Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Twoje dzieci będą ćwiczyć sztuki walki?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Czy Twoje dzieci będą ćwiczyć sztuki walki?
Pytanie raczej do tych, co dzieci już mają... Czy Twoje dzieci będą ćwiczyć jakąś sztukę walki? A może już to robią?
Jak zapatrujecie się na kwestię - tata/mama wybierze co najlepsze, czy niech dziecko samo dokona wyboru?
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Twoje dzieci będą ćwiczyć sztuki walki?
dzieci nie mam w najblizszym czasie nie planuje ale chcialabym amy zaczely trenowac MA ale to jaki styl bedzie zalezalo tylko i wylocznie od wyboru "mojego dziecka" tz ulatwialabym mu w miare mozliwosci sprobowanie wszystkich...
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Twoje dzieci będą ćwiczyć sztuki walki?
Czy będą? kurde slasz od razu na bjj a jak nie to pasem :wink: :)
zwariowaleś chcesz dziecku dawać swobodę? 8O :wink:
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Twoje dzieci będą ćwiczyć sztuki walki?
Fiodor a ty co zapedzil bys dziecko do bjj a moze aikido jak dla dziewczynki :?: :lol:
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Twoje dzieci będą ćwiczyć sztuki walki?

Fiodor a ty co zapedzil bys dziecko do bjj a moze aikido jak dla dziewczynki :?: :lol:

Dla dziewczynki? bjj marta, bjj :)
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Twoje dzieci będą ćwiczyć sztuki walki?
no widzisz czyli zero wyboru :) przynajmniej mialo by dobre warunki (o ile bys sie nie znencal) ja zaluje ze nie uczylam sie od dziecka i troszke tez ze nie bjj
  • 0

budo_pyton
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Twoje dzieci będą ćwiczyć sztuki walki?
Mój siedmioletni syn już ćwiczy - karate kyokushinkai. Styl wybrała ...babcia /moja matka/. Niech trochę "poćwiczy" potem go jakoś ukierunkuję.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Twoje dzieci będą ćwiczyć sztuki walki?
Mój syn ćwiczy u mnie... :)
I dodatkowo pływanie...
  • 0

budo_perun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Northampton, UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Twoje dzieci będą ćwiczyć sztuki walki?
Ja tam swojego dzieciaka dam najpierw na zapasy, bo wydaje mi sie, ze to najlepiej rozwija... a pozniej jak troszke podrosnie oczywiscie bjj i thai-box :)

PERUN
  • 0

budo_dieselp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Twoje dzieci będą ćwiczyć sztuki walki?
tu popieram pytona.... na poczatek cokolwiek.... pozniej to co bedzie najlepiej pasowalo
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Twoje dzieci będą ćwiczyć sztuki walki?
Mój syn ma 5 i 1/2 roku. Na razie ogólnorozwojówka i miecz (taki z gazety, dla przyjemności :) ), a później raczej aikido lub jujitsu. Dalej to już będzie sam decydował.
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Twoje dzieci będą ćwiczyć sztuki walki?
Ja nie będę miał dzieci - no chyba że zaadoptuję... Ale wtedy to 3 letniego, nie starszego, chyba że będzie miał doświadczenie... A zapiszę go na zapasy... A jak będzie kończył gimnazjum - boks. Później, po liceum niech robi co chce i sławi swojego Ojca na arenach całego świata :)
A gdyby miał coś przeciwko codziennym treningom to zero kasy, jedzenia i miłości... w końcu sie złamie :twisted: ale pasa nie będę używał... może czasem go tylko troche poddusze
:wink:
  • 0

budo_yamabushi fighter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Twoje dzieci będą ćwiczyć sztuki walki?
Mój dzieciak, - gdy pojawi się odpowiednia kobieta aby go urodzić - będzie napewno trenował.
Ja trenuję aikido i bjj ale sądzę, że na początku zapiszę go na JUDO a potem sam przejmę rolę trenera.
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Twoje dzieci będą ćwiczyć sztuki walki?
Mojego posyłałem na Judo, ale nie chciał chodzić, wolał u mnie...
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Twoje dzieci będą ćwiczyć sztuki walki?

A gdyby miał coś przeciwko codziennym treningom to zero kasy, jedzenia i miłości... w końcu sie złamie :twisted: ale pasa nie będę używał... może czasem go tylko troche poddusze
:wink:

nie ma jak twarda reka (twoje dziecko cie znienawidzi i spodziewaj sie ze zostaniesz uduszony)

hmm uwazam ze na poczatku chcialabym aby moje dziecko chodzilo na jakas MA gdzie nauczyloby sie i cwiczylo pady to pomogloby mu w pozniejszym trenowaniu i zyciu :-)
jak to mi ktos podpowiedzial cos atrakcyjnego wizualnie
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Twoje dzieci będą ćwiczyć sztuki walki?
co kolwiek byle nie u jakiegoś oszołoma i nie umnie, no wiecie jak moje to musi być najleprze i jeszcze go skrzywie najlepiej u kolegi lub u koleżanki na sekcji i bez ulgi ze wzlędu na znajomości > co kolwiek <
no może lepiej jiu jitsu :wink:
  • 0

