Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fighter


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Fighter
Ano... szkoda, że REKAT padł... podobno.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Fighter
No szkoda, a ja tak chciałem SIFU :cry: .
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Fighter
Czyli podsumowujac:
fighter powinien miec garde chroniaca palce, tak?
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Fighter
Kenjiro, chodzi o to, że jak wbijasz nóż, to żeby twoje palce nie ześlizgnęły się z rękojeści na ostrze.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fighter
....to tez , ale do tego wystarczy "figer grove" ja raczej myslalem o parowaniu noza przeciwnika
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Fighter
Czesto mysle o tym "parowaniu". Ale nawet w walce treningowej nie zdarza sie zbyt czesto, a co dopiero "na zywo".
K_P
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fighter
To jest caly problem , w walce treningowej uzywasz atrap , a to stwarza poczucie bezbieczenstwa , co tam zrobie unik , odejscie a jak mnie trafi to nic sie nie stanie.W sparingach na ostre , twoj noz kontroluje noz przeciwnika , to jest jedyna rzecz ktora dzieli nas od ostrza.
Jak najbardziej masz racje ze a sparingach to nie zdarza sie czesto ( ale to zalezy od tego z kim sparujesz) , na ulicy wystrczy ze raz uda sie tobie sparowac i wlasnie wtedy poodcinasz sobie palce.
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Fighter
....na chwile powroce jeszcze do wczesniejszego watku...bo sie urwal bez wyjasnienia.....Seiken (!).....jestes blizej "horyzontu zdarzen"........wiec moze wiesz co sie dzueje z REKAT-em??? .....
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fighter
ciekawa forma treningu noza jest walka w bialych T-shirt' na czerwone grube flamastry (przyznam ze sam nie probowalem = podpatrzone)
wtedy widac kto kogo zarznal, daje chyba ciut wiecej realizmu niz atrapa (a moze sa juz takie atrapy ?)

co do gardy w "fighterach" to dzis walka na noze (mowie i swiecie tzw cywilizowanym) to juz rzadkosc, co za tym idzie producenci (poza nielicznymi) ulegaja moda itd. warto popatrzec na bron historyczna (biala) wiekszosc ma gardy = zastanawiajace ? :?
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Fighter
Bardziej zastanawiające jest to że niektóe nie miały gardy... Walczono tą bronią z wykorzystaniem innych technik trochę...

A ja sobie znalazłem dosyć taniego fighterka przy którym nie musi się skońćzyć tylko na marzeniach. CRKT - Polkowski/Kasper Companion i jego czarna wersja w nowowypuszczonej edycji ( czarna bo pokryta teflonem...)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Warto wspomnieć, że oba typy noży są produkowane też w wersji składanej, co widać na 2 rysunku...
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Fighter

Greg Lightfoot: HOG HUNTER lub NIGHT STRIKE !!! (ten drugi zostal oceniony jako najlepszy fighter Lightfoot-a)


Tak mnie teraz uderzyło... a kto tak ocenił? Bo jak dla mnie to np. Hammerhead Machine i Sierra są tak samo Dołączona grafika boskie Dołączona grafika , o ile nie bardziej. No i są jeszcze takie zabawki "limited edition" jak np. Pitbull (zrobił tylko 25 szt.) czy Bulldog (35 szt.). Oba mają podobną stylistykę, a większy Bulldog wygląda tak:

Dołączona grafika

ech...
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Fighter
DLA LAIKA KTÓRYM Z PEWNOŚCIĄ JESTEM WSZYSTKIE TE SPRZĘTY WYGLĄDAJĄ JAK PO PROSTU BARDZO SOLIDNIE I NIEZWYKLE ESTETYCZNIE WYKONANE NOŻE KUCHENNE
JAK BĘDĘ MIAŁ HUMOR TO PODEŚLĘ WAM ZDJĘCIA MOJEGO KUCHENNEGO "FIGHTERA" :) :) :)
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Fighter
W sumie to nie jest takie śmieszne. Zwykły nóż żeźnicki ma rękojeść świetną, moim zdaniem do walki ( szkoda tylko że drewniana... chociaż zdażąją się z tworzywa, ale i tak duży jest poślizg ręki - cóż zawsze można nóż jakoś odpowiednio podrasować pod kątem dobrego gripu) , ostrzu brakuje może false edge`a, ale dzięki temu że jest wąski zapewnia i tak sporą penetrację, nie można tylko zadawać cięć grzbietem noża ( ale przecież i ten mankament można zmienić za pomocą szlifierki ). Stal sprawia wrażenie porządnej i można ją w ciągu 30 sek naostrzyć do golenia... Moim zdaniem to całkiem niezła zabawka, ale szczerze powiedziawszy, gdyby przeszukiwała mnie polizja wolałbym żeby znaleziono przy mnie jakiś na maxa militarnie wyglądający, nawet duży nóż, niż taki przerobiony żeźnicki...Niby oba byłyby legalne, ale...

Ja mam w domu 2 takie noże, ale używam ich do rzucania, bardzo sobie je chwalę...
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Fighter
Dołączona grafika
O ja pierdole...
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fighter
8O Narcyz co to jest :?: :?: :?: woooooow..... 8O
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fighter
Fighter .. fighterem a moze to .... :?:
Dołączona grafika
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Fighter
Hehe.... jak to co? Po prostu sierp... :)
Tzn wariacja SZABO na temat tej rolniczej zabawki...
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fighter
Wszedlem na ta strone SZABOINC.COM ... ehehhehe.... hehehehe... :twisted: a do gwiazdki taaak daleko ;)
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Fighter
widze ze zaczynaja robic cos dla soamoobrony rolnictwa :P hehe i dla drwali :P heheh ten sierp niezly kupie wujkowi na wies :) moze sie przyda :P :P
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fighter

widze ze zaczynaja robic cos dla soamoobrony rolnictwa :P hehe i dla drwali :P heheh ten sierp niezly kupie wujkowi na wies :) moze sie przyda :P :P

Tomahawk tani jest .. musisz wujka kochac bo 200$ kosztuje a pochwa 100$ ;) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024