Skocz do zawartości


Zdjęcie

Toxic Toys


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Toxic Toys
Co sądzicie o takich zabawkach:

1. Neil Blackwood "Credit Card Knife" wykonany jest z tytanu i przeznaczony jest do noszenia w portfelu. Ktoś cię zaczepia pod bankomatem? Cięcie po łapkach taką ostrą jak brzytwa kartą ostudzi zapał każdego przeciwnika...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

2. Carbon Fiber Kerambits. Gdy nie możesz nosić metalowych przedmiotów... uderzenie czy cięcie takimi zabawkami musi boleć :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

3. Derlin Kerambits oraz kubotany. Całkiem ciekawe IMHO...

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_dieselp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Toxic Toys
fajna karta... gdzie mozna kupic i ile kosztuje taka impreza?
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Toxic Toys
Trzeba je zamówić bezpośrednio u Neil'a Blackwood'a ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]) i opisać swoje preferencje co do rozmiarów otworów, koloru itp. Bierze za taką zabawkę 45 USD + transport... nie jest to mało - fakt. Ale Neil to profesjonalista wysokiej klasy i się ceni :) Ale cała zabawa polega na tym, że tego typu gadżety można bez większych problemów zrobic we własnym zakresie. Czy to musi być tytan? A może zrobić to z kompozytu szklanego? Z Carbon Fiber? Wystarczy ruszyć głową... wystarczy wiertarka, brzeszczot, pilnik i wolne popołudnie w sobotę...
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Toxic Toys
Czy istnieje możliwość naostrzenia noża z włókna szklanego? Czy to tylko jednorazówka...
Z tymi nie metalowymi nożami to bym się namyslił, czy to powinno być legalne... ale linka do stronki producenta podaj :) .
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Toxic Toys

Co sądzicie o takich zabawkach:

Uwielbiam takie gadżety skoczek. Gdyby nie koszty sprowadzałbym sobie na tuziny. Szkoda, że żaden rzemieślnik nie majstruje u nas czegoś takiego :(
Zwłaszcza, że to nie musi być tytan i hi-tech, kowal wystarczy :)
Zerknij na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (duża stronka, kilkaset fotek), a zwłaszcza na nakh. Yawary z kolcami :twisted:
Dołączona grafika
Fajna jest też ta "zabawka" (tarcza ma jeszcze kolec). Ponieważ nie wszyscy mogli nosić broń (z uwagi na zakazy dla kast) to można było nosić "rogi"
Dołączona grafika
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Toxic Toys

Z tymi nie metalowymi nożami to bym się namyslił, czy to powinno być legalne... ale linka do stronki producenta podaj :) .


Nie będe się wypowiadał co do legalności... a co do adresu strony, to są to po prostu kerambity i kubotany robione w pojedynczych sztukach przez takich ludzi jak my na BUDO. To po prostu fotki, które kiedyś tam ściągnąłem czy dostałem e-mailem z USA... należy to raczej traktować jako przykłady "co można zrobić z kawałka metalu czy plastiku". A może ktoś już robił sobie takie czy inne zabaweczki? Jeżeli tak, to może jakieś fotki czy scany?
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Toxic Toys

A może ktoś już robił sobie takie czy inne zabaweczki? Jeżeli tak, to może jakieś fotki czy scany?

Dawno temu w wątku [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] się chwaliłem, ale lubię się chwalić i macie.
Yawary z ebonitu (pałeczka do ćwiczeń z elektrostatyki), prawa ćwiczebna, do obijania drzew :oops: stąd "łyse" klucze
Dołączona grafika
Balisong i yawara w jednym są na fotkach w tamtym wątku, nie tak ładne, wiec nie daje drugi raz.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Toxic Toys

Co sądzicie o takich zabawkach:

A to aby nie jest z drewna? Czytalem kiedyś, ze w latach 60 robiono sztylety z mahoniu. A jakie polskie drewno się nada? Tak sobie pytam :)
Dołączona grafika
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Toxic Toys
Sluchajcie chlopcy, sam tez chetnie bym sobie cosik takiego zalatwil...a ze koszty transportu sa wysokie..? coz mozna problem rozwiazac kupujac to w wiekszych ilosciach, dajmy na to z 5,6 - koszty sie rozloza z 30$ oplaty bedzie wlasnie 5,6 na lebka. Jak to zabrzmialo?
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Toxic Toys
Ja tam chyba zrobię coś sam... co za problem? Robiło się już noże, to takie "pierdułki" zrobią się prawie same ;)
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Toxic Toys

Ja tam chyba zrobię coś sam... co za problem? Robiło się już noże, to takie "pierdułki" zrobią się prawie same ;)

To zdradź troche szczegółów. A konkretnie skąd wziąść tworzywa i materiały, bo ja w modelarstwo to się bawiłem w epoce gdy włókna węglowe to KGB wykradała amerykanom.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Toxic Toys

To zdradź troche szczegółów.


