Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czemu tak a nie inaczej :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_sventevith
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Czemu tak a nie inaczej :)
Fiodek spytal co cwiczycie/cwiczyliscie ja zapytam czemu akurat to a nie co innego ?
  • 0

budo_zales
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu tak a nie inaczej :)
ćwiczę aikido bo mi się podoba harmonia (w tej sztuce walki :) ), płynność
te piękne dźwignie i pady. ale ogólnie wyciszenie ,łagodność

nio ale chcę spróbowac BJJ bo jak spotkalem zawodnika który uprawia BJJ to mnie zachwyciła skuteczność w parterze (nio i fajnie wygląda w UFC), jakaś odmiana się przyda.
można ciągnąc to równolegle i postaram się
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu tak a nie inaczej :)
Ja trenuje Taekwondo bo mi sie podoba po drodze trenowałem Karate i kung-fu bo szukałem własciwej "drogi"-ale jej nie znalazłem :(
Obecnie jestem zafascynowany BJJ , trenuje je na ile moge.
Pozdrowienia
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu tak a nie inaczej :)
Tak na poczatek to ma coraz wiekszy szacunek mam to Sventevith.

JA ,ja cwicze wszysto co wydaje mi sie skuteczne , i tak juz cwicze i cwicze, i ciagle cos nowego znajduje ....czy to sie nigdy nie skonczy
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu tak a nie inaczej :)
NIby proste pytanie a jednak...
Po pierwsze chciałem czegoś skutecznego i wszechstronnego. Po drugie "od zawsze" kochałem kije i nóż. Te dwa wymogi spełniała moim zdaniem Pszczyńska Akademia Sztuk Walki. Teraz widzę, że z tą skutecznością to nieco spudłowałem :( Na szczęście w tym roku pojawiło się w Gliwicach BJJ i od września mam zamiar tam uderzyć. NIestety - kijów i noża w naszym skądinąd wspaniałym mieście nie uświadczysz...Pozostają własne poszukiwania żródeł nauki 8) Taak..i tak wygląda do dziś moja droga MA.Ale jeszcze o mnie usłyszycie :)
Pozdrawiam
El Primo
  • 0

budo_boidae
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu tak a nie inaczej :)
Koszykowke cwicze amatorsko bo jest piekna.Jak gram w kosza to wpadam w trans i o niczym innym nie mysle.To jest wlasnie wyciszenie umyslu.No ale chyba to nie na to forum.
Bjj zaczalem cwiczyc ze wzgledu na skutecznosc.Nigdy nie przypuszczalem ze w taki sposob mozna wlaczyc.Teraz zupelnie inaczej sie motywuje.Juz mnie malo obchodzi skutecznosc,vale tudo i to cale zamieszanie wokol tego.Bjj jest piekne.W technikach tego systemu jest mnostwo elementow skladajacych sie na ich poprawne wykonanie.Wedlug mnie najbardziej interesujacy aspekt Bjj jest to jak mozna wykorzystujac przestrzen(miejscami jej powiekszanie ,a miejscami jej zmniejszenie),wlasna mase,sile a przedewszystkim ruch przeciwnika pokonac duzo ciezszego rywala.To jego ruch daje przestrzen do wykonania techniki.W zadnym innym sporcie walki nie ma mozliwosci wyrownaniej rywalizacji w przypadku duzej roznicy wagi zawodnikow.Podczas walk na najwyzszym poziomie swiatowym nawet ulamki centymetra decyduja o powodzeniu danej techniki.
Chyba nie ma innej sztuki walki ktorej techniki sa nastawione na kontrole przeciwnika do tego stopnia.W Bjj kontrola jest wszystkim,a kontrola jest kluczem od zwyciestwa.Mysle ze to wlasnie kontrola czyni Bjj najskuteczniejszym systemem w walce 1 na 1.
Tak po krotce to dlatego caly czas cwicze Bjj a nie cos innego.No.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024