Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy stopien w jakiejs sztuce walki o czyms swiadczy ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy stopien w jakiejs sztuce walki o czyms swiadczy ?
Matrius , brawo !!! tu nic dodac nic ujac.

Dla mnie stopnie sie zdawulowaly po imigracji , kiedy zobaczylem 5 dany po 5 latach treningu , popatrzylem na swoj postrzepiony pasek ktory dostalem po 8 latach , posparowalem z "mistrzami" , po prostu sie rozesmialem i w glebi ducha dziekowalem Andrzejowi D. i Leslaowi S.
Mam kolegow noszacych kilka belkek na pasie , ale ja ciagle cenie ten swoj pierwszy dan na wytartym pasku i po prostu dla mnie stopnie nie istnieja.
Jestes kozakiem i masz 10 dan w "czyms tam" , pokaz to ,wystartuj w Vale Tudo.Nie masz na to jaj to sie zamknij i trenuj to co trenujesz z przeswiadczeniem ze robisz z siebie mistrza.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy stopien w jakiejs sztuce walki o czyms swiadczy ?

to jest nas kilku (ja tak niepodeszlem do 2 egzaminów i co smieszniejsze obydwa razy niepodeszłem na 10,9 kyu :) )


Jest Was więcej niz kilku. Mnie nieraz zdarzyło się, że moi uczniowie nie podeszli do egzaminu, choć teoretycznie mogli. A co szczególnie mnie cieszy - nieraz takie dojrzałe decyzje o niezdawaniu potrafią podjąć 12- czy 14-latki. Tak więc stara szkoła nie ze wszystkim umiera.

Gizmo
  • 0

budo_bartolomeo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy stopien w jakiejs sztuce walki o czyms swiadczy ?

Jestes kozakiem i masz 10 dan w "czyms tam" , pokaz to ,wystartuj w Vale Tudo.Nie masz na to jaj to sie zamknij i trenuj to co trenujesz z przeswiadczeniem ze robisz z siebie mistrza.


wydaje mi się, że większości mistrzom minęły już lata swojej świetności (mam na myśli tych prawdziwych, a nie po roku treningu) i raczej by nie wystartowali..................

nasunęła mi się taka myśl, która bardzo mnie irytuje..... wiele osób określa walki w klatkach jako te bez reguł, są wyznacznikiem skuteczności.... ale przecież są ograniczenia - krocze, oczy .........


mam nadzieję, że odbędą się kiedyś prawdziwe walki bez reguł........... wchodzi dwóch wychodzi jeden i wszystko , bo to jednak (obecne walki) ma reguły....
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy stopien w jakiejs sztuce walki o czyms swiadczy ?

Dla mnie stopnie sie zdawulowaly po imigracji , kiedy zobaczylem 5 dany po 5 latach treningu , popatrzylem na swoj postrzepiony pasek ktory dostalem po 8 latach , posparowalem z "mistrzami" , po prostu sie rozesmialem i w glebi ducha dziekowalem Andrzejowi D. i Leslaowi S.
Mam kolegow noszacych kilka belkek na pasie , ale ja ciagle cenie ten swoj pierwszy dan na wytartym pasku i po prostu dla mnie stopnie nie istnieja.
Jestes kozakiem i masz 10 dan w "czyms tam" , pokaz to ,wystartuj w Vale Tudo.Nie masz na to jaj to sie zamknij i trenuj to co trenujesz z przeswiadczeniem ze robisz z siebie mistrza.


ładnie i mądrze powiedziane, od siebie moge dodaćze zdarzało mis ie jeżdzić do Belbii na staże, gdzie czarne pasy nie dawały sobie rady z zielonymi z Polski. Niemal wszyscy mieli tam czarne pasy, ewentualnie brązowe i niewiele mieli do zaoferowania za swojeje strony :)
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy stopien w jakiejs sztuce walki o czyms swiadczy ?
Wpadłam ostatnio na taki oto artykuł
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Podoba mi sietakie podejście do stopni. Tylko jak jest z praktyką?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy stopien w jakiejs sztuce walki o czyms swiadczy ?

nasunęła mi się taka myśl, która bardzo mnie irytuje..... wiele osób określa walki w klatkach jako te bez reguł, są wyznacznikiem skuteczności.... ale przecież są ograniczenia - krocze, oczy .........


