Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego trenuje Kung Fu?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
133 odpowiedzi w tym temacie

budo_dzynio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RYBNIK

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?

Chamski i obraźliwy jest ton wypowiedzi.
Ja twierdzę, że ważniejszy jest człowiek od stylu i może zdażyć się tak, że facet, który jest fighterem ulicznym i tłucze się w barach ale nic nie trenuje zleje zawodnika BJJ czy kogokolwiek innego.


Chyba sie nie dogadamy ,Ty widzisz w tym obrazliwy ton, inni szczera prawde przedstawiona dosadnie ,ocena nalezy do kazdego z osobna .Natomiast ze wazny jest styl a nie czlowiek Bjj udowodnilo w UFC i Vale Tudo .
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?
Czy w BJJ ćwiczy się uderzenia czy kopnięcia?
Ci ludzie, którzy walczą w UFC nie trenują stricte BJJ, tylko zlepek skutecznych technik, ćwiczą osobno, w "stajnaich".
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?
Lordzie - fakt :( Aż to jakieś dziwne jest...
Jak gdyby wszyscy "wyznawcy" BJJ mieli głęboką potrzebę "nawrócenia" reszty świata na jedyny skuteczny system. Dziwne. Ja sobie robię co lubię, trochę pouderzam, trochę pochwytam, i nie zamierzam nikogo przekonywać że to jest "the best!". Oczywista wydaje mi się tu odpowiedź kogoś z BJJ - "jak chcesz przekonywać to przyjdź do nas na trening, rozwijemy Ci wszelkie wątpliwości!" - tak więc zamieszczam ją tu żeby oszczędzić czasu i energii innym.

Co do uderzeń i kopnięć w BJJ, to był taki temat, w którym Fiodor bodajże wkleił wypowiedź któregoś z Gracie'ch: w BJJ nie ma kopnięć ani uderzeń!. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. A w klatkach wszyscy się walą po pyskach - więc skuteczność mogą co najwyżej udowadniać techniki BJJ - nie zaś BJJ jako całość. I jeśli teraz ktoś w klatce skońcy walkę knock-outem, to znaczy że wygrało karate/kung-fu/box/thai/kick czy jakaś inna uderzana cholera? Grubymi nićmi to szyte, ale wniosek by można wysnuć na takiej podstawie że uderzane style wygrywają w klatce.
Z tym, że pokazuję tu możliwy tor rozumowania, pod którym się nie podpisuję - i uważam go z lekko zwichrowany - żeby nie powiedzieć bzdurny. wariat

A miało być krótko...
Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_dzynio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RYBNIK

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?

Czy w BJJ ćwiczy się uderzenia czy kopnięcia?
Ci ludzie, którzy walczą w UFC nie trenują stricte BJJ, tylko zlepek skutecznych technik, ćwiczą osobno, w "stajnaich".


W Bjj czwiczy sie i uderzenia (przejete z boksu) i kopniecia (z kicka,thaia).
Tak masz racje ludzie startujacy w UFC ,lacza najbardziej skuteczne style ,bo tylko w taki sposob maja szanse wygrywac ,natomiast odpuszcajac sobie trening Bjj szanse sa zerowe-co udowodnily pierwsze UFC.Po prostu nikt nie odwazy sie wystartowac w tego typu zawodach nie znajac b .dobrze Bjj ,co nie znaczy ze moze byc slabym udezaczem ,w obecnych UFC startuja ludzie ktorzy do perfekcji maja opanowany tak parter jak i stojke .
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?

W Bjj czwiczy sie i uderzenia (przejete z boksu) i kopniecia (z kicka,thaia).


Ooo, kurde.... wariat
O jak w "moim" Kung Fu zacznę wprowadzać judo/zapasy w temacie sprowadzania na ziemię, bjj do walki w parterze, kopnięcia z thai i bokserskie uderzenia, a oprócz tego będę medytował i pracował nad swoją Chi, a potem kogoś zleję, to co? "Moje" Kung Fu zwycięży?

dupa blada...

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_dzynio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RYBNIK

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?
Lordzie - fakt :( Aż to jakieś dziwne jest...
Jak gdyby wszyscy "wyznawcy" BJJ mieli głęboką potrzebę "nawrócenia" reszty świata na jedyny skuteczny system.

-Nikt nikogo nie nawraca , po prostu pisza co jest dobre a co niekoniecznie.


Dziwne. Ja sobie robię co lubię, trochę pouderzam, trochę pochwytam, i nie zamierzam nikogo przekonywać że to jest "the best!".


-Jakby bylo, to pewnie bys przekonywal i tym samym oszczedzil ludziom rozczarowan .


Oczywista wydaje mi się tu odpowiedź kogoś z BJJ - "jak chcesz przekonywać to przyjdź do nas na trening, rozwijemy Ci wszelkie wątpliwości!" - tak więc zamieszczam ją tu żeby oszczędzić czasu i energii innym.


