Skocz do zawartości


Zdjęcie

teleskop


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

budo_mateusz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

teleskop
przepraszam jesli sie powtarzam ale nigdzie nie moge znalezc odpowiedz na kilka interesujach mnie pytan:
- co to jest ten teleskop (jak macie jakies foto)???????
- gdzie mozna GO kupic ??????
i czy naprawde jest taki skuteczny, jak niekotrzy pisza???
  • 0

budo_mateusz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: teleskop
o i jeszcze jedno:
- jak sie tym walczy ??????
  • 0

budo_mar.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: teleskop
Teleskop to taka czesc mocowana troche wyzej widelek w rowerze.

>Czy skuteczne na ulicy.

Bardziej na wybojach, nie trzesie tak bardzo :D , na "polskie" ulice tez sie przydaje.
Pozdro
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: teleskop
Teleskop: jest to metalowa pałka teleskopowa, rozkładana poprzez szybki w zdecydowany ruch nadgarstka. Łatwo ja ukryć i jest bardzo skuteczna. Oto kilka fotek:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

To jest pałka blokowana poprzez zaciśnięcie się jednej jej sekcji na durgiej. Żeby ją zamknąć, trzeba puknąć końcówką w twardą powierzchnię, np. chodnik.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A to jest pałka Monadock Autolock. Żeby ją zamknąć, po prostu naciskamy przycisk na końcu rączki...

Zdjęcia pochodzą z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Gdzie kupić? Obecnie legalnie nigdzie, patrz Ustawę o broni i amunicji, cytowałem wielokrotnie.
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: teleskop

przepraszam jesli sie powtarzam ale nigdzie nie moge znalezc odpowiedz na kilka interesujach mnie pytan:
- co to jest ten teleskop (jak macie jakies foto)???????
- gdzie mozna GO kupic ??????
i czy naprawde jest taki skuteczny, jak niekotrzy pisza???


Mozesz go kupic na Stadionie X-lecia w Warszawie za kilkanascie-30 zl
Silvio
  • 0

budo_mateusz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: teleskop

Mozesz go kupic na Stadionie X-lecia w Warszawie za kilkanascie-30 zl
Silvio

gdzies czytalem ze dobry mozna kupic "juz od 300zl" a najtanszy od ok. 150 - w takim czym jest spowodowana taka roznica w cenach ????

walczy sie tym jak normalna palka ???
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: teleskop
Dobrym teleskopen możesz dziesiątki razy blokować uderzenia kijem bejzbolowym. Po tym możesz ją spokojnie złożyć, nie wypaczy się. Spróbuj to samo zrobić z tajwanem za 150 zł.
  • 0

budo_mar.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: teleskop
Cze

Dobrym teleskopen możesz dziesiątki razy blokować uderzenia kijem bejzbolowym.

Powaga da sie cos takiego zrobic, blokujecie uderzenia bejzbolem :?: . Ile mniej wiecej wazy taki "lepszy" teleskop. Ja mialem doczynienia jedynie z tymi z dolnej polki, 40 -90 zl. Szkoda kasy, trudno by bylo czyms takim zrobic krzywde, odstraszyc moze... Na przecietnego palkowicza wejscie w zwarcie i bron stanowi raczej przeszkode jak pomoc. Warto sie nad tym zastanowic.

Pozdro Mar.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: teleskop
Taki dobry teleskop waży ok. 500 - 600 gram.
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: teleskop

Cze
trudno by bylo czyms takim zrobic krzywde, odstraszyc moze...
Pozdro Mar.

1. Palki teleskopowe sa na wyposazeniu oficerow policji w USA. Tam raczej nikt nie bawi sie w uzywanie czegos nieskutecznego. Sa nawet teleskopowe tonfy policyjne.
2. Po kursie poslugiwania sie teleskopem potrafisz oprocz walki (uderzenia, zaslony itp) takze zakladac nim dzwignie transportowe, sprowadzajace do parteru itd itp. Skutecznosc jest wiec wysoka.
3. Wez 1/2 kilogramowa gaz rurke i popros kolege zeby ci tak porzadnie, przylozyl w ramie, udo, kolano. A jak trzymasz w rece np.noz lub inne "narzedzie" to niech ci przyladuje w nadgarstek lub dlon. Zalamanie lub co najmniej duzy bol gwarantowane. Zapewniam cie ze nawet uderzenie zwykla gietka pala boli bardzo. A teleskop jest sztywny (lepiej przenosi impet uderzenia) a do tego ma na koncy rodzaj kulki - co powoduje przy trafieniu koncem skoncentrownie sily uderzenia w 1 punkcie.
4. NIE LEKCEWAZ NIGDY CZLOWIEKA Z JAKAKOLWIEK BRONIA W REKU. NAWET PRZEDSZKOLAK Z BRZYTWA W REKU MOZE CIE ZABIC.
P.S. No moze z przeedszkolakiem przesadzilem .. ale poczytaj nieco posty na forum i zorzumiesz o co mi chodzi
  • 0

budo_mar.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: teleskop
Cze mrnikt

