Skocz do zawartości


Zdjęcie

braki w kyokushin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

budo_i.c.e.
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:atlantyda :)

Napisano Ponad rok temu

braki w kyokushin
hello ;)

od pewnego czasu zastanawiam sie czy nie zaczac trenowac karate kyokushin zamiast taekwondo

wiem ze tkd ma wiele slabych stron takich jak brak sierpow i low kickow

dwa lata temu trenowalem kyokushin i zauwazylem ze z kolei oni nie maja uderzen rekoma na glowe i kilka innych "brakow"

treningi w obu sekcjach roznia sie jednak bardzo....na taekwondo w moim klubie jest bardzo malo silowki i nastawienie na walke sportowa semi contact....z kolei klub kyokushin (nazywa sie "kumite" :) kieruje glownie na walke uliczna i twardosc......

nie wiem na czy pozostac w klubie tkd w ktorym dyscyplina upada ale trenuje juz od dwoch lat czy wrocic do kyokushin ktore trenowalem wczesniej rok.....

jako jeden z argumentow za taekwondo widze fakt ze na naszych treningach walczy sie w calym sprzecie i mozna pojsc na calosc podczas walki bez ryzyka ze bede wyeliminowany na nastepne 2 miesiace z treningow.....

jesli ktos moglby mi pomoc w podjeciu decyzji to bylbym baaaardzo wdzieczny :)
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: braki w kyokushin
hmm....powiem tak ja trenuje kyokushin jestem bardzo mlody bo mam 15 ale mimo tego trenuje w grupie zaawansowanej dorosli.. coz.. zyje.. trenuje u J.Lamota ktory trenuje S.Sypienia i A.Sypień... i mogę czesto uzywac ochraniacze z reszta jak inni wlasnie po to by obyc sie w walce i dopiero pozniej...pojsc na full contact.. a co do uderzen na glowe... trening kihon w ktorym czesto uderzamy na glowe ... zapisuje sie mocno no i w walce odrazu mi reka lata naglowe.. i coz czesto na zawodach dyskfalifikacja :P ... cos za cos ... ale napewno wole trenowac kyokushin niz tkd ktore z kolei .. jest szybkie,dynamiczne i napewno pomoze ci w kyokushinie szybkosc i sila (i myslenie taktyczne) sukces...
  • 0

budo_faolinar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: braki w kyokushin
mimo wszystkich wad radzę wrócić do kyokushin - jest lepsze od tkd - tylko na ulicy pilnuj głowy , bo odruchowo będziesz ustawiał gardę za bardzo po bokach , a to boli :box:
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: braki w kyokushin
osobiscie sam trzymam rece na glowie .. coz... brzuch mocniejszy od glowy .. a pamietam jak nie jeden raz dostalem mawache na glowe przez to ze jej nie chronilem coz tak bywa :(
  • 0

budo_lttiger
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: braki w kyokushin
majac wybor tkd a kyokushin - wybierz kyokushin. taekwondo to balet
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: braki w kyokushin
Bez przesady z tym baletem ....znam wielu ludzi z TKd...i uwazam ze na ulicy sobie spokojnie poradza...tylko gorzej jak ich dopadnie ....low kick albo cos mocniejshego....albo poprostu nei zdaza dynamicznie kopnac... ale co do baletu to mogl bym sie dlugo klucic..ale jedan kyokushin lepszy na ulice... bo nie zawsze jak w tkd trzeba dynamicznie sie ruszac wrecz skakac...a tu nagle na ulicy ktos potchodzi jeb(sorki za wyrazenie) wali ci tubę...a potem druga i szybkosc tu juz nic nie da..jak to moj sensei mowi...jestes szybki ale tylko do pierwszego trafienia potem jestes tylko dobrze trafiony !!....coz ale jezeli jestes mocny i szybkie..no to super...:)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: braki w kyokushin
Pepe - brawa i szacunek poklon za wyważony post i nieuleganie stereotypom ...