-dzieki

Co do uderzeń i kopnięć w BJJ, to był taki temat, w którym Fiodor bodajże wkleił wypowiedź któregoś z Gracie'ch: w BJJ nie ma kopnięć ani uderzeń!. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].



-dziwne ,od kiedy trenuje Bjj jedne zajecia w tygodniu sa poswiecone kickowi i z tego co mi wiadomo w wiekszosci klubow w Polsce jest podobnie.

A w klatkach wszyscy się walą po pyskach - więc skuteczność mogą co najwyżej udowadniać techniki BJJ - nie zaś BJJ jako całość. I jeśli teraz ktoś w klatce skońcy walkę knock-outem, to znaczy że wygrało karate/kung-fu/box/thai/kick czy jakaś inna uderzana cholera? Grubymi nićmi to szyte, ale wniosek by można wysnuć na takiej podstawie że uderzane style wygrywają w klatce.


- w przeciwienstwie do technik z Bjj ,ktore sa wystarczajaco rozpoznawalne.

Z tym, że pokazuję tu możliwy tor rozumowania, pod którym się nie podpisuję - i uważam go z lekko zwichrowany - żeby nie powiedzieć bzdurny. wariat

A miało być krótko...
Pozdrawiam,
AdamD

-Pozdrawiam rowniez i mam nadzieje ze odpowiedzi cie sadysfakcjonuja a przy okazji nie sa chamowate i idiotyczne. :lol:
  • 0

budo_dzynio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RYBNIK

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?

W Bjj czwiczy sie i uderzenia (przejete z boksu) i kopniecia (z kicka,thaia).


Ooo, kurde.... wariat
O jak w "moim" Kung Fu zacznę wprowadzać judo/zapasy w temacie sprowadzania na ziemię, bjj do walki w parterze, kopnięcia z thai i bokserskie uderzenia, a oprócz tego będę medytował i pracował nad swoją Chi, a potem kogoś zleję, to co? "Moje" Kung Fu zwycięży?

dupa blada...

Pozdrawiam,
AdamD


Tyle ze wszyscy bedacy w temacie beda widziec ze to nie twoje kung-fu ,tylko techniki z bjj,thaia,kicka judo itd pomogly ci wygrac i tyle.Widzisz bjj nigdy nie wypieralo sie ze uderzenia zapozycza z boksu ,thaia czy kicka w przeciwienstwie do innych ktorzy podpatruja i patentuja jako swoje.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?

No i kolejny mail dostałem, tym razem od ricksona gracie:
Dear Fiodor,
BJJ has no punches or kicks in the technique.
Thank you for your question.
RGIJJA

Co, (tłumaczšc na wszelki wypadek), znaczy:
Wœród technik BJJ nie znajdujš się kopnięcia ani uderzenia.

No to co Ty mi mówisz o zapożyczeniach?!?

Chyba że się mylę, i ršbnšłem się w tłumaczeniu, albo Rickson Gracie nie wie co to jest BJJ...

Tyle ze wszyscy bedacy w temacie beda widziec ze to nie twoje kung-fu ,tylko techniki z bjj,thaia,kicka judo itd pomogly ci wygrac i tyle.Widzisz bjj nigdy nie wypieralo sie ze uderzenia zapozycza z boksu ,thaia czy kicka w przeciwienstwie do innych ktorzy podpatruja i patentuja jako swoje.


I tu dochodzimy do sedna sprawy, czyli bardzo œmiesznego wniosku:
Jeœli zawodnik "BJJ" w klatce da komuœ w pysk, i nieopatrznie zakończy tym walkę, to parafrazujšc Twe słowa, wszyscy bedacy w temacie beda widziec ze to nie twoje bjj, tylko techniki z thaia, kicka, karate itd. pomogly ci wygrac i tyle.

Pozdrawiam,
AdamD

(I to mój ostatni post w tym temacie, bo zaczynam mieć wyrzuty sumienia z powodu offtopicznoœci. Dyskusję na poziomie merytorycznym możemy prowadzić sobie na privie, a w sferę rękoczynów przenosić jej nie zamierzam ;) )
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?

-dziwne ,od kiedy trenuje Bjj jedne zajecia w tygodniu sa poswiecone kickowi i z tego co mi wiadomo w wiekszosci klubow w Polsce jest podobnie.


A może to jest dodatek do BJJ???
gdzie w tradycyjnym BJJ masz uderzenia i kopnięcia, no gdzie? Nie ma tego. Ćwiczy się to DODATKOWO.
  • 0

budo_dzynio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RYBNIK

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?

-dziwne ,od kiedy trenuje Bjj jedne zajecia w tygodniu sa poswiecone kickowi i z tego co mi wiadomo w wiekszosci klubow w Polsce jest podobnie.


