Skocz do zawartości


Zdjęcie

*


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_voland
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

*
Hmmm.. tak sie zastanawiam... czy taka domowej roboty "gwiazdka" (shiruken, orion czy jak to sie tam nazywa :D ) mozna byz komus zrobic krzywde ?? Pomysl na wykonanie jest taki: blacha gdzies grubosci 1mm w niej wyciete 4 "odnogi".. zaostrzone z obu stron.. calosc nie wieksza niz 5-6 cm (tak na oko)... Tzn.. krzywde to mozna zrobic sobie nawet marchewka.. ale jakie moga byc skutki.. zakladam, ze nie trafiam w glowe :) Ma ktos jakies pomysly lub ugestie ? dziecko
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: *
Każda ostra rzecz zrobi krzywdę. Zabić, to tym chyba nie zabijesz, no chyba że trafisz w szyję. Jednakże z każdym zranieniem związany jest szok, mniejszy lub większy. Wtedy masz szansę na zmniejszenie dystansu (a zakładam, że stoisz kawałek od "celu") i atak rękami i nogami. Generalnie jednak myślę, że jest to tylko półśrodek. Jesli ktoś będzie grubo ubrany, to ciuchów raczej nie przebijesz. Jak chcesz napastnikowi, który ma nad toba znaczącą przewagę, zrobić kuku (a znowu zakładam, że to Ty się bronisz) to użyj noża. Tylko go nie daj Boże nie rzucaj, bo jak trafisz to pewnie zabijesz a jak nie trafisz to koleś go podniesie i zdziwienie może zabić przestraszony .
  • 0

budo_voland
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: *
hehehhe nozem nawet bym nie probowal zucac bo nie umiem :D
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: *
Proponuję zmienić projekt: grubość 4 do 5 mm i kształt który da się wpisać w ok. 120 mm okrąg. I więcej niż trzy ostrza, bo "trójkąty" nie zawsze trafią sztychem. Taka maszynka wchodzi na ok. 2.5 cm w sosnową deskę. To chyba wystarczy...
  • 0

budo_voland
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: *
120 mm.. hehehe niezle.. 4-5mm grubosc.. wypas.. ja bym chyba tym glowe uciol :wink: a co do ilosci ostrz.. to myslalem o conajmiej 4... Ale to 12 cm to mi sie wydaje troszke zaduze... gdzie ja to schowam ? :D Jak bede mial czas to poprubuje z roznymi projektami... zobaczymy co wyjdzie
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: *
Byle byś nie wyciął z okręgu o średnicy czarnej płyty analogowej i bedzie git! :D :D :D
  • 0

budo_paker2k
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: *
Witam
czytajac posty o * :grin: wpadlo mi takie pytanie go glowy :


czy ramiona gwaizdki ostrzycie tak żeby ciely
czy tylko konce (podobnie jak kolce ) ???

no i druga sprawa :

czy sa jakies specjalne techniki rzutu ...ustawienia dloni ,chwyt shurikena ?

Pozdrawiam

PS.
a poza tym ciekawa sprawa z ta sosnowa deska :o tylko szkoda ze testy na sosnie bo sosna jest miekkim drzewem /drewnem... :lol:
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: *
Jak ktoś jest zainteresowany technikami stosowanymi przez ninja to polecam taki adresik: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Sporo materiałów, książki, kasety itp. Jest nawet ciekawa pozycja do ściągnięcia w formacie PDF. Ashida to niezły fachowiec w temacie gwiazdek, sierpów, szponów, sztyletów i wszelkiej broni ninja...
  • 0

budo_voland
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: *
Wiem!!! zrobie sobei dokladnie taka gwiazdke --> * :D :D :D
  • 0

budo_holo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: *
A widziałem takie gwiazdki ostatnio w Azymucie w Wawie, bardzo mnie to nie interesuje, ale myślę, że takie fimowe będą lepiej wyważone - celniejsze. Kosztowało to coś kilkadziesiąt złotych.
  • 0

budo_voland
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: *
pewnie beda lepsze.. ale wiesz... ja nie choruje na nadmiar kasy :D
  • 0

