Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wlamanie na śniadanie i poranne bieganie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
129 odpowiedzi w tym temacie

budo_pyton
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlamanie na śniadanie i poranne bieganie
Co do większego dostępu do broni to jestem za! Przed wojną dostęp był o wiele większy niż teraz i jakoś Polacy nie pozabijali się na wzajem /jak starają się nam wmówić komuchy i im podobni/. Niestety co do tej dostępności jestem równie sceptyczny jak z szansami UPR. Wystarczy popatrzeć co dzieje się na zachodzie i w USA /coraz większe restrykcje/. A według mnie powód jest jeden - po prostu łatwiej jest narzucić "jarzmo" /globalizacja, rząd światowy itp/ społeczeństwu bezbronnemu niż uzbrojonemu po zęby.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_ateesiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlamanie na śniadanie i poranne bieganie
Pyton podobno Napoleon odpowiedział jednemu ze swych generałów, gdy ten stwierdził że wzięcie z marszu Somosierry jest niemożliwe " ..niemożliwe? Ja nie znam takiego słowa, nie znają go też moi Polacy..."
Faktem jest, że dupokracja sprawdza się (w miarę) tylko w tych krajach , gdzie jest swobodny dostęp do broni, nie musimy nawet powoływać się na Stany, spóżcie co się dzieje w Czechach, co drugi Pepik ma legalnego guna i jakoś się nie wystrzelali.
  • 0

budo_carter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlamanie na śniadanie i poranne bieganie
Ateesiarz polski prawo dotyczące dostępu do broni długo się jeszcze nie zmieni,nawet zmian władzy za dużo nie pomorze bo pozostałe parti zablokują zmiany w ustawie.
A poza tym dostać pozwolenie na broń będąc "cywilem" graniczy z cudem :!:
Myślałem że posiadając Licencje Pracownika Ochrony łatwiej jest dostać pozwolenie na broń, ale guzik.
Nie dość że wyrabianie licencji jest kosztowne (kurs 1500 zł, badania 350 zł, egz. i wydanie licencji 400 zł), czasochłonne (kurs trwa 3 miesiące) to jeszcze trzeba jechać do Polikliniki MSW na badania (Psycho testy,Psychiatra,Psycholog,Laryngolog itd.), no i nie zapomnijmy o zapytaniu o niekaralnośći!
Potem zakończenie 3 dniowy test w Komendzie Wojewódzkiej Policji( 1 dzień egzamin pisemny i ustny,2 dzień strzelanie,3 samoobrona) I ten feralny 3 dzień egzamin z samoobrony :!: Z mojej grupy odpadła w ten dzień połowa 8O

No fajnie i teraz w czasie pracy moge nosić broń służbową, ale nie ułatwiło mi to drogi do załatwienia zezwolenia na broń po pracy :evil:
Na szczęście prawie zawsze mogę powiedzieć że jestem w pracy i jak nastąpi potrzeba urzyć broni (choć do tej pory nie musiałem).

I gdzie tu logika przecież podczas ubiegania się o pozwolenie na broń musze przejść podobną scieszkę (podanie,badania itd.).

Jak tak dalej będą robić to większość ludzi chcących posiadać broń będą woleli zaoszczędzić czas i pieniądze kupując ja na czarnym rynku :cry:
Aż całkowicie wymknie się (jak już się nie wymkneło) spod kontroli :!:
  • 0

budo_toster_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlamanie na śniadanie i poranne bieganie
A jak jest z bronia w przypadku gdy sie chce zostac mysliwym ?
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlamanie na śniadanie i poranne bieganie
Kiedyś wystarczyło należeć do legalnego zarejestrowanego kołą łowieckiego i już można było kuipić sobie strzelbe.... teraz to już nie wiem jak to jest. Swoją drogą myśliwska broń to fajne zabawki... Ostatnio strzelałem z niemieckiego sztucera mojego wójka ( oczywiście z pikną lunetką ) - zabawa jakich mało. Do tej pory mnie bark boli :)
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlamanie na śniadanie i poranne bieganie
pomyślcie - jak będzie dostęp do broni to myślicie ,że ci nastolatkowie stojacy po klatkach nie będą jej mieli - a będą ! od tatusiów. i co że wy będziecie mieli guna jak zaczepi was 6 a trzech też będzie miało?

wtedy 12 latek będzie groźny bo wsadzić go nie można !

