Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego trenuje Kung Fu?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
133 odpowiedzi w tym temacie

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?

Nie rozumiem tylko jednego,dlaczego szczerze wierzac ze Bjj jest do dupy i w sumie gowno udowodnilo
...
po co szczekac bez sensu
...
twoich bzdurnych wywodow


dzynio, na newsach jest instytucja plonków, Fiodor miał je wprowadzić i tutaj, chesz je dostać od 95% użytkowników. Na newsach dostał byś plonka za samo cytowanie całości wypowiedzi.

Jak ktoś zaczyna bluzgac to zazwyczaj oznacza to, że mu się argumenty skończyły. Znaczy się poddajesz się w tej dyskusji?
Wiesz Boruta (przy całej "niedyplomatyczności") miał te zalety, że:
1) zazwyczaj miał rację
2) każdy mógł sprawdzić z nim swe umiejętności
Podasz teraz swój adres Wosiowi by mógł na własnej skórze przekonać się o słabości kung-fu?
  • 0

budo_dzynio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RYBNIK

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?

Nie rozumiem tylko jednego,dlaczego szczerze wierzac ze Bjj jest do dupy i w sumie gowno udowodnilo ,nie pojawiles sie jeszce w sekcji Boruty i nie udowodniles tego ?,przeciez (jesli to oczywiscie prawda co piszesz) to jestescie z jednej miejscowosci a ty jezdzisz po sekcjach i wogole....Moze za bardzo utytuowany?..znajda sie ludzie z mniejszym dorobkiem, po co szczekac bez sensu ?-jestes wojownikiem to walcz.Pojedz do ktorejkolwiek sekcji (tylko nie zapomnij powiedziec ze Bjj to gowno),mozesz przyjechac z kolegami -chetni do sparingu znajda sie napewno ..to tyle, twoich bzdurnych wywodow niechce mi sie komentowac niema najmniejszego sensu dyskutowac z kims kto walke widzial na filmach z Wandamem.


Sluchaj gowniarzu jeden, nie dokazuj sobie za bardzo korzystajac z przywileju anonimowosci. Nigdy na zadnym forum ani w zadnej korespondencji prywatnej nie napisalem ze "BJJ jest do dupy i w sumie gowno udowodnilo", wrecz przeciwnie, przewaznie zawsze zastrzegalem ze wedlug mnie jest to calkiem skladny system samodzielnie i jako uzupelnienie. Sprawdz sobie wszystkie moje posty. Co do korespondencji prywatnej mozesz sie smialo zapytac Boruty i Karola jak sie wypowiadalem o BJJ. Nic nie musze nikomu udowadniac a tym bardziej takiemu smarkowi jak ty. Sekcji Boruty ani Plichty nie odwiedzalem bo nie bylo takiej koniecznosci a dotad kierowalem sie zasada ze lepiej miec wrogow daleko a przyjaciol blisko, z Boruta spotkalem sie na kolezenskiej rozmowie. Jak nie masz argumentow to nie dyskutuj a nie ryzykuj z takimi obrazliwymi tekstami bo sie moze przytrafic ze cie los postawi kiedys na mojej drodze i bedziesz mial au.

Wosiu



Sprawdzac twoich postow niemam zamiaru ,widze co napisales w poprzednim .Proponowalbym nie wyciagac wniosku co do wieku ,bo moze sie okazac ze to ty jestes gowniarzem i bedzie ci przykro.Szkoda ze nie zgadalismy sie wczesniej ,ostatnio w Gdyni byly zawody w Bjj ,na ktorych bylem ,to mialbys blisko zeby mi au zrobic.Ale nic straconego , zawsze mozesz przyjechac do Rybnika (PRZYZEKAM ZE OSOBISCIE TEGO GOWNIARZA WYBIJE CI Z GLOWY)
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?

Sprawdzac twoich postow niemam zamiaru ,widze co napisales w poprzednim .Proponowalbym nie wyciagac wniosku co do wieku ,bo moze sie okazac ze to ty jestes gowniarzem i bedzie ci przykro.Szkoda ze nie zgadalismy sie wczesniej ,ostatnio w Gdyni byly zawody w Bjj ,na ktorych bylem ,to mialbys blisko zeby mi au zrobic.Ale nic straconego , zawsze mozesz przyjechac do Rybnika (PRZYZEKAM ZE OSOBISCIE TEGO GOWNIARZA WYBIJE CI Z GLOWY)


Nazwalem cie gowniarzem bo na to sobie zasluzylesz zaczynajac bez ustosunkowania sie do mioch argumentow bluzgac do mnie i manipulujac oszukanczo moimi wypowiedziami o BJJ. Co sie okaze to sie okaze, przykro mi nie bedzie. Zebys mial przyblizenie to ja mam 39 lat, a takze 1,82 m i obecnie 102 kg. Ty pewnie z 18-20 lat, 1,70 m i 60 kg i duzo mlodzienczej pewnosci siebie popartej BJJ jako orezem niezwyciezonym...
Tak zeby slow na wiatr nie rzucac to podaj mi na priva twoje dane zebym wiedzial kogo szukac w Rybniku jak bede w poblizu.

