Skocz do zawartości


Zdjęcie

Walka defensywna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_radziawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chełm/Poznań

Napisano Ponad rok temu

Walka defensywna
"Wyczucie i timing prawie zawsze pobiją szybkość, energiczność i siłę (tak długo, jak długo nie masz do czynienia z przeciwnikiem, który zna się na rzeczy lub walczy defensywnie)" Roy Harris

Zwróciłem uwagę na ostanią przeszkodę - defensywna walka. Można zauważyć, że jeżeli ktoś sią nastawi jednynie na obronę to trudno coś zrobić. Dlatego czasem ludzie nawet nie ćwiczacy bjj, ale znający sie cokolwiek, nie dają sobie nic zrobić.
Dlaczego właściwie tak jest??
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka defensywna
Czesc,
Zaznaczam iz to jest tylko moja opinia.
Co do czlowieka ktory cwiczyl "cokolwiek" , zakladam iz miales na mysli iz to cokolwiek oznacza dowolny system oparty na chwytach.
Czlowiek walczacy defensywnie pozwala Tobie wykonywac w ten sposob techniki. Jako iz nasz przeciwnik tylko sie broni mamy czas aby spokojnie pokobinowac co zrobic aby przeciwnika jak najmniejszym kosztem rozciagnac i wtedy zaaplikowac dzwignie badz duszenie. Zawsze pozostaje rozwiazanie silowe czyli silowanie sie z przecinikiem.
Na ogul jest tak iz nowi w sekcji lub ludzie z wyraznymi brakami w technice nadrabiaja owe braki wlasnie sila i dynamika. Ze to efektow wymiernych nie przynosci za wyjatkiem tegoz iz poprzez "silowke" obydwoje sie zmecza. Nie pocwicza technik, zmecza sie, nie beda mieli sil aby dalej sparowac z kims innym przez co caly sparring dalszy mozna spisac na straty. Jakie silowanie jest wiec silnie niekorzystne.
Ale wracajac do tematu. Przewaznie jest tak iz przeciwnik walczacy defensywnie, dodatkowo posiadajacy braki w technice, nie wie jak aplikowac sile w efektowny sposob przez co wiekrzosc jego prob zrobienia czegokolwiek moze spelznac na niczym, ubocznym efektem takiej strategii jest to iz sie czlowiek zwyczajnie zmeczy co ulatwi znacznie rozciagniecie delikwenta i skonczenie go.
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka defensywna
A ja sie w 100% z Toba Hast nie zgodze. Jesli trafisz na kogos kto slabo zna technike i bedzie walczyl defensywanie - owszem .. pokombinujesz i rozlozysz go. Ale jesli gosc bedzie dobry technicznie moze zneutralizowac wiekszosc twoich atakow / technik .. a jesli jeszcze zrobi to mniejszym nakladem sil niz ty ... to TY sioe zmachasz .. a on bedzie mial wciaz sily ...zeby zaczac walczyc ofensywnie :)
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka defensywna
Tfuu znaczy ze sie zgadzam z toba tyle ze nie w 100% :D
  • 0

budo_bronson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka defensywna
Co znaczy "dobry technicznie". Jezeli jest lepszy technicznie to nic mu nie zrobisz nawet jak nie bedzie walczyl tylko defensywnie. Jak bedzie tak dobry ja my tzn porownywalny poziom techniczny to tez mozesz nic nie zrobic (zwracam uwage na mozesz).
Ja robie czesto zmylki. Pozoruje jakis atak (by wywolac reakcje) robiac zupelnie inny wariant oczekujac takiej reakcji i to sa techniki na goscia pasywnego, ktory sie tylko broni.
Jak ktos jest dobry ale gorszy technicznie to ta pasywnosc go nie uchroni.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka defensywna
Tu Hast tez nie do koncza sie z toba zgodze , walka defensywna jest czescia strategi i to na tym wyzszym poziomie.
Defensywna postawa , powoduje zmnieszenie percepcji przyciwnika i jego wieksza podatnosc na kontratak , to jak szachy czy hokej , otwurz sie aby potem zmaknac przeciwnika.
Defensywna walka jest podstawa , licznych technik, miedzy innymi "trappingu" w FMA
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka defensywna
Troche niena temat. Do Fiodora raczej.... Co chwile mnie wyrzuca z forum z komunikatem o beldzie wewnetrznym... Czy Was te? czy to ja mam tylko problem?
K_P
PS. Oczywiscie o wiele latwiej jest sie bronic niz atakowac. To juz sprawdzilo sie np. w klatce w walce Frank kontra Royce.
  • 0

budo_radziawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chełm/Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka defensywna

Defensywna postawa , powoduje zmnieszenie percepcji przyciwnika i jego wieksza podatnosc na kontratak , to jak szachy czy hokej , otwurz sie aby potem zmaknac przeciwnika.


To jest ciekawe Seiken, ale nie zabardzo rozumiem. Czy chodzi Ci o to, że przeciwnik próbuje i próbuje ty kontrujesz i w odpowiednim momencie przechodzisz do ataku?

Czy to jest już wyższa forma wtajemniczenia :?:
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka defensywna
Raczej chodzi mi o pozorowana walke defensywana ( poddajesz krolowa , aby dac mata) , czyli pozwalasz prawie wykonac mu technike konczaca aby kontratakowac swoja , wykorzystujac jego pewnosc siebie.
  • 0

budo_felis silvestris
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka defensywna
gorzej będzie jak nie zdążysz z kontratakiem :cry: 8)
  • 0

budo_radziawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chełm/Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka defensywna

gorzej będzie jak nie zdążysz z kontratakiem :cry: 8)


trening czyni mistrza
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024