poza tym wtedy bandyci będą bardziej brutalni - to oni atakują i nie dadzą ci szansy na sięgnięcie do kieszeni wiedząc że możesz mieć broń, na pewno polegnie więcej osób podczas kłótni ,bójek i niewiernych żon i mężów, przypadkowych ofiar - za spust pociąga się łatwiej niż wbija nóż

a przypadek ochroniarzy, którzy strzelali do bilboardu i zabili przejeżdzającego chłopaka ? - będzie ich więcej

na razie idąc po ulicy boję się, że dostanę , mało prawdopodobne że dostanę nożem czy bejzbolem a to ma ograniczony zasięg; a przed kulką nie uciekniesz

nie spałbym dobrze wiedząc, że wszyscy sąsiedzi mają broń - nie mam pewności czy akurat jeden z nich nie jest psycholem albo ma zły dzień i się wkurwił

na razie bróń na ulicy jest czymś rzadkim przeważnie mają ją zawodowi gangsterzy a tacy nie napadają dla 50 gr, jak broń będzie powszechna to się zacznie

poza tą kwestią raczej popieram UPR

pamiętajcie nie ma prostych rozwiązań i nie można dać każdemu prawa do wymierzania sprawiedliwości, każdy ją inaczej rozumie

np znam przypadek gdzie 14 latka kradnącego jabłka ciągano za samochodem - jak mieliby broń to by go zastrzelili ci goście byli przekonani, że wymierzają sprawiedliwośc, byli praworządnymi obywatelami
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlamanie na śniadanie i poranne bieganie
Kombinuję tak:
Jeśli nie rozważamy zagadnienia oczywistego, to zawsze pojawią się różne Za i Przeciw. A w takim jak ten przypadku to chyba nie da się usiąść i przekalkulować na zimno potencjalnych zysków i strat. Nie ma takiej możliwości, jak mi się zdaje. To co jednak można zrobić, to pooglądać jak sytuacja wygląda na "żywych organizmach" - w społeczeństwach z dostępem do broni i tych bez dostępu - i porównać. I im większe będą "próbki", tym bardziej miarodajne wyniki.

Gdybanie co się stanie jest takim sobie pomysłem... Jak sąsiad będzie miał gnata i się zdenerwuje?? A może ten sąsiad gdyby się wqrwił w społeczeństwie "bezgunowym" przyszedłby i podpalił nam drzwi, a tak boi się że dostanie kulkę w czoło?

Dla porządku, to NIE WIEM czy chciałbym żeby wszyscy mogli nosić giwery.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_3mbri0n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnyslask

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlamanie na śniadanie i poranne bieganie
Niooo jush jestem.
Wiec tak-thx za poparcie Haqqaxowi i Narcyzowi, milo ze patrza na to w podobny mi sposob.
Lordzie drogi-nie wiem czy masz w zwyczaju wtracac sie w dyskusje ktora schodzi na tory prywatne, ja jednak sobie tego nie zycze i prosilbym uszanowac moje stanowisko. Wiem, wiem-publiczne forum, bla bla bla-dlatego zaprosilem na priva. Koniec komentarzy bo wtracanie sie bez opini wnoszacej cos do dyskusji to zwykle chamstwo. Mimo to nie ukrywam ze troche dziwi mnie Twoja reakcja-wchodze na forum, z czyms sie nie zgadzam-uwazam ze moge miec racje wiec wchodze w polemike-wyskakuje jakis zamiejscowy, wypowiada sie o moim miescie, wyraza w uroczy sposob co mysli o mnie, jaki jestem i jako podsumowanie rzuca nijak pasujaca sentencje. Ja mam problemy z kojarzeniem faktow, czy Ty z obiektywizmem?
EOT chyba ze lubicie piep**nie od rzeczy.
Odnosnie przewijajacego sie akutalnie watku. Moim skromnym zdaniem powszechny dostep do broni w Polsce to chybiony pomysl. Argumenacja krotka-nasze spoleczenstwo jeszcze do tego nie doroslo. Ale ciagle ewolulujemy, nie? :wink:
Pozatym nie chce gderac pesymistycznie, ale w Polsce malo co udaje sie zgodnie z zapowiedziana teoria, wiec skutek bylby zapewne odwrotny od zamierzonego.
Pozdrawiam wypoczety
3mbri0n
Ps-bylbym zapomnial. Jesli chodzi o jakiegos menelowatego dzieciaka to latwiej przyjdzie mu wsadzenie kosy niz pociagniecie za spust. I nie chodzi o to ze nie ma sily pociagnac za cyngiel :) , poprostu jego ograniczona wyobraznia nie wie jaka szkode moze zdzialac nozem, za to wiec czym i co oznacza bron.
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlamanie na śniadanie i poranne bieganie
Problem z tym że narodowosci różnią sie niesłychanie mentalnością. Ale Twoja obcja to chyba sensowne "rozwiązaniae"...
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlamanie na śniadanie i poranne bieganie

spoleczenstwo jeszcze do tego nie doroslo


"...musimy do tego doróść..." :)



w Polsce malo co udaje sie zgodnie z zapowiedziana teoria, wiec skutek bylby zapewne odwrotny od zamierzonego.


