Skocz do zawartości


Zdjęcie

kubotan (yawara)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_mrhole
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

kubotan (yawara)
ostatnio szukalem w sieci czegos o sztuce samoobrony kubotanem i troche nawet udalo mi sie znalezc.moze wypowie sie ktos kto "bawil" sie juz ta bronia? trudno sie nauczyc? chodzi mi nie tylko o uderzenia , ale i o dzwignie , uciski na pkt. witalne, etc. a oto stronki, ktore znalazlem:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
jesli ktos z was ma jakies materialy albo zna adresy stron to prozsse sie odezwac
pozdrawiam
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kubotan (yawara)

ostatnio szukalem w sieci czegos o sztuce samoobrony kubotanem i troche nawet udalo mi sie znalezc.moze wypowie sie ktos kto "bawil" sie juz ta bronia? trudno sie nauczyc? chodzi mi nie tylko o uderzenia , ale i o dzwignie , uciski na pkt. witalne, etc. a oto stronki, ktore znalazlem:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
jesli ktos z was ma jakies materialy albo zna adresy stron to prozsse sie odezwac
pozdrawiam


Ten link w magazynie BUSHI (pierwszy) juz niedlugo nie bedzie dzialal
Magazyn podlaczylem na serwer BUDOKANU
Prawidlowy adres [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] lub [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Czyli tel link bedzie wygladal [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam
Martius
  • 0

budo_nagasz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kubotan (yawara)
Yyy... Generalnie czym rozni sie Yawara od Kubotanu?
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: kubotan (yawara)
Zapraszam do lekturu "Komandos"" nr 4/2002
oraz magazyn "Bushi" lub "Nei Jia"http://www.wudang.cis.com.pl/
W naszej sekcji Yawara była nauczana juz w latach 70 - tych. Mówiac (piszac) nieskromnie chyba byłem pierwszy w PRL, a później w RP, który nauczał i naucza tą bronią.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kubotan (yawara)

Yyy... Generalnie czym rozni sie Yawara od Kubotanu?

Marketingiem :-) A tak serio, to kubotan to pomysl zrobienia z yawary breloczka do kluczy i sygnowania tego swoim nazwiskiem (Takayushi Kubota).
Yawara jest bronią, a kubotan breloczkiem do samoobrony :D przez co duzo latwiej mozna ja sprzedawac np. paniom
Techniki sa zasadniczo te same (w kubotanie masz jeszcze chłostanie kluczami), odepnij od kubotanu klucze i bedzie yawara.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kubotan (yawara)

ostatnio szukalem w sieci czegos o sztuce samoobrony kubotanem i troche nawet udalo mi sie znalezc.moze wypowie sie ktos kto "bawil" sie juz ta bronia? trudno sie nauczyc? chodzi mi nie tylko o uderzenia , ale i o dzwignie , uciski na pkt. witalne, etc. a oto stronki,

Zajrzyj jeszcze tu
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (historia) i tu
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
a techniki tu
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Co do punktów witalnych, ucisków i dzwigni, to bez instruktora, lepiej sobie darowac. Zastosuj sie do rady z
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i wal wszedzie tam gdzie kosci sa blisko skóry. :)
Chyba ze masz juz duze doswiadczenie w technikach dzwigni i ucisków i kubotan bedzie dla Ciebie tylko wzmocnieniem twoich umiejetnosci.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kubotan (yawara)
Ale dodajmy Robercie, ze to uderzanie tez nie jest takie calkiem proste. Jak ma sie nawyk uderzania "bokserskiego" to uderzyc yawara wcale nie jest prosto - wiem, bo jak dostalem od Ciebie prezent :P to probowalem na czy popadnie (na znajomych nie, bo ich lubie :) ). No i doswiadczalnie wyszlo mi, ze yawara uderzac mozna w sposob taki "chlostany".
Martius, RJ - czy tak wlasnie uderzacie yawara? Nie mowie o uchwycie, kiedy koncowka wystaje miedzy koncami palcow, tylko o tym, kiedy jest "w poprzek" a koncowki wystaja po obu stronach dloni. A moze wtedy w ogole sie nie uderza? Bo uderzenia wtedy wlasnie taki chlostano-nozowe wychodza...

K.
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: kubotan (yawara)

? Nie mowie o uchwycie, kiedy koncowka wystaje miedzy koncami palcow, tylko o tym, kiedy jest "w poprzek" a koncowki wystaja po obu stronach dloni. A moze wtedy w ogole sie nie uderza? Bo uderzenia wtedy wlasnie taki chlostano-nozowe wychodza...


To temat na długi post + zdjęcia ( tak , aby było dokładnie ).
Przy uchwycie o ktorym wspominasz ( nie wiem z opisu czy do końca zrozumiałem ) jest kilka możliwosci
1 - ręka młot, kiedy uderzasz tak jak tettsui,
2 - jak pchnięcie nozem
3 - potraktować yawarę jak wzmocnienie pięści i wtedy mozna stosować techniki bokserskie.
4 - uraken jw.
Ja osobiście wolę yawary urzywać w kontrze, po przechwyceniu uderzenia wolną ręką. W taktyce walki w ogóle nauczam, aby nie iść na wymianę ciosów, bo zawsze mozna oberwać. Skrócenie dystansu, kontratak, wejście i ....
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kubotan (yawara)



To temat na długi post + zdjęcia ( tak , aby było dokładnie ).
Przy uchwycie o ktorym wspominasz ( nie wiem z opisu czy do końca zrozumiałem ) jest kilka możliwosci
1 - ręka młot, kiedy uderzasz tak jak tettsui,
2 - jak pchnięcie nozem
3 - potraktować yawarę jak wzmocnienie pięści i wtedy mozna stosować techniki bokserskie.
4 - uraken jw.


