Skocz do zawartości


Zdjęcie

Oporujacy uke


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
103 odpowiedzi w tym temacie

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Oporujacy uke

naprawde bardzo ciężko jest wykonac technike na ciezkiej osobie a tą technika było
IKKYO

Mam nieco inne odczucia. Sam nie należe do lekkich (mam... 90 procent zniżki :) ) i lubię ćwiczyć z osobami mojej wagi lub cięższymi, choc ze względu na posturę przeciętnego, uduchowionego adepta aiki taka możliwość nie zdarza się często :) Jednak przed laty, gdy moja kiepska technika była jeszcze bardziej kiepska :D , ćwiczyłem w sekcji akademickiej z niejakim Lolkiem, 120 kilO żywej wagi (jeśli czyta to pozdrawiam serdecznie). Otóż na Lolku można było wykonac technike dobrze albo wcale (w tzw "statycznym" kihonie), natomiast przy nieco bardziej dynamicznym ataku mój kolega doskonale wskazywał na błędy timeingu czy niewłaściwego dystansu - zwyczajnie odbijaliśmy się od niego. MNie to nie przeszkadzało - wręcz przeciwnie, starałem się z nim ćwiczyć jak najczęściej, bo wymagało to ode mnie szczególnego skupienia i staranności.
Przy okazji zwracam uwagę na inny problem - jak tori o moich gabarytach ma ciężko, ćwicząc z ludźmi młodszymi o te 20 - 30 kg? Wyobrażasz sobie jak silna jest pokusa, by błędy techniki nadrabiać siłą? Z cięższym lepiej :!: :)
  • 0

budo_ares
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Oporujacy uke

hmmm ... nie chodzilo mi o napinanie sie ;) Ale czasmi jak starasz sie w garde lapac kolege ktory chce zajsc ciebie do bocznej mozesz mu przeorac twarz nogami ;) (mi sie zdazylo na mnie 2 razy + regularne rozbijanie wargi w momencie zajscia za plecy) tam gdzie sa sparingi tam sa kontuzje wieksze ... w Aikido nie ma sparingow wiec ryzyko jest mniejsze ;).


Nadal uwazam, że nawet jeśli są sparingi to też kontuzji może nie być. Zalezy z kim się sparujesz (chodzi mi o podejście jedanej i drugiej strony). Kontuzje są wtedy kiedy zamiast terningu pod kontem aby si czegoś nauczyć dwie osoby próbują sobie coś udowadniać. Znam to z własnego doświadaczenia.

Ares szukający zawsze pokoju
  • 0

budo_ningen-hi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oporujacy uke

dwie osoby próbują sobie coś udowadniać. Znam to z własnego doświadaczenia.


To jest chyba najgorsza rzecz spotykana we wszystkich sztukach walki. Z takim uke w aikido, nie dość że się mało nauczysz, to jeszcze może stać się kżywda zarówno jemu jak i Tobie. Roz*****lają mnie tacy kolesi i staram się z nimi nie ćwiczyć.
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Oporujacy uke
Kiedyś, po maturze, podjałem studia przyrodnicze i pamiętam na przedmiocie zwanym biofizyką mieliśmy takie różne głupie ćwiczenia. Jedno z nich, które dopełniło czary goryczy i skłonilo mnie do zmiany kierunku kształcenia na bardziej humanistyczny (i humanitarny :-) ), polegało na badaniu uporu elektrycznego... kota (kot był wprawdzie martwy, ale zawsze). Okazało się, że kot oporuje :!: :) I to nawet martwy :) :)
No, to ja się zapytowywuję w kwestii formalnej - o jak oporującego uke chodzi w tym topiku????? :) :) :) :) :) :) :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024