>>2. Po kursie poslugiwania sie teleskopem potrafisz oprocz walki (uderzenia, zaslony itp) takze zakladac nim dzwignie transportowe, sprowadzajace do parteru itd itp. Skutecznosc jest wiec wysoka.

W takim razie powiedz co z tych rzeczy przecietny posiadacz palki potrafi???. Malo tego takie kursy raz na pare miesiecy mozna sobie...

>>3. Wez 1/2 kilogramowa gaz rurke i popros kolege zeby ci tak porzadnie, przylozyl w ramie, udo, kolano.

Wyjdzie ze sie chwale, wyobraz sobie ze przez ostatni rok wiekszosc czasu poswiecilem na walki palkami w regule z min. ochraniaczy. Gdzies mialem zdjecia z zawodow, na nich caly zmaskrowane zebra, ramie, ale powiem ci ze wiekszosc uderzen mozna przetrzymac(adrena). Tzn. czuc ale jesli to jest droga do wygranej to mozna to zniesc, a wierz mi sparowalem i walczylem z naprawde wielkim ludzmi. Z przecietniakiem z taka palka za 40-80 PLN to chyba bajka. Poza tym czemy przekreciles gaz rurke na taniego teleskopa :?: , bo o tym pisalem.

>Zapewniam cie ze nawet uderzenie zwykla gietka pala boli bardzo. A teleskop jest sztywny (lepiej przenosi impet uderzenia) a do tego ma na koncy rodzaj kulki - co powoduje przy trafieniu koncem skoncentrownie sily uderzenia w 1 punkcie.

W FMA tez jest taka zasada ze uderza sie glownie koncowka kija, ale teraz sprobuj to zrobic z kims kto sie dobrze porusza i wcale nie mysli byc trafionym. Przepuszczenie pierwszego strzalu, natychmiastowe skrucenie dystansu i z koncowki dupa. Zostaja punyosy i abaniole(jesli chodzi tylko o palke) ale kto o tym wie.

4. NIE LEKCEWAZ NIGDY CZLOWIEKA Z JAKAKOLWIEK BRONIA W REKU. NAWET PRZEDSZKOLAK Z BRZYTWA W REKU MOZE CIE ZABIC.

Jo, jasne przedszkolaka z brzytwa predzej bym sie wystraszl niz jakiegos mlodego gnoja, z kablem w reku, ewentualnie taka szajsetna teleskopowka na sprzezynie.
Palka w reku to powazna bron w reku kogos to sie na tym zna, z tym sie zgodze w 100%.

Powiem tylko tyle jakis czas temu kolega prosil mnie zebym pomogl mu kupic cos samochodu. Obejrzelismy te palki... i zaraz pojechalismy do metalow-drzewnego i kupilsmy porzadny trak od siekiery. Na glownie nabic kawalek metalu no i to jest to co misie lubia najbardziej. Napewno wieksza pewnosc ze po trafienu w reke goscia, on nic juz nia nam nie zrobi.

Pozdro
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: teleskop
TZn nie wiem ile wazy standartowa palka uzywana w FMA, ale pol kilo metalu chyba ma jednak bardziej niszczace dzialanie. Wiec mysle ze jak cie ktos pizgnie taka pala metalowa, to chyba tylko na bolu zeber sie nie skonczy, a raczej ich zlamaniem.

