Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie do panów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
195 odpowiedzi w tym temacie

budo_zagajnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 771 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Polski
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do panów
Pojedynek bokserski z Pauliną? Jeśli z Pauliną to tylko Porizkovą :) Panie ślicznie wyglądają w abadach,nie sądzicie panowie? :oops:
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do panów

Mucholowi trzeba Gonzo zafundowac np. pojedynek bokserski z Paulina. Mysle, ze zmienilby zdanie, kto do czego jest przeznaczony zgodnie z natura.
K_P

Trochę nie do sensu piszesz.
To, że np. Agata Wróbel podnosi więcej ode mnie nie znaczy, że kobiety się do tego nadają.
A kto to jest ta Paulina? Czyżby kolejny babochłop?
  • 0

budo_nishruu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do panów

[...] Panie ślicznie wyglądają w abadach,nie sądzicie panowie? :oops:

Sądzimy, sądzimy ;)
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do panów
muchol, jest odwrotnie. Kobiety są słabsze fizycznie i to w czym moga mieć przewagę to psychika. Żebys wiedział jakie wyniki mają dziewczyny dłużej ćwiczące na skalach Wytrzymałości (WT) i Reaktywności Emocjonalnej.
I ciekaw jestem dlaczego większość uważa (może nie wprost, ale jednak) że agresja jest warunkiem koniecznym żeby walczyć.
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do panów

I ciekaw jestem dlaczego większość uważa (może nie wprost, ale jednak) że agresja jest warunkiem koniecznym żeby walczyć.

Myślę, że agresja jest potrzebna, żeby walczyć.
Kiedyś trochę sparowałem (teraz już tylko trenuję, w zasadzie ćwiczę) i uważam, że w boksie nic bym nie osiągnął, bo wcale nie jestem agresywny. Podczas sparingów nie odczuwałem żadnego przypływy adrenaliny ani tzw. sportowej złości. I dlatego nie potrafiłem wykorzystać nawet części swoich umiejętności.
  • 0

budo_szpieg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do panów

Myślę, że agresja jest potrzebna, żeby walczyć.
Kiedyś trochę sparowałem (teraz już tylko trenuję, w zasadzie ćwiczę) i uważam, że w boksie nic bym nie osiągnął, bo wcale nie jestem agresywny. Podczas sparingów nie odczuwałem żadnego przypływy adrenaliny ani tzw. sportowej złości. I dlatego nie potrafiłem wykorzystać nawet części swoich umiejętności.


Dokładnie, muchol. I dlatego kobieta mająca te agresję, a przy tym dobrze wyćwiczona, byłaby w stanie Ci wtłuc.

Mnie zresztą też, co faktycznie jako facetowi nie poprawia mi humoru. Niestety ja również nie mam w sobie agresji, wymaganej do otwartej walki i dlatego nigdy nie zrobiłem ani nie zrobię kariery w sportach walki. W życiu zawsze wolałem inaczej załatwiać swoje sprawy. Wezwać kumpli na pomoc, albo przyjebać czymś ciężkim znienacka. Dlatego też jestem obiecującym śląskim działaczem politycznym :D

Taka świadomość, że nie ma się czegoś, co facet powinien mieć, a mają to nawet niektóre baby, jest frustrująca, dlatego rozumiem Twoje wypowiedzi. Cóż, chyba kwestia wychowania. Bo mam młodszego brata, któremu tak wpoiłem "właściwe" zasady, że potrafi przyjebać w szczękę nawet kumplowi za głupi żart. Gdyby nie zapowiadął się jako siłowy trójboista, pewnie wystarczałoby mu agresji do MA, wszystko jednoc czy miałby tam wyładowywać ją na mężczyznach ,czy kobietach
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do panów

Dokładnie, muchol. I dlatego kobieta mająca te agresję, a przy tym dobrze wyćwiczona, byłaby w stanie Ci wtłuc.

Ależ oczywiście. Tylko szacuję tak na oko, że te 75-80 min. musiałaby ważyć. (Biorąc pod uwagę moją wagę, siłę i jednak jakieś tam umiejętności.) A widzisz z takimi paniami to ja raczej nie mam chęci ... nawet do sparingu. :wink:


W życiu zawsze wolałem inaczej załatwiać swoje sprawy. Wezwać kumpli na pomoc, albo przyjebać czymś ciężkim znienacka.

Akurat pryjebać czymś ciężkim (dosłownie) to ja nie ... :roll:
Są inne, skuteczniejsze sposoby, żeby załatwić swoje sprawy i na ogół im mniej siłowe tym bardziej nieprzyjemne i skuteczne. :wink:


Dlatego też jestem obiecującym śląskim działaczem politycznym :D

:) :) RESPECT!


Taka świadomość, że nie ma się czegoś, co facet powinien mieć, a mają to nawet niektóre baby, jest frustrująca, dlatego rozumiem Twoje wypowiedzi.