Z opisu wynika - ze dobrze Pan zrozumial o co mi chodzilo. Dziekuje bardzo - logicznie wyszlo mi to samo :)

Ja osobiście wolę yawary urzywać w kontrze, po przechwyceniu uderzenia wolną ręką. W taktyce walki w ogóle nauczam, aby nie iść na wymianę ciosów, bo zawsze mozna oberwać. Skrócenie dystansu, kontratak, wejście i ....


:)
A na dzien dobry po raczkach yawara nie? Wydaje sie, ze ona sie do tego swietnie nadaje...

K.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kubotan (yawara)

A na dzien dobry po raczkach yawara nie? Wydaje sie, ze ona sie do tego swietnie nadaje...
K.

No wlasnie, mi brak umiejetnosci na te fikusne sztuczki (finty, ataki zwodzone) :( do przejscia gardy. To moze po gardzie go ?
No i pytanie do RJ. Ja macham yawara podobnie jak nozem (al'a Frank Cucci, tylko gorzej). Te same linie ciec(uderzen), tylko inaczej ukladam nadgarstek (nie tne, tylko tetsui), pchniecia tez wykonuje. To normalna praktyka, czy wedruje na manowce? (Nie robie dzwigni yawarą, tylko uderzenia)
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: kubotan (yawara)

Ja macham yawara podobnie jak nozem (al'a Frank Cucci, tylko gorzej). Te same linie ciec(uderzen), tylko inaczej ukladam nadgarstek (nie tne, tylko tetsui), pchniecia tez wykonuje. To normalna praktyka, czy wedruje na manowce? (Nie robie dzwigni yawarą, tylko uderzenia)


Ja ćwicząc yawarą staram się wykonywać jak nawiekszą gamę technik.
Uważam, że to bardziej rozwija pod względem technicznym i taktycznym. W realu stosowałbym raczej uderzenia, pchnięcia.
Każy ćwiczący z czasem ćwiczy "własną szkołę". Najwazniejsze aby techniki były efektywne. Yawara jest przyjaznym przyrzadem. W czasie ćwiczenia samemu trudno sobie zrobić kuku. W nun chaku jest to częste przynajmniej w pierwszej fazie ( bolesnej ) poznania tej broni.
podro
  • 0

budo_mrhole
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kubotan (yawara)
to jest jakies kata do yawary? jak tym mozna cwiczyc samemu? bo z partnerem to rozumiem, tylko trudno bedzie chetnego znalezc...
pozdrawiam
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: kubotan (yawara)
W kempo Tai Jutsu są trzy oraz stosuje się również w klasycznych kata kempo ( od 1 do 5 ). Nasze kata to krótkie, do 10 ruchów sekwencje wykonywane na dwie strony.
Niedługo bedą zamieszczone na naszej stronie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: kubotan (yawara)
Słuchajcie moi drodzy, mam długie lata doświadczeń w MA, znam techniki nun choku, tonfy, katany. Umiem posługiwać się filipińskimi pałkami i trochę nożem. Za żadne skarby nie mogę załapać na czym ma polegać skuteczność yawary. Przeglądałem wiele stron i materiałów zachwalających to narzędzie, ale to wszystko, albo prawie wszyskto można zrobić rękoma więc po co z tym patyczkiem się posługiwać ???
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: kubotan (yawara)
Nacisk kołeczkiem będzie silniejszy i efektywnieszy niz np. palcem.
Myślę, że jak sie spotkamy, bedę mógł Tobie pokazać techniki tą bronią. Planuję wraz kolegami z Shidokanu ( Mariuszem ) i Kempo ( Ludwikiem )
zorganizować staż ogólnopolski w Wawie ( czerwiec ). Moim tematem będzie m.in. yawara i koppo.
A tak przy okazji napisz mi jak teraz wyglada sytuacja Kiokushin Karate w Polsce bo sie lekko pogubilem.
pozdro.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kubotan (yawara)

Słuchajcie moi drodzy, mam długie lata doświadczeń w MA, znam techniki nun choku, tonfy, katany. Umiem posługiwać się filipińskimi pałkami i trochę nożem. Za żadne skarby nie mogę załapać na czym ma polegać skuteczność yawary.

Na fizyce. Po pierwsze sila ciosu koncentruje sie na bardzo malej powierzchni, przez co efekt jest wiekszy. Pewnie znasz te przyklady na ile to cm^2 rozklada sie sila uderzenia zaleznie od tego czy seiken czy shuto? To policz dla yawary.
Dzieki twardosci yawary mozesz atakowac miejsca których nikt nie broni, bo atak reka (pomijam wybitnych fachmanów) bylby bolesny np. garde, powierzchnie kostne.
Yawara Ci sie moze nie podobac, jak masz silnie uksztaltowane nawyki "uderzacza". KrzysT narzekal tu na cos podobnego. Niby masz bron, a chcesz uderzac jak "gola" lapa, ale wtedy yawara Ci wzmacnia ulozenie piesci,czyli tez dziala :-)
  • 0

budo_grom1
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Malopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: kubotan (yawara)
Czy bedzie w najblizszym czasie szkolenie z tematu: Yawara, Koppo? :-)
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: kubotan (yawara)
na letniej akademii Kem Vo Combat w Wawie ( lipiec - po obozie i sierpien ) - szczegóły na stronie
  • 0

budo_grom1
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Malopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: kubotan (yawara)
Dzieki :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024