I.C.E. - rozmawialismy już na pewne tematy na privie. Jako taekwondoka dam ci dobrą radę - po prostu (łatwo powedzieć!) znajdź dobrą szkołę. Jak kyokushin u Was ma lepszy poziom niż TKD, to się nie zastanawiaj, tylko idź tam, gdzie się więcej nauczysz. Skoro sam mówisz, że treningi w Twoim dotychczasowym klubie nie dają Ci tego, czego szukasz, to sprawa jest prosta.

Jest też jeszcze jedna metoda - u siebie w klubie mam ludzi z kyokushin, którzy ćwiczą równolegle TKD. Jednego pewnie nawet widziałeś na MP, zdobył złoto w młodzikach (semi-contact). Mnie to nie przeszkadza, a jeśli oni się z treningami wyrabiają, to jest OK. Może po prostu pójdź, pogadaj otwarcie z sensejem jak jest, myślę, że powinien dać Ci spróbować, jak jest u nich na treningach, i wtedy podejmiesz decyzję.

Pozdrówka - Gizmo
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: braki w kyokushin

Gizmo :

Pepe - brawa i szacunek za wyważony post i nieuleganie stereotypom ...

THX :)

A tak oglniie to prawda jezeli kyokushin jest dla ciebie lepszy i wiesz ze lepiej tam ucza sie bedzie on na tyle dobry dla ciebie to idz tam....Wybierz to co bardziej ci sie podoba i gdzie lepiej ucza....:)
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: braki w kyokushin
Nie chciałbym popadać w paranoję, ale z pewną trunością przychodzi mi porównywanie TKD i kyokushinu. Pewnie dlatego, że żaden ze znanych mi mistrzów TKD nie miałe z mistrzostwem nic wspólnego ponad noszony pasek, ale to już inna historia.
Osobiście wybrałbym taki klub, który reprezentuje wyższy poziom, mimo wszystko jednak ze wskazanie na kyokushin.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: braki w kyokushin
Jarek: zalezy co rozumiesz przez mistrzostwo. Ja mialem takiego fuksa,
ze zarowno w jednym, jak w drugim stylu poznalem zarowno wspanialych
ludzi i sepcow od swojej roboty, jak i takich, u ktorych w zyciu nie
chcialbym cwiczyc, a tym bardziej nie poslalbym tam np. swoich dzieci
albo znajomych. I akurat nie zawsze zalezalo to da paska (generalnie z
tymi z najwyzszymi stopniami czesto mi sie dosc ciezko rozmawialo ;) )

Pozdrowka - Gizmo
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: braki w kyokushin
Noooo
Czyli poziom, to właśnie napisałem ale ze wskazaniem na kyokushin.
  • 0

budo_narushima
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: braki w kyokushin
Wybrac KYOKUSHIN czy TAEKWONDO hmmmmmmm bylem na paru treningach taekwondo i co widzialem ??? grupke bachorow latajacych po sali nie mogacego sobie z nimi poradzic trenera i paru doroslych ktorzy cwiczyli bieganie po scianie ok spoko ale mozecie mi powiedziec na huj mi bieganie po scianie???????? ale ok pozniej mieli urzadzic sobie walki wiec dzieciaki od siebie uciekaly a dorosli walczyli ale szczerze mowiac to dziwna byla ta walka skacza skacza skacza jedno kopniecie odskok znow skacza skacza skacza i tak w kolko a trener zamiast poprawiac albo radzic jak powinno sie cos wykonywac to stal w rogu sali i patrzyl dziwne to troche ale ok moze sie przyda :wink:

Co do KYOKUSHIN to juz inna sprawa jak jakis dzieciak lata to zaraz robi 50 na seiken albo dostanie przez dupe z kija:P jak ktos sie obija na treningach to dostaje takie baty ze odrazu wie ze ma wykonywac cwiczenia :twisted: jak jest kumite to nie ma zadnych skokow tylko odrazu leci wymiana i trwa tak dlugo az ktos nie padnie :)
zdecydowanie polecam KYOKUSHIN jest o wiele trwardsze i bardziej sie przydaje na ulicy albo do bicia rodzenstwa :)

I.C.E co do uderzen na glowe to njie moge sie zgodzic ze ich nie ma np taki WKF nie bardzo to lubie bo troch mi przypomina SHOTOKAN i JUDO ale uderzenia w glowe sa jak najbardziej dozwolone z reszta w zwyklym kumite jak przywalisz w twarz to tez sie nic nie stanie:):):)

KYOKUSHIN GORA !!!!!!!

