Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przemyslenia dla instruktorow BJJ Polska


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Przemyslenia dla instruktorow BJJ Polska
Post przeniesiony z "Ciekawostki na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]"

Martwi mnie bardzo brak dynamiki w rozwoju BJJ w Polsce. Najwyrazniej widac ze po otrzymaniu stopni instruktorskich od Roya, Panowie instruktorowie usiedliscie na dupskach i ciagniecie kase w swoich klubach. Zero stazow...
Czy jedynymi spotkaniami beda te wewnetrzne turnieje w ktorych wiekszosc startujacych ma 1 lub 2 lata stazu w BJJ? przestraszony
Turnieje to fajna rzecz ale musi byc jakas baza techniczna, bo teraz to wyglada tak ze "Instruktorzy" sami majacy niebieskie lub biale pasy nie startuja (dlaczego?). Wybaczcie ale bialy lub niebieski pas to nie jest chyba szczyt marzen i powod zeby wycofywac sie z zawodow.
Ze jak? Ze niby nie ten poziom na zawodach? A od kogo przepraszam zwykli maluczcy maja nabywac doswiadczenie?Od gosci swojego pokroju, ktorzy sa surowi technicznie? Zadna nauka...
Bo jesli nie bedzie organizowanych stazow (powinien byc jeden w miesiacu) to cieniutko widze poziom polskiego BJJ w konfrontacji z innymi krajami...
Zaznaczam, ze nikomu nie mam na celu dogryzc. Tak tylko glosno mysle i zachecam do zastanowienia sie: dokad zmierza BJJ w Polsce?
  • 0

budo_grimper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Przemyslenia dla instruktorow BJJ Polska
Naoglądałeś się MTV. Tam byle małolata nagra piosenke to już jest artystką. Jak sie utrzyma na liście to gwiazda.
Może rzeczywiście moznaby ustprawnić Public Relations ale co agle to po diable.
Rorion mieszkał 10 lat w Stanach zanim BJJ stało sie sławne.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Przemyslenia dla instruktorow BJJ Polska
"Naoglądałeś się MTV. Tam byle małolata nagra piosenke to już jest artystką. Jak sie utrzyma na liście to gwiazda."
Nie rozumiem co to ma do rzeczy...
"Rorion mieszkał 10 lat w Stanach zanim BJJ stało sie sławne."
Rorion mial 7 dana wiec nie porownuj bo to smieszne.
Chyba nie zrozumiales o co mi chodzilo...przeczytaj moj post jeszcze raz ze zrozumieniem.
Powodzenia zycze
Pozdrawiam
  • 0

budo_tauro1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przemyslenia dla instruktorow BJJ Polska
daj to na sfd jak sie nie boisz :D
  • 0

budo_grimper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Przemyslenia dla instruktorow BJJ Polska
Ależ świetnie zrozumiałem.
Zastanawiasz się czemu cała Polska nie cwiczy BJJ i dlaczego Boruta nie wystepuje w reklamie piwa.
a ja odpowiadam. Na taki status trzeba uczciwie zapracować. To nie sztuka nadać sobie 10 dana. Trzeba jeszcze cos umieć.
Nikt w Polsce nie ma czarnego pasa więc do świętowania droga daleka.
Może popularośc nie jest oszałamiająca, ale osoby które a prawde chcą ćwiczyc BJJ jakoś znajdują sekcje.
Niech w Polsce najpierw bedzie kilkaset osób ćwiczących parę lat (czyli na poziomie średnio-zaawansowanym), a potem pokażemy wszystkim ,że jestesmy najlepsi. papieros
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Przemyslenia dla instruktorow BJJ Polska
Albo ja nie umiem czytac...albo Ty byles wczoraj na imprezie i jeszcze zes nie wytrzezwial...
Gdzie ja pisze o popularnosci?Gdzie pisze o swietowaniu?
Dobra powoli i jeszcze raz:
zastanawiam sie dlaczemu instruktorzy siedza na dupie w swoich klubach i nie organizuja wewnetrznych seminariow aby ludzie z jednych klubow mieli kontakt z ludzmi z drugich klubow i aby podnosic poziom trenujacych BJJ. Juz prosciej nie umiem... dziecko
Nie chodzi mi o popularyzowanie i "wciaganie" innych, nowych ludzi (choc Twoj tok rozumowania ku temu chyba zmierzal). Zeby miec kilkaset osob na poziomie srednizaawansowanym to nie wystarczy zamknac sie w swoim swiatku klubowym bez kontaktow np z Karolem bo sie zdziwic potem mozna.
Powtorze jeszcze raz dla pewnosci :wink: Instruktorzy powinni byc bardziej aktywni na polu organizacyjnym - chodzi mi o staze wewnetrzne.
Ufff
Mam nadzieje ze sie w koncu dogadamy...
  • 0

