Skocz do zawartości


Zdjęcie

full contact


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

full contact
haki i sierpy sa dozwolone w walce sportowej TKD ITF tylko ze musza byc to "czyste" techniki a nie cepy. wiecej na ten temat moze powiedziec wolek.

a co do full contact- podpisuje sie reakmi i nogami!

[w ramach wyjasnien- jest to kontynuacja watku rozpoczetego w temacie o smierci gen Choi]
  • 0

budo_e2rd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ta czesc galaktyki

Napisano Ponad rok temu

Re: full contact

tylko ze musza byc to "czyste" techniki a nie cepy


A co to takiego te 'czyste techniki'?

pozdro
E2rd
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: full contact
tzn wykonane porawnie technicznie
  • 0

budo_e2rd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ta czesc galaktyki

Napisano Ponad rok temu

Re: full contact

tzn wykonane porawnie technicznie


Czyli wykonane 'po boksersku' czy moze jeszcze inaczej? Jacys bokserzy to oceniaja?
Doobra, czepiam sie ;)
W walce raczej ciezko wykonac cos poprawnego technicznie...
A jak taki 'cep' wejdzie na glowe i rzuci goscia na kolana to hmmm... czyz nie byl poprawny?

pozdro
E2rd
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: full contact
no i to jest wlasnie to co chcialbym zeby tego nie bylo :) udezenie ma byc poprawne technicznie i jednoczesnie nie mozesz nim powalic- to jest maksymalny bezsens, dlatego chcialby zeby byl full w tkd ITF!
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: full contact
qrcze, bardzo chcialbym uslyszec opinie kogos z "gory" np pana lobody!
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: full contact
Moro a startowałbys w full kontact ?
Wiekszosc zawodnikow z kadry napewno dało by sobie rade w ful contact i byloby nadal w kadrze.Ale co by było wtedy z nami (tymi troche nizej), wychodzilibysmy do zawodow i konczyli nokautowani. Co by było z dzieciakami w TKD - czy myslisz ze rodzice by puszczali swoje pociechy na treningi dla "rzezimieszkow"? Mozna by dzielic oczywiscie grupy dla dzieci, dla tych co lubią full, dla tych co wolą semi .No ale trenerzy to nie są jakies tam maszyny ktore chodzą non stop - tez zapewne maja rodziny, sprawy ktorymi musza sie zajmować.Zresztą ja mam opory co do startow w seniorach w naszym systemie, jest na tyle twardy ze ciagle sie nad tym zastanawiam bo nie chce być jakims tam chłopcem do bicia. Teraz ostro zbijam wage zeby walczyc w kat. do 71kg . Ale jak patrze na tamtejszych zawodnikow to to jest przeciez istna masakra 8O .Niestety wyrownanie mojego poziomu z ich jest wątpliwe - fuul juz napewno wykluczy mozliwosc dorownana im.Lubie czasem sobie powalczyć z lepszymi , sprawdzic sie . W moim klubie jest naprawde wielu utytuowanych zawodnikow, nie sadze zeby full stanowil dla nich jakas przeszkode - są strasznie twardzi i wytrzymali - kilku wymienie (G.Jężak , T.pilarz . T.Golis . Ł.Murawiecki .Ł. i R. Chyra , M.Lulek . E. Gromek K.Żołedziewska.) nie sądze iz mogłbym sie sprawdzać z nimi na treningach w full (a do najsłabszych nie naleze)- to by byla walka o przetrwanie :? .
Mozna by tez powiedziec zeby organizowac zawody w dwóch systemach ale TKD byłoby zupełnie rozszczepione.Takie mam na ten temat zdanie , przytocze jeszcze słowa mojego trenera "Zeby okazac sie dobrym w twardej walce , trzeba byc juz wczesniej dobrym w tej miekszej" (troche przeinaczyłem ale mysle ze sens został przynajmniej podobny :wink:
Pozdrowienia
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: full contact
popatrz na to z innej strony- w kickboxingu mozesz startowac w semi i light, a jezeli reprezentujesz jakis poziom i masz 18 lat w full'u.

