Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy zastosowałeś bjj na ulicy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

budo_barlug
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy zastosowałeś bjj na ulicy?
Witam,
nic :) loozik , ja sie tylko smieje :) , ten temat lezal 2 lata i wczesniej tez 2 lata , jestes 2 osoba ktora go odgrzala :D
Pozdrawiam
  • 0

budo_shorty.one
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Barra Łódź
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: czy zastosowałeś bjj na ulicy?
Oj faktycznie! Nie spojrzałem na daty :) Kotleciora odgrzałem konkretnego :wink:
  • 0

budo_locogbt
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Torun/Ingolstadt

Napisano Ponad rok temu

Re: czy zastosowałeś bjj na ulicy?
Ja takze mialem okazje wykorzystac umiejetnosci BJJ na ulicy...
Starcie wygralem,ale to nie bylo to...nastepnego dnia mialem kaca moralnego,ze nie po to cwicza,zeby kogos bic...
Pewnego razu moj kolega "Fial" powiedzial(byla to reakcja na moj wyglad po starciu na ulicy),ze powinnismy myslec co robimy i walczyc z "fighterami" na macie i tam sie sprawdzac a nie szukac na ulicy zaczepki...
Zastanowcie sie dokladnie po co cwiczycie...
Owszem rozumiem ludzi ktorzy chca cwiczyc zeby kazdemu cos udowodnic,ale to zla droga z ktorej postarajcie sie zejsc...
Wiem co pisze...

Pozdrawiam wszystkich, ktorzy pokochali mate:)
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: czy zastosowałeś bjj na ulicy?
Loco - uwazasz, ze uzycie zdobytych na macie umiejetnosci do OBRONY jest zle i swiadczy o tym ze chce komus cos udowodnic? Jezeli tak to jakis naprawde dziwny jestes, men....
  • 0

budo_locogbt
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Torun/Ingolstadt

Napisano Ponad rok temu

Re: czy zastosowałeś bjj na ulicy?
Do "Mradu"-zdobyte umiejetnosci na macie wykorzystywane do samoobrony sa jak najbardziej sluszne...nie sa zle i nie sa chcecia udowodnienia komus czegos...
Mi troszeczke o co innego chodzilo-znam kilka osob,ktore cwicza sporty walki tylko i wylacznie po to aby komus cos udowodnic...ale zboczylem z tematu...
jesli jest mozliwosc to usun moje posty(2 w tym temacie)
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: czy zastosowałeś bjj na ulicy?
1. Nie ja moderuje to forum, a jerz
2. Nie widze potrzeby usuwania Twoich postow. Wyraziles tylko swoje zdanie.
  • 0

budo_tyson82
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Barra UK

Napisano Ponad rok temu

Re: czy zastosowałeś bjj na ulicy?

Ja takze mialem okazje wykorzystac umiejetnosci BJJ na ulicy...
Starcie wygralem,ale to nie bylo to...nastepnego dnia mialem kaca moralnego,ze nie po to cwicza,zeby kogos bic...
Pewnego razu moj kolega "Fial" powiedzial(byla to reakcja na moj wyglad po starciu na ulicy),ze powinnismy myslec co robimy i walczyc z "fighterami" na macie i tam sie sprawdzac a nie szukac na ulicy zaczepki...
Zastanowcie sie dokladnie po co cwiczycie...
Owszem rozumiem ludzi ktorzy chca cwiczyc zeby kazdemu cos udowodnic,ale to zla droga z ktorej postarajcie sie zejsc...
Wiem co pisze...

Pozdrawiam wszystkich, ktorzy pokochali mate:)



troche cie nie rozumiem.
1.czemu miales kaca moralnego-czy to ty szukales zaczepki(a moze to ty jestes ten co cwiczy zeby komus cos udowodnic?) czy sie broniles.wygrales wiec nie wiem o co ci chodzi.powinienes sie cieszyc ze to co sie nauczyles na macie pomoglo ci nie zgubic zebow(chyba szkoda by bylo)
2.nie wiem co tu komu udowadniac.zdaje sie ze ci co cwicza to cwicza dla siebie;po to zeby zdobywac wieksze doswiadczenie;moc sie obronic w podobnych sytuacjach jak twoja;zdobywac puchary i medale na zawodach(przynajmniej ja po to cwicze).a ci co to robia zeby komus cos udowadniac to napewno nie sa fighterzy tylko dzieciaki ktorzy po paru treningach(albo nawet rozgrzewkach)mysla ze sa wystarczajaco dobzi i moga uwalic kazdego na ulicy i szukaja zaczepki.sa poprostu smieszni.wspolczucie dla nich.



cwicze bo to kocham tak jak wiekszosc chlopakow!

