Skocz do zawartości


Zdjęcie

uderzenia piescia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia piescia
Dobra, masz mnie. Nie byla calkowicie rozluzniona.
Ale tez nie calkowicie napieta.

Pozdrawiam
Niedziel
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia piescia
Wy to musicie sobie podogryzać nie ?

uważam że te pięści to w zależności od sytuacji
1. w boksie masz rękawice i wszyscy wiedzą że będziesz wali z piąchy
2. na ulicy lekka garda i raczej rączki otwarte - bo zaciśnij piąstkę i spróbuj coś przechwycić
3. napniesz mięśnie to się szybko zmęczysz
4. nie domkniesz pięści w momęcie uderzenia to już po palcach lub nadgarsku
4 są tzw uderzenia z przekazaniem energii to rozluźniona ręka - ale nie będę dokładnie tłumaczyć jak się uderza bo każdy odczyta to inaczej i będzie nowy temat do dyskusji
pozdrawiam
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia piescia

2. na ulicy lekka garda i raczej rączki otwarte - bo zaciśnij piąstkę i spróbuj coś przechwycić


Wtedy otwierasz reke. Nie widze problemu. Wole miec zacisniete caly czas niz otwarte. Na ulicy nie zmecza mi sie rece, bo najdluzsza walka jaka mialem to bylo 40 s.

są tzw uderzenia z przekazaniem energii to rozluźniona ręka - ale nie będę dokładnie tłumaczyć jak się uderza bo każdy odczyta to inaczej i będzie nowy temat do dyskusji


W taj czi??
Jak juz o czyms mowisz to rozszez. Po to jest topic, zeby w nim rozmawiac.

Pozdrawiam
Niedziel

A do pyt. czy musimy sie nie ustosunkowuje.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia piescia
"nie domkniesz pięści w momencie uderzenia to już po palcach lub nadgarsku" - napisal Stando.
Wg mnie to nieprawda. Palcy nie trzeba nawet mocno zaciskac, za to nalezy "wyprofilowac" uderzajace kosci i nadgarstek, to jego rozluznienie grozi kontuzja. I musi nastapic w soattniej fazie strzal z nadgarstka. Tym aspektom poswiecony byl m.in. film dokumentalny pt. "Kubanski bosk", o ktorym pisalem w innym miejscu.
Zreszta wiekszosc bokserow (wskutek treningu w rekawicach) nie dociska palcow, kiedy walczy takze bez rekawic - mimo to nie polecam przyjmowania takiego ciosu na jakkolwiek tkanke swojego ciala, zwlaszcza szczeke.
K_P
  • 0

budo_wfh85
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia piescia
Skoro już mowa o ułożeniu pięści podczas uderzenia to i ja mam pytanie.
Mianowicie w jakiej pozycji pięść powinna dochodzic celu ? Chodzi mi o to czy w pionie czy powinno się ją obrócić do poziomu? Na KB uczyli uderzać z pięścią w pionie a na shootfightingu mamy obracać do poziomu. Jaki to w ogóle ma wpływ skuteczność ?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia piescia
Co?

W pionie? A to dobre.

Nie wiem - ja spotkałem tylko i wyłącznie trafianie pod kątem prostym... W poziomie.

A pionowo - to tylko ręka młot - obawiam się, że nie o to chodzi.


Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia piescia

Co?

W pionie? A to dobre.

Nie wiem - ja spotkałem tylko i wyłącznie trafianie pod kątem prostym... W poziomie.

A pionowo - to tylko ręka młot - obawiam się, że nie o to chodzi.

No to przyjmij do wiadomości, że tak też można uderzać. Chodzi oczywiście o pionowe ustawienie pięści przy uderzeniu w przód, a nie zamachem w dół.

