Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciekawe - Ashihara


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_xamar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ciekawe - Ashihara
Cześć. Kilka dni temu zadałem pytanie, czy Ashihara lub Shidokan można trenować w Krakowie. MRad stwierdził, że ani jednego, ani drugiego póki co nie.
Okazuje się jednak, że istnieje ( podobno ) klub ORION, który prowadzi Pan Juliusz Piwowarski. Na stronach Ashihara.com znalazłem gościa o tym nazwisku, jako oficjalnego przedstawiciela Ashihara na Polskę. Zbieg okoliczności? - może wiecie coś więcej o tym klubie - na przykład jego adres :lol: . Pozdrawiam.
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawe - Ashihara
Stary z tego co wiem, to w Polsce jest reprezentowane Ashihara karate, ale na swiecie ashihara jest podzielone
jedno to Inernational Ashihara Karate z siedziba w RPA[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] a drugie to New International Karate Organization (NIKO) - Ashihara Kaikan ich adres to [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]jest to organizacja Hidenori, syna Hideyuki Ashihary, zalozyciela stylu.
W polsce Ashihara Karate współpracuje z IKO Kyokushinkai Kan z główną siedziba w walbrzychu.
Ponoc główna siedziba ashihara jest na pomorzu, ale nie znam adresu:-(
Jedno czym sie roznia to nie wiem. Wiecej informacj napewno poda Ci Jarek, gdyz on chyba jest w tym temacie najlepiej zorientowany.
Piotrek
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawe - Ashihara
Piotrek z tego co mi kiedyś pisał shihan Jonkers z Ashihara / Kyokushinkai IBK to właśnie oni mają reprezentacje w Polsce. Swego czasu miałem kontach z kancho Narkerem z Ashihara Karate International, ale jakoś nic szczególnego z tego nie wyszło. Natomiast NIKO jest prowadzona przez Ashiharę Juniora i rzekomo jest schedą po Hideyuki, ale tak naprawdę nikt tego nie wie.
I kończąc wątek, ashihara karate wz. Hideyuki Ashihara stała się komercyjną nauką, która spowodowała podział szybszy i drastyczniejszy niż obecne w Kyokyshin, tragiczne nieporozumienie.

Co do współpracy IKO2 Wałbrzych - Jacka Baranowskiego, to nic mi o tym nie wiadomo; może nawet sprawdzę.
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawe - Ashihara
Z tego co wiem to arfykanska ashihara podlega chyba pod Kyokushin BudoKaikan samego Johna Bluminga. Czy to prawda?
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawe - Ashihara
Afrykańska Ashihara podlega pod Ashihara Karate International Hoosain'a Narkera :) Pod Bluminga podlega Ashihara IBK.

Też się nie mogłem w tym połapać.
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawe - Ashihara
:oops: :oops: :oops:
Jarku nie masz litosci :wink: moglbys dla mnie nagiac fakty bo trace autorytet :wink: che che ktorego i tak nie mam :) :)
  • 0

budo_intos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawe - Ashihara
W Warszawie jest sekcja Ashihara Karate , namiary są na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , ma ktoś informacje co do przynależności organizacyjnej tego klubu w międzynarodowych strukturach organizacji stylu Ashihara. NIKO , AIKO , AKI , IAKA , SABAKI-DO , bądź innej.
  • 0

budo__ash_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:D-SU

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawe - Ashihara

W Warszawie jest sekcja Ashihara Karate , namiary są na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , ma ktoś informacje co do przynależności organizacyjnej tego klubu w międzynarodowych strukturach organizacji stylu Ashihara.

Jakis czas temu probowalem sie dowiedziec korespondencyjnie, dlaczego ich wymagania egzaminacyjne i "materialy szkoleniowe" zamieszczone na stronie (wtedy nie bylo to pod tym adresem) tak bardzo roznia sie od wymagan i materialow innych organizacji ashihara i skad ten styl zawedrowal do ich klubu. Po wielu mailach udalo mi sie jedynie uzyskac namiar na jakas iranska organizacje, ktora zreszta jest wspomniana w logo na srodku. Generalnie nie odnioslem wrazenia, zeby Szef Stylu ;) byl w stanie znizyc sie do mojego poziomu i odpowiedziec przekonywajaco na kilka prostych pytan.
Mam nadzieje, ze od tego czasu sie to zmienilo, choc kanon przez nich nauczany nadal nie ma (moim zdaniem) wiele wspolnego z tym, czego sie naucza w innych szkolach/organizacjach.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024