Skocz do zawartości


Zdjęcie

jak postrzegane jest bjj?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

budo_mrszalabab
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: jak postrzegane jest bjj?
Aha, jeszcze mały przykładzik. Swego czasu na mojej stronie ( [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] że tak zareklamuję :wink: ) umieściłem ankietę o bjj i wyszło, że 55 osób (16%) nie wie, co to. Co więcej, jest to strona tematyczna o sztukach walki, toteż nie wchodzą tam nieznające się na rzeczy pachoły (?) , tylko ci, których sztuki walki interesują, i to mocno:)
  • 0

budo_sventevith
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak postrzegane jest bjj?
Chyba zdajesz sobie sprawe z tego ze bjj na swiecie jest znay od nicalych 10 lat w polsce od 3 i ty chesz porowywac popularnoscia ze stylami ktore
w polsce maj trdyjce powyzje 25 lat ??

Gdyby takie kung-fu mialo sie przebijac i bylo by na rynku 3 lata to zaloze sie ze jego popularnosc by byla owiele mniejsza niz Bjj.

Pozatym Bjj jest lepszy bez 2 zdan od styli tradycyjnuch i jest skuteczniejszy to czemu terenerzy mieli by tak nie mowic ??

Pozatym faktycznie prowadzenie wojenek na necie o skutecznosci jest zalosne, zamist dyskutowac najlopj wyjsc na sparnig i sie przekonac co jest skuteczne a co nie.

Apropo twojej (calkiem niezla) stronki umiesciles tam adresy klubow gdzie cwiczyc widac tam tez bjj nie widac zato masy innych klubow to swiadczy o tym ze jedna oglnie wiadmo gdzie ciwczyc bjj.

Umiesciles tam opis systemu Vo-Quyen ktory ma poczaki swgo istnia w polsce 1979 i zaloze sie ze ilosc osob wiedzcych co to jest bedzie mniejsza niz Bjj.

Nie zgodze sie z toba tez co do promoacji ile razy ostanio styl Vo-Quyen
byl pokazywany w telewizji naprzyklad ile stronek jest onim w necie sprawdzilem wpisalem na onecie Vo-Quyen i Bjj ilosc wynikow o tym drugiem byla o wiele wiele wieksza. Wiec nie mow mo i kipskij promoci i malej znajomosci przez ludzi stylu ktory w polsce jest zany od 3 lat.
A styl ktory jest na polskim rynku od 1979 praktynie nie znany nikomu.
To jest wlasnei kiepska promocja, a moze ten styl poprostu jest dupny i tyle :)
  • 0

budo_sventevith
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak postrzegane jest bjj?
Chcialem tez zauwazyc ze wyminiasz nie pojedyncze style tylko grupy jak karate, kung fu itp to jest tu mala rozncia jesli juz to porownoj konkretne style karate albo kung - fu :)

Ciekawe jak by sie przebijal jakies styl "pijanego pingwina" albo "nacpanej kaczki" zapewne jego promocja byla by tak duza, a sale tak pelne ze nie dalo by sie na nie wejsc. :wink:

No i nie prawda ze trenerzy mowi ze Bjj jest najlepsze nawet jest artykul w Budokanie co oze pokonac samo Bjj. A autorem artykulu jest sam KM.

A ze jest skurtecznijsze od styku tradycjnego to kazdy juz wie i nawet na ten temat nie duskutuje.
  • 0

budo_mrszalabab
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: jak postrzegane jest bjj?
[quote name="budo_Sventevith"]Chyba zdajesz sobie sprawe z tego ze bjj na swiecie jest znay od nicalych 10 lat w polsce od 3 i ty chesz porowywac popularnoscia ze stylami ktore
w polsce maj trdyjce powyzje 25 lat ??[/quote]
A i racja :D

[quote name="budo_Sventevith"]Gdyby takie kung-fu mialo sie przebijac i bylo by na rynku 3 lata to zaloze sie ze jego popularnosc by byla owiele mniejsza niz Bjj. [/quote]
Któż to wie...

[quote name="budo_Sventevith"]Pozatym Bjj jest lepszy bez 2 zdan od styli tradycyjnuch i jest skuteczniejszy to czemu terenerzy mieli by tak nie mowic ??[/quote]
No - to jest jawne przegięcie -co więcej - potwierdzenie moich wcześniejszych wypowiedzi. Po pierwsze - lepszy a skuteczniejszy to dwie różne rzeczy... Czy sugerujesz, że bjj jest lepsze dla zdrowia niż np. tai chi? Co by nie mówić - to przecież absurd. Czy skuteczniejszy - niech wam będzie (a niechbym powiedział, że nie... zaraz bym usłyszał o wynikach ufc i vt i o tym, że mam do was przyjechać na sparring:) Tak czy siak - nie możemy tu mówić o stylach lepszych i gorszych, bo skuteczność nie jest jedynym miernikem jakości stylu (no,pewnie są i tacy, dla których jest <>)

[quote name="budo_Sventevith"]Pozatym faktycznie prowadzenie wojenek na necie o skutecznosci jest zalosne, zamist dyskutowac najlopj wyjsc na sparnig i sie przekonac co jest skuteczne a co nie.[/quote]
Czy jeżeli do Ciebie przyjadę i dostanę "klupane", to będzie znaczyło, że Twój styl jest bezwzględnie i absolutnie skuteczniejszy od mojego? Ciekawe... Poza tym przypominam słowa Graciego "Prawdziwym wojownikiem jest ten, kto nie musi udowadniac tego, że jest lepszy"...

