Skocz do zawartości


Zdjęcie

Z archiwum x karate kyokushin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_cliff
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chicago Zdrój

Napisano Ponad rok temu

Z archiwum x karate kyokushin
Oto sprzeczności jakie zauważyłem, a związane są z M.Oyamą:

- M.Oyama zabraniał robic pokazów karate, a sam je robił,
- porównuje siebie do J. Cezara, który jest zdradzony przez swoich uczniów, a sam przecież zdradziła taki styl jak Gojo Ruy
- filozofia jego zakłada np. poznanie prawdy w sensie fizycznym, dlatego metodyka treningu powinna być efektywna tzn. zgodna z najnowszą wiedzą medyczną, ale raczej tak nie jest, powstaje pytanie czy są jakieś zmiany w metodyce teningu w dzisejszym kyokushin,
- M. Oyama sam ćwiczył grappling, żeby zwiększych swoje umiejętności w grapplingu, a sam nie wprowadził ich (w małym stopniu) do karate kyokushin,
- zabraniał startować swoim uczniom w innych zawodach, a sam przecież startował,

W Budokanie przeczytałem artykuł, w którym zarzuca się M Oyamie egoizm, gdyż blokował wejście k. kyokushin na igrzyska olimpijskie. Uważam jednak, że niesłusznie i że był to artykuł tendencyjny. M Oyama kierował się szczytnymi ideami i dlatego nie doszło do wprowadzenia k. kyokushin na igrzyska.
  • 0

budo_cliff
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chicago Zdrój

Napisano Ponad rok temu

Re: Z archiwum x karate kyokushin
Wracając do kwestii kyokushin dzisiaj to:
- czy wprowadzane sa jakieś modyfikacje do dzisiejszego kyokushin dotyczące metodyki treningu, rodzaju cwiczeń fizycznych (np. Ashihara Karate i Enshin oparte są w częsci na aerobicu jako bardziej efektywniejsze)
- czy modyfikowane są techniki kopnięć i udetrzeń i ciosów
czy są to tylko trendy na wskutek mody (np używa sięlowkicków, który nie przypomina mavashi geri gedan, bokserska praca rąk) czy rzeczywiście władze kyokushi to jakoś sankcjonują
- jakie są różnice w powyższych kwestiach pomiędzy IKO 1,2 ,3 i (podobno też jest) i IFK?
  • 0

budo_cliff
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chicago Zdrój

Napisano Ponad rok temu

Re: Z archiwum x karate kyokushin
Co sądzicie o przemyśleniach na temat M. Oyamy?
Czy rzeczywiście są to sprzeczności?

Pisałem już o tym wcześniej:
Jak to możliwe, że Oyama i jego uczniowie pokonali Thaibokserów?,
jak przecież zarzuca się kyokushinowi słab etechniki ręczne,
czy wtedy thaiboxuing był gorzej rozwinięty w zakresie bokserskiej pracy rąk?
Miało to być opisane w Budokanie...

W budokanie napisano także na temat dlaczego w vale tudo nie walczy się w kimonkach, niestety, nie mogłem dostać tego nr Budokanu,
jeśli wiecie dlaczego tak jest to napiszcie
walcząc bez kimonka uboższe są przecięż, techniki grapplingu, chwytania, technik z judo.
  • 0

budo_cliff
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chicago Zdrój

Napisano Ponad rok temu

Re: Z archiwum x karate kyokushin
Jescze jest ciekawa kwestia związana z uczniem M. Oyamay - J. Blumingiem.
Podobno J.B. i Shigeru Oyama pozostali przyjaciółmi z M. Oyamą.
Tymczasem M. Oyama porównuje się do zdradzonego J. Cezara, który powinien lepiej dobierać swych uczniów.
Co ważniejsze J. Blumiong stworzył własny system kyokushin Budokai.
Wprowadził do niego uderzenia na głowę i techniki z judo, gdyż uważał, że połączenie judo i karate da lepsze efekty.
Chciał wprowadzić takie same zmainy do karate kyokusnin, namawiał do tego M. Oyamę, jednak postawił warunek- chciał usytąpienia Hollandra z władz Europejskich.
Nic z tego nie wyszło, podobno zadecydowały pieniądze.
Czy rzeczywiście dzisiejszym kyokushinem rządzą pieniądze...?

