Skocz do zawartości


Zdjęcie

ninjitsu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

budo_latajacy czestmir
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu

Mam pytanie do bardziej doświadczonych w SW z Poznania - czy w Poznaniu jest tylko jeden klub nin-jitsu? Bo z tego co wiem jest coś na os. Kosmonautów, ale o niczym innym nie słyszałem. Szukam sobie właśnie jakiegoś klubu jj, ale jak narazie znalazłem tylko Polskie Stowarzyszenie JJ (cena powaja), klub MMa z Ju-Jitsu (ale za bardzo MMA ;) ), no i właśnie ten klub nin-jitsu, który wydaje mi się najlepszy, o ile nie będzie znowu, że mnie cena powali :D

Proszę o pomoc ;)


Ja co prawda z tych zdecydowanie mniej doswiadczonych w SW, ale mialem przyjemnosc otrzec sie o dwie pierwsze szkoly, ktore wymieniles, wiec moze chociaz troche bede w stanie Ci pomoc ;) .
Obie szkoly (ninjitsu z Kosmonautow, o ile mowimy o tej samej sekcji, ale na 99% tak, i Poznanskie Stowarzyszenie JJ) siedza dosc mocno w tradycji i takie tez sa techniki: czysto "uzytkowe", bez unowoczesnien i zapozyczen od innych stylow. Techniki w obu szkolach sa zreszta bardzo podobne, jezeli nie takie same ;) . Nin-jitsu jest chyba bardziej ofensywne (wiecej uderzen i kopniec), a w Poznanskim Stowarzyszeniu JJ przyklada sie wiecej wagi do ceremonialu itp. Oczywiscie moge sie mylic - za malo mialem do czynienia z nin-jitsu i zdecydowanie za krotko jeszcze siedze w JJ, ale takie sa moje wrazenia. Aha, sekcja ninjitsu ktora cwiczy na Kosmonautow jest zdecydowanie bardziej kameralna :) .
Musialbys sie przejsc i zobaczyc, gdzie bardziej odpowiada Ci atmosfera, bo obie SW w wykonaniu tych szkol sa podobne, a treningi sa prowadzone w podobny sposob.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_varth
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
To jest ten klub ninjutsu na Kosmonautów?! Zanalazłem w necie maila do nich ale jak na razie nie odpowiedzieli na dwa maile. Chyba będe się musiał przejechać... Ale wiadomo coś o tym konkretniejszego?!
  • 0

budo_matgaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
Ja wysłałem w lutym i do dziś nie dostałem odpowiedzi ;) A wybrać się nie mam kiedy aktualnie. Ale jeśli tam będziesz to oczywiście daj znać co i jak, ile treningów w tygodniu, kiedy, ilu tam jest ludzi, jak się też dowiesz to bardzo interesuje mnie cena treningów (może być na priva). Nie spieszy mi się tam bo jeśli w ogóle to najwcześniej mógłbym zacząć trenować od września, także pewnie będziesz tam szybciej :)
  • 0

budo_matgaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
Jeszcze jedno: jak dobrze poszukasz tu na forum to znajdziesz relację z jakichś pokazów sztuk walki i tam m. in. ludzie z tego klubu reprezentowali nin-jitsu, podobno w miarę ciekawy pokaz ale niektóre rzeczy im nie wychodziły ;)

Sam główny prowadzący ma 3 dan w nin-jitsu i 1 dan w taekwondo, podobno trenował też inne MA. Przygotowuje on też aktorów do scen walki w filmie "Stars in black" - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] czyli się zna na rzeczy.

Jeśli tam będziesz przede mną to daj znać na forum co i jak bo na prawdę mało informacji jest o tym klubie w necie... same skrawki.
  • 0

budo_varth
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
Widziałem już wcześniej filmik jak właśnie walczył Staszek z chyba tym kolesiem na katany i było to całkiem dobre! Ale teraz dopiero skojarzyłem że on był od ninjutsu. I chyba to było w Poznaniu bo z tego co wiem Staszek jest z Poznania.
  • 0

budo_varth
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
Więc znalazłem na stronie Staszka że treningi ninutsu odbywają się o:
-wtorek godz. 20.00 - 21.30
-czwartek godz. 20.15 - 21.45
Na terenie szkoły podstawowej nr 65 na os. Kosmonautów w Poznaniu
Mam zamiar się tam wybrać jak najszybciej. Dzisiaj chyba juz nie ale w ten wtorek raczej tak

Dla tych co chcą się upewnic podaję link [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Pozdro!
  • 0

budo_matgaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
No wiem, to widziałem. Miejmy tylko nadzieję że info aktualne :] I lepiej zadzwoń pod jakichś z tych numerów i się upewnij czy można przyjść i jakoś umów ;) No i jak wrócisz to daj znać co i jak!
  • 0

budo_varth
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
No więc dzwoniłem i się dowiedziałem tyle że:
- aktualnie treningi się nie odbywają
- grupy są zamknięte
- nabór będzie w maju ale treningi dopiero od września
- i co najważniejsze cena: od 120-150 zł miesięcznie
Nie wiem czy to jest dużo jak na takie treningi bo nie znam się na cenach ale jak dla mnie dużo. W każdym razie nie mam po co jechać dopiero w maju trzeba się będzie zorientować.
  • 0

budo_matgaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
Ała! Cena boli!!!!

Ale zastanowię się do maja, zobaczymy...
  • 0

budo_varth
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
Cena jest taka bo to nie jest klub i nie jest dofinansowywany i nie ma swojej sali itp. tylko to jest coś prywatnego.
  • 0

budo_matgaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
No wiem, wiem.