A ja mam taką tendencję do niepełnego obrotu pięści - może mam jakąś dziwną rękę? :-)
  • 0

budo_wfh85
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia piescia
no właśnie o pionowe ustawienie pięści mi chodziło . Jeśli wyraziłem sie niejasno to przepraszam za nieporozumienie. Ale caly czas nie dostałem odpowiedzi jaka jest różnica?
  • 0

budo_wfh85
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia piescia
A tak omawiając tą ilustrację(pt. "Maksymalnie silne uderzenie przeznaczone do zadania jak największych urazów!") to uważam że większe "urazy" zadałby ten pan gdyby obróćił też całe ciało tak jak to robi ten bokser na 1szej ilustracji. Ale to tak tylko gwoli uściślenia.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia piescia

A tak omawiając tą ilustrację(pt. "Maksymalnie silne uderzenie przeznaczone do zadania jak największych urazów!") to uważam że większe "urazy" zadałby ten pan gdyby obróćił też całe ciało tak jak to robi ten bokser na 1szej ilustracji. Ale to tak tylko gwoli uściślenia.

Chodzi ci, zeby zrobil to "z barkiem". Tylko tak sie robi i z biodrem.
Ogulnie uderza sie calym cialem, niech ktos da link do tej strony o boxe.
To bylo jakos "Polski Box", czy jakos tak.

Pozdrawiam
Szacunek
Niedziel
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia piescia

A tak omawiając tą ilustrację(pt. "Maksymalnie silne uderzenie przeznaczone do zadania jak największych urazów!") to uważam że większe "urazy" zadałby ten pan gdyby obróćił też całe ciało tak jak to robi ten bokser na 1szej ilustracji. Ale to tak tylko gwoli uściślenia.


Ile razy to powtórzę. To tylko model. To z podręcznika dla INSTRUKTOROW, nie do nauki samodzielnej. Rysunek nie uwzględnia wielu aspektów... Oczywiście: następuje skręt bioder i wypchnięcie barku!

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia piescia

no właśnie o pionowe ustawienie pięści mi chodziło . Jeśli wyraziłem sie niejasno to przepraszam za nieporozumienie. Ale caly czas nie dostałem odpowiedzi jaka jest różnica?


Jaka? Dla mnie prawidłowe jest tylko to - co opisałem. Resztę traktuję jako błąd... :)

Slaszysz: chętnie zobaczę materiały gdzie ktoś tak uderza... Można- ale to udziwnione :wink: :roll:
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia piescia

Jaka? Dla mnie prawidłowe jest tylko to - co opisałem. Resztę traktuję jako błąd... :)

Slaszysz: chętnie zobaczę materiały gdzie ktoś tak uderza... Można- ale to udziwnione :wink: :roll:

Znasz też tylko jeden słuszny sposób kopania?

Materiały? Co, mam sobie zdjęcia na treningu pstrykać czy jak? :)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia piescia
Ja wiem o co chodzi.
Peferuje jednak piesc poziomo - mniejsze ryzyko kontuzji - chociaz na rekawice nie zdazaja sie prawie wcale, a na ulicy to i tak jakbys nie bil to masz problem z glowy na min 2 tyg z nagarstkami.


pozdrawiam
szacunek
Niedziel
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia piescia
Przede wszystkim nie ma czegos takiego jak "maksymalnie mocne uderzenie", choc wiadmo, ze najmocniejszym ciosem jest prosty z tylnej reki, ale zdarzaja sie KO i z przedniej.
Sukces boksu jako systemu walki nie polega tylko na sile ciosu, polega na naukowym powiedzialbym "szukaniu" luk u przeciwnika i zarazem szczelnej obronie u siebie, opartej na ruchliwosci, balansowaniu, przeplatniu, blokowaniu etc. I wlasnie dlatego przecietny bokser ligowy zawsze wygra np. z osobnikiem, ktory pol zycia walil w worek w piwnicy, zadajac "maxymalnie silne ciosy".
Co do ulozenia piesci w pionie, czy poziomie, sa rozne szkoly (sa i tacy, ktorzy ukladaja ja pod katem 45 stopni.
Ale jesli chce sie boksowac, czyli m.in. w czasie uderzenia szczelnie kryc barkiem szczeke, i nie wiem jak to powiedziec chyba na to sie mowi "przekladanie", to w sposob naturalny trzeba dokrecac cios, czyli ukladac poziomo, albo prawie poziomo piesc.
Pozdrawiam K_P
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia piescia

