Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy stopien w jakiejs sztuce walki o czyms swiadczy ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

budo_macz1980
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Instytut Kettlebell Sport Polska
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy stopien w jakiejs sztuce walki o czyms swiadczy ?
Czy stopien w jakiejs sztuce walki o czyms swiadczy ?
Tak, ale tylko w tej sztuce walki, w której jest zdobyty
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy stopien w jakiejs sztuce walki o czyms swiadczy ?
Pas ?
Jedyny widoczny od razu znak mowiacy o poziomie danego czlowieka. Jezeli mowimy o mlodych ludziach to czarny pasek na biodrach winien oznaczac iz dany czlowiek ma nie najgorsza technike a i z zastosownaiem problemow nie ma.
Czlowiek starszy nie ma juz tej sily, motoryki i sprawnosci co kiedys. Jednakze ma wycwiczona przez lata technike i doswiadczenie. Tak wiec w obu przypadkach pas na biodrach oznacza poziom. Jako zawodnika i jako technika.
Mowa oczywiscie o systemach opartych o rywalizacje sportowa. Judo, Bjj i podobne.
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy stopien w jakiejs sztuce walki o czyms swiadczy ?
w niektorych stylach przede wszystkim na treningu ...jesli chcesz osiagnac progres..zdajesz po to zeby uczyc sie nowych technik, ktore nauczane sa dopiero od wyzszego stopnia ...
nie zdajesz to nie uczysz sie nowosci.
(przyklad z jujitsu)
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy stopien w jakiejs sztuce walki o czyms swiadczy ?
wlasnie wracam z seminarium gdzie odbywaly sie egzaminy i z cala pewnoscia stopien nie swiadczy o czlowieku/umiejetnosciach to jest naprawde roznie zaleznie od szkoly stylu nauczyciela wymagan...
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy stopien w jakiejs sztuce walki o czyms swiadczy ?

wlasnie wracam z seminarium gdzie odbywaly sie egzaminy i z cala pewnoscia stopien nie swiadczy o czlowieku/umiejetnosciach to jest naprawde roznie zaleznie od szkoly stylu nauczyciela wymagan...


Oj idea pasa jest taka aby uhonorowac czyjas prace wlozona w nauke i go tym wyroznic.
Jezeli mamy do czynienia z wypaczeniem tej ideii czyli slabe stopnie, sprzedane/kupione, lewe. To wypacza jak juz napisalem sens stopni. Lecz takich przypadkow nie ma duzo. Niemniej sa i powinny byc jakos pietnowane.
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy stopien w jakiejs sztuce walki o czyms swiadczy ?
Tak, idea taka byla kiedys... ale to sie juz nie wroci...
Teraz za kazdy pas placi sie odpowiednia skladke. Wiec nie mozna mowic ze to nagroda za ciezka i uczciwa prace. Bardzo bym chcial zeby tak bylo...
Proporcje w mojej ocenie sie troche odwrocily tzn. zdaza sie ze osoba ma umiejetnosci na pas ktory nosi, ale o wiele czestsza jest sytuacja odwrotna.
Kazdy trenuje dla siebie, ale niestety znam tylko nieliczne przypadki gdy ktos nie podchodzil do egzaminu bo czul ze jeszcze nie umie. Przewaznie to jest tak ze "dlaczego bym mial nie zdawac skoro moge ?" I tak to sie kreci...
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy stopien w jakiejs sztuce walki o czyms swiadczy ?

Tak, idea taka byla kiedys... ale to sie juz nie wroci...
Teraz za kazdy pas placi sie odpowiednia skladke. Wiec nie mozna mowic ze to nagroda za ciezka i uczciwa prace. Bardzo bym chcial zeby tak bylo...
Proporcje w mojej ocenie sie troche odwrocily tzn. zdaza sie ze osoba ma umiejetnosci na pas ktory nosi, ale o wiele czestsza jest sytuacja odwrotna.
Kazdy trenuje dla siebie, ale niestety znam tylko nieliczne przypadki gdy ktos nie podchodzil do egzaminu bo czul ze jeszcze nie umie. Przewaznie to jest tak ze "dlaczego bym mial nie zdawac skoro moge ?" I tak to sie kreci...


1.Zdaza sie ze sa osoby ktore nie zasluguja na pas jaki nosza.
2.Sa osoby ktorych stopien jest odzwierciedlemniem ich rzeczywistych umiejetnosci.
3.Zdaza sie ze sa osoby ktore maja stopien nizszy niz powinny.

Odnosnie 1 to kwestia przekupstwa, slabego stopnia, lub po prostu prestizu.
2 to chyba ideal.
3 to problem jaki mozna rozwiazac umozliwiajac promocje bez egzaminu na ktora musialby sie zgodzic zawodnik.