dam Ci tez inny przyklad- w TKD im walki odbywaja sie na wyzszym poziomie [mp MŚ] coraz mniej przypominaja walke! zawodnicy nie trzymaja gardy, nastawiaja sie tylko na swoja najszybsza technike i czekaja az przeciwnik zblizy sie na tyle zeby mozna go bylo klepnac. po trafieniu czesto gestykuluja zamiast walczyc...
  • 0

budo_vasyllo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: full contact
Ja sadze ze gdyby do TKD dolozyli full, to juz calkowicie staloby sie sportem. Walki staly by sie dokladnie takie jak w KB, wiecej ludzi przychodziloby dla walk, kwi i nokautow, zaczeliby przychodzic ludzie ktorych kompletnie nie interesuje taekwondo wiec formy poszly by na baaaardzo daleki plan, az w koncu zniknely by z programu zawodow i bylyby cwiczone tylko do egzaminu. Na treningach oczywiscie 99% czasu poswiecane byloby na trening walk sportowych, jeszcze mniej hosinsul, utwardzania itd. TKD staloby sie KB. Warto tutaj wspomniec ze prawdziwe tkd to nie walka sportowa, czy formy, ale twarda sztuka walki na pole walki! Poczytaj troche historii moro, pogadaj ze starymi mistrzami to moze zmienisz swoje podejscie, zreszta kazdy robi to co lubi, chcesz full - idz na kickboxing, mnie odpwiada tradycyjne taekwondo w zupelnosci i sadze ze juz teraz jest za duzy nacisk na glupi sport.
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: full contact
Zgadzam się z Choongiem i Vasyllo.

Pozdrówka.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: full contact
taekwon-do to sztuka walki. formy moze sa przydatne ale tylko w kilku kwestiach [np synchronizacja oddechu i techniki....] hosinsul- naprawde chcialbym zeby tak nie bylo ale u mnie w klubie cwiczy sie od swieta, przewaznie do egzaminow :cry: utwardzanie i rozbijanie- oczywiscie przydatne ale wszystko to razem wziete to sa tylko i az swego rodzaju nazedzia pomocne w walce, jak wiadomo ciezko jest cwiczyc "twarda sztuke walki" nie bedziemy w klubach walczyc na smierc i zycie, nie bedziemy robic z siebie kalek... nedzna ale najwartosciowsza namiastka prawdziwej walki jest walka sportowa. zadzac sie pewnymi zasadami walka sportowa moze bardziej lub mniej prygotowywac do starcia na ulicy.
i tyle, ja jestem za "bardziej".
  • 0

budo_vasyllo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: full contact
Nie zgadzam sie. Walka sportowa nie przygotowywuje do walki na ulicy. Nie mam za duzo czasu zeby pisac wiec zostawie tylko to. A tak pozatym to pogadaj z Ri Myong Cholem o tym, na obozie, moze on Ci wyjasni pare spraw.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: full contact

nedzna ale najwartosciowsza namiastka prawdziwej walki jest walka sportowa

-nie napisalem ze walka sportowa przygotwywuje do walki na ulicy.
  • 0

budo_vasyllo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: full contact

"moro nedzna ale najwartosciowsza namiastka prawdziwej walki jest walka sportowa. zadzac sie pewnymi zasadami walka sportowa moze bardziej lub mniej PRZYGOTOWAC do starcia na ulicy.
i tyle, ja jestem za "bardziej".


  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: full contact
ok- moze sformuowalem to tak ze pozostawia to zbyt duze pole do interpretacji, napisze to inaczej- walka sportowa jest nedzna namiastka walki "tej ostatecznej" i w zaleznosci od ograniczajacych ja przepisow jest bardziej lub mniej wartosciowa.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: full contact
czaisz? jest lepsza lub gorsza namiastka walki i lepiej lub gorzej cie do niej przygowywuje- o to mi chodzilo.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: full contact
a jeszcze inna sprawa jest wielkie zroznicowanie sedziowania walk!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024