Wosiu
  • 0

budo_dzynio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RYBNIK

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?


Sprawdzac twoich postow niemam zamiaru ,widze co napisales w poprzednim .Proponowalbym nie wyciagac wniosku co do wieku ,bo moze sie okazac ze to ty jestes gowniarzem i bedzie ci przykro.Szkoda ze nie zgadalismy sie wczesniej ,ostatnio w Gdyni byly zawody w Bjj ,na ktorych bylem ,to mialbys blisko zeby mi au zrobic.Ale nic straconego , zawsze mozesz przyjechac do Rybnika (PRZYZEKAM ZE OSOBISCIE TEGO GOWNIARZA WYBIJE CI Z GLOWY)


Nazwalem cie gowniarzem bo na to sobie zasluzylesz zaczynajac bez ustosunkowania sie do mioch argumentow bluzgac do mnie i manipulujac oszukanczo moimi wypowiedziami o BJJ. Co sie okaze to sie okaze, przykro mi nie bedzie. Zebys mial przyblizenie to ja mam 39 lat, a takze 1,82 m i obecnie 102 kg. Ty pewnie z 18-20 lat, 1,70 m i 60 kg i duzo mlodzienczej pewnosci siebie popartej BJJ jako orezem niezwyciezonym...
Tak zeby slow na wiatr nie rzucac to podaj mi na priva twoje dane zebym wiedzial kogo szukac w Rybniku jak bede w poblizu.

Wosiu


Niczym nie manipuluje,sam pisales ze Ufc to konfrontacja braci Gracie z wybranymi przez nich ludzmi nic soba nie prezentujacymi ..to twoim zdaniem wporzadku ?,i jak sie tu do tego odnosic ?.Dla twojej wiadomosci ,mam 29 lat 182 cm ,80 kg wagi ,sparingow nigdy za wiele wic jak bedziesz w poblizu to wpadnij do, Sp 11 ,poniedzialki ,piatki,srody 19:45.
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?

Niczym nie manipuluje,sam pisales ze Ufc to konfrontacja braci Gracie z wybranymi przez nich ludzmi nic soba nie prezentujacymi ..to twoim zdaniem wporzadku ?,i jak sie tu do tego odnosic ?.


Fakty sa takie ze w pierwszych UFC wystepowali zawodnicy wybrani przez Graciech i w wiekszosci nic soba nie reprezentowali (za wyjatkiem moze takich osob jak Severn, Pardoel ,moze ktos jeszcze). Dlatego BJJ niczego nie udowodnilo bo jako dowod na cokolwiek rezultaty pierwszych UFC byly zbyt malo obiektywne. Natomiast nie negowalem nigdy ze BJJ zaprezentowalo sie jako styl skuteczny. Ale co innego samo BJJ a co innego poglady fanatykow BJJ.


Dla twojej wiadomosci ,mam 29 lat 182 cm ,80 kg wagi ,sparingow nigdy za wiele wic jak bedziesz w poblizu to wpadnij do, Sp 11 ,poniedzialki ,piatki,srody 19:45.


Przynajmniej jestes dorosly. Ale tym bardziej sie dziwie kulturze dyskusji jaka zaprezentowales. Proponuje nie drazyc juz wiecej tematu bo wychodzi ze mialem racje w swoim pierwszym poscie w tym watku
piszac ze to dyskusja na nic.


Wosiu
  • 0

budo_dzynio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RYBNIK

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?
Wiec tym bardzej cie nie rozumiem ,nie kwestionujesz skutecznosci Bjj a mimo to piszesz ze nic nie udowodnilo.Jesli cos jest skuteczne ,to kiedys musialo to udowodnic ,czyz nie?.Pozatym popatrz na wspolczesne UFC, czy Vale tudo czy ktorys z zawodnikow wyszedlby do walki nie znajac Bjj -no chyba nie.A poziom dyskusji dostosowuje do osoby z ktora takowa przeprowadzam,nie obrazaj i ja tez nie bede.
  • 0

budo_marcind
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?