Tak, ale prawda jest taka - że jeśli ktoś bez tych dwóch (czy innych) technik nie potrafi wygrać - to jest system jest nieskuteczny! Zresztą te wszystkie super-skuteczne-techniki bez SOLIDNEGO podkładu, ciężkiej pracy, doświadczenia, sparingów, klasycznych umiejętności uderzania, kopania, chwytania etc. - na niewiele się zdadzą. Np. gość z 3 letnim stażem na KM (krav-maga) kopnął jednego gościa w "jajka", on się zwinął koniec walki. Ja wyszedłem, sprzedałem szybkie dollyo na brzuch (okrężne), doskoczyłem z kilkoma prostymi - przeciwnik NIC nie był w stanie zrobić. Problem z tymi super-technikami jest taki, że bardzo trudno jest je zastosować przy choć trochę agresywnym, otrzaskanym przeciwniku.
  • 0

budo_bartolomeo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy stopien w jakiejs sztuce walki o czyms swiadczy ?
Już się z tobą zgadzam Combat ... ale według mnie nie powinni tego nazywać walki bez reguł ...... bo mają reguły
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy stopien w jakiejs sztuce walki o czyms swiadczy ?

Już się z tobą zgadzam Combat ... ale według mnie nie powinni tego nazywać walki bez reguł ...... bo mają reguły


No wiesz - trzeba to jakoś sprzedać :)
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy stopien w jakiejs sztuce walki o czyms swiadczy ?

wydaje mi się, że większości mistrzom minęły już lata swojej świetności (mam na myśli tych prawdziwych, a nie po roku treningu) i raczej by nie wystartowali..................


wiekszosc tych mistrzow nigdy nie 'zhanbilo' sie kontaktowa walka... (bo np. filozofia i takie tam pierdoły)
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy stopien w jakiejs sztuce walki o czyms swiadczy ?
Czytam tak i czytam całe 5 stron i nie zauwazyłem jeszcze aby ktoś napisał o relacji mistrz--->uczen.. Kazdy tylko podaje przykłady jak to 10 kyu rozwalił 1kyu lub lepiej.. dana!!
Ja nie chcę tego nagowac bo takie zeczy się zdazają.. W szkole u mojego Sensei znamy się jak łyse konie.. dokładnie wiemy kto jak ćwiczy, jaki ma stopien i mozliwości.. paski, stopnie to tylko po to by się identyfikowac z innymi z obcych szkól.. aby nie było czegoś takiego że 1 kyu robi mocno technikę na 5 kyu... Stopień jest odzwierciedleniem (nie zawsze) umiejetności technicznych, pewnego poziomu który pozwala na bezpieczne odebranie jakiejś techniki, bez obawy ze z braku wiedzy, doświadczenia - uke odniesie obrazenia...

Ja jestem promowany na stopnie uprzednio przez swojego lokalnego Sensei.. to on przez ostatnie 2 lata decydował o nadejściu chwili podejścia do kolejnego egzaminu.. Egzamin i egzaminatora sam musiałem znaleźć..

Bajką dla mnie by było poklepanie po ramieniu przez Sensei i słowa.. "już czas" Mój brat dzieki takiemu zachowaniu przez Sensei złożył egzema na Shodana..

Jeśli chodzi o poziom to oczywiste jest ze w jednej szkole jest tak, a w innej inaczej.. często mylnie znajduje to przekład na stażach i seminariach.. Wtedy powstają mity o wartości paska i stopnia..

Na codzień nie biegam w Hakamie ale w białym (szarym) obi.. Staże i prowadzony trening to Hakama.. Wtedy wszyscy wiedza że krzywdy sobie nie dam zrobić i mogą rzucać na loozzie. Jakoś nie spotykam się czesto z pytaniem o stopień przed ćwiczeniem...
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy stopien w jakiejs sztuce walki o czyms swiadczy ?
ja postępuję podobnie i też z takiimi pytaniami się nie spotykam, ale też sam ich innym nie zadaję :-)
  • 0