budo_pirro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: *
A ja mam gwiazdę od kumpla którego stary w woju pracuje. Tam kiedys takie rzeczy podobno robili. Tak,tak ,już widzę te zdziwione miny. Ja też się ciut zdziwiłem bo ojciec kupla w zadnej tak super jednostce nie siedzi. W każdym razie, rzucaliśmy całe poprzednie wakację tym do celu. Od razu założyliśmy ,że tylko w głowę ma to sens więc owal tej wielkości wybraliśmy. Świetna sprawa. Celne, zawsze wchodzi i z dużych odległości.. Tylko nie wiem jak to nosić przy sobie :lol: w kiszeni nie mam odwagi :grin: :grin:
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: *
Przypomniało mi się coś... mój brat przyniósł kiedyś do domu takie "gwiazdki" do czyszczenia różnych blaszanych pojemników ze rdzy czy jakoś tak. Jest to taka gwiazdka, tyle że "przestrzenna", czyli ma ostrza we wszystkich kierunkach (chyba z 7-8). Wystarczy tylko naostrzyć... aha, jest to bodajże z żeliwa...
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: *
Zdjęcie fajnych gwiazdek masz na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
8)
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: *
Sorry , ale niestey "gwizdki" nie dzialaja, kup sobie dupe cielaka , i rzucaj tymi "szurikenami" , no wbije sie ale na ile .......centymetr ... i pomysl zdrowo i co z tego ???
  • 0

budo_pirro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: *

Sorry , ale niestey "gwizdki" nie dzialaja, kup sobie dupe cielaka , i rzucaj tymi "szurikenami" , no wbije sie ale na ile .......centymetr ... i pomysl zdrowo i co z tego ???


Stary, ale ja zawsze w oko trafiam :) :)
A tak poważnie to dla mnie odpada bo nie wiem jak by to trzeba było nosić. I chyba z 5 by trzeba miec przy sobie
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: *

Sorry , ale niestey "gwizdki" nie dzialaja, kup sobie dupe cielaka , i rzucaj tymi "szurikenami" , no wbije sie ale na ile .......centymetr ... i pomysl zdrowo i co z tego ???


Swego czasu jak bylem w woju kumpel na woskowym warsztacie zrobil gwiazdke z tarczy od pilarki - to wszystko naostrzyl razem z krawedziami - cholerstwo bylo ciezkie jak nie wiem co a i srednice mialo z 12 cm
Rzucalem tym gdzie popadnie, najczesciej w jakies deski wbijala sie dosc mocno ale nie bylem przekonany jak sie zachowuje w normalnym ciele.
Wiadomo jak to w woju - nieraz czlowieka wykorzystuja fizycznie do jakiejs roboty aby zolniez pomagal narodowi :) . Pojechalismy do zakladow miesnych na roboty ;)
Wyprobowalem ja na wiszacych tuszach wieprzowych - gwazdka wchodzila naprawde mocno a co najwazniejsze jak trawila kosc to nawet potrawila ja przeciac.
Nie mialem niestety okazji sprawdzic tego na czaszce ktora podobno jest twardsza.

Oczywiscie mowimy teraz o gwiazdce porzadnej a nie takiej z BUDO-SHOPU ;)

Druga sprawa to sa rzutki typu precyzyjnego - tu juz trzeba rzucac w odpowiednie partie ciala - nie porownujmy tego z sila razenia noza ;)
  • 0

budo_onikage
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: *
:cry: czy wiecie gdzie można kupić książkę 'umysł ninja"autorstwa ashida kima?POMÓŻCIE MI!!!NIE MOGE JEJ NIGDZIE DOSTAC MOJ ADRES E MAIL TO :onikage@konin.lm.pl


z góry DZIEKUJE
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: *
Shuriken na ulicę? Odpada. Pamiętajcie, że ninja byli mistrzami celności, mieli więcej gwiazd i walili po oczach i szyi. Ponadto często shurikeny były zatrute, a oni mieli jeszcze inną broń przy sobie. A widział ktoś z Was w realu polski nóż-shuriken Agat? Czy to w ogóle weszło do produkcji? Ktoś słyszał?
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: *

:cry: czy wiecie gdzie można kupić książkę 'umysł ninja"autorstwa ashida kima?

Daj sobie spokój, poczytaj co piszą o tym gościu na zagranicznych forach. :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024