Skocz do zawartości


Zdjęcie

ninjitsu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

budo_samir
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
Ja powiem tyle - nigdy nie mówiłem, że jakaś sztuka walki jest do kitu - nigdy też nie lekceważe drugiej strony.
Tyle było krzyku, że ninjitsu jest do bani, a okazało się po wszystkim, że nie do końca. Nigdy nie widziałem tych gości w akcji i się nie wypowiadam.
Tak jak ktoś już powiedział - same bicie w worek niewystarczy - trzeba trenować z ludźmi - najlepiej profesjonalistami, którzy wiedzą czego szkolą i jak to robić.
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
[quote name="Szczepan"]ninjitsu to byla taka moda, tak naprawde to nie istnialo nigdy. Nie ma zadnych dokumentow historycznych, ani w archiwach oficjalnych, ani w prywatnych - a jak wiadomo, w SW japonczycy zapisuja WSZYSTKO. "

Najwyrazniej czytasz i piszesz po Japonsku, masz doktorat z historii Japoni i takze wszystkie wakacje spedzasz w archiwach... :wink:

Sluchaj nie powinienes sie wypowiadac na temat o ktorym nie masz najmniejszego pojecia... tracisz szacunek w naszych oczach. :twisted:
  • 0

budo_yapan
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
witam,

czy w Gdańsku, czy też Trójmieście, szkoli ktoś w sztuce Ninjutsu (czy Ninjitsu (?))

mój chłopak napomknął, że fascynuje się tą sztuką, ale jakoś nigdy nie zaczął ...- a ja bym bardzo chciała żeby to cwiczył.

Przjrzałam forum i wnioskuję, nie wiem czy słusznie, że to niepopularne. Proszę o jakieś wskazówki gdzie się z tym zetknąć bez konieczności emigrowania do Poznania :)
(a może chociaż jakieś staże ...... żeby mój luby połknął bakcyla na żywo, a i ja chętnie zobaczę...)

Jeśli (jak podejrzewam,) nic takiego się nie znajdzie, to może polecicie jakiś inny, _bliski _temu, styl walki ma swojego dobrego mistrza tu na terenie Trójmiasta - ?

bardzo ślicznie proszę o pomoc :)
sama ćwiczyłam karate w podstawówce :roll: :lol: , i wiem czego brakuje mojemu lubemu, co łapie muchy za uszy w locie :_)

  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
skorzystam z odświeżenia tematu :)

Ninjitsu to czasami nie jest tajna sztuka trenowana tylko przez japończyków ?:? ,a cały ten klan chyba zresztą był urkywany przed światem i nagle sobie ludzie trenują ninjitsu ?:|

ps. Wiem tyle ile wyczytałem na greendevils.pl także prawie nic :D
  • 0

budo_nazeem
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 721 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu

ninjitsu to byla taka moda, tak naprawde to nie istnialo nigdy. Nie ma zadnych dokumentow historycznych, ani w archiwach oficjalnych, ani w prywatnych - a jak wiadomo, w SW japonczycy zapisuja WSZYSTKO. Kazda rodzina posiada spisy, kazda gmina czy miasto prowadzi rejestry, kazdy mistrz notowal wszystkich swoich uczniow, ktorzy poswiadczali swoj wpis wlasna krwia.

Dlatego jestem przekonany ze to tylko zarabianie forsy i rolowanie naiwnych.

Polecam książkę ''Ninja niewidzialni zabójcy'' Andrew Adams. Masz między innymi tam rodzinne wpisy :D Więcej musisz czytać :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu

Najwyrazniej czytasz i piszesz po Japonsku, masz doktorat z historii Japoni i takze wszystkie wakacje spedzasz w archiwach... :wink:

Ba, nie sposob znalesc czasu na wszystko :wink: :roll: :lol: , ale sa ludzie, wybitni specjalisci w historii wojskowosci Japonii sedniowiecza, profesoowie na Uniwerkach w Japonii, ktorzy faktycznie takie badania powadza.
Swoje opinie opieram na wynikach ich badan.
Chodzi mi, nazeem, o badania zrodlowe, typu czytania dokumentow z epoki, a nie wspolczesnych ksiazek. :roll:
  • 0

budo_yapan
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu

skorzystam z odświeżenia tematu :)

