Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy dojdzie do fuzji wszystkich federacji taekwondo?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: czy dojdzie do fuzji wszystkich federacji taekwondo?
Nie rozumiem idei tego tematu...przecież każda osoba, która ma jakiekolwiek pojęcie o tkd wie, że do żadnego połączenia nie dojdzie, a poza tym po co? Nie widzę co by poszczególni działacze zyskali na fuzji, a mogą wiele stracić...nie widzę sensu w gdybaniu o tak nierealnej rzeczy.
Jestem przekonany, że wszystkie federacje bedą się starały jak najbardziej zazanczyc różnicę pomiędzy poszczególnymi odmianami i każda org będzie się chwailić, że ich tkd jest skuteczniejsze , prawdziwsze i wogóle niepokonane(kompletna głupota). A to raczej nie służy łączeniu się.

Proponuję zamknąć ten prymitywny topic.
  • 0

budo_naina
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dna piekła
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: czy dojdzie do fuzji wszystkich federacji taekwondo?
Nawet gdyby doszło do jakichkolwiek rozmów na temat fuzji to działacze ITFu i WTFu by się zjedli żywcem, bo każdy z nim chciałby kolokwialnie mówiąć,żeby wyszło na jego. Poza tym dochodzi do tego kwestia,że ITFowi WTF jest do niczego nie potrzebny. Każdy ma swoją wizję na tematn "jedynej słusznej federacji" a połączenie ich jest absolutnie niemożliwe z punktu widzenia praktycznego. Teoretycznie ładnie brzmi ale zrobić się nie da i z resztą nie ma nawet po co już w tym momencie.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: czy dojdzie do fuzji wszystkich federacji taekwondo?
przecież łączenie ITFu i WTFu to jak łączenie ITFu i karate. To są dwa różne style.
Ciekawiej jest przy organizacjach wyrosłych z ITF, ale:
1) Mistrz Choi Jung Hwa pożegnał się z ojcem jeszcze za jego życia. Mało prawdopodobne, żeby teraz podjął rozmowy z jakimiś jego następcami
2) koreańczycy i władze "naszego" ITFu najchętniej by się zapewne potopili wzajemnie w szklance wody. W zeszłym roku prezydent Tran Trien Quan wspomniał coś, że z oszustami nie rozmawiają ;) .
3) O ile dobrze słyszałem ITF koreański i WTF rozmawiają o jakiejś formie współpracy.
4) Karate jest podzielone bardziej i jakoś sobie radzi, więc może nam to wyjdzie na zdrowie.
  • 0

budo_venom(ksw)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: czy dojdzie do fuzji wszystkich federacji taekwondo?
Do fuzji raczej nie dojdzie, aczkolwiek myślę, iż federacje mogłyby w jakiś sposób nawiązać współpracę pod kątem zawodów-rzecz jasna trzeba by było przygotować specjalną formułę zawodów, zeby to miało ręce i nogi....mogłoby być wtedy ciekawie....ale jako realista sądze, ze nadal zostanie tak jak jest teraz, już nie wpsominając tylko o podziale ITF-WTF lecz i wewnętrznym podzialem samego ITF'u-i choć ćwicze bardziej pod kątem WTF to wcale mnie nie cieszy ten podział w ITF'ie.
  • 0

budo_silent
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: czy dojdzie do fuzji wszystkich federacji taekwondo?
ja widze tylko jedno rozwiazanie - powstanie nowej federacji ETF (European Taekwondo Federation) - wylacznie olimpijskiej, ktorej zasady walki sportowej nie bylyby zgodne ani z ITF ani z WTF. i wydaje mi sie, ze po ostatnich wydarzeniach na olimpiadzie w grecji cos takiego niedlugo powstanie...



...jako semi-contact.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: czy dojdzie do fuzji wszystkich federacji taekwondo?
ale GTF juz powstał kilka lat temu.
zdaje się, że założenia były takie same :lol:
  • 0

budo_venom(ksw)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: czy dojdzie do fuzji wszystkich federacji taekwondo?
Taka jedna wielka paranoja bo te federacje mnożą się jak króliki i na razie nie wnoszą żadnych rozwiązań, ktore by pogodziły te waśnie, ale chyba nigdy juz tak nie będzie, że każdy będzie zadowolony....
  • 0

budo_silent
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: czy dojdzie do fuzji wszystkich federacji taekwondo?
gtf ma light-contact jak itf.
o ile mi wiadomo nie ma jeszcze tkd wylacznie z semi-contact.
mowie o powstaniu nowej federacji, ktorej "regulamin" bedzie narzucony przez wymagania olimpijskie.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: czy dojdzie do fuzji wszystkich federacji taekwondo?
Hm - jak na razie na igrzyskach jest WTF i nic nie wiadomo mi o tym, aby miano tworzyc cos nowego tylko pod igrzyska...

A ETF (Euro Taekwondo Federation) istnieje od dawna, ale to inna bajka... :wink:

Gizmo
  • 0

budo_silent
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: czy dojdzie do fuzji wszystkich federacji taekwondo?
zlikwidują, albo będzie kilka nowych etf ;)
  • 0

budo_kage
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy dojdzie do fuzji wszystkich federacji taekwondo?
Niech się nie łączą, tylko chociaż federacje mogłyby częściej organizowac jakieś wspólne zawody na różnych zasadach(można by się wtedy sprawdzic :) ).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024