Wystarczy, że założymy iż nic sie nie uda i tylko pogorszymy sytuacje... :wink:
  • 0

budo_3mbri0n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnyslask

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlamanie na śniadanie i poranne bieganie

spoleczenstwo jeszcze do tego nie doroslo


"...musimy do tego doróść..." :)



w Polsce malo co udaje sie zgodnie z zapowiedziana teoria, wiec skutek bylby zapewne odwrotny od zamierzonego.


Wystarczy, że założymy iż nic sie nie uda i tylko pogorszymy sytuacje... :wink:



Przebijasz mnie pesymizmem, ja sie tak kufa nie bawie :wink: 8)
Na marginesie dodam ze prooba zdobycia pozwolenia na bron, nawet jesli naprawde uzasadniona jest paranoicznie wrecz utrudniona. Zas kto chce a nie powinien i tak sobie zalatwi -_-" Ech
Niestety.
3mbri0n
  • 0

budo_toster_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlamanie na śniadanie i poranne bieganie
To co z ta zalaoga G ?
  • 0

budo_sidd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlamanie na śniadanie i poranne bieganie
A ja mam katane uhahahahaha samostrzyłem uhahahahah sam urzywam uhaahahah zwariowałem uahahahaha 8O
  • 0

budo_toster_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlamanie na śniadanie i poranne bieganie

A ja mam katane uhahahahaha samostrzyłem uhahahahah sam urzywam uhaahahah zwariowałem uahahahaha 8O


Dobra to jeszcze potrzebny murzyn albo/lub ktos w miare podobny
  • 0

budo_3mbri0n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnyslask

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlamanie na śniadanie i poranne bieganie

A ja mam katane uhahahahaha samostrzyłem uhahahahah sam urzywam uhaahahah zwariowałem uahahahaha 8O


Dobra to jeszcze potrzebny murzyn albo/lub ktos w miare podobny



wyczuwam u kolegi rasistowskie poglady :)
  • 0

budo_carter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlamanie na śniadanie i poranne bieganie
Toster nigy ci się nie zdażyło przypalić tosta .....że wyszedł czarny :)

A do załogi G rasistów nie przyjmujemy :)
Fiodor co z tym forum tylko dla wybranych? :)
  • 0

budo_toster_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlamanie na śniadanie i poranne bieganie

Toster nigy ci się nie zdażyło przypalić tosta .....że wyszedł czarny :)

A do załogi G rasistów nie przyjmujemy :)
Fiodor co z tym forum tylko dla wybranych? :)


Prawie zawsze wychodza czarne :)
Takie najlepsze
  • 0

budo_toster_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlamanie na śniadanie i poranne bieganie

A ja mam katane uhahahahaha samostrzyłem uhahahahah sam urzywam uhaahahah zwariowałem uahahahaha 8O


Dobra to jeszcze potrzebny murzyn albo/lub ktos w miare podobny



wyczuwam u kolegi rasistowskie poglady :)


8O To zle wyczuwasz
  • 0

budo_carter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlamanie na śniadanie i poranne bieganie
skoro nie lękasz sie czarnego koloru i nie czujesz do niego wstrętu WITAJ !!!
Twoja ksywa w zespole to G.I.Jane :)
  • 0

budo_ateesiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wlamanie na śniadanie i poranne bieganie
Mili mi bardzo koledzy-forumowicze, nie podzielam waszych obaw iż broń w rękach obywateli byłaby niebezpieczna.Dlaczego? Sprawa jest prosta wystarczy przywrócić, orzekać i wykonywać karę śmierci, wiedząc o tym obywatel nie wyciągałby broni w sprzeczce rodzinnej. Bandzior jak będzie chciał i tak załatwi sobie giwerę, i to jaką będzie chciał.
Chwała Bogu, że jestem rasistą, dzięki temu będę spokojnie spał w nocy w domu( lub pracy), zamiast ganiać z pałą po ulicach :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024