GośćGuest_budo_kiełbasa_*

Guest_budo_kiełbasa_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Przemyslenia dla instruktorow BJJ Polska
Wydaje mi sie ze niebieskie pasy Bjj polska nie naleza do najmlodszych. NIe maja powiedzmy lat 20 tylko znacznie wiecej. Mirek na ten przyklad sztuki walki cwiczy od lat 11 i zapalu do trenowania ma coraz mniej, tak mi sie przynajmniej wydaje. Szanuje go jako nauczyciela, i wydaje mi sie ze bardzo liczy na to wysoki poziom, jaki osiagnac beda mogli w przyszlosci jego poszczegolni uczniowie.
Jesli trenerzy bjj zaczeli by aktywnie uczestniczyc w zyciu zawodniczym,
moglo by to skonczyc sie uszczerbkiem ich zdrowia... kto wtedy uczyl by nas technik bjj ?? :(

budo_przemo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przemyslenia dla instruktorow BJJ Polska
Witam
Moim skromnym zdaniem Kenjiro wszedles na grzaski grunt dawania ludziom dobrych rad, co jest moze z Twojej strony wyrazem troski o bjj w Polsce ale nie przysporzy Ci popularnosci ani przyjaciol.
Porusze tylko dwa aspekty zagadnienia seminariow ktore wydaly mi sie interesujace:
1. jak zawsze kasa - pamietajmy ze zorgnizowanie stazu na okreslonym poziomie to duze przedsiewziecie logistyczne. Panowie z bjj organiuja kilka razy do roku przyjazdy Harrisa - instruktora swiatowej klasy, co wg mnie jest jednym z wiekszych wydarzen w siatku MA i to kosztuje sporo (na warunki polskie) bo musi kosztowac - w sumie porownujac ceny w swiecie to i tak tanio. Zaintersowani sa to jednak ludzie mlodzi i dla nich ta kasa jest problemem. Wiec odkladajacy PLN na Harrisa prawdopodobnie odpusciliby sobie inne seminaria. Co wydatnie zmniejsza krag potencjalnych odbiorcow.
2. poziom instruktorow - twierdzenie ze z seminariami trzeba poczekac az wszyscy sie troche poducza jest wg mnie dosc kontrowersyjne. Seminarium bowiem jest (znow w moim mniemaniu) jedna z lepszych metod na poprawienie swoich umiejetnosci. Jest to okazja do wymiany przemyslen, doswiadczen, ocenienia sie w porownaniu do innych, a takze do wzajemnego poznania i integracji srodowiska co nie jest bez znaczenia. Wiec takze seminaria z osobami o nizszych kwalifikacjach moga byc pozyteczne. Pisze o pozytywnych zjawiskach pomijajac to wszystko co moze orzyniesc negatywne efekty - znieksztalcenie technik, kontuzje etc.
Co wiecej na staze mozna zapraszac przeciez przedstawicieli innych stylow - w Polsce utytulowanych zawodnikow wszak nie brakuje.

osobiscie bardzo bylbym zainteresowany udzialem w najrozniejszych stazach i seminariach, ktorych mam nadzieje bedzie jak najwiecej
pozdrawiam
przemo
  • 0

budo_bronson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: Przemyslenia dla instruktorow BJJ Polska

Post przeniesiony z "Ciekawostki na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]"

Martwi mnie bardzo brak dynamiki w rozwoju BJJ w Polsce. Najwyrazniej widac ze po otrzymaniu stopni instruktorskich od Roya, Panowie instruktorowie usiedliscie na dupskach i ciagniecie kase w swoich klubach. Zero stazow...