OSU!
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: braki w kyokushin

Co do KYOKUSHIN to juz inna sprawa jak jakis dzieciak lata to zaraz robi 50 na seiken albo dostanie przez dupe z kija:P jak ktos sie obija na treningach to dostaje takie baty ze odrazu wie ze ma wykonywac cwiczenia :twisted: jak jest kumite to nie ma zadnych skokow tylko odrazu leci wymiana i trwa tak dlugo az ktos nie padnie :)


Na szczescie to co tu zostalo napisane to nie charakterystyka stylu, a raczej pracy instruktora. Ta wskazuje predzej na patologie, niz cos warte polecenia.


MR.
  • 0

budo_narushima
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: braki w kyokushin
ja wiem mamy takiego swira :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: ale jak to stwierdzil moj kumpel wszyscy ci karatecy to sado maso a trenerzy to goscie po wojsku nad ktorymi sie znecali i teraz oni wyrzywaja sie na nas :) ale zapisalem sie i mam co chcialem :)
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: braki w kyokushin
Też zapisałem sie na kyokushin :P b heheh juz 3 rok trenuje i jest fajnie :P czasami jakies male kontuzje typu ... zbite.. piszczele .. i uda.. ale czy to kontuzja raczej nie ...tak jest cos za cos ..ale kyokuhin mimo wielu wad... np:braku walki w parterze i tak mi sie do czegos napewno przyda ... zawsze to lepiej trenowac co kolwiek niz ..nic nie trenowac :)
  • 0

budo_pompka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: braki w kyokushin
jeżeli komuś brakuje rzutuw i parteru, niech do treninguw kk dołoży judo lub bjj.
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: braki w kyokushin
albo niech zmieni styl na shidokan...(ja jak bedzie on we wroclawiu chyba sie skusze :)
  • 0

budo_dawpytel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: braki w kyokushin
W wakacje byłem na obozie Kyokushin. Nasz ośrodek był baaaardzo duży dlatego było tam też miejsce dla obozu Taekwondo :) - wyobrażacie sobie tą atmosferę :lol:
Raz gdy z kilkoma znajomymi ćwiczyliśmy sobie na matach przeyszła do nas niemal cała grupa i .... zaczęliśmy rozmawiać.
Najpierw byli zaskoczeni naszymi technikami (chodzi o ic precyzyjne wykonanie). Doczło do tego, że stałe z kumplem a do okoła nas siedział cały trening TKD :) Zrobiliśmy im wykład na 2 godziny! Podczas tej rozmowy wyszło na to kto jest lepiej przygotowany technicznie i siłowo. Gdy powiedzieliśmy im żeby zrobili jedną pompke na czterech palcach nikt nie zrobił!
Przyznali nam, że ich TKD nie może się równać do Kyokushin :) .
Rożnice można było znaleźć nawet w "najprsotszych czynnościach" w ciągu dnia. Oni używali składanych desek do łamania a my na ognisko deski połamaliśmy gołymi rękami (na rozpałke) :)
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: braki w kyokushin
coz kyokushin to nie TKD a TKD to nie kyokushin napewno TKD ma jakies zalety ktorych nie ma kyokushin i na odwrot.. wlasnie czesto chodzi o sile ktore w kyokushin wydaje mi sie wieksza... coz ..moze dlatego ze metodyka treningu jest inna chociaz przyznam sie szczerze ze nie bylem na treingu TKd i narazie sie nie bede zaglebiac !! 8)
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: braki w kyokushin

jeżeli komuś brakuje rzutuw i parteru, niech do treninguw kk dołoży judo lub bjj.


... ale oczywiscie lepszym wyborem jest zaczac trenowac Shidokan. :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024