Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kontuzje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

budo_konrad01
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje

jak dlugo takie cos moze potrwac i czy moze to sie skonczyc w jakis powazniejszy sposob? jak tego unikac ?

Pozdrafiam


witam - na moj gust wycieczka do lekarza dobrze ci zrobi. problem z pachwina to nie przelewki - vide: co chwila slychac, ze jakis pilkarz pauzuje z powodu tej kontuzji. nie radze zaniedbywac. pewnie przyda sie rehabilitacja, a potem przez pewien czas treningi w takich dluzszych, obcislych gaciach - cos jak na rower, tylko bez tej gabki oczywiscie;)
  • 0

budo_konrad01
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje

a po co w ogole sa te sciagacze?


no i jeszcze te "sciagacze" - czyli stabilizatory stawu kolanowego. fachowa nazwa wyjasnia sama - skonstruowane sa tak, by kolano zginalo sie przod-tyl, a nie latalo na boki. no i zeby to przod-tyl, zwlaszcza maksymalne zgiecie, bylo nie tak gwaltowne. na pewno po zabiegach, rehabilitacjach dobre (sam nosilem na snowboard i pilke nozna rok po artroskopii), ale trzeba pamietac jedno - kolano w ten sposob sie oslabia!!! tzn. ochraniacz trzyma ci to w kupie, a miesnie, wiezadla itd. poniekad "maja wolne". wtedy pewnego dnia sciagasz stabilizator i chrup! - znowu rozwalone. dlatego radze nosic stabilizotor tylko po konsultacji z lekarzem i przemyslec sposob trenowania przez kilka tygodni po jego zdjeciu (basen, silownia...)
uffff, ale postraszylem
konrad
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje
mi chodzi o takie opaski z czegos na ksztalt bandaza elastycznego.... przeciez to praltycznie nie stabilizuje stawu
  • 0

budo_konrad01
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje

mi chodzi o takie opaski z czegos na ksztalt bandaza elastycznego.... przeciez to praltycznie nie stabilizuje stawu


a wiec to tak - bo z wypowiedzi innych wnosze, ze chodzi im raczej o takie zapinane na rzepy, zrobione z jakby kilkumilimetrowej pianki, zwylke z otworem na rzepke w srodku.
a tobie chodzi o takie jak z bandaza, ale zaczynajace sie na lydce i konczace na udzie? czy takie na kilka centymetrow pod kolano, jak maja kolezkowie od sumo na przyklad? bo jak te pierwsze, to w zasadzie tez stabilizatory, tylko znacznie slabiej trzymaja. no i ciut cieplej stawom, ale moze ben-gay jest tu lepsza opcja? jesli pytasz o te drugie - nie mam pojecia.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje
chodzi mi o takie wielkosci tych usztywnianych stabilizatorow, tyle ze wykonanych wlasnie z takiego uciskajacego materialu.
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje

U nas w Częstochowie w poradni sportowej robią ponoć takie zabiegi strumieniem wody pod ciśnieniem czy coś takiego, więc jak ktos sie uprze to może sobie w domu w wannie robić takie masaże :) . Są jeszcze jakieś naświetlania laserem, ztym w domu może być gorzej.

Pozdrówka.


strumienie wody pod cisnieniem to tzw hydromasaż, ale to sie daje na rozruszanie stawów.

A z tego co mi mowił kolga trenujący lekkoatletyke laser jest dobry na wszystko :)
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje
a na kolanka to polecam mrożenie azocikiem - pyszności , no i terapuls.
polecam- mi dobrze zrobiło :)
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje
Moja kolana są dziwne, czasem jak przekzywie jedno to mi strzeli [ tak jak to sie robi palcami, u mnie jeszcze w nadgarstkach stawach skokowych w karku i kiedys mostek :| ]czasem tez chrobocze jak kucam i czasem zaboli jakis czas, Teakwon-do trenuje od kilku miesiecy ale przed tym biegałem ciut
Boje sie kontuzji bo niechce byc wyeliminowany : |
Mozna uzywac bandazy elastycznych na kolana profilaktycznie ? daje to cos?

A może akumpuktura by poprawiła coś z kolankami, ktos próbował ?
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje
miałem coś zamiast akopunktury - takie użądzonko które zamiast stymulować nerwy poprzez nakłówanie, stymulowało poprzez impulsy elektryczne.
cóż moge powiedzieć - rewelacja. miałem w kolanie torbiel bakera, po skręceniu nogi. normalnie leczy sie to rehabilitacją przez długi iokres czasu (lub operacujnie sie wycina). ja zadziałałem owym stymulatorem i lekarz rehabilitacji powiedział , zę to jakiś fenomen ze bez rehabilitacji (nie chodziłem) torbiel całkowicie zginęła !!!
oczywiście nie naleczy sie tym wszystkieg...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024