Wiec tym bardzej cie nie rozumiem ,nie kwestionujesz skutecznosci Bjj a mimo to piszesz ze nic nie udowodnilo.Jesli cos jest skuteczne ,to kiedys musialo to udowodnic ,czyz nie?.Pozatym popatrz na wspolczesne UFC, czy Vale tudo czy ktorys z zawodnikow wyszedlby do walki nie znajac Bjj -no chyba nie.

To wynika z logiki. Dowod wykazuje cos w sposob niezawodny. Zatem w przypadku sztuk walki (w ogolnosci) twierdzenia typu: "jakas walka udowodnila to, ze dany styl jest lepszy od innego" sa zwyczajnie naduzyciem. Nawet gdyby wszyscy cwiczacy dany styl pokonaliby wszystkich cwiczacych inny, to w sensie formalnym, nie stanowiloby to dowodu na to, ze ktorys ze styli jest skuteczniejszy. Wystarczy poczytac pierwszy lepszy podrecznik z logiki w zakresie roznicy pomiedzy indukcja, a dedukcja matematyczna by to zrozumiec.
To jest glowna przyczyna dla ktorej uwazam, ze dyskusja jaka sie rozwinela w tym watku, nie ma sensu. Mozna miec jedynie prywatny poglad na sprawe i go propagowac. Albo argumenty do kogos trafia, albo nie. Nic wicej jednak zrobic nie mozna, bo prawda jest taka, ze zadna ze stron nie dysponuje dowodem potwierdzajacym w sposob niezbity jej stanowisko.

Dlatego odpuscie sobie chlopaki, bo jak by to czytala osoba postronna, nie zwiazana z tematem, to doszlaby do wnosku, ze kung fu i bjj to w sumie ta sama beczka, tylko z dwoch roznych stron otwarta.

Marcin
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?

To wynika z logiki. Dowod wykazuje cos w sposob niezawodny. Zatem w przypadku sztuk walki (w ogolnosci) twierdzenia typu: "jakas walka udowodnila to, ze dany styl jest lepszy od innego" sa zwyczajnie naduzyciem. Nawet gdyby wszyscy cwiczacy dany styl pokonaliby wszystkich cwiczacych inny, to w sensie formalnym


Rozumiem, że nie ma dowodu, że pies zagryzie zająca, co najwyżej do tej pory nie zaobserwowano sytuacji odwrotnej :) . A samochód który wpadł w przepaść może teoretycznie sam z niej za chwilę wyskoczyć, jest to tylko mało prawdodpodobne.

Sorki ale to są naciągane dowody. Nikt nie widział, Gracie sami wybrali.
To zorganizujcie własne zawody open, wymyślcie ochraniacze, punktację za osiągnięcie określonych miejsc na ciele. A potem zaproście przedstawicieli bjj, pewno się niektórzy odwazą.

A
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?
Ale ani Gracie ani innych przedstawicieli Bjj na turniejach san-da w Chinach tez nikt nie widział... czy to znaczy że kung-fu jest lepsze bo Bjj nawet nie wystartowało ?

:)
  • 0

budo_marcind
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?

Sorki ale to są naciągane dowody. Nikt nie widział, Gracie sami wybrali.
To zorganizujcie własne zawody open, wymyślcie ochraniacze, punktację za osiągnięcie określonych miejsc na ciele. A potem zaproście przedstawicieli bjj, pewno się niektórzy odwazą.

To udowodnij mi, ze wszyscy ludzie sa smiertelni. Po prostu sie nie da. Do tego typu prawd dochodzi sie indukcyjnie. Natomiast udowodnic mozna to, ze suma katow trojkata rowna sie 180 stopni. Bo do tego twierdzenia mozna dojsc dedukcyjnie. Poniewaz jednak zdecydowana wiekszosc ludzi uwaza smiertelnosc wszystkich ludzi za rzecz oczywista, to wykazywanie tego faktu nie jest problemem dla nikogo. Poprostu nie ma tematu. Tak jak nie ma tematu do dyskusji pomiedzy chrzescijanami, czy Jezus zmartwychwstal, bo oni wszyscy to twierdzenie akceptuja. Ale nieco inaczej sprawa wygladalaby, gdyby nie wszyscy akceptowali twierdzenia, do ktorych dochodzi sie na podstawie indukcji. Wtedy rozpoczyna niekonczaca sie dyskusja (jak tu na forum), podawanie przykladow (typu UFC), doswiadczenia (typu wzajemne rekoczyny). A mimo to, do udowodnienia twierdzenia nie dochodzi.
Argumenty sa dopuszczalna rzecza, by kogos przekonywac do wlasnych pogladow. Argumenty mozna miec rozne (z rekoczynami wlacznie w przypadku sztuk walki). Ale nie mozna mowic, ze dysponuje sie jakims dowodem na twierdzenie indukcyjne, bo to jest klamstwo.