budo_ateesiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Twoje dzieci będą ćwiczyć sztuki walki?
Jeden z moich synów ma walkę w genach.Starszy umie już walić głową, niestety ćwiczy to głównie na mnie.Młodzy , ach ten młodszy- ma 1,5 roku, ale....Wczoraj byłem z nimi na placu zabaw, junior przy pomocy mojej żony wchodził na dość wysoką zjeżdżalnię, obok niego usiłował wejść chłopczyk tak na oko5-6 letni, juniorowi to się nie spodobało, usiłował zrzucić dzieciaka kopami w twarz, trzeba go było odciągnąć, bo skopałby pięciolatka na glebę.
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Twoje dzieci będą ćwiczyć sztuki walki?
<>

Nie obraz sie (wierze, ze Tobie tez nie podoba sie takie zachowanie), ale gdybys oberwal od ojca tego dzieciaka, to w moich oczach slusznie. Jestes odpowiedzialny za zachowanie Twojego syna, sytuacja jaka opisales nie powinna sie nigdy zdarzyc. Co innego, gdyby tamten zachowal sie w jakis sposob agresywnie - brutalna odpowiedz na agresje jest OK. Z Twojego opisu wynika, ze to Twoj syn zachowal sie jak lobuz (a dokladniej okazal pogarde dla innego czlowieka).

Moj syn ma 3 lata. Na placu zabaw czeka grzecznie na swoja kolej, by zjechac na zjezdzalni. Mam nadzieje, ze to sie nigdy nie zmieni.

Oczywiscie chce by uczyl sie walki wrecz. Codziennie bawimy sie w zapasy - glownie zalezy mi na tym, by wyrobic w nim wole wygranej, stwarzac sytuacje w ktorych moze sprawdzac jak reaguja ludzie w takiej walce. To cwiczenie ogolnorozwojowe. Pokazuje jak rozrywac uchwyty odginajac palce, odchylajac glowe poprzez nacisk na nos i oczy. Uczy sie manipulowac rownowaga i ciezarem ciala (obalenia i trzymania na ziemi). Staralem mu sie pokazywac kopniecia, ale umie wykonac tylko proste kopniecie w przod - w brzuch po uchwycie za ubranie. Inne kopniecia (low kick) okazaly sie na razie zbyt skomplikowane. Tak samo dzwignie. Pokazywalem mu uderzenie glowa (bo proste i pozwoli mu uzyskiwac duza przewage w tym wieku), ale nie do konca jestem zadowolony z jego interpretacji tej techniki... Troche tez probowalismy uderzen rekami (lapki, troche markowanej walki), ale jest na to za maly.

Mojej zonie nie bardzo sie to podoba. Uwaza, ze techniki ktore pokazuje naszemu synowi sa zbyt brutalne. Poza tym nasze zapasy czesto koncza sie tak, ze nasz syn placze ze zlosci - uwielbia to, zapewniam Was (opedzic sie od niego nie mozna), ale poniewaz zwyciestwo trudno mu przychodzi, to nieraz sie zdenerwuje. No i niestety czasami jak sie zdenerwuje ucieka sie do przemocy (np. nie pozwalam mu na cos, jego negocjacje nie przynosza skutku, placze ze zlosci, idzie po kij i wraca z nim by mnie uderzyc... raz sie tak zdarzylo. Potrafi tez uderzyc piescia.). Zdaniem mojej zony ucze go tylko agresji...

Najbardziej boje sie tego, by przewaga w walce wrecz nie sprawila, ze stanie sie bandyta. Naprawde zalezy mi na tym, by szanowal innych ludzi a bil sie tylko w swojej obronie. Jesli mialby zostac lobuzem (niestety nigdy nie wiadomo jak sie zycie potoczy) to bede BARDZO zalowal tego, co teraz robie.

Chcialbym zapytac, jakie macie pomysly na szkolenie tak malego dziecka? Jakich technik i w jaki sposob go uczyc? Czy znacie sposoby, by uchronic dziecko uczone (brutalnej) walki wrecz od spaczenia charakteru? Poza jasnym okazywaniem swojej dezaprobaty dla niepozadanych zachowan i pokazywaniem poprawnych wzorow (bajki itp.)...
A moze nie powinno sie uczyc tak malych dzieci?
  • 0

budo_ateesiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Twoje dzieci będą ćwiczyć sztuki walki?
Masz rację, niestety junior jest cholernie agresywny, sam nie wiem co z tym zrobić.
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy Twoje dzieci będą ćwiczyć sztuki walki?
Moja mała ( 9.5 roku ) na razie ćwiczy pływanie a w zimie narty. Startuje w zawodach, zdobywa medale i ma frajdę jak nie wiem. Od roku ćwiczy jazdę konną, co jest pomysłem mojej żony a mnie przyprawia o dreszcze, a w tym roku w szkole będzie miała zajęcia z tenisa. A sztuki walki pozostawiam jej decyzji, jak będzie większa. W razie czego tatuś ją obroni :box: . A na razie kompletnie jej to nie rusza.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024