Ninjitsu to czasami nie jest tajna sztuka trenowana tylko przez japończyków ?:? ,a cały ten klan chyba zresztą był urkywany przed światem i nagle sobie ludzie trenują ninjitsu ?:|

Dzięki za wypowiedź. Ta uwaga bardzo istotnie przybliża mnie do odpowiedzi, jakiej i tak się spodziewałm: nie bedzie żadnego Ninjutsu :nie: :cry:

(no i jak prawidowo: ninjItsu, czy też ninjUtsu)

dlatego też zaznaczyłam, że poszukuję alternatywnych kierunków: jaka sztuka byłaby zbliżona do tej (jakiś 'wojownik latający w powietrzu' albo co.. :_P) - a może kungfu? - tak?/nie?/jakie inne? ?

(mogłabym poczytać sama wszystko na ten temat i tak zawsze robię, gdy jestem zaintersowana czymś osobiście, ale jak wspomniałam poszukuję tych informacji dla kogoś, zatem proszę o gotową wskazówkę kogoś, kto wie o tym wszystkom już tak wiele jak Wy.

  • 0

budo_kinkong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu

dlatego też zaznaczyłam, że poszukuję alternatywnych kierunków: jaka sztuka byłaby zbliżona do tej (jakiś 'wojownik latający w powietrzu' albo co.. :_P)


Polecam Kinkong-do
będzie po nim nie do pokonania
kazdy trening to sama walka (ze mną)
mogę obiecać że chwilami będzie praktykował :
latającego w powietrzu wojownika
{zwłaszcza jak go rzucę} 8)

a ... byłbym zapomniał te, no wpisowe 2000 usd, za każdą sesję - promocja 300 usd *
w nagrodę 5% bonifikata na egzaminach ...


a w ogóle to co to za pomysł wybierać dla chłopaka co ma ćwiczyć?
jak będziesz kiedyś żoną to też będziesz mężowi kochanki wybierać ?


*cen nie wziąłem z kosmosu tylko z cen lekcji golfa z pro..
  • 0

budo_yokot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
Vader nadal odpieprza popelinę ale oprócz niego był kilka lat temu młody chłopak - który wcześniej trenował gimnastykę artystyczną - robiliśmy w 99 wspólnie pokazy na targach poznanńskich: kendo, shotokan, jj, aikido i właśnie ninjitsu - nie wiem co było potem bo straciłem z nim kontakt - ale zajmował się tym całkiem poważnie więc należy sądzić że przez te 5 lat cały czas trenował
  • 0

budo_yapan
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu

Kinkong-do
mogę obiecać że chwilami będzie praktykował :
latającego w powietrzu wojownika
{zwłaszcza jak go rzucę} 8)

hahahaha :)

a ... byłbym zapomniał te, no wpisowe 2000 usd, za każdą sesję - promocja 300 usd *
w nagrodę 5% bonifikata na egzaminach ...

*cen nie wziąłem z kosmosu tylko z cen lekcji golfa z pro..

golfa? 8) chyba mocno zacisnietego :wink:
a może z PingPong-do (słownego (, też 8) ) ) :D :wink:


a w ogóle to co to za pomysł wybierać dla chłopaka co ma ćwiczyć?

:lol: :lol: :lol:
dla ścisłości: nie wybieram, bo wybierze on. ja tylko chcę dać mu KOPA :_)

i nie dlatego że sam se nie pojedzie, ale ponieważ chcę mu sprawić przyjemność. Chyba wiesz, że są rzeczy, które można (i się świetnie umie) zrobić samemu, a jak zrobi to ktoś to zancznie milej :) ))))) :wink:

(poza tym chciałabym zrobić mu niespodziankę i wspólnie bujnać się kiedyś na jakiś pokaz walk na żywo (walk o podobnum chrakterze jak te co wiem że lubi), wiec chę się zorientować pobieżnie gdzie coś takiego grają 8) - bedę b.wdzięczna za takie informacje!!!


