Skocz do zawartości


Zdjęcie

hakama


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
151 odpowiedzi w tym temacie

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama
To ze hakama jest wyroznieniem, to blad, bo juz u podstaw zaczynamy sie wyrozniac i oceniac kto lepszy, kto gorszy...
na iaido , czy kendo hakame nosi sie od pierwszego treningu - nikt jakos sie temu nie dziwi...
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama
No wiec tak. Z tego co ja slyszalem, to stroj w aikido wzial sie z innych szkol, miedzy innymi z karate. Zwykle keikogi, to po prostu stroj chlopa japonskiego, w koncu to chyba chlopi na okinawie (m. in.) przyczynili sie do rozwoju karate, bo szlachta to miala miecze. Potem to sie zmienialo. No a wlasnie szlachta, samuraje, chodzili z mieczem, no i nosili hakama. Z mieczem nie chodzi sie w jakichs portach. Poza tym paski w hakama, no i szeroki pas, trzymaja miecz. Kiedy probowalem bez hakama, tylko z szerokim pasem to saya mi latala na wszystkie strony. Wiec podstawy sa tez czysto uzytkowe. Tak wiec pewnie m. in. dlatego w iaido, kendo (tu nie ma mieczy, co prawda) hakama nosi sie od razu.

Co do tego kiedy w aikido sie powinno nosic (od jakiego stopnia) to sie nie wypowiadam. Powiem tylko ze juz bardzo bym chcial nosic a nie moge. Za cienki bolek jestem. Ale wszystko przede mna.
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama
Żeby nie zakładać nowego tematu, chciałem się zapytać jakiej firmy byście doradzali kupić hakame.Może moglibyście też polecić jakiś sprawdzony sklep internetowy w jakim można ją kupić.Za wszystkie odpowiedzi wielki dzięki.
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama
Jeżeli masz kaskę to proponuję zakupić oryginalną z Japonii np w tozando.com. Super uszyta, praktycznie sama się składa :) Ja mam taką i jestem z niej bardzo zadowolony. :wink:
  • 0

budo_grey fox
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama
Hmm... A w hakamach z Tozando jakieś akcesoria dodatkowe są? Np. radyjko wmontowane... (oprócz autoskładacza, oczywiście) :wink:
  • 0

budo_hyakusen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama
fakt, przyzwyczajanie do hakamy od pierwszego treningu to dobra rzecz, w końcu to tradycyjny strój i nie ma sensu dzielić ludzi względem danów.
kolor najlepiej czarny, z tego co wiem inne kolory to już raczej rzadkośc, na pokazach owszem, turnieje. ale podczas keiko najlepiej czarną.
i można kupić na www. kendoshop.com ( tanio ) albo upolowac na allegro
( jak ja- znalazłem nówkę za 110 )
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama

Żeby nie zakładać nowego tematu, chciałem się zapytać jakiej firmy byście doradzali kupić hakame.Może moglibyście też polecić jakiś sprawdzony sklep internetowy w jakim można ją kupić.Za wszystkie odpowiedzi wielki dzięki.

Iwata. Tylko ze droga jest :(
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama

Żeby nie zakładać nowego tematu, chciałem się zapytać jakiej firmy byście doradzali kupić hakame.Może moglibyście też polecić jakiś sprawdzony sklep internetowy w jakim można ją kupić.Za wszystkie odpowiedzi wielki dzięki.


Zacznijmy od göry. Najlepsza jakosc oferuje ta firma: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Hakama Jin jest perfekcyjnie uszyta, z najlepszej bawelny. Nawet lepszej niz BuJin Design.

Potem moge polecic hakame #7000 od E-bogu, [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], ktöra to zarekomendowal mi sam szefu, Taro Ariga.

Jesli chodzi o tanie rzeczy, to wspomniany juz kendoshop odradzam, ze wzgledu na koszty przesylki do Europy, a zamiast tego radzilbym spröbowac tu:[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].

Co do tego, czy hakama byla wyröznikiem umiejentiosci czy nie, to niedawno jeden direct student of O´sensei powiedzial mi po paru piwach, ze przed wojna hakam w aikido prawie nie noszono, bo po prostu aikidoköw nie bylo na nie stac! Po wojnie, jak sie ruch rozwinal, a aikikai wzbogacil, hakamy nosili wszyscy uczniowie dziadka.
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama

...... a aikikai wzbogacil,........

