Skocz do zawartości


Zdjęcie

rościąganie , kolejne spotkanie :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: rościąganie , kolejne spotkanie :)
polecam cwiczenia w odciazeniu, chociaz do tego jest potrzebny specjalny sprzet.
  • 0

budo_marty
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: rościąganie , kolejne spotkanie :)
mozna wiedziec jaki?
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: rościąganie , kolejne spotkanie :)
chociaz zasada jest bardzo prostam to ciezko jest to opisac... ta metoda polega na wzmacnianiu okreslonych miesni, przed rozpoczeciem pracy podwiesza sie konczyne tak zeby miesnie "skupily" sie nie na jej dzwiganiu a na samym jej poruszaniu 8O
  • 0

budo_marty
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: rościąganie , kolejne spotkanie :)
o mamo 8O 8O 8O
ale to chyba nie boli???
  • 0

budo_marty
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: rościąganie , kolejne spotkanie :)
boże jakiesh to skomplikowane..... :P
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: rościąganie , kolejne spotkanie :)

Trzeba miec wyrobione miesnie ktore odpowiadają za dzwiganie nogi - są to tzw. dzwigacze


Trzeba też mieć wyrobione mięśnie które odpowiadają za nadmierne "przeciągi" (wiatry) na treningach - są to tzw. zwieracze. Silne zwieracze mogą znacznie ułatwić trening innym ćwiczącym :) .

Pozdrówka.
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: rościąganie , kolejne spotkanie :)

MORO:
Szacunek.
CHOONG:
nie wiesz czy można te "dżwigacze" na siłce jakoś wzmacniać?


Tak mozna , na silowniach są czasem takie maszyny co wyglądają jak wachadła - tyle ze zazwyczaj mają male obciazenie.
Najlepsze jest powieszenie sobie ciezarka na noge (ok5-10 kg) i trzymajac sie drabinki czy czegos , stanąc jak do jop chagi z wyprostowaną nogą na wysokosci pasa i robic delikatne ruchy , gora - dół.
Jednak ruchy te nie powinny przekraczac 20-30 cm i powinny byc wolne.
pozdrowienia
  • 0

budo_zagier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 738 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goettingen

Napisano Ponad rok temu

Re: rościąganie , kolejne spotkanie :)
Ciekawe, w poniedziałek na pewno spróbuje.
Dzięki.
  • 0

budo_wujek
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kościan

Napisano Ponad rok temu

Re: rościąganie , kolejne spotkanie :)

znalazlem fajny fragment, w ksiazce o karate !!!
"jeden z wybitnych ekspertow taekwondo twierdzi nawet, ze wrecz nie wolno zbyt szybko wykonywac wysokich technik noznych. jego zdaniem, postep w osiaganiu coraz wiekszej wysokosci technik noznych powinien odbywac sie w relacji: "jeden miesiac treningu - dwa centymetry w gore". twierdzi on: "blyskawiczne kopniecie okrezne na wysokosci kolan przeciwnika jest w walce wiecej warte niz udawanie helikoptera z nogami bezwladnie fruwajacymi nad glowa"."


Karate - Jerzy Miłkowski ??? Mam to ksiazke... faktycznie gosc wie co pisze 8) :-)
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: rościąganie , kolejne spotkanie :)
Kurcze, kiedyś zetknąłem się z jakimś takim stereotypem (czy cuś) taekwondoki. Mianowicie byłem w gronie karateków i pierwsze pytanie jakie padło, to czy umiem zrobić szpagat w powietrzu do góry (pewnie widzieli jakieś zdjęcie z Naeryo chagi). Ostatnio gdzieś znuff (:) ) byłem tym razem w innym towarzystwie i kolejny raz jedno z pierwszych pytań (oprócz tego czy umiem kopiąc "latać") to czy podniosę tą nogę tak wysoko, bo w końcu taekwondoka jestem i co to dla mnie gładzić sobie włosy piętą :P . Spotkaliście się z czymś takim ??
  • 0

budo_pawełek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podlasie

Napisano Ponad rok temu

Re: rościąganie , kolejne spotkanie :)
rozciąganie statyczne i dynamiczne różni sie istotnie od siebie, ja nie robie szpagatu do końca a wyżej potrafię technicznie kopnąc niż nie jeden z moich kolegów z treningu