Tak oto kończę mój felieton
  • 0

budo_yayami_omate
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Z archiwum x karate kyokushin
Możnaby się długo rozwodzić, ale wg mnie dzisiejsze kyokushin zaprzecza swoim ideałom. Oyama na pierwszym miejscu stawiał walkę, był w tej dziedzinie nowatorem i dokonał przełomu.
Natomiast po jego śmierci kyokushin pozostało w tyle za nowymi systemami i zaczyna być sztuką dla sztuki, tak jak tradycyjne karate przed reformą Oyamy.
Czy kyokushinkai Drewniaka jest komercyjne ? A gdzie tam. Znajomy nie może odebrać certyfikatu na 2 dan, bo go na to nie stać. :)
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Z archiwum x karate kyokushin
W kwestii John Bluming i Mas Oyama
Z ksiazki Johna Bluminga The real truth about Kyokushin and Hollander.
Dołączona grafika


Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

NIe wiem ile w tym prawdy bo to jest z autobiografi J. Bluminga jednakze rzuca to troche inne swiatlo na Masa....
Piotrek
  • 0

budo_cliff
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chicago Zdrój

Napisano Ponad rok temu

Re: Z archiwum x karate kyokushin
artykuł jest bardzo interesujący, a nawet więcej.
Skąd ty Piotrek wziąłeś tą książkę?
W Polsce nie można przecież kupić wielu ciekawych książek, niestety.
  • 0

budo_pawelek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jarosław

Napisano Ponad rok temu

Re: Z archiwum x karate kyokushin
Wlasnie. Skad ja wziales te ksiazke?
Moze masz do sprzedania ksero tej ksiazki????

Pawel
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Z archiwum x karate kyokushin
Jak zauważyłem fragmenty książki pochodzą spod adresu: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Z archiwum x karate kyokushin
Dokladnie, piatka dla Andrzeja za znajomosc HTML :D na tej stronie jest wiecej ale po holendersku ( cholera powinno sie juz pisac po niderlandzku, ale... )

Kawalek ten jest bardzo ciekawy gdyz rzuca calkiem inne swiatlo na to, co do tej pory mowilo sie oficjalnie, ale ile w tym prawdy a ile osobistych porachunkow trudno mi powiedziec..............
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Z archiwum x karate kyokushin
hmmm...
nie jesteśmy w stanie odzielić na ile rzeczy opisane przez Bluminga są prawdą, a na ile próbą rozliczenia się i osobistymi "porachunkami". Język jakim napisana jest książka (fragmenty dostępne na necie) wksazywałby raczej na to drugie...
Z tego powdu radziłbym spokojnie to przeczytać i nie zachłystywać się informacjami tak zawartymi (co i tak pewnie niektórzy zrobią :? )

PS fragmenty te czytałem pierwszy jakieś 1 rok temu
  • 0

budo_pasjonat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Z archiwum x karate kyokushin
No wlasnie. Bardzo czesto jakies takie "demaskujace" wywody sa niczym tylko, jak osobistymi porachunkami. Zawieraja troche prawdy, a tez sporo szlamu obrzucajacego innych. Do takich "prawd" o M.Oyamie - czytalem tez kiedys w jakims zachodnim magazynie artykul o tym, jak to Oyama rzekomo wybieral do walki jakies slabe, chore byki, a i te byly wczesniej oslabiane srodkami odurzajacymi. Jak sie to czyta, to pomyslalem w pewnym momencie, ze autor sam sie troche osmieszyl.