Teraz wszystko jasne - wiadomo już po co niektórzy praktykują aikido :) :)

Dobra, dobra........żartowałem

Pancer (żartowniś :wink: )
  • 0

budo_ronin10
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama


...... a aikikai wzbogacil,........

Teraz wszystko jasne - wiadomo już po co niektórzy praktykują aikido :) :)

Dobra, dobra........żartowałem

Pancer (żartowniś :wink: )


ha ha ha luzują mnie takie posty tak trzymać :) :) :)
  • 0

budo_placek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama
A jak jest u Was z zakładaniem spodni pod hakamę? U mnie wszyscy w sekcji je noszą, natomiast kumpel z kendo był tym bardzo zaskoczony i stwierdził, że jest na to za gorąco.
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama
Ja uzywam "ISAMI".... i raczej nie narzekam....
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama

A jak jest u Was z zakładaniem spodni pod hakamę? U mnie wszyscy w sekcji je noszą, natomiast kumpel z kendo był tym bardzo zaskoczony i stwierdził, że jest na to za gorąco.


Jeżeli wyjdziesz z założenia że kimono to bielizna, to teraz pytasz się ludzi czy pod hakamą bielizne noszą :) , przmyśl to :wink:
  • 0

budo_feanor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama
Witam! A mnie zastanawia co innego. W którym momencie hakama przestała być tradycyjnym strojem w aikido, a stała się jakby wyznacznikiem wiedzy aikidoki? Nie kazdy w dojo może nosić hakama (no.... zdarzają się wyjątki :wink: ), a przecież u Ueshiby to był standard i obowiązek. Skąd i kiedy nastąpił ten podział???
  • 0

budo_kita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów / Jarosław
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama

Witam! A mnie zastanawia co innego. W którym momencie hakama przestała być tradycyjnym strojem w aikido, a stała się jakby wyznacznikiem wiedzy aikidoki? Nie kazdy w dojo może nosić hakama (no.... zdarzają się wyjątki :wink: ), a przecież u Ueshiby to był standard i obowiązek. Skąd i kiedy nastąpił ten podział???


tylko Ueshiba sam wybierał sobie uczniów (wydaje mi sie że także pod względem umiejętniości ) a teraz jeast także kto przyjdzie ten ćwiczy i prosze nie mówcie że u was tak nie jest bo padne ze śmiechu
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama

Skąd i kiedy nastąpił ten podział???

Po wojnie w Japonii byla bieda z nedza i malo kogo bylo stac kupowac hakame(byly drogie bo nie bylo materialow) jak nie mial co do garka wlozyc na co dzien(to sa prawdziwe fakty). wiec Dziadek pozwolil tym co nie mieli jeszcze 1 dana NIE NOSIC hakamy, zeby ulzyc ich doli, taki byl szczodry ten gosc.
Ale w cywilizacji zachodniej, jak to zwykle bywa, poprzekrecali wszystko no i teraz mamy to co mamy :roll:
  • 0

budo_feanor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama
Hmmm...... To wiele tłumaczy :D dzieki Szczepan za konkretną odpowiedź :) No to jescze pytanko czy uzywacie obi i czy jest różnica między zakładaniem hakama przez mężczyzn i kobiety?
  • 0

budo_marp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz, Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama

Niniejsze fragmenty tekstu pochodzą z orginału SAOTOME MITSUGI "Principles of Aikido"

[...]

...wyjaśnił nam że hakama była tradycyjnym strojem uczniów kobudo i zapytał nas czy


Pierwsze słyszę żeby trenujący Kobudo biegali w hakamach (nie wspominając już żeby to miał być tradycyjny strój) ... coś autor tej książki chyba pokręcił. Kobudo się ćwiczy w zwykłym GI.

Pozdr.
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama

a teraz jeast także kto przyjdzie ten ćwiczy i prosze nie mówcie że u was tak nie jest bo padne ze śmiechu

Spokojnie możesz już padać ...........

Pancer (wiedzący, że życie niesie za soba wiele dziwnych przypadków)
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama

Pierwsze słyszę żeby trenujący Kobudo biegali w hakamach (nie wspominając już żeby to miał być tradycyjny strój) ... coś autor tej książki chyba pokręcił. Kobudo się ćwiczy w zwykłym GI.

Pozdr.

Ktore kobudo?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024