A może to jest dodatek do BJJ???
gdzie w tradycyjnym BJJ masz uderzenia i kopnięcia, no gdzie? Nie ma tego. Ćwiczy się to DODATKOWO.


-No i w czym rzecz ,niech sie to nazywa jak chcesz ,niech sie cwiczy dodatkowo grunt ze i to i to twozy dobra calosc i jest skuteczne.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?
dzynio, sam sobie zaprzeczasz. To w końcu BJJ jest skuteczne według ciebie czy BJJ z dodatkami???
  • 0

budo_dzynio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RYBNIK

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?
No i kolejny mail dostałem, tym razem od ricksona gracie:
Dear Fiodor,
BJJ has no punches or kicks in the technique.
Thank you for your question.
RGIJJA[/quote]
Co, (tłumaczšc na wszelki wypadek), znaczy:
Wœród technik BJJ nie znajdujš się kopnięcia ani uderzenia.


-A kto mowil ze sie znajduja ?,czytaj to co sie pisze



No to co Ty mi mówisz o zapożyczeniach?!?


-zapozyczenia ..przetlumaczyc ? , techniki w polaczeniu z innymi tworzace dobra calosc.


Chyba że się mylę, i ršbnšłem się w tłumaczeniu, albo Rickson Gracie nie wie co to jest BJJ...


-Nie nie mylisz sie czyste techniki Bjj nie sa ani boksem ani kickiem.


[quote name="budo_dzynio"]Tyle ze wszyscy bedacy w temacie beda widziec ze to nie twoje kung-fu ,tylko techniki z bjj,thaia,kicka judo itd pomogly ci wygrac i tyle.Widzisz bjj nigdy nie wypieralo sie ze uderzenia zapozycza z boksu ,thaia czy kicka w przeciwienstwie do innych ktorzy podpatruja i patentuja jako swoje.[/quote]

I tu dochodzimy do sedna sprawy, czyli bardzo œmiesznego wniosku:
Jeœli zawodnik "BJJ" w klatce da komuœ w pysk, i nieopatrznie zakończy tym walkę, to parafrazujšc Twe słowa, wszyscy bedacy w temacie beda widziec ze to nie twoje bjj, tylko techniki z thaia, kicka, karate itd. pomogly ci wygrac i tyle.

-a jak walka konczy sie w parteze ,duszeniem mata leo to jest karate?

Pozdrawiam,
AdamD

(I to mój ostatni post w tym temacie, bo zaczynam mieć wyrzuty sumienia z powodu offtopicznoœci. Dyskusję na poziomie merytorycznym możemy prowadzić sobie na privie, a w sferę rękoczynów przenosić jej nie zamierzam ;)

-No to pa :lol:
  • 0

budo_dzynio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RYBNIK

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?

dzynio, sam sobie zaprzeczasz. To w końcu BJJ jest skuteczne według ciebie czy BJJ z dodatkami???


Nie zaprzeczam ,bjj jest skuteczne (co jak wiesz udowodnilo UFC i bracia Gracie),boks czy kick jest znakomitym uzupelnieniem pozwalajacym pewnie czuc sie w stojce.
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?
Dzynio jestes z logika na bakier.
  • 0

budo_dzynio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RYBNIK

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?

Dzynio jestes z logika na bakier.


No prosze analityczny umysl ,a jaka argumentacja ,w ktorym miejscu jestem nielogiczny ? -wyjasnij ,jesli oczywiscie nie bylo to napisane od tak bo nic innego nie bylo do roboty...
  • 0

budo_dzynio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RYBNIK

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?

dzynio, sam sobie zaprzeczasz. To w końcu BJJ jest skuteczne według ciebie czy BJJ z dodatkami???


Ach i jeszcze jedno ,musimy tutaj rozgraniczyc Vale tudo i UFC od ulicy .W pierwszych dwoch samo Bjj nie wystarczy a to z tej prostej przyczyny ze je wszyscy znaja ,i dlatego tez trzeba byc dobrym uderzaczem .Natomiast na ulicy wystarczy bez problemu -no chyba ze trafi sie przeciwnik cwiczacy Bjj ...
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?
To powiedz, dzynio: na ulicy człowiek ćwiczący inne MA nie ma szans z człowiekiem ćwiczącym BJJ?
  • 0

budo_dzynio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RYBNIK

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?

To powiedz, dzynio: na ulicy człowiek ćwiczący inne MA nie ma szans z człowiekiem ćwiczącym BJJ?


Czlowiek nie majacy pojecia o walce w parterze niema szans.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?

Czlowiek nie majacy pojecia o walce w parterze niema szans.


Gratuluję :lol: :lol: :lol: .
  • 0

budo_dzynio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RYBNIK

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenuje Kung Fu?
Jesli niedowierzasz zawsze mozesz to sprawdzic,jesli ci sie uda to ja ci pogratuluje :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024