Stal i wszelkie materiały biorę z dwóch miejsc. Albo ściągam z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ale nie lubię kupować tak materiałów na okładziny np. micarty widząc jedynie opis, że np. jest zielona. Co to znaczy "zielona micarta"? Lepiej byłoby wziąć w łapkę... i robię to od czasu do czasu w Wiedniu w sklepie z nożami rodziny "Morocutti" na Breitenfurter 283 (?). Tam można sobie wybrać co dusza zapragnie... stal, egzotyczne drewno, micartę, carbon fiber, róg, kość itp. Bywam tam raz, czasem dwa razy w roku i robię zapasy na zimę :) Niestety, mam aktualnie pod ręką tylko jedną fotkę mojej zabawki, bo reszta znalazła nabywców zanim załatwiłem sobie szybki dostęp do cyfrówki :( A nóż to 4-calowy "Elk Hunter" z 440C, płaski szlif, hartowanie + kriostabilizacja ostrza, dąb na rękojeści i "mosaic pins" domowej roboty i pochwa z byczej skóry... poniżej.

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Toxic Toys
Jeśli chodzi o neck knive wykonany z włókna szklanego, to ja jestem chętny kupić taki gadget na pniu :oops: .
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Toxic Toys
....hehehee a co Lord planujesz zrobic jakas mala niespodzianke na pokladzie samolotu........w stylu...."...za wolny Gdansk..ciach....lec do Wrzeszcza....ciach"......................w stanach za taka zabawke.........
spuud
pozdrawi
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Toxic Toys

hartowanie + kriostabilizacja ostrza, dąb na rękojeści i "mosaic pins" domowej roboty i pochwa z byczej skóry... poniżej.


Piter, co to jest "kriostabilizacja"? Wymrazanie jakies, czy cus? 8O
I co to ma na celu?

K.

PS. Ladna zabawka :D
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Toxic Toys

Piter, co to jest "kriostabilizacja"? Wymrazanie jakies, czy cus? 8O
I co to ma na celu?


Kriostabilizacja to dokładnie jak piszesz wymrażanie (a nie jak niektórzy mówią hartowanie) ostrza w ciekłym azocie. Najlepiej robić to stopniowo, czyli najpierw nocka w zamrażarce, później "podmuchać" stałym CO2 (z gaśnicy, którą mam tylko w tym celu) a potem załadować do termosu z płynnym azotem. Wyjąć, poczekać... i już. A ma to na celu dokładne ułożenie struktury krystalicznej metalu, która jak wiadomo stabilizuje się wraz z ochładzaniem. Ponieważ chcemy otrzymać elegancką, trwałą strukturę należy robic to wszystko baaaaardzo spokojnie i powoli. Zero pośpiechu. Efekt to lepsze właściwości stali. Równiejsza struktura oznacza większą wytrzymałość, możliwośc lepszego naostrzenia, mniejsze skłonności do wykruszania się krawędzi tnącej. Różnica w stosunku do stali niewyziębianej nie jest kolosalna, ale jest. Szczególnie widać to w "niższych" stalach, a więc takich jak AUS-6, AUS-8, 440a/b/c. Przy stali BG42, 154CM czy ATS34 różnica jest już na prawdę minimalna, gdyż te stale same z siebie mają już bardzo równą strukturę. Poza tym, im lepsza stal tym trudniejszy proces wygrzewania, hartowania i kriostabilizacji... i łatwo można cos schrzanić. A w ogóle, to o tym niejedną książke można napisać...
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Toxic Toys
Nie bylem wywolany do odpowiedzi ale...
Taki zabieg stosuje sie w procesie "ulepszania cieplnego" stali czyli hartowanie+odpuszczanie. Wlasciwosci stali zaleza od "parametrow" hartowania (ogrzewania) i odpuszczania (chlodzenia). Kriostabilizacja powoduje ze struktura krystaliczna stali staje sie bardziej rownomierna, likwiduje naprezenia strukturalne powstajace w stali w procesie hartowania. To sie wiaze za sruktura stali (ferryty, cementyty, bajnity, martenzyty itd.). Polecam ksiazki do "metaloznawstwa".
Acha... moje wypociny tycza sie stali stopowych "klasycznych" bo nie wiem czy to przystaje do nowoczenych BG42, 154CM czy ATS34.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Toxic Toys
Wielkie dzieki panowie za odpowiedzi :)

K.
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Toxic Toys
Zabawki bardzo ladne i moze nawet pokusil bym sie o wykonanie kilku sztuk z drewna. Jest tylko pytanie jakiego uzyc drewna i jak jest z ostrzeniem. Jednostronnie, dwustronnie ? CZekam na pomysly
  • 0

GośćGuest_budo_HUB_*

Guest_budo_HUB_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Toxic Toys
Hej
Ja zamierzam sam sobie zrozbie Credit Card Knife

to musi chyba być płytka grugości ok 3 mm( żyby dobrze trzymała się w ręce)
tylko zastanawiam sie z czego zrobić czy zrobić to z stali ,aluminium, a może z czegoś innego jeszcze.

:!: i czy szlif jest jedno stronnny czy obustronny ?

Dzieki z góry za odpowiedz ,byla była szybka bo mnie już rączki korcą aby zabrac sie do pracy


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024