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_locogbt
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Torun/Ingolstadt

Napisano Ponad rok temu

Re: czy zastosowałeś bjj na ulicy?
Kaca moralny wyniknal z rozmowy z pewna pania...
Pozdrawiam...
  • 0

budo_popo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1035 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: czy zastosowałeś bjj na ulicy?
Oooo to jeszcze watek romantyczny mamy, opowiadaj...
  • 0

budo_tyson82
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Barra UK

Napisano Ponad rok temu

Re: czy zastosowałeś bjj na ulicy?

Oooo to jeszcze watek romantyczny mamy, opowiadaj...






:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: czy zastosowałeś bjj na ulicy?
Panowie i panie bez OT proszę.
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy zastosowałeś bjj na ulicy?
Witam,
w skrócie postaram się opisać moją przygodę z bjj na żywo. Zdarzyło się pewnego uroczego dnia w Poznaniu (gdzie studiowałem przez 5 lat i było uroczo), że na 4 roku studiów (byłem wtedy po 3 latach bjj, choć jako przyjezdny student muszę uściślić, że zwykle animuszu starczało mi na 8 miesięcy treningu w roku, przyznaję się bez bicia, bo sesja, święta, i w ogóle...więc z tym trenowaniem różnie bywało... no i tego dnia (maj lub czerwiec) do kumpla się miałem wbić, coś tam wypić i na miasto...No i tak było, 0,7 litra na 3, potem 2 piwka dla kurażu i w Stare Miasto...Oczywiście zatraciłłem po drodze rachubę czasu i jak się na nocny autobus mieliśmy wybijać z chaty to naturalnie ja jeszcze musiałem dopić pifko i do toalety i jeszcze parę niecierpiących zwłoki czynności... no i naturalnie pogoń za kumplami co by dotrzeć do przystanku na nocny na czas...naturalnie był deszczyk po zmierzchu, którego nie dostrzegłem w niezmierzonej bystrości swego umysłu i na zakręcie soczystą glebę wywinąłem...kciuk zabolał, zaraz przestał jak to po wódce zwykle i hola na miasto Poznań, miasto niebywałych możliwości...
Z autobusu wysiadka "punktlich" jak to w Poznaniu, no i wbitka na rynek, idziemy Szkolną w dół, jest nas 6,7, jest bosko...ja oczywiście wniebowzięty jak to zwykle po takiej ilości alko, jest po prostu uroczo...jesteśmy już prawie na rynku, idziemy oczywiście falangą, ja od strony ulicy, nagle zauważam w bezkresnej bystrości swego umysłu, że idę sam, więc łypię do tyłu i widzę, że koledzy zatrzymali się przy jakiejś grupce młodych i "konwersują"...niby nic dziwnego ale dłuży się ta dysputa więc wracam się do kumpli co by się zorientować "ale o co chodzi?"....jak dochodzę to jakby czuję, że się atmosfera zagęstnia, ta napotkana młodzież jakaś taka mało studencka, a tak bardzo chamska...(ale wyglądem jakby wszyscy w gajerach z egzaminu z polibudy szli, czy jakoś tak...)
W każdym bądź razie podchodzę do jegomościów i widząc, że wymachują rękami i gestykulują obficie względem moich kolegów (spitych, trochę ujaranych, generalnie "peace n love") zwracam się do najbliższego młodzieńca: "Człowieku, po co ta agresja ? "
Po chwili dochodzi do mnie, że negocjatorem to ja chyba nie będę, koleżka odwraca się do mnie, zdaje się być o głowę wyższy i o 2 brzuchy większy (jestem dość skromnych rozmiarów, 175 cm, 70 kg) odzywa: "jaka k....agresja" i kieruje zamach w moją stronę...
I tu się zaczyna historia, którą nieprzyzwoicie przeciągnałem ale tak ją po prostu pamiętam...koleżka bierze zamach i wali we mnie z sierpa...jako że małe jest z reguły szybsze (mimo, iż mocno spite) udało mi się zobaczyć tę akcję, schyliłem podbródek do mostka (jak mnie w bjj uczono) i odpaliłem prawym sierpem na odlew...Trudno mi w to do dziś uwierzyć, ale trafiłem typa w paszczę, może było łatwiej bo gość był sporo większy... w każdym razie gość odleciał parę metrów...nie zdążyłem się nacieszyć bo już wracał z odsieczą, chwycił mnie z impetem za bary i wcisnął w ścianę budynku na Szkolnej...uderzyłem tyłkiem z impetem o ścianę aż nerki zabolały, ale wtedy odezwał się instykt...przyciśnięty maksymalnie i z impetem do muru, instyktownie zepchnąłem głowę typa w dół, zapiąłem gilotynę, zepchąłem jescze niżej bicepsem w dół i dopiero zaciągnąłem w górę, po czym poprawiłem 2kronie prawym kolanem...wystarczyło kilka sekund i poczułem, że nie daję rady utrzymać tego klocka...po prostu czułem, żę gość waży normalnie tonę ...więc opuściłem go na glebę, po czym zaczął się podnosić, ale wtedy automatycznie go dosiadłem i sprzedałem dwie bomby, klasycznie lewa,prawa...i w tym momencie, gdy byłem w dosiadzie na tym klocku, nagle jakby "wiadomość z góry" dotarła to mej jaźni pt. "a co jakby w tej chwili jakiś koleżka miał zamiar strepować cię z boku, z tyłu, z przodu, skądkolwiek ?..." I konsternacja, po czym (jestem okularnikiem" odruchowo podniosłem lewą rękę do góry (prawą jeszcze tłukłem tego typa) i ....otrzymałem soczystego kopniaka w maskę....ciężko w to uwierzyć ale ręka zamortyzowała kopniaka (na szczęście nie był to praktykujący piłkarz, więc skończyło się na krwawym siniaku, który okulary zostawiły na nosie). Po tym kopniaku odskoczyłem od typa, rozejrzałem wokół i stwierdziwszy przewagę liczebną niezidentyfikowanych młodzieńców czym prędzej oddaliłem się w stronę swoich towarzyszy niedoli, nota bene dość mocno poobijanych...Jeśli przegiąłem z opisem zdarzenia, to tylko dlatego, że tak je zapamiętałem, zdarzyło się to już lat kilka temu, Poznań wspominam jako urocze miasto do studiowania, bardzo mało konfliktowych sytuacji, a na każdym roku mieszkałem na innym osiedlu więc wiem coś o tym...

