Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego trenuje Kung Fu?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
133 odpowiedzi w tym temacie

budo_marcind
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?

Czy pozwolisz wobec tego, że przy następnej dyskusji na dowolnym forum o wyższości boxu nad tradycyjnymi stylami wskaze ten konkurs i kaze w nim walczyc albo sie zamknac? :)

Prawde mowiac, to ten konkurs jest argumentem za wyzszoscia boksu nad tradycyjnymi stylami. Przynajmniej w zakresie uderzanych technik recznych w rekawicach. Bo zawodnicy tam startujacy, pomimo ze reprezentuja rozne tradycyjne szkoly, to do zawodow przygotowuja sie w oparciu o boks, a nie swoje tradycyjne style. A skoro tak robia, to wychodzi na to, ze w ich tradycyjnych stylach czegos im brakuje :? .

W zamierzchlej przeszlosci, gdy sanda w Polsce stawiala pierwsze kroki, to wychodzili pacjenci probujacy stawac w roznych dziwnych pozycjach i wykonywac rozne dziwne ruchy. Wystarczylo wtedy tylko liznac troche kickboxingu, by miec zwyciestwo w kieszeni. Mimo to malo kto to lizal, bo ci co uwazali sie za tradycyjnych, to do boksu i kickboxingu mieli silna awersje (wieksza niz dzisiaj do bjj :) - ale i tak historia lubi sie powtarzac). Wiec z uporem maniaka starali sie walczyc "tradycyjnie". Mimo to, kickbokserzy sie trafiali i to oni zbierali laury.

Dlaczego zatem dzis kickboxerzy maja w sanda niewielkie szanse? Ano dlatego, ze zawodnicy sanda wiele elementow czerpia z kickboxingu. Natomiast czysty kickboxer jest zaskakiwany roznorodnoscia stosowanych technik, ktore w kickboxingu nie wystepuja. Szegolnie mowa o rzutach, lowkach, wypchnieciach. No i czysci kickerzy w tym sie gubia. W dawnych czasach, to np. pomimo ze lowki byly dozwolone, to czysci kungfiarze ich praktycznie wogole nie stosowali. Dlaczego? Bo o takim kopnieciu to malo kto wogole slyszal. Stosowanie rzutow tez nalezalo do rzadkosci. Wiec kickerzy mieli spora przewage.
Czasami jednak ktos wchodzil w nogi i robili to zazwyczaj ... przygotowani pod regulamin kickboxerzy. A dlaczego oni? Bo mieli inna mentalnosc. Byli bardziej otwarci na zaporzyczanie technik. A kungfiarze poniewaz u siebie w stylu wejscia w nogi nie mieli, to dla zachowania czystosci wyznania obcych wynalazkow nie chcieli stosowac.

Marcin
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?

Prawde mowiac, to ten konkurs jest argumentem za wyzszoscia boksu nad tradycyjnymi stylami. Przynajmniej w zakresie uderzanych technik recznych w rekawicach. Bo zawodnicy tam startujacy, pomimo ze reprezentuja rozne tradycyjne szkoly, to do zawodow przygotowuja sie w oparciu o boks, a nie swoje tradycyjne style. A skoro tak robia, to wychodzi na to, ze w ich tradycyjnych stylach czegos im brakuje :? .


W oparciu o boks ? Bo ćwiczą na tarczach i na workach ? Czy dlatego że wykorzystują najnowsze badania, a nie trzymają się z uporem maniaka mniej skutecznych metod treningowych (np. wytrzymałościowych). W wielu tradycyjnych stylach uderza się w dość specyficzny sposób, który jest zakazany na wszelkich zawodach ze względu na zagroźbę poważnych kontuzji. Więc wychodzi na to że to w boksie czegoś brakuje :)

W zamierzchlej przeszlosci, gdy sanda w Polsce stawiala pierwsze kroki, to wychodzili pacjenci probujacy stawac w roznych dziwnych pozycjach i wykonywac rozne dziwne ruchy. Wystarczylo wtedy tylko liznac troche kickboxingu, by miec zwyciestwo w kieszeni. Mimo to malo kto to lizal, bo ci co uwazali sie za tradycyjnych, to do boksu i kickboxingu mieli silna awersje (wieksza niz dzisiaj do bjj :) - ale i tak historia lubi sie powtarzac). Wiec z uporem maniaka starali sie walczyc "tradycyjnie". Mimo to, kickbokserzy sie trafiali i to oni zbierali laury.


