Skocz do zawartości


Zdjęcie

Praca nóg w karate


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_shidokangr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca nóg w karate
Mam takie wspomnienie odnośnie pracy nóg w karate. Jeżeli ktoś ze sarej kadry kyokushinu pamięta takiego czarnoskórego zawodnika z Anglii, bodajże nazywał się Thomson, chyba będzie wiedział czemu go przywołuję w tym temacie.
  • 0

budo_wilus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca nóg w karate
Thompson - świetny zawodnik!!!!! - trochę przerósł wówczas epokę - no ale dawał sobie radę z najlepszymi w tamtych czasach.

Praca nóg w karate - jest taka jaka jest. Każdy styl narzuca swoje sposoby w zależności od jego uwarunkowania. Tu jeszcze warto wspomnieć o samych instruktorach, którzy uczą wszystkiego - jeśli sami się nie doskonalą, nie poszukują - to i nie nauczą.
Czy warto uczyć sie sposobu poruszania jak w boksie???? - czemu nie!!!! - to zawsze coś nowego - może komuś ten sposób będzie odpowiadał.
Czy shidokan ma opracowania metodyczne poruszania czy pracy nóg???? - nie wiem nie widziałem ale chetnie zobaczę takowe. A jakie to opracowania uznajecie za metodyczne???? - książki powszechnie dostępne, skrypty, filmy video, artykuły w gazecie etc.....???
Moim zdaniem nic nie zastąpi treningu a te rzeczy, które wymieniłem mogą służyć jako przypomnienie czy uzupełnienie. Osobiście widziałem, czytałem wiele a propos poruszania w kyokushin - ale wykonać to samemu to inna bajka. Już zresztą ktoś w tym kraju uczył karate z książki - i jakoś to szło tylko w dziwnym kierunku.
Jeszcze a propos boksu - no i K-1 - tam jakoś nie widziałem żeby ktoś skakał po ringu - raczej lepiej sprawdzają sie metody poruszania z tzw. boksu tajskiego lub innych - no ale zawsze warto poćwiczyć.

Osobiście zapraszam wszystkich ćwiczących Kyokushin karate na kolejne seminarium poświęcone kumite w Wałczu 17-20 lutego. Tam na pewno nie będziemy uczyć się "ciosać nóg" i stać jak wazony. Informacje i szczegóły znajdziecie w necie.
Pozdrawiam!!!!!!!!!!!
  • 0

budo_michal.b
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca nóg w karate
A jak kwestia pracy nóg wygląda w stylach Okinawa Shorin-Ryu i Oyama Karate? Które wypada lepiej? Proszę o w miare obiektywną odpowiedź, ponieważ jestem zielony... A z moejgo "doświadczenia" wiem, że z tym zawsze miałem problem na "sparingach". Jakoś tak te nogi nie nadążały i kiepsko współgrały z ruchami rąk...
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca nóg w karate
mmmmmm mniam mniam 2-letni koltecik :)

u mnie w sekcji skakanka i yori ashi w kolko do bolu :twisted:
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca nóg w karate
Co to znaczy yori ashi?
  • 0

budo_wojtas25
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 344 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZD-WOLA

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca nóg w karate
przesuniecie cos jak doskok w boksie
  • 0

budo_tiggi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca nóg w karate

Co to znaczy yori ashi?

to jedno z trzech podstawowych przesuniec w karate
ten ruch bazuje na nacisku nogi tylnej z której sie odbijamy tak jak na nartach np, pierwsza przesuwa sie noga przednia, a potem dociagamy tylna do prawidlowej pozycji
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca nóg w karate
Czy chodzi po prostu o krok dostawny?
  • 0

budo_karatekid
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca nóg w karate
No Sensei, jak ładnie wytłumaczone, nawet nie wiedziałem ze da sie to tak ładnie w słowa ubrać... :lol: :)
  • 0

budo_tiggi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca nóg w karate

Czy chodzi po prostu o krok dostawny?

odstawno dostawny, noga przednia pierwsza nacisk z tylniej która potem sie dosuwa
  • 0

budo_tiggi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca nóg w karate

No Sensei, jak ładnie wytłumaczone, nawet nie wiedziałem ze da sie to tak ładnie w słowa ubrać... :lol: :)

a dzieki kauza :D
  • 0

budo_waloo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Praca nóg w karate

Jakby tu nie parzec to w karate nie ma jakiejs konkretnej metodyki nauczania pracy nog, zresza sama praca nog kuleje. Jedyne wyjscie to wziasc ja z boksu?
Piotrek


Piotrek to czego wy się uczycie na treningach?? Robicie kumite (czyt. sparringi) stojąc naprzeciwko siebie i okładając się ciosami??
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024