[quote name="budo_Sventevith"]Apropo twojej (calkiem niezla) stronki umiesciles tam adresy klubow gdzie cwiczyc widac tam tez bjj nie widac zato masy innych klubow to swiadczy o tym ze jedna oglnie wiadmo gdzie ciwczyc bjj.[/quote]
No z tym to akurat przypadek. To, co się tam znajdzie to wynik setki czynników -np. chodzę sobie po stronkach bjj i widzę adresy - patrzę - mam trochę czasu, to je wrzucam na stronkę, a że stronki bjj należą do najczęściej przeze mnie uczęszczanych/odwiedzanych, to i przewodzą adresy bjj. Cokolwiek wynika z tego, co właśnie napisałem :) dzięki za pochwałę stronki :D


[quote name="budo_Sventevith"]Umiesciles tam opis systemu Vo-Quyen ktory ma poczaki swgo istnia w polsce 1979 i zaloze sie ze ilosc osob wiedzcych co to jest bedzie mniejsza niz Bjj.[/quote]
Cóż... tu nie pozostaje mi nic innego, jak się... zgodzić:)

[quote name="budo_Sventevith"]Nie zgodze sie z toba tez co do promoacji ile razy ostanio styl Vo-Quyen
byl pokazywany w telewizji naprzyklad ile stronek jest onim w necie sprawdzilem wpisalem na onecie Vo-Quyen i Bjj ilosc wynikow o tym drugiem byla o wiele wiele wieksza. Wiec nie mow mo i kipskij promoci i malej znajomosci przez ludzi stylu ktory w polsce jest zany od 3 lat.
A styl ktory jest na polskim rynku od 1979 praktynie nie znany nikomu.
To jest wlasnei kiepska promocja, a moze ten styl poprostu jest dupny i tyle :) [/quote]
Nie będę tu oceniał jakości VQ. A bjj jest rzeczywiście dosyć dobrze znane, jak na swój "staż", ale jak jest postrzegane - bo o tym ten topic... BJJowcy głoszą swoje racje bezpardonowo, ostro, a nieraz wręcz wrednie - z tego są znani, a jak znani są bjjowcy, to i bjj jest znane. Dla przykładu rzeknę, że wszyscy moi kumple dowiedzieli się o bjj przy okazji licznych kłótni z mister/master (niepotrzebne skreślić) Borutą...

[quote name="budo_Sventevith"]Chcialem tez zauwazyc ze wyminiasz nie pojedyncze style tylko grupy jak karate, kung fu itp to jest tu mala rozncia jesli juz to porownoj konkretne style karate albo kung - fu [/quote]
Niech będzie, ale do jakiej grupy wcisnąć bjj - "parterowe", "zapaśne" czy może "judopodobne" ? :)

[quote name="budo_Sventevith"]Ciekawe jak by sie przebijal jakies styl "pijanego pingwina" albo "nacpanej kaczki" zapewne jego promocja byla by tak duza, a sale tak pelne ze nie dalo by sie na nie wejsc. [/quote]
Style z taką nazwą raczej by się nigdzie nie przebiły :) Tak czy siak - nieładne te wyśmiewanie chińskiej kultury, oj, nieładne! ;)

[quote name="budo_Sventevith"]No i nie prawda ze trenerzy mowi ze Bjj jest najlepsze nawet jest artykul w Budokanie co oze pokonac samo Bjj. A autorem artykulu jest sam KM. [/quote]
Tak się składa, że mam ten numer, o którym (jak mi się dobrze wydaje) mówisz, i przyznać trza, że z tego artykułu wynika, że nic nie może pokonać bjj - a pokonywali je tylko przypadkowo, albo przez błędy sędziowskie, albo przez "złą formę zawodnika"...

[quote name="budo_Sventevith"]A ze jest skurtecznijsze od styku tradycjnego to kazdy juz wie i nawet na ten temat nie duskutuje.[/quote]
Nie jestem mistrzem wszystkich stylów, toteż nie będę pisał, czy to prawda czy nie. Ale to już postęp, że piszesz że bjj jest lepsze od stylu tradycyjnego, a nie od każdego... Mało bjjowców pisze w ten sposób... a szkoda :cry:
  • 0

budo_sventevith
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak postrzegane jest bjj?
Wybacz odpwoeim jutro bo teraz jestem za bardzo pijany zeby pisac :)
Zgory dzikuje za odpowiedz i komentarz.
Ide dalej :drinking:
  • 0

budo_mrszalabab
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: jak postrzegane jest bjj?
:) :) :)
  • 0

budo_sventevith
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak postrzegane jest bjj?
[quote name="budo_MrSzalabab"]
Któż to wie...
[/quote]
Wie Wie patrzac na dzisiajasz popularnosc kung-fu to jest ona coraz mniejsza...

[quote name="budo_MrSzalabab"]
No - to jest jawne przegięcie -co więcej - potwierdzenie moich wcześniejszych wypowiedzi. Po pierwsze - lepszy a skuteczniejszy to dwie różne rzeczy...
[/quote]

Napisalem skutecznejszy, a nie lepszy skutecznejszy jest co zostalo udowdnione ale skoro niechesz przyjac tego do swiadomosci to nie moj problem.