I to tyle. Dlatego poza pewna granice argumentacji po prostu nie ma sensu sie posuwac. Jezeli strona przeciwna zapozna sie z argumentami, a mimo to pozostaje przy swoim stanowisku, nalezy to uszanowac, bo to wcale nie oznacza, ze jest w bledzie. Nawet jesli jej poglady wydaja sie byc dla nas malo realne.

Marcin
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?

Ale ani Gracie ani innych przedstawicieli Bjj na turniejach san-da w Chinach tez nikt nie widział... czy to znaczy że kung-fu jest lepsze bo Bjj nawet nie wystartowało ?


1) Z tego co pisal kiedys Sami-Wiecie-Kto żeby wystartowac w san-da
trzeba zaliczyc konkurs form.
2) san-da to konkurs uderzaczy z przepisami uderzaczy.
Są tam dozwolone rzuty, dźwignie i duszenia i parter bez limitów czasowych? Jak będzie taki konkurs i będą tam startowali ludzie z kung-fu to pogadamy.
Wiecie, ja nie twierdze że skuteczność w UFC jest warunkiem wystarczającym bycia dobrym fajterem, ale jest to warunek konieczny.

A
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?
Sami-Wiecie-Kto niestety (na szczęście?) nie jest w temacie Kung Fu autorytetem ostatecznym, i może się, jak każdy zresztą, mylić. Żeby wystartować w San Da nie trzeba "zaliczać" form, a jak ostatnie zawody w Warszawie pokazały - nie trzeba nawet ćwiczyć Kung Fu - wystartowali bowiem również zawodnicy Thai, oraz co najmniej jeden kicker. Z różnym zresztą powodzeniem (thaibokser kopiąc loka złamał sobie nogę, a kickboxer "poległ" straszliwie - został właściwie zniszczony psychicznie... i po pierwszej minucie stracił całkowicie wolę walki...)

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?

Sami-Wiecie-Kto niestety (na szczęście?)

Na 90% wiadomosc byla od niego, jak pamietam, na pewno jest lepszy
w te klocki ode mnie.


ostatnie zawody w Warszawie pokazały - nie trzeba nawet ćwiczyć Kung Fu - wystartowali bowiem również zawodnicy Thai, oraz co najmniej jeden kicker. Z różnym zresztą powodzeniem (thaibokser kopiąc loka złamał sobie nogę, a kickboxer "poległ" straszliwie - został właściwie zniszczony psychicznie... i po pierwszej minucie stracił całkowicie wolę walki...)


E kurcze, to dla czego nie było to jakoś szerzej opisane,
dajcie jakies opisy, przepisy, kto startowal, (kto to
byl ten kicker, czy za rok powtórzycie) to jest cholernie ciekawe.

To byscie wtedy odbili pileczke do dzynia zamiast sie klucic
i teoretyzowac. :)


No ale bjj to nie mialo tam chyba czego szukac?

A
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?
Przepisy, opisy i takie tam, to jest sprawa dla obecnych tu kilku osób bardziej kompetentnych niż ja - ja regulaminów w głowie nie mam wariat

Co do startów bjj to by to chyba trochę śmiesznie wyglądało, bo generalnie wszystkie walki odbyły się w kompletnych ochraniaczach (rękawice bokserskie, kaski, "pancerz" na korpus, ochraniacze na golenie + drobnica, czyli suspensoria i "szczęki") - to by mogło być nowe doświadczenie dla bjjtowców, jak sądzę ;)
Co do techniki, to nie mam pewności jak by to wyszło - ale na oko ktoś kto dobrze rzuca (w rękawicach!) i potrafi zebrać na gardę uderzenia i samemu coś puknąć, to tymi rzutami można spokojnie wysoko wygrywać walki...

Kicker to był zawodnik (tam taram tam tam!) klubu Red Tiger z Warszawy (konkretnie to takiego kawałka klubu którym zajmuje się Anna Pałys, mistrzyni Polski w kick boxingu w którymś tam roku).