Pozostaje mieć nadzieję, że będą mieli dobry sprzęt do treningów i że za te pieniądze to będzie chociaż 3 razy w tygodniu po 1,5h. Takie jest moje marzenie :) Oby się spełniło ;)

Jak będziesz wiedział coś więcej apropo tego "maja" (co, gdzie, kiedy) to daj znać, OK?
  • 0

budo_kenku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
[ninjitsu to byla taka moda, tak naprawde to nie istnialo nigdy. Nie ma zadnych dokumentow historycznych, ani w archiwach oficjalnych, ani w prywatnych - a jak wiadomo, w SW japonczycy zapisuja WSZYSTKO. Kazda rodzina posiada spisy, kazda gmina czy miasto prowadzi rejestry, kazdy mistrz notowal wszystkich swoich uczniow, ktorzy poswiadczali swoj wpis wlasna krwia.

Dlatego jestem przekonany ze to tylko zarabianie forsy i rolowanie naiwnych.]


o zgrozo a ja znalazlem rysunek z kroniki Japonskiego autorstwa o tytule "Ninja przebrany za samuraja"
str 164 Stanisław Tokarski "Sztuki Walki - ruchowe formy ekspresji filozofii wschodu"
czy to mozliwe ze dr. filozofii bezczelnie podrobil Japonskiego kronikarza potajemnie w piwnicy????? skandal!!!!!
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
kenku: ninjutsu było/jest zbiorem technik do wykorzystania dla najemnych morderców - troche tego, trochę śmego i raczej nie zawiera technik właściwych tylko sobie. Taki tam "combat" po japońsku :) , a zamiast pistoletów z tlumikiem ninja używali szurikenów czy dmuchawek. Podejrzewam, że obecnie ninja gdyby istnieli preferowaliby tłumiki, celowniki optyczne, elektronikę i semteks, zamiast mieczy czy ciosów "wibrującego lewgo palca malej stopy o północy".
A książka S.Tokarskiego jest raczej wątpliwej jakości merytorycznej (zwłaszcza, że połowa w niej to opisy filmów typu "karate kid" i pisanie o "Filozofii" sztuk walki na ich podstawie).
Poza tym rzeczywiście nie istnieją dokumenty z wiedzą o ninjutsu - są tylko relacje świadków, a obecne "ninjutsu" to próba rekonstrukcji, nie zaś kontynuacja szkoły.
  • 0

budo_kenku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
[A książka S.Tokarskiego jest raczej wątpliwej jakości merytorycznej ]

pisze licencjat na temat Judo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza i przeczytalem wiele ksiazek na temat Budo sadze ze Tokarski jest bardzo zetelny i mam wrazenie ze chyba przegladales obrazki a nie czytales tekstu bo ja na Tokarskim opieram wieksza czesc swojej pracy a nie jestem na filmoznastwie
jest jeszcze pare innych pozycji ktore potwierdzaja istnienie Ninja
a sceptycy mogli by podac konkretne publikacje a nie pisac ogolniki w stylu- wielu ekspertow twierdzi (to raczej jest reklama w stylu "gazela fristajler" z wieloma ekspertami ktorzy potwierdzaja jego skutecznosc [badania przprowadzone w pścinach dolnych])

panowie badzy powazni i rozmawiajmy o konkretach (a co do tego Tokarskiego to jeszcze raz proponuje przeczytac, bo ksiazka [1 jaki i 2 napisana wspolnie z Waldemarem Sikorskim] jest bardzo wartosciowa)
  • 0

budo_kenku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
zapomnialem tez dodac o filmie dokumentalnym na national geographick ktory zajmowal sie Ninja

czy oni tez moga nalezec do spisku syjonistyczno-ninjowego???
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
kenku: książkę czytałem, nawet ze dwa razy. Opiera sie głownie tym co Stanisław Tokarski wyniósł z judo jako zawodnik oraz na filmach, które dla S.Tokarskiego są głównym źrodłem wiedzy o "filozofii" SW - było nie było 5 lat studiowałem filozofię na UW i nijak sie w tej książce takowej nie doszukałem, choc podobno o filozofii traktuje ( co wspólnego z tzw."filozofią" SW ma filmografia Bruce'a Lee?).
Dobrze opisane judo (zwłaszcza historia sportu olimpijskiego w Polsce - gdzie tu, kurwa, filozofia SW?), gorzej karate, kyudo i sumo coraz bliżej dna, reszta, w tym chociazby style indyjskie, połebkach i bez konkretów. Książke na podobnym poziomie merytorycznym napisać może każdy kto trenował coś tam więcej niż rok, obejrzał kilka filmów i potrafi pisać o tym samy na 27 rożnych sposobów.

Co do ninjów: nie neguję ich istnienia, tylko zwracam uwage na fakt, ze obecne szkoly tzw.ninjutsu są podróbkami. I tyle
  • 0

budo_denwu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
a ja proponuje zalozyc 'zakon' ninjutsu i zrobic porzadki w polskim rzadzie :twisted: :twisted: jestescie za ?? :twisted:
  • 0

budo_shamad
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
Wiesz co na "malpiaku" czesto ninje biegaja, najpierw z nimi pogadaj 8)
  • 0

budo_denwu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
heheh, a Ty Shamad cos trenujesz w Choszcznie? :twisted:
  • 0

budo_shamad
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
Glownie podnoszenie ciezarow :drinking: :wink: w Choszcznie nie, bo ja mieszkam tydzien w Szczecinie na tydzien w Choszcznie :( pozatym nie robmy chata z forum.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024