze odnosnie taktyki pod silniejszego przeciwnika. W przypadku gdy nasz przeciwnik straci swoj atut w postaci sily jest skonczony. Atut sily jest wazny i to bardzo. Ale ma on znaczenie krotki okres czasu, potem czlowiek nie znajacy techniki jest skonczony.
Co do idei kladzenia sie na plecy w walce. Oczywistym jest iz polozenie sie na plecach samemu podczas gdy przeciwnik nawet nas nie dotyka jest pomyslem nie za dobrym. Inna sprawa gdy trzymamy mocno przeciwnika i kladziemy sie na ziemie ciagnac go za soba. W ten sposob sciagamy przeciwnka do parteru w dosc szybki i bezpieczny sposob w porownaniu do rzutu czy tez obalenia zapasniczego. To sciagniecie to bezpieczny sposob polozenia sie na ziemie. Przeniesienia tam walki czyli de facto narzucenie swoich zasad przeciwnikowi.

Martius:
Co do wyniku walki Royca i Yoshidy. Yoshida zostal uznany zwyciezca tej walki. Werdykt sedziowski, jezeli mailby miejsce, to , tak mi sie wydaje, bylby na korzysc japonczyka. Co jak co ale ze japonczycy sa stronniczy to juz ogldajac nie jedna walke zauwazylem. A co do oceny kto byl leprzy i kto powinien wygrac na punkty. Hmm, nie wiem czy jest wielu sedziow ktorzy maja doswiadczenie w sedziowaniu judo i bjj aby moc jakos dopasowac swoja ocene do regulaminu w jakim rozgrywany byl pojedynek. Inna sprawa iz bardzo mozliwe iz kazdy werdykt jaki sedziowie by podjeli bylby podwazany i krytykowany. Tylko skonczenie walki przez poddanie zamkenloby wszystkim usta i sprawa wyniku pojedynku byla by jasna. Co jak co ale z tej walki nic dobrego wyniknac nie moglo. Fakt jest taki ze pokrzywdzono aby zawodnikow z powodu niewlasciwej reakcji sedziego. Trudno.

Aha, wszystko co napisalem to tylko moja opinia. Kazdy ma prawo sie z nia nie zgodzic. Jak sie gdzies pomylilem to prosze mnie poprawic.
  • 0

budo_lasakju
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Royce vs Yoshida - przegrana royca czy non contest?
Hi,
„Co do walki bjj z silniejszymi. Planujesz moze sie silowac z kims kto jest od Ciebie silniejszy ?
Czy to do mnie pytanie? jesli tak to chyba niedokladnie przeczytales moj tekst.

Pzdr,
Pawel
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Royce vs Yoshida - przegrana royca czy non contest?
Pytanie jako takowe nie tyczy sie tekstu. Jedynie to bylo zaznaczenie problemu iz nie nalezy rywalizowac z przeciwnikiem na plaszczyznie w ktorej on ma przewage. Tylko tyle. Mam nadzieje ze wyjasnilem niescislosc.
  • 0

budo_juggernaut
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Royce vs Yoshida - przegrana royca czy non contest?
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Shootfighter Naoya Uematsu pokazuje duszenie jakie Yoshida zalozyl Roycowi. Uematsu trenuje takze judo w dojo Yoshidy. Na zdjeciach widac takze jak reka Royca robi sie "luzna".[/url]
  • 0

budo_lutas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Royce vs Yoshida - przegrana royca czy non contest?
Nie czytałem wszystkich poprzednich wypowiedzi, ale moim zdaniem na filmiku z ujęcia prawej reki Royca nie było widać, żadnego skutecznie założonego duszenia. A co do całej walki to to bardziej pasywny był chyba jednak Royce.
  • 0

budo_lasakju
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Royce vs Yoshida - przegrana royca czy non contest?
Tak,
Japonskie gazety sa bardzo obiektywnym i wiarygodnym zrodlem informacji na temat tej walki :) :) :)
Na filmiku dokladnie widac ze Yoshida nie ma prawidlowo zalozonego duszenia. A to ze polozyl sie na glowie Royca o niczym nie moze swiadczyc.

Pzdr,
Pawel
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Royce vs Yoshida - przegrana royca czy non contest?
czy bylo duszenie czy nie to jest teraz tylko gdybanie - osoby walczace sporo w parterze w kimonach miesistych i grubych dobrze sobie sprawe zdaja ze przydusic kogos mozna nie typowym duszeniem a tylko polozeniem sie na czyich ustach i nosie i je zaslonic kimonem. Czesto stosowany trick na zawodach judo mimo ze duszenie nie jest wpelni zalozzone przeciwnik nie ma czym oddychac.

No ale czas chyba skonczyc to gdybanie bo i tak nic z tego nie wynika
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024