Skocz do zawartości


Zdjęcie

Knockdawn w shidokan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Knockdawn w shidokan
Pytanie przede wszystkim do Mariusza.
Jak wyglada konckdawn w shidokan - chodzi mi glownie o to co wolno a co nie i w ktora strone bedzie sie on rozwijac. Tak samo jakie miejsce zajmuje on w samy triatlonie i jaki jest cel tej formuly?
Piotrek
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Knockdawn w shidokan

Pytanie przede wszystkim do Mariusza.
Jak wyglada konckdawn w shidokan - chodzi mi glownie o to co wolno a co nie i w ktora strone bedzie sie on rozwijac. Tak samo jakie miejsce zajmuje on w samy triatlonie i jaki jest cel tej formuly?
Piotrek


Przede wszystkim nie nazywamy go knockdownem (pelna nazwa formuly to Bare knuckle full contact karate) z tego wzgledu, ze troche rozni sie on w schemacie walki od tego, co znamy jako knockdown.

Bare knuckle karate to podstawowy, najistotniejszy element Shidokanu.
Laczy w sobie twardosc knockdownu z plynnym przechodzeniem do chwytow, rzutow, podciec, parteru. Charakteryzuje sie szybkimi zmianami dystansu, bokserska praca nog, wieksza widowiskowoscia.
Mozna wychwytywac kopniecia, co zmusza nas do wyprowadzania dynamiczniejszych technik noznych. Wyrabia tez bardzo wazna ceche walki w samoobronie - czucie przeciwnika, gdyz dozwolone jest chwytanie za rekawy i kolnierz gi, szarpanie i wychylenia przeciwnika - czyli pelne wykorzystanie ubioru do osiagniecia jakiegos celu w walce. No i oczywiscie charakterystyczne hiza (kolano) na glowe z mozliwoscia pelnego chwytu za kark - na tym wyklada sie kazdy zawodnik knockdownu, ktory zaczyna walczyc w bare knuckle Shidokanu bez odpowiedniego przygotowania w tym kierunku. Warto takze podkreslic, ze w Shidokanie walka nie konczy sie w stojce - w ciagu 5 sekund mozna w parterze zakladac dzwignie lub duszenia, ktore, jesli doprowadza do odklepania przeciwnika, liczone sa jak ippon (koncza walke).

Cwiczac rownolegle w formule Thiaboxing przygotowujemy zawodnika wszechstronnie wyszkolonego, ktory bez problemu moze zaczynac walczyc w formule Grappling, Proffesional Shido czy nawet w Vale tudo - jezeli bedzie mial takie checi.

Jezeli chodzi o przepisy w Bare knuckle to wlasciwie nie ma potrzeby nic juz zmieniac. Mozna jedynie doskonalic techniki obalen, rzutow, pracowac nad kombinacjami i laczen kopniec z wejsciami w obalenia, itp.
W obecnej postaci jest to swietny system zarowno samoobrony, jak i widowiskowego sportu w wszechstronnej rekreacji. Techniki parteru czy lelmenty judo w stojce sa tez swietnym elementem bezpiecznego treningu dla dzieci.
To w skrocie tyle.


Pozdrowienia,
MR.
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Knockdawn w shidokan

No i oczywiscie charakterystyczne hiza (kolano) na glowe z mozliwoscia pelnego chwytu za kark - na tym wyklada sie kazdy zawodnik knockdownu,

:evil: Wlasnie mi sie przypomnial hiza geri na moja glowe wraz ze sciagnieciem lba do kolana, i konsekwencje tego :(
Ale technika to to pelen bajer :)
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Knockdawn w shidokan

No i oczywiscie charakterystyczne hiza (kolano) na glowe z mozliwoscia pelnego chwytu za kark - na tym wyklada sie kazdy zawodnik knockdownu,

:evil: Wlasnie mi sie przypomnial hiza geri na moja glowe wraz ze sciagnieciem lba do kolana, i konsekwencje tego :(
Ale technika to to pelen bajer :)


No wlasnie. Konsekwencje byly jakie byly, bo metodyka Twojego treningu zapewne nie zawierala dotychczas cwiczen na wzmocnienie miesni karku, grzbietu, technik i sposobow obrony i kontrataku na hiza geri jodan. Kazda nowa technika, ktora sie wprowadza laczy sie ze sposobami obrony na nia i takim dostosowaniem cwiczen ogolnorozwojowych, aby Twoj trening byl wartosciowy ale bezpieczny.

Pozdrowienia,
MR.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Knockdawn w shidokan
Zdaje się Piotrek, że obaj mamy spore luki w tej tematyce. A to z kolei oznacza, że za niedługi okres czasu nasz kolega Mariusz będzie miał nas na karku :)
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Knockdawn w shidokan
Przybędziemy zobaczymy i zwyciężymy :wink: :)
Ale Mariusz ma 100% racji.
Jarku musimy troche poćwiczyć zeby nie wypaść za blado :? jak nie damy rady na treningu to Mariusza ogramy w karty :) :)
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Knockdawn w shidokan

Zdaje się Piotrek, że obaj mamy spore luki w tej tematyce. A to z kolei oznacza, że za niedługi okres czasu nasz kolega Mariusz będzie miał nas na karku :)


Nie, nie - to Wy bedziecie mieli moje rece na swoim karku! :lol:

Pozdrowienia,
MR.
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Knockdawn w shidokan
Ale my wszyscy będziemy w okularach 8)
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Knockdawn w shidokan
8) :)
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Knockdawn w shidokan
a jak jest w shidokanie z parterem? wejsciami w nogi, duszeniami i dzwigniami?
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Knockdawn w shidokan
bylem juz na waszej stronce, pytanie jest nieaktualne... :D
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Knockdawn w shidokan

a jak jest w shidokanie z parterem? wejsciami w nogi, duszeniami i dzwigniami?


W Shidokanie jest duzo obalen, rzutow i podciec pochodzacych z judo.
Jezeli chodzi o parter to kladzie sie na niego w Shidokan coraz wiekszy akcent. Rozwinal sie i nadal rozwija pod wplywem BJJ, glownie za sprawa instruktorow z USA i europy. Eurpejska Federacja Shidokan wspolpracuje w tej kwestii z instruktorami BJJ z Brazylii, ktorzy czesto prowadza dla Shidokanu seminaria parteru. Przez to parter ten nie wlasciwie rozni sie technicznie od tego w BJJ. Oczywiscie Shidokan to przede wszystkim stojka - parter jest uzupelnieniem (aczkolwiek niezbednym) treningu.


Pozdrowienia,
MR.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Knockdawn w shidokan

Nie, nie - to Wy bedziecie mieli moje rece na swoim karku! :lol:
MR.


Hm, nie to abym miał jakieś obawy, ale ja sobie od kilku tygodni opowiadam przy każdej okazji, że ja tam jadę na wakacje i wypoczynek :!:
Coś mi się wydaje, że pomału powinienem popracować nad motywacją i odrobinę sobie zmienić nastawienie :?: To się może okazać ratunkiem dla mojego ego 8)
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Knockdawn w shidokan

Hm, nie to abym miał jakieś obawy, ale ja sobie od kilku tygodni opowiadam przy każdej okazji, że ja tam jadę na wakacje i wypoczynek :!:
Coś mi się wydaje, że pomału powinienem popracować nad motywacją i odrobinę sobie zmienić nastawienie :?: To się może okazać ratunkiem dla mojego ego 8)


Che che jakie wakacje? A Ty mi ciagle nie wierzysz ze besziesz musial chodzic na poranna zaprawe :) :) :) :) :)
Piotrek
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024