W zamierzchłej przeszłości kung-fu w Polsce uczyło się z książek więc ciężko wymagać aby to było "skuteczne"... teraz jednak sytuacja jest już o wiele lepsza :)

Dlaczego zatem dzis kickboxerzy maja w sanda niewielkie szanse? Ano dlatego, ze zawodnicy sanda wiele elementow czerpia z kickboxingu. Natomiast czysty kickboxer jest zaskakiwany roznorodnoscia stosowanych technik, ktore w kickboxingu nie wystepuja. Szegolnie mowa o rzutach, lowkach, wypchnieciach. No i czysci kickerzy w tym sie gubia. W dawnych czasach, to np. pomimo ze lowki byly dozwolone, to czysci kungfiarze ich praktycznie wogole nie stosowali. Dlaczego? Bo o takim kopnieciu to malo kto wogole slyszal. Stosowanie rzutow tez nalezalo do rzadkosci. Wiec kickerzy mieli spora przewage.
Czasami jednak ktos wchodzil w nogi i robili to zazwyczaj ... przygotowani pod regulamin kickboxerzy. A dlaczego oni? Bo mieli inna mentalnosc. Byli bardziej otwarci na zaporzyczanie technik. A kungfiarze poniewaz u siebie w stylu wejscia w nogi nie mieli, to dla zachowania czystosci wyznania obcych wynalazkow nie chcieli stosowac.


Wynika z tego jednak że dobrze wyszkolony kick-boxer ma jakby mniejsze szanse na zwyciestwo z dobrze wyszkolonym kung-fiarzem gdzyż ten ma jeszcze kilka "niespodzianek" których ten pierwszy nie zna :) Później ma szansę na znalezienie recepty na to i wygrać. Później zaś odwrotnie :) Tak właśnie rozwijały się w "zamierzchłej przeszłości" umiejętności walki :)

zdrowia życzę :)

  • 0

budo_marcind
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?
Stosujesz tyle technik wyrazu, ze az mi sie w oczach mieni. To grubsze litery, to niebieskie.

W oparciu o boks ? Bo ćwiczą na tarczach i na workach ? Czy dlatego że wykorzystują najnowsze badania, a nie trzymają się z uporem maniaka mniej skutecznych metod treningowych (np. wytrzymałościowych).

Bo cwicza w oparciu o boks.

W zamierzchłej przeszłości kung-fu w Polsce uczyło się z książek więc ciężko wymagać aby to było "skuteczne"... teraz jednak sytuacja jest już o wiele lepsza :)

Nie poruszalem tematu czy to co dawniej robiono to bylo "prawdziwe kung fu", czy "nieprawdziwe kung fu" i skad bylo zaczerpniete. Stwierdzilem fakt, ktory kazdy moze sobie interpretowac tak, jak mu sie podoba. Nie wymagam rowniez tego by nieprawdziwe kung fu bylo skuteczne, ani nie wymagam by prawdziwe takie bylo. Nie wymagam rowniez, by nieprawdziwe kung fu bylo nieskuteczne. Podobnie rowniez nie wymagam, by prawdziwe kung fu bylo nieskuteczne.

Wynika z tego jednak że dobrze wyszkolony kick-boxer ma jakby mniejsze szanse na zwyciestwo z dobrze wyszkolonym kung-fiarzem gdzyż ten ma jeszcze kilka "niespodzianek" których ten pierwszy nie zna :)

Z tego co napisalem wynika, ze dobrze wyszkolony czysty kickboxer ma mniejsze szanse na zwyciestwo w zawodach sanda z dobrze wyszkolonym pod zawody sandziarzem, gdyz ten ma jeszcze kilka "niespodzianek" ktorych ten pierwszy nie zna. Logika nakazuje takie wyciagac wnioski z tego co wczesniej napisalem.

