Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kontuzje w bjj


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Kontuzje w bjj
Od września mam (miałem?) szczerą ochotę zacząć chodzić na osławione bjj. Tymczasem po przeczytaniu maili dotyczących kontuzji zrobiło mi się delikatnie mówiąc nieswojo :( Skarżycie się na kolana i uszy - prawie wszyscy ćwiczący! Niejaki Boruta mówił ze bjj jest mało kontuzyjne w porównaniu do innych MA więc skąd tu tyle ofiar :wink: ? Mnie jednak jakoś zależy na własnym zdrowiu więc...niech zgłosi się jakaś osoba ćwicząca bjj a nie mająca żadnych poważnych obrażeń i mnie przekona że po treningu idzie się do domu a nie na pogotowie...
Pozdrawiam
El Primo
  • 0

budo_maxibogas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w bjj
JA!

tzn. kontuzje sobie porobilem ale nie na treningu ;) heheh....
  • 0

budo_grimper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w bjj
Nie gadać!

Ćwiczyć!

8)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w bjj
Kontuzje sa integralna czescia kazdego sportu (no moze oprocz szachow), mozna tylko MYSLEC i probowac je ograniczac.
K_P
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w bjj
Otóż to. Ja ćwicze bjj i jak do tej pory żadnej kontuzji nie miałem. Trzeba poprostu uważać. :)
  • 0

budo_grimper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w bjj
eee
Fiodor was oszczędza... :wink:
  • 0

budo_yacoob
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sydney, Australia

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w bjj
Czesc!
Bjj jest zajebiste, ale wg mnie kontuzyjne cholernie. przynajmniej na poczatku,kiedy kazdy jest podpalony i nie chce klepac. stad te kontuzje. ja mialem kilka w ciagu 10 miesiecy. trzeba po prostu bardzo uwazac na siebie i szanowac partnera. ot i tyle.

pozdrawiam
  • 0

GośćGuest_budo_kiełbasa_*

Guest_budo_kiełbasa_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w bjj
Z cyklu sporty malo kontuzyjne.. polecam Szachy
rotfl

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w bjj
Chyba nie wszyscy mnie zrozumieli...oczywiście, że wszystkie sporty są kontuzyjne, oczywiście że trzeba uważać - obojętnie czy gramy w tenisa, jeździmy na nartach czy pływamy :grin: To jest jasne.Dla mnie problem pojawił się w powiedzmy prawdopodobieństwie kontuzji. Jeżeli widzę post o owych uszach i pokolei ileś gości przyznaje że ma z nimi problemy lub ich znajomi to zaczynak się bać o własne :D Mogą sobie być czerwone i sine ale nie chciałbym lądować pod strzykawą na odsysanie.
A zresztą pieprzyć to - i tak przyjdę i spróbuje 8)
Pozdrawiam
El Primo
  • 0

budo_canaris
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w bjj
Masz racje El Primo post o uszach mnie też troche zaniepokoił ponieważ też mam zamiar zacząć bjj. Ale i tak uważam, że wszyscy, którzy chcą się nauczyć skutecznie bronić dzielą się na dwie grópy : ci co trenują bjj i ci co jeszcze nie trenują bjj :) Narazie należe do tych drugich- narazie :)
  • 0

budo_boidae
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w bjj
Już jakiś czas cwicze i nie mialem zadnych klopotow z uszami ani zadnych innych kontuzji zwiazanych z Bjj.Na treningu trzeba uwazac i cwiczyc z rozumem na miare swoich mozliwosci fizycznych i wytrzymalosci.Aby zmniejszyc ryzyko kontuzji przed kazdym treningiem nalezy dobrze rozgrzac stawy w celu zwiekszenia zakresu ich ruchu.Dobrze by bylo tez porozciagac miesnie.Niektorzy trenerzy pomijaja ten rozdzial treningu ale zawsze mozna przyjsc wczesniej i sie rozgrzac.Jezeli chodzi o Bjj to polecam zwrocic wieksza uwage na kolana poniwaz podczas sparingow wyginaja sie one w rozne strony i pracuja w nienaturalny sposob-szczegolnie jak sie dopiero zaczyna cwiczyc.Pare cwiczen zmniejsza duzo ryzyko kontuzji.Zycze milego trenowania Brazylijskiego Jiu Jitsu
  • 0

budo_mangha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w bjj
Ta kwestia w ogóle nie powinna Cię zrazić, nie słyszałam o sporcie walki, w którym nie byłoby kontuzji. Dzięki temu, że niedawno powstała sekcja BJJ we Wrocławiu, mam przyjemność ćwiczyć ten wspaniały sport. Jak dotąd, nie przytrafiła mi się na tym treningu żadna kontuzja (a na siłowni i karate - co najmniej raz na miesiąc jakieś drobne, ale wkurzające kontuzje). Nie widziałam też, żeby inna osoba ucierpiała.
Naprawdę polecam.
  • 0