budo_mati wawa
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy stopien w jakiejs sztuce walki o czyms swiadczy ?
jestem tego samego zdania co pare osób już powiedziało ze
stopnie przyznawane są za "ładnie" wykonane techniki, a nie za umiejętność ich zastosowania i to jest prawda. Widziałem kiedyś jak gościa z czarnym pasem w karate natłukł zwykły gość po siłowni i co? tyle ze tamten też miał czarny pas ale taki co mu spodnie przytrzymywał :)
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy stopien w jakiejs sztuce walki o czyms swiadczy ?
sprawa ze stopniami nie jest taka prosta jakby sie moglo wydawac...rozne sa wymagania egzaminacyjne w roznych stylach i rozne podejscie do stopni ...napewno bledem jest kwestionowanie czyjegos stopnia bo przegral na zawodach z nizszym stopniem...w wielu sztukach walki nawet tych mocno usportowionych jak kontaktowe karate stopnie dostaje sie za technike badz za walki...w oyama karate ( nie wiem jak w innych stylach kontaktowego karate) walki na egzaminach wygladaja nastepujaco:walczy si4e ze zmieniajacymi sie przeciwnikami i celem tych walk nie jest wcale ich wygranie...dlaczego? otoz ciezko jest wygrac np. chocby 8 walk pod rzad z rownorzednymi przeciwnikami ( zdajacy jest zmeczony i obity) i mysle ze nie tylko karatecy mieliby problem wygrania takich walk...pomyslmy gdyby postawiono w ringu Lewisa a naprzeciwko po rundzie zmieniali by sie po kolei tyson,holyfield,kliczko,golota rachman jak myslicie ile rund by lewis wytzrymal?bo ja mysle ze gora 3,4...istota tych walk jest nabycie umiejetnosci walki w niekorzystnych warunkach( zmeczenie czesto przeciwnik z wyzszej wagi o wyzszych umiejetnosciach) i tak naptrawde trzeba jedynie ( lub az) ustac na nogach te kilka walk co nie zawsze jest takie latwe -kiedys shihan Dyduch tak wypowiedzial sie na temat egzaminacyjnych walk ze gdyby sie uprzec to kazdego moznaby wykonczyc po 3, 4 walkach i nie walczyliby 10 czy 15 walk ( przyklad?-kto ze zdajacych wytrzyma na macie z zawodnikami typu mistrz polski mistrz europy mistrz swiata itp? egzamin bedzie wtedy okraszony nokautami jak sernik rodzynkami ale nie o to na szczecie chodzi)...dlatego glupie jest gadanie ze gosc z jakims tam danem przegrakl na zawodach z nizszym stopniem...zawody to dyspozycja chwili...poziom im wyzszy tym bardziej wyrownany i czesto naprawde dyspozycja dnia decyduje o wygranej ( zle przespana noc, jakies inne dziwne sytuacje)...podsumowujac ntopien to nie wszystko...stopien to jedynie jakas forma orientacji ktoile trenuje i na jakim poziomie...
p.s. stopnie sa potrzebne gdy sie zaklada organizacje badz klub badz w niektorych stylach gdy sie chce startowac na zawodach
  • 0

budo_novinha
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ADG Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy stopien w jakiejs sztuce walki o czyms swiadczy ?
moim zdaniem gradacja świadczy tylko o tym, jak ktoś długo trenuje a nie o tym, ile umie :P :P

no np ktoś bedzie miał cordao amarelo ale nie bedzie gral w roda bo bedzie sie... nie wiem... wstydził ;) to nie jest wart tego cordao :!:
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy stopien w jakiejs sztuce walki o czyms swiadczy ?
Hehe ale odgrzałaś kotlecika :wink:
  • 0

budo_paweł18
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy stopien w jakiejs sztuce walki o czyms swiadczy ?
kucze skad zes to wygrzebal......... 8O :)
  • 0

budo_robot
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy stopien w jakiejs sztuce walki o czyms swiadczy ?

czlowiek anie stopnie swiadcza o jego umiejetnosciach


to czemu sensei nie moze zostac ktos kto ma 10 kyu?
  • 0

budo_kane
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 752 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy stopien w jakiejs sztuce walki o czyms swiadczy ?
Hehe. Stopnie nie zawsze sa przyznawane wg. umiejetnosci. Moj kolega na przyklad co chodzi ze mna na Ken-Jiu-jutsu (mamy polaczne szkoly Ken-jutsu i Jiu-Justu) niedawno dostal 9 kyu a ma poziom okolo 6 kyu. Roznie bywa np slyszalem o mistrzu ktory mial 3 dan a byl lepszy od 6 danow... Osobiscie musze sie pochwalic ze moj Shihan (7 dan) Mariusz Błaszkiewicz zostal Szefem Ken-Jutsu na polske :D :D:D. Uczyl mnie tak samo np. Soke Tochimishi Takeuchi (8 dan) i gdyby nie on to niewiadomo co bym umial...
Obecnie mam 4 kyu i niewiadomo jaki moj los bedzie... :)
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy stopien w jakiejs sztuce walki o czyms swiadczy ?

to czemu sensei nie moze zostac ktos kto ma 10 kyu?


Bo stopnie świadczą też o tym czy dana osoba może i potrafi nauczać. :)



Wszędzie bardziej mniej,są układy i układziki oraz lobbujące grupy. Takie jest życie i nie uciekniemy od tego.

Dlatego tak miło jest, że są instruktorzy którzy są wyjątkiem potwierdzającym tę regułę.

(chyba jestem uświadomionym optymistą :D )

Co do zasady, do pierwszego stopnia mistrzowskiego stopnie pewnie są mniej więcej zasłużone. Potem zaczynaja się wycieczki po różnych sw, dany korespondecyjne :) , nowy bardziej azjatycki mistrz który da wyższego zana za zbudowanie sieci itd :)

(ojej, ilu mistrzów z Polski tu pasuje :) :) :twisted: )

A fakt, że wyższy stopień został w walce pokonany przez nowicjusza to nic niezwykłego w świecie sw. (chociażby dlatego, że nowicjusz jeszcze nie przyjął sztucznych ograniczeń danego stylu :) :twisted: . Czy wyższego poziomu cech motorycznych)
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy stopien w jakiejs sztuce walki o czyms swiadczy ?

Hehe ale odgrzałaś kotlecika :wink:

:wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024