[quote name="budo_MrSzalabab"]
Czy sugerujesz, że bjj jest lepsze dla zdrowia niż np. tai chi? Co by nie mówić - to przecież absurd.
[/quote]

A co do zdrowia naukowcy potwerdzili ze grappling jest zaraz po pywaniu w ogolnynm rozwoju organizmu czyli na 2 miejscu wiec to samo mowi przez sie..
Daleki jestem od dyskutownai co jest lepsze poniewaz to zalezy kto czego oczekuje. Ktos oczekuje skutecznosci to moge z czystm sumienim poweidzec ze lepszy, ktos oczekuje zeby rozwijaj ogolnie organizm tez.
Ktos potrzebuje czegos innego o.k prosze bardzo przeciez mu nie zabraniam, tylko mowie jak jest.

[quote name="budo_MrSzalabab"]
Czy skuteczniejszy - niech wam będzie (a niechbym powiedział, że nie... zaraz bym usłyszał o wynikach ufc i vt i o tym, że mam do was przyjechać na sparring:) Tak czy siak - nie możemy tu mówić o stylach lepszych i gorszych, bo skuteczność nie jest jedynym miernikem jakości stylu (no,pewnie są i tacy, dla których jest <>)
[/quote]

Chcialbym zaznaczyc, ze rozmawijac o skutecznosci trzeba rozwazac 2 warianty:
I - skutecznosc przy samobronie
II - skutecznosc styl vs styl

Rozpatrujac pierwszy przypadek to moza stwierdzic iz faktycznie jesli trener stylu tradycjnego prowadzi sensownei trening to na ulicy przed menalmi sie obronisz. Ale do samobroy trzeba tez nauczyc sie bic a nie kilku sztuczke a zeby sie umiec bic trzeba sie bci a nie robic formy co zostalo potwierdzone i to bardzo mocno tez w VT style traycyjne srojkowe kontra sporty walk jak kick,boks, te pierwsze odpadly praktycznie.
Ale ogolnie jesli trener prowadzi dobre treningi to moza powiedzc ze w jkims stopniu skuteczne jest bo w koncu jestes w stanie sie obronic.

Rozpatrujac drugi przypadek tu bez dwoch zdan po pierwsze same uderzenia przegrywaja z chwytami (niestety) i style tradycyjne nie maj szans co jak sam zauwazyles zostalo pokazne w VT i pamietaj ze Vt to nie jedno UFC tylko turnije na calym siwcie i zawsze wychodizlo na to ze chwyty gora i niekonecznie musi byc to bjj moze tez byc luta livre, sambo, shootfighting czy zapasy.


[quote name="budo_MrSzalabab"]
Czy jeżeli do Ciebie przyjadę i dostanę "klupane", to będzie znaczyło, że Twój styl jest bezwzględnie i absolutnie skuteczniejszy od mojego? [/quote]

Po drugie chodzi o statyski i statystycznie zecz biorac wychodzi ze jest skutecznijszy.
A statystycznie to bjj pojechalo tyle osob ze styli tradycyjnych ze chyba nie sposob zliczyc.

[quote name="budo_MrSzalabab"]
Ciekawe... Poza tym przypominam słowa Graciego "Prawdziwym wojownikiem jest ten, kto nie musi udowadniac tego, że jest lepszy"...
[/quote]

Heh moze i tak moil ale robila cala rodzinka co innego i to bardzo dokaldnie i czesto pokaujac jak style tradycyjne sa bezradne w stosunku do bjj i bylo to udowadninie i to doslowe i bardzo dal niektorych bolesne.
Bardzo czesto jest tak ze mistrzowie danego stylu unikaja konfrontacji
mowic ze nim nie wolno kedeks tego zabrana itp.
Coz ich problem ale niech innym nie wciskaja ze to co robia jest skuteczne
jesli nie moga tego udowodnic, poniewaz wciskaja kit czesto ludziom ktorzy nie maja o tym pojecia,a szukja wlasnei skutecznosci.
Zobacz na plakaty rekalmowe czmu na nich widac zawsze slogany(naj skutecznejsze itp) wiec jedna reklamuja sie jako skuteczne i tym, przycigaj ludzi do siebie wiec nie mow mi ze wsytkim zalezy na tym zeby sie "wychowywac" na treningach. Oczywiscie jest duzo osob trenujaych ogolnorozwojowo ale bjj moza tez tu zarekalmowac jako lepszy podd tym wzgledem. Ale jesli ktos che sobie ciwczyc np. Kung-Fu to niech sobie ciwczy ale ze swiadomosci ze jesli intresuje go cos skuteczniejszego to zle trafil.
Heh moze i ja jestm tak ciety teraz na style tradycyjne poniewaz ja w to kiedy uwiezylem.

Osobisce znam sporo trenerow styli tradycyjnycj ktorzy trenuja bjj, jedan o czysm to swiadczy :)

[quote name="budo_MrSzalabab"]
Nie będę tu oceniał jakości VQ. A bjj jest rzeczywiście dosyć dobrze znane, jak na swój "staż", ale jak jest postrzegane - bo o tym ten topic... [/quote]

Wielokrotnie w tym topicu mozna bylo usyszec o slabej promocji i o tym ze moglby byc znay lepiej, i ze jest kipsko zany z twoich ust tez padly te slowa wiec daltego o tym napsialem.