No chyba cos nie tak z toba. A kiedy byly zorganizowane zawody jak nie krotko po wyjezdzie Harisa? Oczywiscie szybko czy nie to rzecz wzgledna wiec jak mozesz to do czegos porownac i pokazac, ze wolno to prosze bardzo o przyklad. Prawdopodobnie w tym roku beda co najmniej jeszcze 2 razy zawody. Wiec troche sie zastanow lub lepiej zapytaj zanim dasz zarzut jakis. Do tego jeszcze posadzasz o pracy instr. dla pieniedzy. A staze sa a, ze ty nic o tym nie wiesz to nie znaczy, ze nie ma.

Czy jedynymi spotkaniami beda te wewnetrzne turnieje w ktorych wiekszosc startujacych ma 1 lub 2 lata stazu w BJJ? przestraszony
Turnieje to fajna rzecz ale musi byc jakas baza techniczna, bo teraz to wyglada tak ze "Instruktorzy" sami majacy niebieskie lub biale pasy nie startuja (dlaczego?).


To jest akurat proste.
Po pierwsze jak by inst. startowali to kto by sedziowal?
Po drugie starty zaawansowanych a tak nalezy traktowac wiekszosc instr. przynajmniej w stosunku do pozostalych w Polsce sa bez sensu. Za duza roznica w umiejetnosciach. Po cholere reszte zniechecac. Zawody byly specjalnie dla poczatkujacych i dlatego tak fajnie sie udaly.

Wybaczcie ale bialy lub niebieski pas to nie jest chyba szczyt marzen i powod zeby wycofywac sie z zawodow.
Ze jak? Ze niby nie ten poziom na zawodach? A od kogo przepraszam zwykli maluczcy maja nabywac doswiadczenie?Od gosci swojego pokroju, ktorzy sa surowi technicznie? Zadna nauka...


Zawody nie sa po to aby sie uczyc technik. Chyba cos pomyliles. Zawody ucza przede wszystkim walki z roznymi przeciwnikami i przeciwnikami o ktorych niewiele lub nic nie wiesz. Uczyc technik mozesz sie tylko na stazach, treningach lub prywatnych lekcjach. Od gosci surowych technicznie tez sie uczysz np jak taki ktos reaguje na twoja technike wiec nie zadna nauka.

Bo jesli nie bedzie organizowanych stazow (powinien byc jeden w miesiacu) to cieniutko widze poziom polskiego BJJ w konfrontacji z innymi krajami...
Zaznaczam, ze nikomu nie mam na celu dogryzc. Tak tylko glosno mysle i zachecam do zastanowienia sie: dokad zmierza BJJ w Polsce?


Tez polecam zastanawianie sie. Przede wszystkim zanim cos komus zarzucisz to zapytaj a nie wyciagaj bezsensownych wnioskow.
A bjj w Polsce zmierza w dobrym kierunku, spoko.
Tez nie zamierzm Ci dogryzc po prostu odpowiadam na pytania :)
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Przemyslenia dla instruktorow BJJ Polska
"A staze sa a, ze ty nic o tym nie wiesz to nie znaczy, ze nie ma. "
Jezeli sa to chyba tylko Ty o nich wiesz...
"Po pierwsze jak by inst. startowali to kto by sedziowal? "
Tutaj nie bede sie upieral - tylko czy w zawodach potzrebnych jest 14 sedziow?
"Zawody nie sa po to aby sie uczyc technik. Chyba cos pomyliles. "
Chyba nie pomylilem-gdzie napisalem o nauce technik na zawodach? Pisalem o doswiadczeniu a to roznica...
"Przede wszystkim zanim cos komus zarzucisz to zapytaj a nie wyciagaj bezsensownych wnioskow. "
Wyciagam wnioski z tego co widze.
Kiedy byl ostatnio staz podany oficjalnie do wiadomosci na BJJ Polska (nie chodzi mi o staze z Royem ale wewnetrzne)???
  • 0

budo_bronson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: Przemyslenia dla instruktorow BJJ Polska
Do Kenjiro
Gadasz o tych stażach jak byś byl z Warszawy ;) . Jeżeli Wa-wa nie wie to znaczy nikt nie wie :) . My np jezdzimy do Bydgoszczy nieraz Bydgoszcz wpada do nas. Raz zorganizowalismy staz w Bydgoszczy i zaprosiliśmy ludzi z Gdanska. Wiec jak sie chce to sie dzieje.