budo_felis silvestris
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w bjj

Kontuzje sa integralna czescia kazdego sportu (no moze oprocz szachow), mozna tylko MYSLEC i probowac je ograniczac.
K_P

a co jak kroś sie pionkiem zadławi wariat to nawet może doprowadzić do zgonu tak więc el primo jak sie boisz trenować to cyckaj mamusi cycusia tylko sie nie zadław :D
  • 0

budo_sumo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w bjj
Najczesciej kontuzjowani sa sami sobie winni,bo nie rozgrzewaja sie odpowiednio (uszy,stawy itp),albo chca byc twardzielami i przetrzymac dzwignie ("bo moze jeszcze uda mi sie wyjsc...")zamiast od razu klepac.
BJJ jest najmniej kontuzyjna SW z jaka sie spotkalem.Porownaj chociazby z mikrowstrzasami w boksie.Po sparingach we lbie huczy :(
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w bjj
Nie jest tak zle , generalnie jest duzo mniej kontuzji niz np.w thai boxing , wszystko tez zalezy na jakim poziomie cwiczysz , jezeli sa to 2 treningi w tygodniu , nastawione raczej rekereacyjna samooobrone , to raczej nie ma co sie bac , problem moze sie pojawic przy codziennych zajeciach nastawionych na udzial w turniejch , tu juz obciazenia sie kumuluja i przy dluzszych cyklach treningowych o kontuzje jest duzo latwiej.
Nastepne rzecz to jak napisane jest wyzej nie wstydzic sie na sparingach i klepac , przy zalozonych dzwigniach czy duszeniach.
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w bjj
Dzięki za odzew :grin:
To na pewno nie jest cykl zawodniczy więc odrobina rozsądku i będzie ok!
Skoro bjj poleca Mangha to musi być extra :D
Dzięki benkox za jakże sympatyczną propozycję i wysoce fachową odpowiedź :lol:
Pozdrawiam
El Primo
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w bjj
każda rywalizacja na poziomie zawodniczym w dzisiejszych czasach prowadzi do kontuzji, vide:biegacze ,piłkarze nawet sdzachiści (masowo trafiają do wariatkowa - przegrzanie zwojów?)
  • 0

budo_toster_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w bjj

Od września mam (miałem?) szczerą ochotę zacząć chodzić na osławione bjj. Tymczasem po przeczytaniu maili dotyczących kontuzji zrobiło mi się delikatnie mówiąc nieswojo :( Skarżycie się na kolana i uszy - prawie wszyscy ćwiczący! Niejaki Boruta mówił ze bjj jest mało kontuzyjne w porównaniu do innych MA więc skąd tu tyle ofiar :wink: ? Mnie jednak jakoś zależy na własnym zdrowiu więc...niech zgłosi się jakaś osoba ćwicząca bjj a nie mająca żadnych poważnych obrażeń i mnie przekona że po treningu idzie się do domu a nie na pogotowie...
Pozdrawiam
El Primo


Kontuzje sa jak w kazdym sporcie.
W BJJ trzeba uwazac na kregoslup.
Szczegolnie na przemieszczenia kregow w odcinku
piersiowym i szyjnym. Poczatkowo nieodczuwalne.
Moga objawiac sie np. po przez zapalenie nerwu barkowego.
  • 0

budo_yamabushi fighter k.k
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w bjj
Tak naprawdę nie będziesz miał żadnej kontuzji jeżeli będziesz siedział w domu w fotelu i nic nie robił (chociaż wtedy kręgosłup siada). Kontuzje, były, są i będą, możemy je jedynie ograniczyć. Sam miałem kilka poważnych kontuzji min. pęknięcie błony bębękowej, prawie złamany kręgosłup w odcinku szyjnym, ale dalej chcę ćwiczyć i ćwiczę.
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w bjj
W tej kwestii należy rozróznić dwie rzeczy, trening MA dla amatorów i sport ze swoimi skutkami.
Jeżeli chcesz się bawić w sport to przede wszystkim kwestia stopniowania obciążeń. Trener ( instruktor ) powinien we wstępnej fazie przygotować zawodników do obciążeń wynikających z danej dyscypliny, anie od razu na głęboką wodę i na cały gwizdek. Szczególnie teraz gdzie mlodzież ma wf na kiepskim poziomie powinno sie zwracać większą uwagę na ogolnorozwojowkę i na bazie roziniętych zdolności motorycznych katować technikę. Niestety to wymaga czasu a każdy, który ćwiczy już chciałby mieć efekty. Sport jest kontuzjogenny, z tym się trzeba liczyć w tym wypadku dużo zależy od trenera.
pozdro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024