[quote name="budo_MrSzalabab"]
BJJowcy głoszą swoje racje bezpardonowo, ostro, a nieraz wręcz wrednie - z tego są znani, a jak znani są bjjowcy, to i bjj jest znane. Dla przykładu rzeknę, że wszyscy moi kumple dowiedzieli się o bjj przy okazji licznych kłótni z mister/master (niepotrzebne skreślić) Borutą...
[/quote]

I nie ma w tym nic zlego. Zawsze byal walka miedzy stylmi i zawsze ludzie z jednego stylu najezdzali na drugi. Tylko ze nikt nie wpadl na pomysl zeby takie UFC zorganizowac i wsyztskoz awsze konczylo sie na podwazniu drugiegio stylu jakis teoriam a jelsi dochodizlo do rekoczynow to nic z tegio nie wynikalo.
Teraz mamy tak sytuacje ze cos takiego jak UFC zosatlo zorginowane i wygral jeden styl pokazujac ze reszta mzoe sie przynim schowac i odrazu zaczlo sie ganinie ostrej promoci poprzesz skutecznosci i pojedynki.
Kiedys jak sie wsyztscy blotem obrzucali bylo o.k bo tak naprawde nikt nic nie udowdnil wiec kazdy mogl mowic sowje ze jego styl jest najskutecznijszy bez zadnych konsekwencji teraz juz powiedziec nie moga bo bardzo szybko ta teria zosatnie obalona a mistrzu osnieszony wiec jedyna linia obrony zosatlo wciskanie kitu ze promocja jak prowadza ludzie z bjj jest karygodna i nie do przyjecia (na calym swicie tak promowane bylo bjj) wiec nie wiem co jest w tym zlego, zle sa zachownai KM a nie promocja w jaki promuje swoj styl i tyle. I nie mieszajcie tutaj odejscia Fiodora tak jak wielie probuje z rodzjam promocji bo jest to nie prawda.

[quote name="budo_MrSzalabab"]
Niech będzie, ale do jakiej grupy wcisnąć bjj - "parterowe", "zapaśne" czy może "judopodobne" ? :)
[/quote]

Jesli juz to grappling. A zamist przydzialc do grupy porownoj z konkretnymi stylami danj grupy a nie styl porownujesz z grupa.

[quote name="budo_MrSzalabab"]
Style z taką nazwą raczej by się nigdzie nie przebiły :) Tak czy siak - nieładne te wyśmiewanie chińskiej kultury, oj, nieładne! ;)
[/quote]
Heh zawsze mnie smieszyly nazwy styli Kung-fu :)
A co do chniski styli to styl modliszko organizuje cos takiego jak Sanda czyli sportowa rywalicacja z rekawicami. tylko ze szkoda za na ich walsnym podwurku obrywaj od KickBokserwo coz to tez o czyms swiadczy.

[quote name="budo_MrSzalabab"]
Tak się składa, że mam ten numer, o którym (jak mi się dobrze wydaje) mówisz, i przyznać trza, że z tego artykułu wynika, że nic nie może pokonać bjj - a pokonywali je tylko przypadkowo, albo przez błędy sędziowskie, albo przez "złą formę zawodnika"...
[/quote]

Tak sie skald ze jest tam wprost powiedzane ze Bjj moze byc pokaonae jedynie przez MMA i jest to prawda.

I dla mnie liczy sie tylko MMA a nie samo bjj. W tej chili czysty bjj tez staje sie stylem tradycyjnym ktory mozna pokonac :)

[quote name="budo_MrSzalabab"]
Nie jestem mistrzem wszystkich stylów, toteż nie będę pisał, czy to prawda czy nie. Ale to już postęp, że piszesz że bjj jest lepsze od stylu tradycyjnego, a nie od każdego... Mało bjjowców pisze w ten sposób... a szkoda :cry: [/quote]

Apropo mojego zadnia o skutecznosci to tu jest moj post ktory o tym dokladnei traktuje i ktory pokazuje moje zdnaie na ten temat
jest przydlugi wiec podaje linka. Jesli che Ci sie czytac zapraszam.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_sventevith
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak postrzegane jest bjj?
O boze przczytalem co napsialem heh ile bledow hmmm musze zaczac
w Wrodzie pisac posty :)
  • 0

budo_mrszalabab
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: jak postrzegane jest bjj?
[quote name="budo_Sventevith"][quote name="budo_MrSzalabab"]
Któż to wie...
[/quote]
Wie Wie patrzac na dzisiajasz popularnosc kung-fu to jest ona coraz mniejsza...[/quote]
No nie wiem... w latach 40. w Polsce kung fu można się było uczyć co najwyżej z książek, co czynili nieliczni, a teraz mamy w Polsce tysiące adeptów różnorakich odmian kung fu, a liczba ta raczej rośnie niż maleje ;)

[quote name="budo_Sventevith"]
Napisalem skutecznejszy, a nie lepszy [/quote]
Może dla przypomnienia rzucę cytatem ;)
[quote name="budo_Sventevith"]Pozatym Bjj jest lepszy bez 2 zdan od styli tradycyjnuch i jest skuteczniejszy to czemu terenerzy mieli by tak nie mowic ??[/quote]
:)

[quote name="budo_Sventevith"]
skutecznejszy jest co zostalo udowdnione ale skoro niechesz przyjac tego do swiadomosci to nie moj problem. [/quote]
Nie kłócę się ze stwierdzeniem, że bjj jest skuteczniejszy od innych styli, tylko o to, że inne style nie są nieskuteczne. A już nieraz słyszałem, że taki adept tkd to na ulicy by od menela dostał i w ogóle...

