Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego zmieniłeś styl?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
330 odpowiedzi w tym temacie

budo_gaurhuk
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Moja scieżka sportów walki przebiegała mniej więcej tak

1. Judo ( po 7 latach stwierdziłem że po zajęciu kilku medalowych miejsc na niezbyt ważnych zawodach stwierdziłem że trzeba dużego nakładu pracy i rozwój staje sie coraz wolniejszy + ograniczona ilość czasu)
2. BJJ + Boks ( BJJ uzupełnione boksem - skuteczna kombinacja - lekki niedosyt na BJJ szczególnie strywializowanie schodzenia do parteru, w judo nazwane rzutami :-) , dużo walki w parterze, dość niewygodnej, nieporęcznej i nienadającej sie do starcia z kilkoma przeciwnikami) porzucone przez brak czasu i zmianę miejsca treningu.
3. Kursy samoobrony ( krótki epizod chwila słabości)
4. Krav maga ( Od 4 miesięcy do chwili obecnej) - bardzo pozytywne wrażenie, skuteczne, niestety pozbawione możliwości rywalizacji na zawodach - ale póki co jest to moja druga miłość ( zaraz po mojej wspaniałej ukochanej osobie - choć Ona twierdzi że jest odwrotnie :-) )
  • 0

budo_scorpioneq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
cwiczylem aikido 1,5 roku, potem rodzice zabronili mi trenowac bo musialem poprawic oceny ;p i tak zeszlo 7 miesiecy...po miesiacu nie uczeszczania na treningi stwierdzilem ze i tak nie mam po co wracac,
teraz jest boks, narazie tak zostanie, ale do czasu,to nie dla mnie, za mala dowolnosc w walce, czuje niedosyt po treningu na ktorym sa sparingi ;) i jakos nie widzi mi sie zkrzywiony nos, smieszne luki brwiowe,itp na starosc (wiadomo ze nie kazdy tak ma, a tylko zawodowi bokserzy)
jak mi stuknie 16-stka to mma ;D

amen
  • 0

budo_proximo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Przez jakiś...rok trenowałem zapasy styl klasyczny. Jednak czułem że to nie było to, po za tym 90% moich kolegów, kuzynów itp. chodziło i chodzi nadal (nie którzy z sukcesami np. Bartek Firlej), a ja czułem że chce spróbować czegoś samemu. Poszedłem na judo i to okazało się strzałem w dziesiątke, już wiem że to jest to !
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
1970 – 1976 0- Judo, wspaniali trenerzy . koledzy ( kontuzja niestety i pan doktor w książeczce zawodnika krótkie NIET ) w międzyczasie zapasy i Karate Shotokan u mistrza Leszka Drewniaka )
Jukado od 1974 – wyjazd do Austrii w 1980 i poznanie VIET VO DAO – miłość do dzisiaj
- NIESTETY NIEULECZALNA
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
a dlaczego "niestety"?
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Bo już Wie, że to miłość na całe życie i innej nie będzie :wink: :D
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Ale to chyba nic w tym złego? Przecież dobrze jest znaleźć to jedyną miłość/SW :)
  • 0

budo_robek73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa, witamy czule.
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
1985-1986 judo, klub MKS MOS Wola, trener Szulakiewicz (albo podobnie).
Przełom 1987/1988 do dziś VIET VO DAO (miłość z wzajemnością)

Mistrz Ryszard Jóźwiak napisał "niestety" ale to jakis lapsus :)
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Zaczynałem od TKD ITF i brakowało mi w tym wszystkim siły i kontaktu - teraz walczy się tam mocniej niż kiedys. Potem było vovinam Viet vo dao - nie było jeszcze rywalizacji sportowej a ja jako młody człowiek potrzebowałem :) Potem rok kick boxingu i trochę boksu. Przez kolejne 1,5 roku chodziłem po różnych sekcjach i szukałem czegoś dla siebie...aż zostałem zaproszony na trening kyokushin w Przasnyszu prowadzony przez Sensei, wtedy Sempai Krzyśka Kowalskiego. |Wydawało się, że jestem super fighterem a tu biję gościa z całej siły i poza coraz większym uśmiechem na jego twarzy brak reakcji ...Zszokowało mnie to i postanowiłem pójść tą drogą. W Wawie trafiłem dzięki kumplowi na trening do Sensei Jana Gruby i po roku treningu zacząłem prowadzić/ mając 4 kyu /zajęcia - potem kurs instruktora sportu i legalnie prowadzone zajęcia we własnym dojo. Kyokushin to poprostu cos dla mnie co po latach poszukiwań znalazłem...Każdy jest inny, ma inne potrzeby i doswiadczenia - stąd różnorodność uprawianych przez nas sportów i sztuk walki. O to chyba w tym wszystkim chodzi. Pozdrawiam Wszystkich ćwiczących martial arts. Osu!!! :-)
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
-na początku było Judo przez 3 lata jeszcze za gówniarza, zrezygnowałem, bo wiadomo jak to jest w wieku 10 lat koledzy biegają po podwórku itd. a Ty musisz iść na trening.Teraz żałuje swojej decyzji.
-Taekwondo ITF 3 lata treningu doszedłem do wniosku że to nie jest to czego szukam jednym słowem trafiłem na sekcje gdzie jest za dużo baletu za mało walki, niestety.
- obecnie BJJ i zobaczymy co z tego wyniknie :wink:
  • 0