i wszyscy się dziwią!!
  • 0

budo_hide
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żary

Napisano Ponad rok temu

Re: rościąganie , kolejne spotkanie :)
Witam
Mam do Was nastepujace pytanie.
Jak najlepiej rozciagac nogi w... nie wiem jak to nazwac..chodzi chyba o pachwiny. Czyli cos co jest odpowiedzialne m.in za kat rozstawienia nog przy np. siadzie rozkrocznym. Mam z tym caly czas straszny problem i nie wiem czy nie mam ich jakos 'defaultowo' mniej wyrobionych niz przecietny czlowiek. Pozatym przy kazdym mocniejszym podejsciu albo mi sie cos tam delikatnie nadrywa, a pozniej mam opuchniete przez 1,5 tygodnia. Cholery dostaje, nie trenuje dlugo [niecale 3 miesiace] ale to jest strasznie dokuczliwe. Jest jakas metoda ulatwiajaca wyrobienie nog w tym miejscu? Czy poprostu... powoli i systematycznie? Bo jesli tak to szybciej dostane 3 grupe inwalidzka niz jakis pasek :D
Dzieki za ewentualna pomoc (:
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: rościąganie , kolejne spotkanie :)
proponuje systematycznosc :) :) :)
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: rościąganie , kolejne spotkanie :)
Systematycznosc, mocna (nawet bardzo) rozgrzewka i siedziec w siadzie rozkrocznym lub stac w bardzo szerokim rozkroku (ale nie ma maxa :!: ) np. minute i powtarzac stanie. Niektorym to pomaga. A tak to wymachy moze przydadza sie.

Powodzenia. :)
  • 0

budo_hide
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żary

Napisano Ponad rok temu

Re: rościąganie , kolejne spotkanie :)
Ok, zobaczymy co sie z tego urodzi (: dzieki ^_-
  • 0

budo_rafal
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnow

Napisano Ponad rok temu

Re: rościąganie , kolejne spotkanie :)
Rozgrzewka - zgadza się. A gdyby tak chcieć systematycznie się rozciągać rano? Mając powiedzmy dosłownie 5 minut przed wszystkimi obowiązkami dnia? Wiem że to śmiesznie brzmi bo powinno się rozciągać dostatecznie długo, ale chociać jakieś ćwiczenie, które powodowało by że nie traciło by się tego na co się zapracowało? Czy macie jakieś ćwiczenia, które by nie szkodziły przy tak krótkim czasie i bez rozgrzewki?
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: rościąganie , kolejne spotkanie :)
hide proponuje yopcha olligi na rozciaganie przywodzicieli.
  • 0

budo_adriael
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: rościąganie , kolejne spotkanie :)
moglby ktos napisac gdzie mozna sie sie zaopatrzyc w jakies ksiazki ew. jakies teksty w internecie ale najlepiej po polsku...Poza tym moze jest ktos ze Szczecina i moze polecic konkretne ksiegarnie, sklepy itp..gdzie mozna nabyc ksiazki opisujace bezpieczne techniki rozciagania...

pozdrawiam
  • 0

budo_tomeka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ursynów

Napisano Ponad rok temu

Re: rościąganie , kolejne spotkanie :)

moglby ktos napisac gdzie mozna sie sie zaopatrzyc w jakies ksiazki ew. jakies teksty w internecie ale najlepiej po polsku...Poza tym moze jest ktos ze Szczecina i moze polecic konkretne ksiegarnie, sklepy itp..gdzie mozna nabyc ksiazki opisujace bezpieczne techniki rozciagania...

pozdrawiam


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Polecam goraco lekture tej pozycji :D
  • 0

budo_raju
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: rościąganie , kolejne spotkanie :)
Jesli chodzi o materialy zwiazane z rozciaganiem to mozna sciagnac spod tego adresu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] w miare ciekawy filmik prezentujacy dosyc duzo cwiczen rozciagajacych bynajmniej nie sa to wszystkie jakie znam lecz dla poczatkujacych material w sam raz :-)

Pozdr.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024