[quote name="budo_Sventevith"]A co do zdrowia naukowcy potwerdzili ze grappling jest zaraz po pywaniu w ogolnynm rozwoju organizmu czyli na 2 miejscu wiec to samo mowi przez sie..[/quote]
Naukowcy mnie raczej nie interesują - choćby dlatego, że często jedna grupa naukowców mówi rzeczy przeciwne do drugiej, a obie grupy "udowodniły naukowo" swoje poglądy... A ktoś trenujący całe życie taichi w wieku 80 lat wyglądałby dużo lepiej i byłby bardziej sprawny od kogoś trenującego grappling - wszak taichi to również medytacja i pozytywne myślenie i faktu, że osoby trenujące od kilku lat taichi NIGDY nie chorują (conajwyżej katar złapią;) nic nie zmieni i nikt nie podważy, bo fakt jest faktem. Dlatego jak mi ktoś powie, że jak ktoś szuka w sztukach walki zdrowia i długowieczności, to najlepiej na bjj, to tylko szeroko się uśmiechnę i klasnę racicami :)

[quote name="budo_Sventevith"]Daleki jestem od dyskutownai co jest lepsze poniewaz to zalezy kto czego oczekuje. [/quote]
Popieram ;)

[quote name="budo_Sventevith"]Chcialbym zaznaczyc, ze rozmawijac o skutecznosci trzeba rozwazac 2 warianty:
I - skutecznosc przy samobronie
II - skutecznosc styl vs styl
Rozpatrujac pierwszy przypadek to moza stwierdzic iz faktycznie jesli trener stylu tradycjnego prowadzi sensownei trening to na ulicy przed menalmi sie obronisz. Ale do samobroy trzeba tez nauczyc sie bic a nie kilku sztuczke a zeby sie umiec bic trzeba sie bci a nie robic formy co zostalo potwierdzone i to bardzo mocno tez w VT style traycyjne srojkowe kontra sporty walk jak kick,boks, te pierwsze odpadly praktycznie.
Ale ogolnie jesli trener prowadzi dobre treningi to moza powiedzc ze w jkims stopniu skuteczne jest bo w koncu jestes w stanie sie obronic.[/quote]
A taki np. MrSzalabab nie szuka stylu, co by potem zgarniać trofea na wszelkich zawodach, tylko takigo, co by na ulicy w ryj nie dostać :) To i jak mu mówią, że się nie obroni, bo na ufc bjj sprezentowało jego stylowi cięgi i szmary, to biedaka nerwy chwytają... :)

[quote name="budo_Sventevith"]Bardzo czesto jest tak ze mistrzowie danego stylu unikaja konfrontacji
mowic ze nim nie wolno kedeks tego zabrana itp.
Coz ich problem ale niech innym nie wciskaja ze to co robia jest skuteczne
jesli nie moga tego udowodnic, poniewaz wciskaja kit czesto ludziom ktorzy nie maja o tym pojecia,a szukja wlasnei skutecznosci.
Zobacz na plakaty rekalmowe czmu na nich widac zawsze slogany(naj skutecznejsze itp) wiec jedna reklamuja sie jako skuteczne i tym, przycigaj ludzi do siebie wiec nie mow mi ze wsytkim zalezy na tym zeby sie "wychowywac" na treningach. Oczywiscie jest duzo osob trenujaych ogolnorozwojowo ale bjj moza tez tu zarekalmowac jako lepszy podd tym wzgledem. Ale jesli ktos che sobie ciwczyc np. Kung-Fu to niech sobie ciwczy ale ze swiadomosci ze jesli intresuje go cos skuteczniejszego to zle trafil.
Heh moze i ja jestm tak ciety teraz na style tradycyjne poniewaz ja w to kiedy uwiezylem. .[/quote]
Jeszcze nie widziałem takiego, co by trenując taichi twierdził, że na ulicy nic mu się nie stanie;) A tradycyjne style kung fu mogą być skuteczne na ulicę (podkreślam: na ulicę, nie na ufc), jeśli trener jest dobry i uczniowie zdolni.

[quote name="budo_Sventevith"]Osobisce znam sporo trenerow styli tradycyjnycj ktorzy trenuja bjj, jedan o czysm to swiadczy :) .[/quote]
A i owszem - u nas też są urozmaicenia - ciężko znaleźć sparring-partnera, który by nie znał mata leo,balahy czy klucza na ramię...

[quote name="budo_Sventevith"]Wielokrotnie w tym topicu mozna bylo usyszec o slabej promocji i o tym ze moglby byc znay lepiej, i ze jest kipsko zany z twoich ust tez padly te slowa wiec daltego o tym napsialem.[/quote]
Coś tu wygląda, że sam się sprzeczam :lol: Generalnie chodzi mi o to, że wśród kręgów laickich bjj jest słabo znane, a wśród osób znających się na MA jest bardzo znany, ale niebardzo lubiany... mam nadzieję, że niczego zaś nie pokręciłem ;)

[quote name="budo_Sventevith"]I nie mieszajcie tutaj odejscia Fiodora tak jak wielie probuje z rodzjam promocji bo jest to nie prawda.[/quote]
Jak mnie pamięć nie myli, to sam Fiodor rzekł:
[quote name="budo_Fiodor"]Niby dlaczego odszedłem z bjj polska? właśnie po to by nie uczestniczyć w takich "rozgrywkach" [/quote]
Zatem o co chodzi?:)


[quote name="budo_Sventevith"]Jesli juz to grappling. A zamist przydzialc do grupy porownoj z konkretnymi stylami danj grupy a nie styl porownujesz z grupa.[/quote]
Dobra, nie bardzo wiem, co z tego wynika :) , więc już nie będę niczego porównywał, bo i tak żaden GUS czy CBOS nie zrobił badań, co jest bardziej popularne.