jak będziesz kiedyś żoną to też będziesz mężowi kochanki wybierać ?

he he - tu jest problem odwrotny: nie ma z problemu z wyborem :lol: :lol: :lol:
(he he, żoną? na razie to nie mam żadnego DAN, ale wezmę lekcję z tej uwagi :D (ee małżeństwo - to dopiero walka jest :) hie hie)



zatem,:
zapytać chcę jszcze o coś o nazwie (fonetecznie) maj-taj (:) he he majtaj az trafisz :P ) - co to jest za sztuka (nie wiem jak to się piszę wiec nie mogę se wygooglać) dziękuję za wszelaką opinię.

  • 0

budo_yapan
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
odnosnie mojego ostatniego pytania powyżej - już znalazłam "Muai tai" - cofam pytanie.
  • 0

budo_rolnikzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TM/Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
Z tego co sie tym interesowalem to Ninja :) byli platnymi zabojcami ,ktorzy scigani przez samurajow woleli sie zabic niz oddac w ich rece... nie wydaje mi sie zeby zapisywali info o sobie chocby z tego wzgledu jakby ktorys z owczesnych prezesow samurajskich :) taki zwoj przejal by mieli ciezko... na discovery byl dosc obszerny program o stosunkach miedzy ninja a samurajami i w ogole o ninjitsu.... i z tego co tam pokazywali bylo takim mixem jujitsu i jakis technik dystansowych plus bron.... choc jak wiadomo niczego nie mozna byc pewnym.... i teraz niby cwiczy sie ninpo opierajace sie na starych technikach...wlasnie mam dylemat czy sie tam zapisac czy nie bo mam mozliwosc...
  • 0

budo_rolnikzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TM/Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_rolnikzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TM/Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] se poczytajcie :)
  • 0

budo_maddrajwer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
A z tego co mnie wiadomo to ninjitsu nie bylo sztuka walki stricte. Na ninjitsu skladalo sie bardzo wiele, m.in. walka w ontakcie bezposrednim. Poza tym kamuflaz, dywersja, szeroki waclaz metod skrytobojstwa. Niewiele o nich wiadomo bo w sredniowieczu niewiedza wroga byla dla ninja jedna z podstawowych broni. Uchodzili za duchy i zjawy celowo. Byly to czasy innej kultury i mentalnosci. Samuraj ktory przyznal sie do tego ze widzial ducha tracil honor, innymi slowy se - puku. Zas zadania ninja byly zblizone do terazniejszych oddzialow dywersyjnych : morderstwa, sianie zametu w szeregach wroga, podpalanie zapasow, wywiad ( w tym szpiegostwo, podwojne tez ).

A !!! i maly szczegol jeszcze shurike bylo bronia defensywna, uzywana do spowolnienia goniacych. Ale to tylko tak... na marginesie.
  • 0

budo_sset
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elk

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
ciekawe ciekawe
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
a ja słyszałem ,że potrafili biegnąć na rękach z prędko
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
a ja słyszałem ,że potrafili biegnąć na rękach ,żeby nie robić hałasu i na nogach z prędkością 40km/h ( 8O ) ,a strzałki wystrzeliwane z dmuchawki leciały z prędkością kuli wystrzelonej z karabinu maszynowego ....

więc po co shurikeny :)
  • 0

budo_macieq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 330 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu

a ja słyszałem ,że potrafili biegnąć na rękach ,żeby nie robić hałasu i na nogach z prędkością 40km/h ( 8O ) ,a strzałki wystrzeliwane z dmuchawki leciały z prędkością kuli wystrzelonej z karabinu maszynowego ....

więc po co shurikeny :)



A gdzie to słyszałeś :rofl: ? ja też tak chce :rofl: :rofl: :rofl:
  • 0

budo_yapan
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu

jak będziesz kiedyś żoną to też będziesz mężowi

chcę być żoną nindży :) :2gunfire: Dołączona grafika

(he, mam nadzieję nie popełniam fais-pas wobec kultury ninja i powagi forum - ale niektóre zdjęcia z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] pełen LOL

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024