Skocz do zawartości


Zdjęcie

Marttini - czemu nie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

budo_drang
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Marttini - czemu nie?
Witam
Co Szanowni Moderatorzy sadza o finskim klasyku pn. marttini? Mam te kosy w zasiegu za ok. 200 zl. Czy ktos mial okazje przetestowac?
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Marttini - czemu nie?
Miałem do czynienia z wędkarską odmianą jednego z ich puukko. Ten był całkiem całkiem... więc pewnie na nóż rybno- kuchenny się nada bez problemu. Co do innych modeli... zero doświadczenia.
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Marttini - czemu nie?
Trochę temat niemłody, ale teraz dopiero trafiłem...
Finka Mariittini była moim pierwszym nożem... Tatuś mi przywiózł z Finlandii. :roll: to były czasy...
Służyła mi bez wytchnienia przez jakieś dwa - trzy lata i muszę powiedzieć, że to całkiem dobry nóż, mimo, że pozornie nie wygląda zbyt solidnie.
Wytrzymała naprawdę sporo rąbania, podważania, wbijania na obozach w blachę konserwową itp...
Ciężko się ją ostrzy dosyć, ale relatywnie sługo trzyma ostrze.
Jest bardzo lekka, rękojeść jest chyba z jakiegoś drewna, pociągnięta jakby lakierem, ale bardzo twardym. Z tyłu rękojeści jest stalowy trzpień (idący przez całą rękojeść do ostrza), więc zdarzało mi się przyładować młotkiem, np. żeby coś rozłupać.
Jest bardzo wygodna, absolutnie nietaktyczna, posiada wybitnie użytkowe zaciącie, kroi i rozsmarowuje po kanapkach...
Jedyną wadą jest raczej kolekcjonerski system mocowania pochwy do pasa za ponocą rzemienia... Byłem zmuszony modyfikować...

Pozdr
Mithr
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024