[quote name="budo_Sventevith"]Heh zawsze mnie smieszyly nazwy styli Kung-fu :)
A co do chniski styli to styl modliszko organizuje cos takiego jak Sanda czyli sportowa rywalicacja z rekawicami. tylko ze szkoda za na ich walsnym podwurku obrywaj od KickBokserwo coz to tez o czyms swiadczy.[/quote]
Nazwy też mnie czasem śmieszą, ale staram się nie ukazywać tego na forum, gdzie kogoś to może dotknąć 8) A co do sanda, to dziwne... bo sam Boruta i Dzynio zawsze powtarzali, że kung fu nastawione na sanda są skuteczne w walce... I co tu teraz myśleć mam? :roll: A skąd te dane o porażkach z kickerami? Ew.link bym prosił.

[quote name="budo_Sventevith"]Tak sie skald ze jest tam wprost powiedzane ze Bjj moze byc pokaonae jedynie przez MMA i jest to prawda.[/quote]
Przez MMA zawierające bjj, trzeba nadmienić ;)

[quote name="budo_Sventevith"]W tej chili czysty bjj tez staje sie stylem tradycyjnym ktory mozna pokonac :) [/quote]
I dobrze :)

[quote name="budo_Sventevith"]Apropo mojego zadnia o skutecznosci to tu jest moj post ktory o tym dokladnei traktuje i ktory pokazuje moje zdnaie na ten temat
jest przydlugi wiec podaje linka. Jesli che Ci sie czytac zapraszam.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników][/quote]
Przeczytałem i... muszę przyznać, że wywód bardzo mądry, skłądny i logiczny - żeby nie rzec "czysta racja" ;)

Uff... z godzinę to tworzyłem :)
  • 0

budo_sventevith
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak postrzegane jest bjj?
[quote name="budo_MrSzalabab"]
No nie wiem... w latach 40. w Polsce kung fu można się było uczyć co najwyżej z książek, co czynili nieliczni, a teraz mamy w Polsce tysiące adeptów różnorakich odmian kung fu, a liczba ta raczej rośnie niż maleje ;)
[/quote]
W sumie nie wiem nie bede sie sprzeczal.
Tak mi sie wydaje...

[quote name="budo_MrSzalabab"]
[quote name="budo_Sventevith"]
Napisalem skutecznejszy, a nie lepszy [/quote]
Może dla przypomnienia rzucę cytatem ;)
[quote name="budo_Sventevith"]Pozatym Bjj jest lepszy bez 2 zdan od styli tradycyjnuch i jest skuteczniejszy to czemu terenerzy mieli by tak nie mowic ??[/quote]
:)
[/quote]

Zle sie wyrazilem, miale na mysli lepszy pod wzgledem skutecznosci.

[quote name="budo_MrSzalabab"]
Nie kłócę się ze stwierdzeniem, że bjj jest skuteczniejszy od innych styli, tylko o to, że inne style nie są nieskuteczne. A już nieraz słyszałem, że taki adept tkd to na ulicy by od menela dostał i w ogóle...
[/quote]

Co do tkd to dopuszczal bym duza mozliwosc ze dostal by od kolesia ktory nic nie ciwczy a duzo sie bije i to jest bardzo prawdopodobne.
Jasne koles z czarnym pasem by sobie poradzil moze ale gdybym mial stawac piniadze na zakapiora a kolesai z tkd stawiam zakapiora.
Patrz na Tanka co robil z mistrzami styli a to zul z ulicy praktycznie. :)
Zreszta nie tylko z tkd z kazdego stylu gdzie goroja formy nad walka tak by moglo naprawde byc sami mowilisce ze wazny jest czlowiek nie styl :)
A tkd mimo iz sport kontak jest tam taki ze pozal sie boze. Mialem doczynian z kilkoma ludzmi z TKD i poiwem ze ich wspaniale kopniecia sa tylko sztuka dla sztuki. Mi wystarczaly rece i lowkick. Nie maj pojeca o obrnie przed rekami a zul z ulicy kopac nie bedzie tylko wyjebie zlba poprawi z lokicia i skopie na ziemi. I Koles z tkd moze sie ostr zdziwic.
Ja ki ini adepci sztuk gdzie forma guruje nad walk i to w kontakcie sporym.

[quote name="budo_MrSzalabab"]
Naukowcy mnie raczej nie interesują - choćby dlatego, że często jedna grupa naukowców mówi rzeczy przeciwne do drugiej, a obie grupy "udowodniły naukowo" swoje poglądy... A ktoś trenujący całe życie taichi w wieku 80 lat wyglądałby dużo lepiej i byłby bardziej sprawny od kogoś trenującego grappling - wszak taichi to również medytacja i pozytywne myślenie i faktu, że osoby trenujące od kilku lat taichi NIGDY nie chorują (conajwyżej katar złapią;) nic nie zmieni i nikt nie podważy, bo fakt jest faktem. Dlatego jak mi ktoś powie, że jak ktoś szuka w sztukach walki zdrowia i długowieczności, to najlepiej na bjj, to tylko szeroko się uśmiechnę i klasnę racicami :)
[/quote]
Ja bym sie nie zastanwial swojego dziaka odrazu bym posal na jakes chwyty, lba nie obija a przynajij rozweija caly organizm wlacznei z sila i gibkoscia ciala. A co do Tai Chi to sie nie wypowiem bo nie wieze w legendy tylko w fakty a tego ze tak jest z ludzmi trenujacymi tai chi mi nie udowdnisz.