Później ma szansę na znalezienie recepty na to i wygrać. Później zaś odwrotnie :) Tak właśnie rozwijały się w "zamierzchłej przeszłości" umiejętności walki :)

Nie wiem na jakiej podstawie do tego doszedles. Ja tego nie napisalem, ale pozwalam innym rozumiec to co pisze w sposob dowolny, bo kazdy ma do tego prawo. Byleby tylko wlasnej interpretacji mi nie przypisywal, bo to jest juz naduzycie.

zdrowia życzę :)

Dziekuje wzajemnie, choc nie bardzo wiem z jakiej okazji te zyczenia. Jezeli naprawde chcesz mi zyczyc zdrowia, to podaje, ze imieniny mam 11 listopada, a urodziny 3 grudnia :) .

Marcin
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?
Więc dobrze : MOIM ZDANIEM dobrze wyszkolony sandziarz ma wieksze szanse na zwyciestwo w walce pomiędzy nim a dobrze wyszkolonym kick-boxerem.

p.s. 29 czerwca i 10 listopada
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?
...a ja bym naprawde chciał wiedziec dlaczego forumowicze trenujący kung-fu, własnie to robią, i jak to się stało, że kiedyś się zdecydowali akurat na kung-fu, a nie na coś innego.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?
Bo kiedyś część z nas ćwiczyła inne systemy aż natrafiła na ten "właściwy"... inni przez przypadek... inni z ciekawości itd.
  • 0

budo_lynx
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Grodzisk Maz.

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?
hmm.... ja szczerze mówiąc wybrałem kung-fu po obejżeniu kilku filmów DOKUMENTALNYCH (bo fabularne byly zawsze koloryzowane itp.) mianowicie w K-F widze harmonie podczas walki, cwizcenia form itp. ma to coś w sobie ;) . Poprostu widze piękno każdego ruchu :D (dobry jestem co :P )

A co do wątku z pierwszych stron to tak jak mówił mój przedmówca na X (zapomniałem dalej) zgadzam się z nim w sprawie iż kung-fu jednego ucznia/mistrza jest inne niż drugiego... a to cechuje moim zdaniem osoboość adepta.

pozdrawiam
  • 0

budo_p-chan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?
Hm... Ale zażarta dyskusja. :? Jak to powiedział, zdaje się, Carlos Gracie... 80% walk kończy sie an ziemi, ale 100% rozpoczyna sie w stójce. Ja osobiście nie trawię Kung- Fu i trawić nie będe, nawet jak ktoś mi je pokroi na drobne kawałeczki i poda z ketchupem. :P Fascynuje mnie parter, bo tam sie czuje swobodnie. :wink: Jednak osobiście jak już pisałem preferuję cross trening. Jak dla mnie Bjj + Zapasy + Muay Thai lub Kickboxing. Trzeba być uniwersalnym na każdą okazję. Niezwykle irytują mnie ludzie, którzy twierdzą, ze to co oni trenują jest najwspanialsze. Każdy może przegrać z każdym, no... Może tylko Rickson Gracie jest niezwyciężony. :wink: Udowodniły to liczne imprezy MMA. Jednak kolego Dzynio tu sie popisał małą inteligęcją... Walki w klatkach jedno, ulica drugie... Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie sprowadzał dresa do parteru na ulicy, bo... Ty + twardy chodnik + koledzy dresa, którzy ci skopią wszystko co odziane + pies, który cie obleje jak będziesz leżał na ulicy po bójce = trzy miesiące w szpitalu. Heh... Ale to nei znaczy, ze i Kung Fu da radę na, jak to śmiesznie ujął kolega z forum, powierzchni bitumicznej. Poza tym nie sądze żeby, adepci Kung Fu, podobnie jak Krav Maga' erzy byli w stanie wykonać swoje śmiertelne techniki. Skad wiecie, że wam wyjdą? Ćwiczyliście je na treningu. Tutaj zdaje sie jest na tym forum, kolega, który na forum Mortal Kombat Center ma ksywkę Duncan. Proszę... Podobno umiesz łamać ręke na 16 sposobów. Show me... Tak samo Kraverzy... Żeby dobrze poznać daną technikę, jak choćby strzał łokciem na krtań trzeba ja ćwiczyć na sparingach, bo inaczej gówno. Więc mówię... Najlepsze są style gdzie da sie sprawdzić dane techniki... Tam gdzie jest dużo sparingó w ochraniaczach. Trening z ochraniaczami jest bardzo pomocny, bo zwiększa nasze możliwości podczas sparingu i nie musimy się obawiać o cerę i inne miejsca ciała naszego partnera. Powiedziałem. :-) :wink:
  • 0

