Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mc Dojo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Mc Dojo
Dobry?
Co sądzicie na temat komercyjnych Dojo?
Co rozumiecie pod tym pojęciem?
Co jest w nich pozytywnego a co negatywnego?
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mc Dojo
Komercyjny - mający przynosić zyski. Pytanie tylko - komu? Jest dużo klubów, w których instruktorzy się po prostu utrzymują z prowadzenia zajęć i nie widzę w tym nic złego.
Problem zaczyna się wtedy, gdy interesują ich wyłącznie pieniądze. A jak to w każdej firmie, są okresy lepsze i gorsze, więc należy się do tego przystosować, a nie podnosić opłaty, gdy ludzi przychodzi mniej.
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Mc Dojo
Klub komercyjny, a Mc Dojo to wg. mnie jednak dwa różne zjawiska...

Komercyjny to taki, który musi sie utrzymać z własnych zasobów...


MC Dojo to taki klub- gdzie zajęcia, środowisko, zasady są tworzone zgodnie z modą- jeśli modne sa wysokie kopniecia przy muzyce to robimy to- jeśli modna jest walka nożem no to lu...

Nie musimy sie na tym znać- bo po co- i tak przychodza zieloni...


Czyli po prostu poziom nauczania i zwyczaje decydują...
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Mc Dojo
wydaje mi sie ze w gdansku jest takie mc dojo- z reklamowek mozna sie dowiedziec ze nauczaja praktycznie wszystkiego, jestem tylko ciekawy z kad biora sie ludzie tam nauczajacy?
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Mc Dojo
Jest wiele takich ośrodków, w W-wie znam co najmniej ze cztery :oops:
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mc Dojo
A co sądzicie na temat tego że instruktor nie powinien zarabiać na sztuce walki? Znam wielu ludzi, którzy tak twierdzą.
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Mc Dojo
Mimo, że nie zarabiam na nauce Sztuki Walki nie widzę w tym nic złego...

W końcu instruktor też płacił za swą naukę i wiedzę jaką teraz posiada...
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Mc Dojo
Nauczyciela angielskiego nie pytacie dlaczego chce pieniądze za naukę to dlaczego pytacie o to nauczyciela SW?
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Mc Dojo
dokladnie- nie ma w tym absolutnie nic zlego azeby instruktor zarabial prowadzac treningi, chodzi o to zeby robil to dobrze,
  • 0

budo_e2rd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ta czesc galaktyki

Napisano Ponad rok temu

Re: Mc Dojo

MC Dojo to taki klub- gdzie zajęcia, środowisko, zasady są tworzone zgodnie z modą


Mc Dojo kojarzy mi sie z jedzeniem, piciem czy pogaduszkami na treningu ;) Ot, take miejsce gdzie mozna cos nienerwowo przekasic i przy okazji poruszac sie.

A tak poza tym, nie mam nic przeciwko piciu w przerwach na treningu. Ani przeciw temu, by prowadzacy na tym zarabial... eee... na prowadzeniu znaczy sie :)

pozdro
E2rd
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mc Dojo
Chyba nigdzie nie jest to tak jaskrawe jak na kontynencie amerykanskim , co gorsza rozplenia sie jak zaraza.
Znam wlascicieli dojo , ktore kiedys byly normalne , tzn, "shotokan karate dojo" itd. Teraz to wszystko sie poprzerabialo w " Urban monk centre " , " Street survival" , " Black Monkey combat studio " i tego typu kwiatki.
Lista proponowanych stylow w tych szkolachzwieksza sie z miesiaca na miesiac i niedlugo zabraknie miejsca na szybach.
Co jednak jest najgorsze ludzie lapia sie na te sztuczki i niestety wybieraja te dziwolagi.
Oczywiscie nic nie mam przeciwko "centrom" sztuk walki , gdzie kazdy styl ma osobnego instruktora , ale pisanie w zaleznosci od sily wiatru duzymi literami na szyldzie BJJ , SAVATE czy KALI i to przez tego samego instruktora , mowiac delikatnie wewqurwia mnie.
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Mc Dojo
Nie wiem skad się wziął dylemat czy instruktor MA ma na tym zarabiać czy mie. Moi drodzy to jest normalny zawód. Jak w kazdej profesji są mistrzowie , rzemieslnicy i chałturzyści. Problem w tym aby trafić dobrze tzn. do profesjonalisty. Czasami zdarza się niestety tak, że ktoś kto jest dobry w marketingu ( szumna reklama, "dobre zdanie o sobie" ) przebije profesjonaliste, no ale to inny problem.
Co do starej kadry to Wy młodzi ludzie zapominacie jak my ( te stare zgredy ) zdobywaliśmy wiedzę. W latach 70 - tych, 80 - tych zarabiało się przecietnie około 15 - 20 dolców miesiecznie ( w wolnym przeliczniku ). Wyjazd na zachód kosztował ponad 100 baksów. walka o wizę, o paszport to już inna historia. Treningi były inne niz dzisiaj - to nie sa opowiesci dziwnej treści. kazdy wyjazd to bylo spooore wyrzeczenie.
Wracając do meritum jestem za tym aby instruktorzy MA zarabiali pieniadze jeżeli są profesjonalistami. My szkoleniowcy też uczymy się, musimy trzymać forę. Poza tym wielu z Was przychodząc do Dojo nie martwi się o nic - dla Was jest trening. Instruktor ( jeżeli nie zadba o to klub ) musi opłacić salę, ubezpieczenie. nawet nie wiecie z jakimi problemami spotyka się z wynajeciem sali, jakie problemy sa stwarzane.
Muszę Was też zmartwić ja akurat nie zarabiam na MA, klub za to pokrywa koszty moich zagranicznych wojaży.
pozdrawsiam
  • 0

budo_streetfighter
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mc Dojo

. W latach 70 - tych, 80 - tych zarabiało się przecietnie około 15 - 20 dolców miesiecznie

Na Zachodzie też? Skoro ktoś już wyjechał to mógł tam zostać i zbierać kasę nie?

kazdy wyjazd to bylo spooore wyrzeczenie.


Myślę, że dla wielu osób dzisiaj również.

Ja też się nie dziwię, że np w jakimś miasteczku gość prowadził shotokan, ale powiedzmy pojawiło się kilka sekcji kicka i większość potencjalnych nowych uczniów tam trafia (to tylko przykład).
Ale jeśli gość będzie myślał ekonomicznie i jak pisał slaszysz zachęci niską ceną i wysoką klasą, to nie będzie miał problemów z klientelą.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024