[quote name="budo_MrSzalabab"]
A taki np. MrSzalabab nie szuka stylu, co by potem zgarniać trofea na wszelkich zawodach, tylko takigo, co by na ulicy w ryj nie dostać :) To i jak mu mówią, że się nie obroni, bo na ufc bjj sprezentowało jego stylowi cięgi i szmary, to biedaka nerwy chwytają... :)
[/quote]
No masz tu troche racj bo na ulicy raczej kolesia ktory by ci chial skroic trenujacego bjj raczejnie uswiadczysz, chodzmy biorac pod uwage sam cene treningu bjj. Ale tak jak mowielm moza trfic na twrda sztuke na ulicy dlatego prferuje te style gdzi 100 % to walka. I knie konecznie musi byc to grapling.

[quote name="budo_MrSzalabab"]
Jeszcze nie widziałem takiego, co by trenując taichi twierdził, że na ulicy nic mu się nie stanie;) A tradycyjne style kung fu mogą być skuteczne na ulicę (podkreślam: na ulicę, nie na ufc), jeśli trener jest dobry i uczniowie zdolni.
[/quote]
Moga ale nie musza, pozatym zaley na kogo na ulicy trafisz a mi chodizlo o to ze keidys kazdy styl reklamowal sie jako najlpeszy najskutecznjszy i lepszy od innych teraz juz tak sie nie zareklmuje bo nieche zeby w jego dojo pojwali sie ktos kto moze mu udowdnic ze tak nie jest.


[quote name="budo_MrSzalabab"]
Coś tu wygląda, że sam się sprzeczam :lol: Generalnie chodzi mi o to, że wśród kręgów laickich bjj jest słabo znane, a wśród osób znających się na MA jest bardzo znany, ale niebardzo lubiany... mam nadzieję, że niczego zaś nie pokręciłem ;)
[/quote]
Nie bardzo lubiny z powsu tego o jakim wspomnile wyzej i we wczsnijszym poscie co to za sztuka walki ktorej trner nie mzoe powiedzec ze jest skutecznejsz od innych sztuk, poprstu zal za tym co bylo a czego juz nie ma.Poprostu trenezry styli tradycyjych albo musza przestac sie ograniczac jesli cha mowic o skutecznosci albo znales inny spoosb reklamy. W USA jest mnostwo szkol traycyjnych i jakso sobie radza.
Poprostu stwiaja na co innego a nie na skutecznosc i dym.

[quote name="budo_MrSzalabab"]
[quote name="budo_Fiodor"]Niby dlaczego odszedłem z bjj polska? właśnie po to by nie uczestniczyć w takich "rozgrywkach" [/quote]
Zatem o co chodzi?:)
[/quote]
Spytam sie Fiodora zeby nie mieszac.

[quote name="budo_MrSzalabab"]
[quote name="budo_Sventevith"]Jesli juz to grappling. A zamist przydzialc do grupy porownoj z konkretnymi stylami danj grupy a nie styl porownujesz z grupa.[/quote]
Dobra, nie bardzo wiem, co z tego wynika :) , więc już nie będę niczego porównywał, bo i tak żaden GUS czy CBOS nie zrobił badań, co jest bardziej popularne.
[/quote]
Nom mnijsza o to.

[quote name="budo_MrSzalabab"]
Nazwy też mnie czasem śmieszą, ale staram się nie ukazywać tego na forum, gdzie kogoś to może dotknąć 8) A co do sanda, to dziwne... bo sam Boruta i Dzynio zawsze powtarzali, że kung fu nastawione na sanda są skuteczne w walce... I co tu teraz myśleć mam? :roll: A skąd te dane o porażkach z kickerami? Ew.link bym prosił.
[/quote]
Tego akurat jestem pewny poszukam wynikow i pokaze jak znajde.

[quote name="budo_MrSzalabab"]
Przez MMA zawierające bjj, trzeba nadmienić ;)
[/quote]
MMA to Mix czyly stojka + grapling w stojce + parter.
A ze w parterze sprawdza sie najlpj bjj to co tiu sie dziwc. Teraz wszycy walczacy w MMA znaj chodz w podstwach bjj albo jak sie pzrednim troche bronic.

[quote name="budo_MrSzalabab"]
Przeczytałem i... muszę przyznać, że wywód bardzo mądry, skłądny i logiczny - żeby nie rzec "czysta racja" ;)
[/quote]
:)

nom ja tez sie troche teraz napsialem.
  • 0

budo_mrszalabab
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: jak postrzegane jest bjj?

Co do tkd to dopuszczal bym duza mozliwosc ze dostal by od kolesia ktory nic nie ciwczy a duzo sie bije i to jest bardzo prawdopodobne.

Przecież chyba taekwondocy wiedzą, które z ich technik są praktyczne, a które nieprzydatne do walki. Wątpię, żeby który zaczął ostawiać na ulicy siakieś kopy z wyskoku czy cuś. A nie można przecież określić wszystkich technik tkd jako nieskuteczne...