Pozdrowienia dla grupy Karola Matuszczaka z Poznania, było miło i sympatycznie, wiele się nauczyłem, nawet jeśli do dziś większość zapomniałem to i tak uważam, że było warto coś z sobą zrobić...pozdrawiam adeptów bjj...
  • 0

budo_takedown
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: czy zastosowałeś bjj na ulicy?
"The stealth of a sniper,
The strength of a viper,
The training,
The challenge,
The ultimate fighter." 8)
  • 0

budo_soohy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Breslau

Napisano Ponad rok temu

Re: czy zastosowałeś bjj na ulicy?
prawdziwie sążnisty opis :) ... zaimponowałeś mi mort :D
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: czy zastosowałeś bjj na ulicy?
Ja sie poddalem z czytaniem hyyhy wrzucie skrot jakis :D
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: czy zastosowałeś bjj na ulicy?
Było ich więcej byli więksi i źli ale główny bohater dzięki umiejętnościom i zimnej krwi wyszedł z konfrontacji bez szwanku...
  • 0

budo_ninja_wro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: czy zastosowałeś bjj na ulicy?
obyło sie bez trójkąta w locie :P :P
  • 0

budo_mystic
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: czy zastosowałeś bjj na ulicy?
Jak to bez szwanku ,z opisu wynika ,ze udalo mu sie jako tako jednego dojechac ,pozniej dostal buta na morde i pozniej uciekl bo bylo ich za wiele
  • 0

budo_montesi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 478 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy zastosowałeś bjj na ulicy?

Było ich więcej byli więksi i źli ale główny bohater dzięki umiejętnościom i zimnej krwi wyszedł z konfrontacji bez szwanku...

:D
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: czy zastosowałeś bjj na ulicy?
Cool w takim razie :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024