Przede wszystkim nie ma czegos takiego jak "maksymalnie mocne uderzenie"


Chodzi o to, a by miało maksymalną siłę- nie znaczy - że jest najmocniejsze, ze wszystkich etc.

hoc wiadmo, ze najmocniejszym ciosem jest prosty z tylnej reki, ale zdarzaja sie KO i z przedniej


IMHO ręka młot jest silniejsza. A jeśli mówimy o prostych - to oczywiście się zgadzam.

Sukces boksu jako systemu walki nie polega tylko na sile ciosu, polega na naukowym powiedzialbym "szukaniu" luk u przeciwnika i zarazem szczelnej obronie u siebie, opartej na ruchliwosci, balansowaniu, przeplatniu, blokowaniu etc. I wlasnie dlatego przecietny bokser ligowy zawsze wygra np. z osobnikiem, ktory pol zycia walil w worek w piwnicy, zadajac "maxymalnie silne ciosy"


Bo to podręcznik combatu - nie boksu. Np. kombinacja uderzenie ręką, ręka młot, klincz, kop w krocze, kolana, ręka młot na kark.

A w aspekcie bokserskim - NIGDY nie twierdziłem nic innego - Kubusiu...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia piescia

Znasz też tylko jeden słuszny sposób kopania?


W wielu wypadkach tak - najbardziej efektywny, najsilniejsze kopnięcia, najszybsze etc. Zawsze jakiś rozsądny kompromis ww. czynników.

Materiały? Co, mam sobie zdjęcia na treningu pstrykać czy jak? :)


Hmm - są zdjęcia technik w sieci, PDF-y, filmy etc.

A zdjęcia na treningu - czemu nie? :) Można - 10 sekund...
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia piescia
te uderzenia pionową pieścią dosyć charakterystyczne dla wing tsung są, tyle że tam prosty wyprowadza sie dodatkowo tak, żeby szedł jak nabliżej lini środkowej, czyli prosej wychodzącej z nosa i prostopadłej do twarzy ( zakłądając że nie ma sie pokrzywionego ryjka :) ) , bo wtedy łatwiej sie wsunąć między ręce przeciwnika. wada tego jest taka że, jak pisał kubuś, nie ma miejsca ochrona szczęki włąsnym barkiem...

a jak chcesz gdzieś obejrzeć takie ciosy to polecam Nico, Liberatora, Poza Prawem i inne takie :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia piescia

a jak chcesz gdzieś obejrzeć takie ciosy to polecam Nico, Liberatora, Poza Prawem i inne takie :)


A to sobie podaruję - FILMX SUXXX :lol:
  • 0

budo_eax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia piescia

te uderzenia pionową pieścią dosyć charakterystyczne dla wing tsung są, tyle że tam prosty wyprowadza sie dodatkowo tak, żeby szedł jak nabliżej lini środkowej, czyli prosej wychodzącej z nosa i prostopadłej do twarzy ( zakłądając że nie ma sie pokrzywionego ryjka :) ) , bo wtedy łatwiej sie wsunąć między ręce przeciwnika. wada tego jest taka że, jak pisał kubuś, nie ma miejsca ochrona szczęki włąsnym barkiem...

a jak chcesz gdzieś obejrzeć takie ciosy to polecam Nico, Liberatora, Poza Prawem i inne takie :)


Przxesadzasz takie ciosy sa i sa nawet ok, latwiej jest tak trafic w jakis konkretny punkt, a niekiedy wygodniej tak uderzyc.

A co do prostych z wing tsun to sorry ale te uderzenia bite bez udzialu barku i bioder to jest dla mnie pomylka
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024