A co do Tai Chi to sie nie wypowiem bo nie wieze w legendy tylko w fakty a tego ze tak jest z ludzmi trenujacymi tai chi mi nie udowdnisz.

Generalnie to 100% (czyli z 6-9) osób trenujących taichi, które znam - to się sprawdza. Nie słyszałem też NIGDY o żadnym wyjątku. Spox, nie każdy wierzy, choć "legendy" to bym tego nie nazwał (a mi się teraz skojarzył pewien serial kung fu;) Jakkolwiek nadmienić trzeba, że naukowcy, których dowodami się również posługujesz, przeprowadzili badania i wyszło im, że energia chi istnieje i poszczególne osoby umieją nią kierować. Myślę, że mało osób w to wierzy przez błędne podejście - chi to przecież zwykła energia termodynamiczna, a nie "super moc z zaświatów".

Tego akurat jestem pewny poszukam wynikow i pokaze jak znajde.

OKI, czekam z niecierpliwością ;)

No, teraz poszło szybciej :) Pozdrawiam
  • 0

budo_sventevith
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak postrzegane jest bjj?
Co do tkd nie mozna uogolniac bo przeciez sa dwie federcje to raz dwa sa trenarzy i trenerzy mialem na mysli wszystkich tych ludzi z TKD ktorzy stwaija glonie na nogi a w jednej federacji tak jest zawsze chyba WTF.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: jak postrzegane jest bjj?

Co do tkd nie mozna uogolniac bo przeciez sa dwie federcje to raz dwa sa trenarzy i trenerzy mialem na mysli wszystkich tych ludzi z TKD ktorzy stwaija glonie na nogi a w jednej federacji tak jest zawsze chyba WTF.


W kwestii formalnej, federacji taekwondo (tych wiekszych) jest co
najmniej kilka, a pomniejszych kilkadziesiat, jak nie lepiej. W ramach
kazdej z nich istnieja rozmaite kierunki i obecnie mowienie, ze ktos
cwiczy taekwondo, to tak, jakby powiedziec o kims, ze cwiczy karate -
niby jakas wiadomosc to juz jest, ale warto by jeszcze wiedziec, w
jakiej federacji i u kogo. Nawet bowiem w tym sportowym WTF ludzie z
Poznania, Lodzi, Szczecinka i powiedzmy Pulaw albo Swidnika to na
dobra sprawe kilka roznych stylow ;)

Co do reszty - niestety zgadzam sie, ze w wielu klubach TKD formy
przewazaja nad walka, a niektorzy sa ciagle na etapie opowiesci o
starozytnych wojownikach. Ale sa i tacy, co uzupelniaja treningi
boksem albo np. startuja w sanda czy jiu-jutsu POJ (jak
lodziacy z Sirocco). Tak wiec zgadzam sie, ze sa trenerzy i
trenerzy... jak rowniez zgadzam sie, ze bjj jest pieknym i diablo
skutecznym systemem... :)

No ale juz nie przeszkadzam i czekam na dalszy rozwoj Waszej bardzo
interesujacej dyskusji...

Pozdrowka - Gizmo
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: jak postrzegane jest bjj?
Z zawodnikami jakiej federacjii miałeś do czynienia Sventevith ?

Pozdrówka.
  • 0

budo_sventevith
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak postrzegane jest bjj?
No wlasnie nie wiem, z tym czarnym paskiem to jzu walde kilka lat temu
:(

Z innymi chyba WTF ale ni jestem pewnien.
  • 0

budo_sventevith
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak postrzegane jest bjj?

Przecież chyba taekwondocy wiedzą, które z ich technik są praktyczne, a które nieprzydatne do walki. Wątpię, żeby który zaczął ostawiać na ulicy siakieś kopy z wyskoku czy cuś. A nie można przecież określić wszystkich technik tkd jako nieskuteczne...


Oczywiscie ze wiedza tylko, ze jak oni marnuja czas na takie techniki ktore zastosowana w alce nie maja, to wykonywane przeznich te skuteczne tez najlepszej jakosci nie maja.

Naprzyklad caly ten czas jaki koles z tkd poswca na swoje techniki drugi wykorzysta do podstwowych (bokserskich,tha-bokserskich) technik konaczynami gornymi, i powiedzmy 3 kopniec (lowkick,roundkick,frontkick) i skutecznosc tego drugie bedzie nieporownywlnie wieksza poniewaz on caly czas zajmuje sie trenowniem tych tylko skutecznych ktore wykorzystuje w walce natomiast drugi te skuteczne trenuje zadko bo poswca czas na zyliony innych dziwnych technik. No i biorac pod uwage ze trenujac te techniki tez ma mocniejsze sparingi w full-contakcie i jest abrdzij obity i zdecydowany, w tkd kontak jest taki sobie z tego co wiem, jesli sie myle poprawcie mnie :)

Dlatego moim zdnaiem w stylach stojkowych do bitki beda rzadzic sporty walki i to sporty full-kontaktowe. I to te ktore sa najbardzej zbliozne do walki realnej bo kyokushin mimo iz full-kontakt to poprzez brak rak na twarz i tez traceniu czasu na formy jest mnij przydatny niz kick lub boks.

Chcialem zanczcy ze kiedys bylem zagorzalym fanatykiem tradycyjnych sztuk walk i teraz gdy zaczalem trenowac boks widac czego nie ma czego brakuje i co dyskfalifikuje skuteczniosc styli tradycyjnych czasami.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024