budo_loot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
no tynks, tego się nie spodziewałem po tobie :wink: M
MT jeszcze polecam :)
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Czego sie nie spodziewałeś loociku :?: :)
a MT spróbuje na pewno kiedyś tylko na razie czasu za mało.
  • 0

budo_loot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
nie spodziewałem się takiej zmiany :D
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Kiedyś już pisałem w tym temacie ale znów na mojej drodze w SW nastąpiło kilka zmian ;)

Zrezygnowałem z TKD ITF niestety z braku czasu a potem głupio było mi wracać na sekcje.
Miałem krótki epizod z Judo ale brakowało mi uderzeń. Tęskniłem za TKD ale stwierdziłem że Karategi wygląda fajniej niż Dobok :) i wpadłem na ciekawą sekcję Kyokushinu ale szybko nastąpiło przeludnienie (powyżej 25 osób ćwiczących na jednego trenera) a że do klubu miałem daleko a żadnego nie mam w pobliżu to zrezygnowałem. Jestem leniem i ciężko u mnie z motywacją żeby regularnie jezdzic na drugi koniec Warszawy, szczególnie jak treningi nie są już tak fajne jak wcześniej. Teraz mam zajęcia Karate indywidualnie i przy okazji w ośrodku sportu do którego uczęszczam mam okazje "liznąć" Aikido (z braku alternatywy) i tak pewnie zostanie do czasu aż powstanie niedaleko mnie albo na uczelni jakaś ciekawa sekcja :)

Od Japan week'u jestem zafascynowany Shorinji Kempo ale nie ma żadnych klubów w Polsce, zobaczymy co z tego będzie.
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
3 lata Tkd/Kick w Polsce które bardzo miło wspominam i mam nadzieje że wróce w to miejsce :) , pół roku przerwy z niesystematycznymi treningami w ogródku itd. , od środy treningi MT ale nie wydaje mi sie żeby C brytyjczycy czegos mnie nauczyli, ide tylko po to zeby miec gdzie ćwiczyć i z kim i przy okazji jest siłownia i jest blisko :)
Pozdrawiam
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Styl z którego zrezygnowałem to aikido. Na początku miało ono wiele zalet np. nauka padów, nauka podstawowych dźwigni i zasad rzutów, wiele rzeczy zapożyczono z judo. Do tego jeszcze elementy walki mieczem samurajskim czym się wtedy niezwykle interesowałem. Byłem bardzo zaangażowany i miałem duże - zdecydowanie zbyt wielkie - oczekiwania.

Dlaczego zrezygnowałem? Dlatego, że moja sekcja przypominała sektę. Powtarzano nam rozmaite dogmaty, które przyjmowaliśmy na wiarę, ponieważ podbudowywano je autorytetami zagranicznych mistrzów. Tych mistrzów widywaliśmy rzadko albo wcale - krążyły mity o ich nieludzkich możliwościach i wielkich czynach jakich dokonali - nic takiego nigdy nie zaobserwowałem. To co było szczególnie rażące to bałwochwalcza cześć jaką należało oddawać ludziom w hakamach - chodzi mi tutaj o padanie na twarz w ramach ukłonu i padanie na twarz przed portretem nauczyciela. Pod koniec treningu zaszczytem dla zaawansowanych uczniów było składanie hakamy.

Haniebne były wciąż rosnące roszczenia finansowe - pod pretekstem rosnących opłat za salę. Równocześnie jakość nauczania leciała w dół - przysyłane były zastępstwa albo trening prowadzony był na odwal się - robiłem wciąż to samo, nie uczyłem się nic nowego. Nowe techniki poznawałem na stażach, które były sposobem na wyłudzenie dodatkowych opłat. Organizacja staży i zarządzanie sekcją uwzględniało wykonywanie w wolnym czasie darmowej pracy fizycznej na rzecz sekcji - te przysługi nie były wynagradzane, a jeśli zdarzało się niedopatrzenie albo wypadek to następowała kara. Haniebne było przydzielenie specjalnego kontrolera, który sprawdzał czy ludzie na sali uiścili miesięczne opłaty. Ten kontroler nie miał poza tym nic wspólnego z sekcją, nie trenował z nami, nie wiedział nic o aikido tylko pilnował i szpiclował.