3 przypadek wybitnie moje oczy bil jak widzialem puchar polski w karate. Co jak co ale tam pasek niektorzy albo mieli za niski .. albo ich przeciwnicy mieli czesto za wysokie stopnie. Roznie to bywalo.
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy stopien w jakiejs sztuce walki o czyms swiadczy ?
telex a ty rezygnowales z egzaminu bo to jeszcze nie ten czas ? nie mysle o strachu ale o poczuci ze jak juz zdac tio swietnie bez zadnych zawachan czy wpadek... zrezygnowales ?
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy stopien w jakiejs sztuce walki o czyms swiadczy ?
Tak Marto, zrezygnowalem. Nie podchodze do egzaminow, jestem niepoprawnym idealista.
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy stopien w jakiejs sztuce walki o czyms swiadczy ?
ja jestem z tych co podchodza,ale wycofuja sie jak to jeszcze nie czas...
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy stopien w jakiejs sztuce walki o czyms swiadczy ?
To tez calkiem sympatyczna wersja filozofii sztuk walki. Przywraca pasom wartosc nagrody. Tak trzymaj. :D
  • 0

budo_francos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy stopien w jakiejs sztuce walki o czyms swiadczy ?

ja jestem z tych co podchodza,ale wycofuja sie jak to jeszcze nie czas...


W sztukach walki lepiej spieszyc sie powoli szczegolnie jesli sie mysli o zdawaniu na wyzsze stopnie. Czasem podejdzie sie do egzaminu zbyt pochopnie majac jeszcze zbyt duze braki w technice.

Gdy ma sie dobrze opanowane techniki i umie sie je zastosowac konkretnie w walce to wtedy jak najbardziej sensowne jest zdawanie na kolejny pas.
  • 0

budo_songo
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy stopien w jakiejs sztuce walki o czyms swiadczy ?
:D
  • 0

budo_songo
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy stopien w jakiejs sztuce walki o czyms swiadczy ?
czlowiek anie stopnie swiadcza o jego umiejetnosciach
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy stopien w jakiejs sztuce walki o czyms swiadczy ?

czlowiek anie stopnie swiadcza o jego umiejetnosciach



święte słowa!!! :!: w naszej sekcji to szczególnie jest widać, ludzie z tym samym stopniem reprezentowali inne poziomy umiejętności
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy stopien w jakiejs sztuce walki o czyms swiadczy ?
Na egzaminach na stopnie uczniowskie liczy się przede wszystkim duch walki. Technika itd. są często na drugim miejscu. Z jednej strony to dobrze, z drugiej, niestety, duch nie wystarczy by wygrać walkę. Z tąd częste różnice między umiejętnościami ludzi o tych samych stopniach. Najważniejsza rzecz, to żeby ludzie z danami coś sobą reprezentowali. Cieniasów z kyu można jeszcze przeboleć... :roll: "Najgorszy mistrz powinien być lepszy od najlepszego ucznia." Cóż, nie zawsze tak jest.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy stopien w jakiejs sztuce walki o czyms swiadczy ?
W MA jest jak w zyciu niczym sie to nie rozni. Kazda uczelnia, szkola reprezentuje inny poziom. Jak ktos jedzie na samych trojach w jednej szkole moze sie okazac ze po przeprowadce w innej szkole ma same piatki i jest prymusem. Nawet w jednej klasie osoba dostaje trojke a inna za znacznie wieksza wiedze tez trojke. Konczy sie klase na roznych stopniach ale sie ja konczy tak jest ze stopniami tez w MA. Jedni posiadaja wiedze na piatke na dany stopien inni na trojke (albo przy terazzniejszej skali sa jeszcze wieksze rozbieznosci)

Czesto dobry nizszy stopien jest znacznie lepszy od zlego wysokiego - nawet bardzo czesto :)

Na studiach to samo - mam znajomych ktorzy zadnego egzaminu na studiach nie zdawali tylko wszystkie oplacali ;) nawet prace dyplomowa kto inny im pisal a oni tylko ja wkuli na pamiec.
Inni jechali w szkole na trojach na studiach tak samo ale sami pokonczyli.
Wiedza u jednych i u drugich jest nieporownywalna tylko ze ci pierwsi juz niektorzy doktoraty porobili a jeden nawet docenture ;)
Tylko ze do tej pory pan inzynier doc doktor itp nie potrafi odroznic kondensatora od tranzystora (studia politechniczne o profilu elektronika)
Po pierwsze w ludziach jest za wysokie mniemanie w magie stopni a stopien i umiejetnosci to dwie rozne rzeczy.
Tak jak inteligencja i wyksztalcenie
Ktos moze byc inteligentny nie majac wyksztalcenia inna osoba ma wyksztalcenie a pozostanie kalafiorem a tylko czesc ma wyksztalcenie i inteligencje.
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy stopien w jakiejs sztuce walki o czyms swiadczy ?
telex napisal

Kazdy trenuje dla siebie, ale niestety znam tylko nieliczne przypadki gdy ktos nie podchodzil do egzaminu bo czul ze jeszcze nie umie ....Tak Marto, zrezygnowalem. Nie podchodze do egzaminow, jestem niepoprawnym idealista



to jest nas kilku (ja tak niepodeszlem do 2 egzaminów i co smieszniejsze obydwa razy niepodeszłem na 10,9 kyu :) )
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy stopien w jakiejs sztuce walki o czyms swiadczy ?
Martius: bardzo zgrabnie ująłeś temat. Nic dodać, nic ująć!!
  • 0

budo_bartolomeo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy stopien w jakiejs sztuce walki o czyms swiadczy ?
dla mnie stopnie są rzeczą, dzięki której wiem jaki ktoś ma poziom techniczny.... wiem do kogo się zwrócić w razie problemów....... to że ktoś nie bije się dobrze na zawodach to już inna sprawa ...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024