Czy zamierzamy powtórzyć? Zawody odbywają się od kilku lat regularnie... I chyba będą odbywać się dalej ;)

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?
Przepisy mozna znalezc na stronach Zwiazku - adres daje sie znalezc na sieci. Takoz wyniki.
A co do tych rzutow, to Adam ma 100 % racji - zwlaszcza, ze rzuty sa wysoko punktowane, a poza tym zabronione jest uderzanie w tyl glowy :roll: wiec wiekszosc zawodnikow usiluje (mniej lub bardziej skutecznie) wchodzic w nogi.

Tak wiec praktycznie kazdy, kto ma jakies pojecie o rzutach i umie je laczyc z uderzeniami ma czego szukac na leitai :) BJJ tez, zwlaszcza, ze oni sa wszechstronni i znaja sie na stojce, no i swietnie wchodza w nogi :)

Co do egzaminu z form - to bzdura.

A jak chcesz A zobaczyc ostatnie mistrzostwa na kasecie video, to sluze - kontaktuj sie na priv.

K.
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?

Co do techniki, to nie mam pewności jak by to wyszło - ale na oko ktoś kto dobrze rzuca (w rękawicach!) i potrafi zebrać na gardę uderzenia i samemu coś puknąć, to tymi rzutami można spokojnie wysoko wygrywać walki...

Czy zamierzamy powtórzyć? Zawody odbywają się od kilku lat regularnie... I chyba będą odbywać się dalej ;)


Czy pozwolisz wobec tego, że przy następnej dyskusji na dowolnym forum o wyższości boxu nad tradycyjnymi stylami wskaze ten konkurs i kaze w nim walczyc albo sie zamknac? :)
I daj jakis link szczegolow imprezy.

A
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?
Co do linków to [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], a szczegóły imprez powinny być pod adresem [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - ale strona się nie otwiera :(

Co do "walcz albo się zamknij" - fajny pomysł, poziom się podniesie jak zaczną się na zawody zjeżdżać żądni smaku krwi fajterzy, którym A odpowiednio mocno podziała na ambicję ;) Chyba odpuszcze sobię w takim razie wstępne plany związane ze startem, bo coś mi się zdaje że nam A ściągnie światową czołówkę killerów z najlepszych stajni ;) Nie to że złośliwie, ale jak usłyszą "zamknijcie się albo walczcie".... wariat :D wariat

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?
Bo trzeba patrzec w dzial "komunikaty", tam za informacje o planowanych imprezach - niestety strona jest mocno nieczytelna. Ale regulamin san shou jest.

K.
  • 0

budo_marcind
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?

A co do tych rzutow, to Adam ma 100 % racji - zwlaszcza, ze rzuty sa wysoko punktowane, a poza tym zabronione jest uderzanie w tyl glowy :roll: wiec wiekszosc zawodnikow usiluje (mniej lub bardziej skutecznie) wchodzic w nogi.

Wiesz Krzysiek. Niedawno cwiczylem z zapasnikiem stylu wolnego. Wiec byl to gosc, ktory umie wchodzic w nogi, a nie tylko symuluje (jak jakis kolega uderzacz, ktory nie ma o tym pojecia) wejscie w nogi na potrzeby cwiczenia. Ja staralem sie wypracowac jakies obrony uderzeniami. Wierz mi. To dzieje sie tak szybko, ze jak ktos wchodzi w nogi prawidlowo, to uderzenia w tyl glowy nie sa mu straszne. Wiec nawet gdyby w sanda dopuszczono takie uderzenia, to zapasnicy i tak byliby tak samo skuteczni.
Takie obrony uderzeniami w tyl glowy sa do zastosowania jedynie przeciko komus, kto probuje wchodzic w nogi, ale tego nie potrafi zrobic prawidlowo. W normalnej sytuacji lepiej tego nawet nie probowac, bo mozna jeszcze bardziej sie pograzyc. Takie sa moje obserwacje. Nieminiej trzeba jeszcze wziac pod uwage fakt, ze ja moge te uderzenia w tyl glowy robic nieprawidlowo. Wiec moge sie mylic.

Marcin
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?
Nie o to mi chodzilo Marcinie, choc moze troche malo czytelnie napisalem - chodzilo o to, ze nawet nie umiejac robic tego za dobrze zawodnicy wchodza w nogi na zawodach sanda, bo praktycznie nic nie ryzykuja w momencie, kiedy nie mozna kopac kolanem, ani uderzac w tyl glowy. A to co napisales jeszcze mnie utwierdza w przekonaniu, ze zawodnicy stylow chwytanych jak najbardziej maja czego szukac na leitai :D
Zreszta jak ogladalem walke z ostatnich MS w Armenii, to tam w zasadzie najsprawniej rzuty wykonywal wlasnie delikwent wchodzacy non-stop w nogi.

K.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024