Haniebne było robienie rozmaitych geszeftów i matactw by wyłudzić więcej pieniędzy. Nie zwracanie zaliczek i opłat za obozy po odwołaniu uczestnictwa, ścinanie końcówek treningów w grupie dziecięcej, wykorzystywanie pozycji dla pośrednictwa w sprzedaży wymaganych strojów i akcesoriów treningowych... Niedługo po moim odejściu sekcja się rozpadła z powodu kłótni prowadzących o pieniądze. Prawda jest taka, że wielu z zasłużonych i uhonorowanych wysokim stopniem instruktorów nie prezentowało charakteru godnego tytułu nauczyciela.

Do dzisiaj rozpoznaję byłych kolegów z sekcji i ze staży, którzy dzisiaj uczą aikido, noszą hakamy... a nawet wypowiadają się na tym forum. Czego mogą uczyć z takim bagażem doświadczeń?

Aikido nauczyło mnie, że sztuki walki to jest przemysł gdzie nader często wykorzystuje się entuzjazm, zaufanie i dobrą wolę młodych ludzi by kreować zyski - zazwyczaj ze szkodą dla nich. Ludzie, którzy są promowani w tym przemyśle to nie są najzdolniejsi i najlepsi ludzie - tacy niestety wcześnie znikają ze sceny. Najwyższych honorów doczekują się często małe cwaniaczki i ludzie bezwzględni. Dotyczy to szczególnie aikido, które jest nieweryfikowalne, bazuje na ideologii i w gruncie rzeczy sprowadza się do wykręcania rąk bezbronnym i nieagresywnym ludziom.

Kiedy aikido zaczęło się sypać zacząłem się przygotowywać do dezercji na rzecz jujitsu - podobała mi się tam praca nóg i zapewnienie o realizmie "większym nieźli w judo". Szybko się przekonałem, że to jest gniazdo jeszcze gorszych maniaków, sadystów i sekciarzy.

Po rezygnacji z treningów SW przez jakiś czas planowałem zmianę sekcji ale do tego nie doszło - wciąż mi nie grały jakieś sprawy, każda kolejna sekcja przypominała poprzednią, wpadałem na nauczycieli, których poznałem uprzednio i to od złej strony. W międzyczasie zmieniłem filozofię, stałem się bardziej sceptyczny na gruncie doświadczeń wziętych z ulicy, kiedy moje aikido okazało się totalnie bezużyteczne. Karate wybrałem pragmatycznie, będąc świadomy jego zalet i ograniczeń.

ps. Jeśli ktoś myśli tutaj poważnie o nauce aikido i jujitsu to nie powinien czuć się urażony moimi słowami - na pewno wie już jak się sprawy mają i ile jest do zrobienia. Ci którzy twierdzą, że mówienie prawdy, czy głoszenie niezależnych opinii stanowi czarny PR, to są właśnie sekciarze i wychowankowie sekt - dla takich, przykro rzec, szacunku nie mam...
  • 0

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
Trenowałem muay thai, pewnego dnia zamiast trenera przyszedł na zastępstwo pewien czołowy lekki wszechstylowej walki wręcz i złamałem nogę w 3 miejscach. Po tym wydarzeniu i zrośnięciu się nogi lekarz któy ogarniał MA bo sam trenował taekwondo kazał mi przez jakiś czas nie kopać w ogóle. Ponieważ miałem do zaliczenia wuefy na uw miałem do wyboru bjj i judo, z początku chciałem judo ale doktor Ho chi min też kręcił nosem i kazał wybrać coś mniej wstrząsowego. I tak trafiłem do bjj (wówczas jeszcze submission fighting), spodobało mi się duż
  • 0

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
W pewnym sensie gdyby nei ta kontuzja nie znalazłbym tego "swojego" stylu :)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?
zajme glos, chociaz nigdy nie zmienilem stylu :)
za to zmienilem kilka razy zone, a to cos podobnego...

w kazdym stylu mozna odnalesc wszystko i siebie, tylko trzeba tego chciec
czasami droga jest prosta i wszystko idzie pieknie, czasami droga jest zawila i jest ciaglym poszukiwaniem, zawsze odpowiedzialnosc za to jest w nas
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego zmieniłeś styl?

Ludzie, którzy są promowani w tym przemyśle to nie są najzdolniejsi i najlepsi ludzie - tacy niestety wcześnie znikają ze sceny. Najwyższych honorów doczekują się często małe cwaniaczki i ludzie bezwzględni.


To prawda.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024