budo_troops
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podbeskidzie

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?

Jak to powiedział, zdaje się, Carlos Gracie... 80% walk kończy sie an ziemi, ale 100% rozpoczyna sie w stójce.


To chyba jest tak tylko tam, gdzie on mieszka. Szczerze mówiąc jeszcze nie widziałem bójki 1 na 1 która kończyła się w parterze (chyba że ktoś już nie mógł się podnieść po ciosie) i tak jest w większości przypadków.... bójki są na stojąco a jak ktoś się nie daj boże znajdzie na chodniku od razu wstaje.
  • 0

budo_p-chan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?
To zdanie nie miało pokazać, że parter jest tak potrzeby, Kung- Fu- lapsie... Czytaj ze zrozumieniem. Podkreśla, że trening w stójce jest bardzo ważny. Gdyby to zdanie miało podkreślać, że parter jest wyjatkowo ważny miało by następującą forme... 100% walk zaczyna sie w stójce, ale 80% kończy się w parterze. Rozumiesz? :? :X :-)
  • 0

budo_troops
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podbeskidzie

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?
Teraz to naprawde nie rozumiem... Dla ciebie parter to nieprzytomny gościu leżący na chodniku czy walka w parterze? Bo dla mnie to drugie, i zapewniam że zdecydowana mniejszośc walk kończy się w ten sposób.
  • 0

budo_tomifu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?
Tak na marginesie :) wracając do tematu, trenuję bo jest to mój świadomy wybór. Mając 13 lat trafiłem przez "przypadek" na trening kung fu i tak mi zostało. Nie znalazłem niczego lepszego dla mnie.

Tomi Fu
  • 0

budo_p-chan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?
Kurva, ile ty masz IQ? :X Tak jak ameba, 2? :o Może i w Polsce nikt nie bije sie na ulicy na ziemi, bo prawie nikt się tam nie umie bić. Poza tym już powiedziałem... Nikt normalny, chyba, że Kung- Fu doka po obejżeniu filmu instruktażowego pod tytułem "Wspaniałe dupeczki", nie bedzie bił si w parterze na ulicy. Chyba, ze przeciwnik jest jeden, ale to by był wyjątkowy idiota z takiego dresa. :-)
  • 0

budo_gpw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:usa-chicago

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?
Czytam i czytam a sporo juz tego naskrobaliscie i do jasnej cholery widze ze tylko kilku z was przeczytalo temat tego postu.A reszta jak jak to zwykle bywa ma cos do powiedzenia ( NA TYM FORUM JEST TO O BJJ)ale jak zwykle nie na temat .Nie interesuje was kung fu pod zadna jego postacia lub gardzicie nim jak wypowiedzialo sie kilku asow ,wiec pocholere wtracacie sie .Co ,znowu zarzarta dyskusja co lepsze.Sam juz nie wiem czy wasze ego juz tak nisko upadlo ze tylko o parterze rozprawiac potraficie.Zalosne.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024