Skocz do zawartości


Zdjęcie

hakama


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
151 odpowiedzi w tym temacie

budo_o-s-c-a-r
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama
[/b]Do garry: Niechodzi mi tu o Shiode tylko o zwykły trening. Jeżeli mamy staż to sensei też chodzi w hakamie.

A pozatym to ciekawi mnie czy twoja pozycja jest taka idealna.
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama
to o-s-c-a-r:
jak nie mamy stazu to s Nagano tez chodzi w hakamie...
popytaj lepiej instruktora kto moze nosic a kto nie hakame i kiedy zanim rozpuscisz ploty... (podpowiem - od 1 dana masz hakame, ale nosisz w konkretnych sytuacjach)

to garry: w tej koslawej pozycji nasza sila :) :twisted:
  • 0

budo_o-s-c-a-r
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama
Nosić można od 1 dana, i czytaj uważnie bo wcale niepisałem że s Nagano nienosi hakamy.
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama
czytam nadzwyczaj uwaznie i z Twojej wypowiedzi wynika, ze s Nagano nosi hakame jak jest staz (a jak jest zwykly trening to juz nie...)

powiesz ze sie czepiam, no ale pisz zdania po polsku to lepiej bedzie to zrozumiec...
  • 0

budo_o-s-c-a-r
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama
Niewiem jak jest w dojo w monachium u s Nagano bo tam nie byłem ale z tego co mi wiadomo to nosi on hakame na każdym treningu. Pisząc zwykły trening miałem na myśli trening który odbywa sie w dojo w którym trenuje. Instruktor nienosi hakamy abyśmy mogli dokładniej przyglądać sie pracy nóg. O ile mi wiadomo to jest tak w każdym dojo Yoshinkanu w Polsce bo wszyscy (mam na myśli osoby mogące nosić hakame) niezakładajom jej na trening. Nieznaczy to że niemogą jej nosić. Zresztom Łukasz chyba dobrze wiesz o co mi chodzi.
[/list]
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama
hyhy, chyba wiem :)
robie sie zgryzliwy na starosc...

U s Nagano wyglada to m.w tak ze na normalnym treningu (w tygodniu) sensei ma hakame zawsze, wyjatki od noszenia jej stanowia treningi dla dzieci, wtady sensei nie nosi hakamy NIGDY no i sobotnie treningi na licencje kiedy nosi ja bardzo zadko.

Co innego jest czy ktos chce nosic hakame czy jej nie chce. Ogolnie od shodana bedac pierwszym instruktorem w dojo taka hakame sie nosi. Ogolnie nawet w obecnosci senseia w jakims dojo ow glowny instruktor z tego dojo moze sobie ta hakamke nosic.
Co innego gdy ktos np. zastepuje s Nagano, bo jest on w rozjazdach - wtedy taki gosc nie nosi hakamy, bo nie jest nauczycielem w tym dojo, ale zastepca...

Z drugiej strony jest tak jak napisales o-s-c-a-r, hakama ukrywa to co najwazniejsze - prace nog, no i lepiej jest dla uczniow jak instruktor jej nie nosi, taki sensei Chida na ten przyklad jak uczy to hakamy nie nosi, choc ma osemke :)
  • 0

budo_o-s-c-a-r
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama
Thx za wyrozumiałość.
  • 0

budo_ares
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama

Generalnie od wsiodana, but w przypadkach szczególnego zaangażowania wyróżnia się już dwu-kyowców


Cześć u mnie jest tak samo - ja chyba Cię skąś znam. Ćwiczyłeś może teraz na stażu z Sensei Conarde'

Pozdrawiam:
  • 0

budo_marcin_kr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama
Witam, na wstępie wspomnę że nie ćwiczę Aikido tylko ju jutsu (Okuyama Ryu Aiki Ju Jutsu i Hakko Ryu Ju Jutsu), ale korzenie mamy te same gdyż Shiodai Soke Okuyama Ryuho (założyciel szkoły) był uczniem Sokaku Takeda podobnie jak M. Ueshiba.
W ramach ciekawostki wspomnę Wam, że w naszej szkole hakama nosza tylko shihani-czyli osoby posiadające stopień godan (5 dan) po odbyciu specjalnego stażu (shihan-gi).
  • 0

budo_ares
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama

Witam, na wstępie wspomnę że nie ćwiczę Aikido tylko ju jutsu (Okuyama Ryu Aiki Ju Jutsu i Hakko Ryu Ju Jutsu), ale korzenie mamy te same gdyż Shiodai Soke Okuyama Ryuho (założyciel szkoły) był uczniem Sokaku Takeda podobnie jak M. Ueshiba.
W ramach ciekawostki wspomnę Wam, że w naszej szkole hakama nosza tylko shihani-czyli osoby posiadające stopień godan (5 dan) po odbyciu specjalnego stażu (shihan-gi).


Tak zgadza się. Natomiast w szkole którą ja ćwiczę hakamę zakłada się od 1 dana.
Szczerze mówiąc dla mnie mogło by to być tak samo jak u Ciebie. Wtedy nie było by wątpoliwości co niesie za sobą hakama.