Zawsze podzielalem opinie, ze aby sie czym poslugiwac nalezy nauczyc sie walki tym narzedziem. Zapewniam Cie ze z osoba po podstawowym kursem policyjnym juz tak latwo by ci nie poszlo. A teraz wloz taka palke w reke adepta FMA. To sie zajebie na miejscu tak ze nie wstaniesz. Oczywiscie ze z pierwszym lepszym lamerem-palkarzem bez umiejetnosci pojdzie ci dosc latwo. Ale ty znasz zasady walki wrecz (dystans, uniki itp), a na przyglupiastego menela czy dresa, ktory chce mnie z kasy skroic ... mysle ze wystarcza mniejsze umiejetnosci. A jak jeszcze gnojek ma w reku noz, a nie umie sie nim sprawnie poslugiwac ... teleskop oddaje nieoceniona usluge trzymania go na dystans. (O szansach w starciu z prawdziwym nozownikiem tyle bylo pisane ze nie kce mi sie powtarzac)

A czemu gaz-rurka ??? Bo ja nie kupie tajwanskiego gowna za 80-150 zl, ktore sie zlamie zaraz ...a raczej wydam 600-700 zl na teleskopa, ktory wytrzyma wspomniane blokowanie bejsbola.

Nie mowie ze stylisko od siekiery to zla rzecz., Ale sprobuj z czyms takim pojsc do pracy, ... albo wyjsc na miasto ... albo schowac pod garnitur. Niestety skladanych trzonkow do siekier jeszcze nie widzialem
Pewnie zapytasz po co pod garnitur pala ? Otoz teleskopy sa czescia wyposazenia, niektorych agentow ochrony waznych osobistosci.
I MAJA JEDNA ZALETE SA SKLADANE :) :)
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: teleskop
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ten artykul miał sie ikazać w Komandosie ze zdjeciami. Na razie cisza. może we wrzesniu.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: teleskop
Czesc Ryszardzie!
Fajny tekscik. Tylko powiedz mi gdzie kupic ASP? Oto jest pytanie. Tymczasem z braku porzadnego batona (mam tylko made in Tajwan), odlozylem trening teleskopem w nieznana mi przyszlosc.
K_P
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: teleskop
Witam,
Z tym jest problem, ale mozna sprowadzić poprzez internet z USA i to jest dobry sprzęt, reszta to kaszana
pozdro
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: teleskop
A nie zarekwiruja mi na granicy? Podobno w Polsce teleskop zaczyna byc nielegalny?
K_P
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: teleskop
Kubuś, nie zaczyna, ale jest.
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: teleskop
Kubus ... blagam .. poczytaj archiwum. Lord i ja walkujemy temat batonow od prawie miesiaca. Ale tytulem przypomnienia.
1. Batony sa nielegalne w Polsce i basta.
2. Znalazlem w Kielcach firme, ktora jest autoryzowanym przedstawicielem Monadnocka na Polske. Facet ma juz palki na cle, ale nie odbierze ich z cla do chwili otrzymania pozytywnej opinii z MSWiA, ze wolno je sprzedawac i ich uzywac. Sprawa ciagnie sie juz ponad miesiac w ministerstwie i odpowiedzi brak.
3. Rownie dobre jak Monadnocki sa ASP. ASP nie ma ZTC przedstawiciela w Polsce.
4. Jest jeszcze firma Sharg, ktora ma sklep w centrum handlowym Warszawa-Wilenska, ale oni takze nie maja w tej chwili palek MOnadnocka i kiedy beda nie wiadomo.
5. Sklep na Dw. Centralnym - palki byly, nie ma, wlasciciel bierze ja w firmy Sharg, wiec kolo sie zamyka.
6. Mozna sprowadzic przez internet. W sumie (przy upuscie pewnym) koszt wyjdzie ci taki jak w sklepie w Polsce czyli 600-700 zl, ale musisz sie liczyc z niebezpieczenstwem zatrzymania palki na cle, a co za tym idzie jej zarekwirowaniem. I jestes 600 zl w plecy :( :( :evil: :evil:

Jedyna mozliwoscia jest wiec zakupienie palki na Zachodzie i przywiezienie jej osobiscie lub przez znajomka jadacego do Polski
Jak wiec widac sytuacja jest do dupa .
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: teleskop
W takim razie pytanko, czy ma ktos namiary na sklep z palami w Berlinie lub okolicach? Ostatnio bylem z kolesiem, pytalismy sie na ulicy gdzie jest "Wafegescheft" ale ludzie tak jakos dziwnie patrzyli ;)
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: teleskop
Wesley - mam lepszy pomysl. Wejdz na strone Monadnocka i tam kliknij w link Find a rep. W tym co ci sie otworzy znajdz Niemcy - jest adres www niemieckiego przedstawiciela i tam jest nazwa tego o co powinienes pytac - czyli baton po niemiecku :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024