Niby dlaczego 14 sedziow? Na ostatnich zawodach bylo 8 sedziow. I tylu mosialo byc aby sprawnie to szlo. Z tych osmio 7 to instruktorzy ktorzy przyjechali wiec o co chodzi?

Po co chcesz walczyc z instruktorem? Czego sie nauczyc? Przegrywac? Walczyc z intr. mozesz kiedy chcesz i nie sadze aby ktorykolwiek Ci odmowil ale na sparingach.

Piszesz, ze powinien byc 1 staz w misiacu? A skad jesli mozna wiedziec wziales taka czastotliwosc? W jakim stylu, systemie staze sa 1 raz w miesiacu? Ponadto staze wg mnie sa wartosciowe dla osob ktore opanowaly podstawy i wtedy mozna roztrzasac szczegoly z prowadzacym. A tak bedzie to taki staz jak wiekszosc na Aikido. Nauka shomenow i tenkanow przez prowadzacych sprowadzonych z Japoni.
Czy wiedza Boruty juz sie dla ciebie wyczerpala, ze chcesz nowych prowadzacych?
A wnioskow nie wyciagaj z tego co widzisz bo zle interpretujesz fakty.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Przemyslenia dla instruktorow BJJ Polska
"Gadasz o tych stażach jak byś byl z Warszawy . Jeżeli Wa-wa nie wie to znaczy nikt nie wie . My np jezdzimy do Bydgoszczy nieraz Bydgoszcz wpada do nas. Raz zorganizowalismy staz w Bydgoszczy i zaprosiliśmy ludzi z Gdanska. Wiec jak sie chce to sie dzieje. "
Czyli mialem racje-oficjalnych stazy daaawno nie bylo. 8)
"Czy wiedza Boruty juz sie dla ciebie wyczerpala, ze chcesz nowych prowadzacych?"
A to juz chyba moja sprawa...
"A wnioskow nie wyciagaj z tego co widzisz bo zle interpretujesz fakty."
Jak mawiaja : punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia... papieros
Jak dla mnie to EOT - dowiedzialem sie tego co chcialem...
Pozdrawiam
  • 0

budo_felis silvestris
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: Przemyslenia dla instruktorow BJJ Polska
chciałem tylko powiedziec ze kenjiro ma racje bo ja chetnie bym pojezdził na jakieś zawody i nie po to zeby zdobywac puchary czy też udowadniać komuś ze jestem najlepszy (bo nie jestem :cry: ) tylko pokulać sie, powynmieniac się doświadczeniem i podnieść kwalifikacje no i jeszcze te kontuzje ludzie co wy się tego tak boicie, jak nie chcesz to nie walcz ale inni by chętnie powalczyli i nie wypowiadaj się w ich imieniu bo nie wiesz co tak na prawde myslą
  • 0

budo_bronson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: Przemyslenia dla instruktorow BJJ Polska

chciałem tylko powiedziec ze kenjiro ma racje bo ja chetnie bym pojezdził na jakieś zawody i nie po to zeby zdobywac puchary czy też udowadniać komuś ze jestem najlepszy (bo nie jestem :cry: ) tylko pokulać sie, powynmieniac się doświadczeniem i podnieść kwalifikacje

Zawody nie sluza do tego cel jest inny - patrz wyzej.

no i jeszcze te kontuzje ludzie co wy się tego tak boicie, jak nie chcesz to nie walcz ale inni by chętnie powalczyli i nie wypowiadaj się w ich imieniu bo nie wiesz co tak na prawde myslą


Do kogo to bylo? Jezeli do mnie to sie wypowiadam bo wiem co tak naprawde mysla na ten temat. Jak bym nie wiedzial to bym nie pisal ;) .
A odpisuje dlatego, poniewaz Karol teraz nie moze odpisac.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024