Pozdrawiam:
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama

Witam, na wstępie wspomnę że nie ćwiczę Aikido tylko ju jutsu (Okuyama Ryu Aiki Ju Jutsu i Hakko Ryu Ju Jutsu), ale korzenie mamy te same gdyż Shiodai Soke Okuyama Ryuho (założyciel szkoły) był uczniem Sokaku Takeda podobnie jak M. Ueshiba.
W ramach ciekawostki wspomnę Wam, że w naszej szkole hakama nosza tylko shihani-czyli osoby posiadające stopień godan (5 dan) po odbyciu specjalnego stażu (shihan-gi).



cze!! ja też ćwiczyłem ten styl kilka lat, ale z hakamami było u nas inaczej niz w Twojej sekcji, nosił je kazdy kto miał pozwolenie trenera oraz pupilki trenera. marcin, skąd jestes???
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama

..., tylko prowadzący ją nosi i nawet asystenci z wysokim dan biegają w bieliźnie.


poważnie?
  • 0

budo_marcin_kr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama
jestem z Krakowa, a Ciebie Marcinie chyba poznałem, o ile się nie mylę w w-wie na stażu z "Antkiem" w ubiegłym roku.
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama
Za moich czasów (koniec lat 80.) hakama była najpierw od 3 kyu, a potem od 2 kyu. I faktycznie coś znaczyła. Nie zapomnę tego szoku jak pojechaliśmy do Belgii i Francji i ćwicząc w róznych dojo spotykalismy się z ludzmi co na 2 treningu zkładali hakamke. 8O Potykali sie o nia niemiłosiernie i wygladało to załośnie :cry:
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama

jestem z Krakowa, a Ciebie Marcinie chyba poznałem, o ile się nie mylę w w-wie na stażu z "Antkiem" w ubiegłym roku.


pewnikiem tak , o ile pamiętam to jesteś blondynem, ćwiczyłeś w granatowej hakamie?? :-) )

Jeśli planujecie obóz to ja chetnie przyjadę,, jak kasa mi na pozwoli bo ze sławkiem jak wiesz już nie ćwiczę, a nie chcę porzucać Hakko Ryu bo mi się bardzo podoba.
  • 0

budo_marcin_kr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama
"pewnikiem tak , o ile pamiętam to jesteś blondynem, ćwiczyłeś w granatowej hakamie"

ten gość w granatowej hakama jest shihanem ja tylko posiadaczem stopnia nidan, więc do hakama jeszcze b. długa droga. Jeśli chodi o obóz to wybieramy się do Francji do Okuyama Shiazan Sensei 21-25.07.2003- koszt obozu (wyzywienie i noclegi w cenie)- 190 Euro. Dokładniejsze informacje na stronie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama

Za moich czasów (koniec lat 80.) hakama była najpierw od 3 kyu, a potem od 2 kyu. I faktycznie coś znaczyła. Nie zapomnę tego szoku jak pojechaliśmy do Belgii i Francji i ćwicząc w róznych dojo spotykalismy się z ludzmi co na 2 treningu zkładali hakamke. 8O Potykali sie o nia niemiłosiernie i wygladało to załośnie :cry:


oni się potykają nie tylko o hakamę, ale najczęściej o własne nogi. Doświadczyłem tego będąc właśnie w Belgii i Francji, zresztą innym ludkom z europy zachodniej też nie za dobrze wychodzi ćwiczenie MA.
Mają tam za dobrze, więc gnuśnieją.
  • 0

budo_yokot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama
u nas od 3 kyu.
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama


..., tylko prowadzący ją nosi i nawet asystenci z wysokim dan biegają w bieliźnie.

poważnie?


Tak poważnie, jednak dla czytajacych tylko wycinek mojej wypowiedzi może to brzmieć dość dziwnie. A tu coś z innej beczki:

Niniejsze fragmenty tekstu pochodzą z orginału SAOTOME MITSUGI "Principles of Aikido"

"...gdy byłem u O`Sensei uchi dashi, każdy był zobowiązany do noszenia w czasie ćwiczeń hakamy, poczynając od pierwszego razu, gdy weszło się na matę. Ponieważ nie było ograniczeń co do radzaju hakamy dojo przypominało bardzo kolorowe miejsce. Zobaczyć można było hakamy wszelkiego radzaju, koloru i jakości... przypominam sobie żywodzień, gdy zap[omniałem swojej hakamy. Właśnie chciałem wejść na matę , będąc ubrany tylko w dogi gdy O`Smnie powstrzymał." Gdzie jest Twoja hakama?" chciał sie ode mnie dowiedzieć. " Co pozwala ci sądzić , że możesz otrzymać lekcje od swojego mistrza, gdy nie masz na sobie nic prócz podkoszulka? Nie znasz zasad? Brakuje ci wyraźnie ogładyi etykiety niezbędnej komuś kto uczestniczy w treningu Budo, idź , usoiądź z boku i przyglądaj sie "

...wyjaśnił nam że hakama była tradycyjnym strojem uczniów kobudo i zapytał nas czy ktoś zna przyczynę istnienia na niej fałd. " symbolizuja one siedem cnót budo, powiedział O`S .są to:
( tu nie będę zanudzał szczegółami :) )

Hakama skłania nas do rozważańnad naturą prawdziwego Budo, noszenie jej symbolizuje tradycje przekazywanez pokolenia na pokolenieaż do naszych czasów ...jeżeli pozostaniemy wierniżyczeniom O`S co do naszego stroju ćwiczeń, duch nasz bliższy bedzie marzeniu, któremu poświęcił on swoje zycie
"

tyle fragmentu książki, i co wy na to teraz? :)
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama
Moim zdaniem Hakamy powinny nosić osoby,które trenują już dłoooooooogo!!! Hakama to wielkie wyróżnie. Gdyby co druga osoba ją nosiła nie miałaby takiej wartości. Mówcie co chcecie ale dla mnie powinna być od 1 dana.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024