Nikt nie jest idealem. Ale ktos, kto neguje postac M.Oyamy w taki sposob sam jakos blado wypada. Mozna rozne rzeczy negowac w organizacji Kyokushin, ale wszyscy chyba przyznaja, ze Oyama BYL NIEPOWTARZALANA POSTACIA karate. Stworzyl styl, ktory rozprzestrzenil sie blyskawicznie na calym swieicie i stal sie podstawa wielu innych MA - czyli przyspieszyl ewolucje MA. Kyokushin zyskal blyskawicznie taka popularnosc dzieki dzialalnosci samego Oyamy, ktory poswiecil olbrzymia czesc zycia na propagowaniu swojej szkoly. Po sposobie w jaki to robil dam sobie glowe uciac, ze nie chodzilo o pieniadze. I dlatego dla takiej pasji trzeba miec duuuzy szacunek.

Ja sam zainteresowalem sie Karate gdzies w roku 1982, kiedy znalazlem w piwnicy starannie zapakowane, pożółkłe gazety "Sport dla Wszystkich" jeszcze mojego ojca, z lat 60-tych. Bylo tam kilka artykulow na temat wlasnie Oyamy i "Jego" karate.
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Z archiwum x karate kyokushin
Hmmm a wiecie co mnie ciagle nurtuje? Wizyta Oyamy w Brazylii. Trudno mi uwierzyc ze Mas wyzywajac inne style do walki nic nie wiedzial o BJJ a Gracie nic nie wiedzieli o wizycie Masa w Brazylii.Troche to dziwne bo zarowno jeden jak i drudzy udowadniali wyzszosc swojej szkoly nad innymi. Strasznie mnie to nurtuje dlaczego sie np. nie spotkali..... Moze ktos wie cos wiecej na ten temat? Troche spekulacji i wywodow z Archiwum X nie zaszkodzi :D
Piotrek
  • 0

budo_dieselp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Z archiwum x karate kyokushin

Hmmm a wiecie co mnie ciagle nurtuje? Wizyta Oyamy w Brazylii. Trudno mi uwierzyc ze Mas wyzywajac inne style do walki nic nie wiedzial o BJJ a Gracie nic nie wiedzieli o wizycie Masa w Brazylii.Troche to dziwne bo zarowno jeden jak i drudzy udowadniali wyzszosc swojej szkoly nad innymi. Strasznie mnie to nurtuje dlaczego sie np. nie spotkali..... Moze ktos wie cos wiecej na ten temat? Troche spekulacji i wywodow z Archiwum X nie zaszkodzi :D

spiskowcy.... masoni.... obcy.......

a tak na powaznie to moze, ani jedni, ani drudzy nie byli pewni wygranej.... :lol:
  • 0

budo_cliff
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chicago Zdrój

Napisano Ponad rok temu

Re: Z archiwum x karate kyokushin
zgadzam się, nie zaszkodzi porozważać na temat archiwum x...,
ciekawe, że nie wszyscy moderatorzy mają wiele do powiedzenia,
Mariusz a Ty co sądzisz o moich przemyśleniach na temat M.Oyamy i o tym co wcześniej pisałem?
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Z archiwum x karate kyokushin
Jakbym mial cos do powiedzenia to z pewnoscia zabralbym glos.

Tak jak czlowiek nie jest idealny, nie ma wylacznie samych zalet, tak w roznych organizacjach czy srodowiskach pojawiaja sie roznego rodzaju problemy czy niescislosci. Srodowisko takie powinno samo sobie z tym radzic, nie jest dobrym wyciaganie takich "sensacji" na swiatlo dzienne.


MR.
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Z archiwum x karate kyokushin

zgadzam się, nie zaszkodzi porozważać na temat archiwum x...,
ciekawe, że nie wszyscy moderatorzy mają wiele do powiedzenia,


Bo tylko ja ogladam X-FIles :)
Dołączona grafika
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Z archiwum x karate kyokushin
Zgadzam sie ze o zmarlych zle sie nie mowi . Ciekawe ze nikt nic nie pisal za zycia Oyamy , nic zlego o nim , jego metodach rzadzenia organizacja czy o jego karate , obecnie , pierwszy Blumming, pozniej Sandulescu i Lowe . Cala trojka , to nie tylko wysokie dany , ale i byli najblizsi ludzie Oyamy. Ciekawe.....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024