No chyba nie do końca, bo mnie to wcale nie martwi. Bardziej bym się marwił gdybym nie miał tych cech "w cywilu". :wink:
  • 0

budo_szpieg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do panów
Wiesz muchol,w cywilu to i ja te cechy mam,jak widać w podpisie, ale do sportu czy napieprzania się na ulicy z zamiłowaniem, to mi brakuje. Jakoś nie bawią mnie siniaki i obijanie się z kimś kilka razy w tygodniu. Szkoda, bo to się przydaje. Kompleksu na punkcie takich kobiet nie mam, nawet je podziwiam :P Faajne są ;)

A w cywilu, cóż, z tym "czymś ciężkim" to miałem na mysli czasy licealne. Teraz, jak już ma sie problem, to brudną robotę zostawia się takim, ktorzy to lubią i są w tym dobrzy. Ja jestem człek pokojowy i szanowany :D
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do panów
muchol, czyli że jak nie jesteś podkręcony to spada ci poziom wykonania techniki i taktyki?
  • 0

budo_szpieg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do panów
Ja jak nie jestem podkręcony, to w ogóle niespecjalnie jestem w stanie z kimkolwiek się naparzać
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do panów

muchol, czyli że jak nie jesteś podkręcony to spada ci poziom wykonania techniki i taktyki?

technika nie spada, ale bez potrafię wydobyć z siebie tej "dodatkowej siły"
To takie porównanie jakby uciekać przed wściekłym psem a biec sobie dość szybko po lesie. Niby przy tym spokojnym biegu technika jest dobra, ale zawsze będzie to wolniej niż przed psem.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do panów
muchol, a tak ten sam temat tylko z innej strony. Weźmy pod uwagę dwie różne agresje - A. instrumentalną, czyli wywoływaną na określone zapotrzebowanie i "wygaszaną" po wykonaniu zadania; czy A. jako cecha osobowości. Która w/g ciebie jest niezbędna do walki?
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do panów

muchol, a tak ten sam temat tylko z innej strony. Weźmy pod uwagę dwie różne agresje - A. instrumentalną, czyli wywoływaną na określone zapotrzebowanie i "wygaszaną" po wykonaniu zadania; czy A. jako cecha osobowości. Która w/g ciebie jest niezbędna do walki?

źle postawione pytanie, zbyt ogólne, jak nie odpowiem będzie źle

Mi chodziło o to, że sparing, czy nawet jakaś ważna walka na ringu to nie są dla mnie sytuacje w których zaczynam wykorzystywać te rezerwowe siły. Z ringu można w ostateczności zawsze zejść (jak Gołota :wink: ).
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do panów
Pytanie nie jest ogólne, ale w takim razie jak Ty byś je zadał.
Ty piszesz o tym w jakich sytuacjach użyłbyś agresji jako dodatkowego napędu do walki. A ja sie pytam o mechanizm uruchomienia - czy jest to świadoma decyzja, czy następuje atak i już pojawiają się emocje związane z agresją.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do panów
IRA u niego pewnie jest to reakcja nieswiadoma na atak .... nie sadze by mial dostateczny staz by umiec wywolywac "zimna" agresje swiadomie.
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do panów

IRA u niego pewnie jest to reakcja nieswiadoma na atak .... nie sadze by mial dostateczny staz by umiec wywolywac "zimna" agresje swiadomie.

Masz rację - kilka lat aktywnie trenowałem, a teraz od kilku już nie i po prostu nie umiem tak na zimno ...
Bo i to mnie nie bawi. :wink:
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do panów
To nie jest kwestia zabawy, ale umiejętności. Troche jak z jazda na rowerze - jak się raz nauczyłeś to już umiesz to robić. Tego sie nie zapomina.
  • 0

budo_szpieg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do panów
Jak nie masz do tego predyspozycji to się tego nie nauczysz. Musisz to mieć w sobie i mieć tego więcej, żeby umieć to wyzwolić.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do panów
I tutaj sie mylisz. Agresji można się nauczyć, i dotyczy to zwłaszcza dzieci. Ale one wogóle chłoną jak gąbka :) . Wiele badań poświęcono agresji dzieci i nie podważysz tych wyników. Sposób zachowania jest wyuczony. Sama agresja jest związana z emocjami, które też można wywoływać. Najlepsza chyba będzie technika Stanisławskiego.
  • 0

budo_szpieg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do panów
Nie że się mylę, tylko że zle to co napisałem zinterpretowałeś. Przecież wcześniej napisałem, że istotnie, bratu odpowiednią agresję wpoiłem. Więc raczej potwierdzam te wyniki naukowe, a nie chce ich podważac :P Mnie tej agresji nikt nie wpoił, i dłuuugo musiałbym trenować, żeby ją sobie wpoić. A nie mam do tego ochoty, niestety. Tzn mówię o takiej agresji, która pozwoliłaby mi regularnie i z ochotą naparzać się na sparringach, albo sprać kogoś za to, że mi powiedział coś głupiego.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

3 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024