Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obrona kobiety


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

budo_edipro_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Obrona kobiety
Hmm czy kopniak w nasze intymne miejsce to jedyna skuteczna obrona kobiety przed napastnikiem ? czy też niektóre robią coś więcej ? (musze wiedzieć czego się spodziewać)
  • 0

budo_mangha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona kobiety

Hmm czy kopniak w nasze intymne miejsce to jedyna skuteczna obrona kobiety przed napastnikiem ? czy też niektóre robią coś więcej ? (musze wiedzieć czego się spodziewać)

Niektóre lubią zaczynać od kopięcia na kolano :D :D Mozna jeszcze dołożyć gościowi w ucho, w skroń.
  • 0

budo_edipro_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona kobiety
"Mozna jeszcze dołożyć gościowi w ucho, w skroń"
też nogą ??? czy może mniej brutalnie ?
  • 0

budo_mangha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona kobiety

"Mozna jeszcze dołożyć gościowi w ucho, w skroń"
też nogą ??? czy może mniej brutalnie ?

Tak wysoko machać nogą w bezpośrednim starciu ja bym się nie odważyła. Chodziło mi o uderzenie pięścią i/lub łokciem.
  • 0

budo_edipro_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona kobiety
Pięść lub łokieć ? to dziewczyny to potrafią :) hihi tzn z tego jak kiedyś się obijałem po dyskotekach i spelunkach to widziałęm że tylko z otwartej waliły ... nie wiem czemu - brak umiejętniści, obawa połamania kostek- paznokci, czy poprostu tak wygodniej (większą pow. ręki bije) :)
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona kobiety
Ja bym nie lekceważył kobiet. Np. do nas na Kravkę chodzi niewiasta, która oprócz tego, że jest dość napakowana i duża, to jeszcze trenyje kickboxing, więc może nieźle przywalić. Myślę, że sposób obrony kobiety zależy od poziomu wyszkolenia, a w przypadku braku takowego - jest bardziej intuicyjny, niż mężczyzny, a więc wchodzą tu takie skuteczne rzeczy jak np. gryzienie, czy drapanie. Facet musi się tego na nowo wyuczyć, bo od najmłodszych lat uczony jest walk "honorowych"(boks), a każde reguły pozbawiają walkę realizmu.
  • 0

budo_edipro_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona kobiety
No wiem że są fenomenki - ale fenomeni także więc skrajność zostawmy na boku :) co do gryzienia to ostatnio sie o tym przekonałem - ugryzła mnie podczas techniki - drapac nie mogła bo jątak poskładałęm ale zapomniałem o twarzy :( drugi raz nie popełnię tego błędu. Niestety 90% kobiet na ulicy ja postury smukłej :( co im raczej w walce nie pomaga bo co taka niewinna niewiasta moze gdy ją chłop złąpie i ściśnie - ale sam wiem że niektóre to maszynki do zabijania. Na szczęście nie jestem żadnym tam bandytą i chyba się nie musze ich obawiać :) a dostaćna treningu od lepszego/lepszej to żaden wstyd - to dobra nauka (choć duma przy dziewczynie upada).
  • 0

budo_uczestnikforumwbrewwoli
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot i Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona kobiety

Hmm czy kopniak w nasze intymne miejsce to jedyna skuteczna obrona kobiety przed napastnikiem ? )


Nie
  • 0

budo_edipro_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona kobiety
Hmm to co klasyczna/ przeciętna panna może jeszcze zrobić (nie pisze tu o mistrzyniach polski/świata i tym podobne w różnych tak badziewiach tylko o klasyczny przypadek) ???
  • 0

budo_mangha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona kobiety

Hmm to co klasyczna/ przeciętna panna może jeszcze zrobić (nie pisze tu o mistrzyniach polski/świata i tym podobne w różnych tak badziewiach tylko o klasyczny przypadek) ???

Hm.. uderzyć torebką? Zdjąć szpilkę z nogi i próbować walić ją napastnika?

Ja mogę napisać, co ja bym próbowała zrobić... Nie próbowałabym żadnych dźwigni (nie licząc wejść w obronie), gdyż przewaga fizyczna przeciwnika może okazać się nie do przeskoczenia. W kontakcie - mae geri na jaja i trzymanie gardy, w zwarciu lub przy trzymaniu od tyłu - łamanie kolana (a jeśli normalnie to ewentualnie hiza geri w jaja), uderzenia (z przytrzymaniem) na szyję, ucho, skroń i z łokcia na kark, tył głowy, kręgosłup.
Dobrze to chociaż wykombinowałam? Może jako PS. dodam, że tą serię mam prszećwiczoną.
  • 0

budo_edipro_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona kobiety
MAngha :) zabójczyni :) jedźi walcz w UFC bo z opisów fajnie to wygląda :) i może masz szanse :) ... pomyśl o zawodach sportowego jiu-jitsu ... może się wybijesz :)
  • 0

budo_uczestnikforumwbrewwoli
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot i Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona kobiety

Hmm to co klasyczna/ przeciętna panna może jeszcze zrobić (nie pisze tu o mistrzyniach polski/świata i tym podobne w różnych tak badziewiach tylko o klasyczny przypadek) ???


Moze zrobic np sporo dzwigni w parterze, pare rzutów, duszenia.


Hm.. uderzyć torebką? Zdjąć szpilkę z nogi i próbować walić ją napastnika?
Ja mogę napisać, co ja bym próbowała zrobić... Nie próbowałabym żadnych dźwigni (nie licząc wejść w obronie), gdyż przewaga fizyczna przeciwnika może okazać się nie do przeskoczenia.


Jakbys je troche poćwiczyła to bys zmieniła zdanie :-) Dzwignie sa najlepsza bronia dla kobiety.


W kontakcie - mae geri na jaja i trzymanie gardy, w zwarciu lub przy trzymaniu od tyłu - łamanie kolana


Małe szanse ze złamiesz. Sa lepsze obrony.

(a jeśli normalnie to ewentualnie hiza geri w jaja), uderzenia (z przytrzymaniem) na szyję, ucho, skroń i z łokcia na kark, tył głowy, kręgosłup.
Dobrze to chociaż wykombinowałam?


Tak sobie. W tył gowy, kark czy kregosłup mozesz za wiele nie zwojować. Na skroń lepiej z łokcia bic.
  • 0

budo_edipro_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona kobiety
Pawełq ty lepiej powiedz która Cię juz tak załatwiła że masz takie doświadczenie :)
  • 0

budo_mangha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona kobiety

Jakbys je troche poćwiczyła to bys zmieniła zdanie :-) Dzwignie sa najlepsza bronia dla kobiety.

....o ile przeciwnik ustawi się tak, że ja (zakładając jego przewagę fizyczną) będę miała jakieś szansę założyć tą dźwignię.

Małe szanse ze złamiesz. Sa lepsze obrony.

Dlaczego wg Ciebie mam małe szanse: technika jest słaba, czy ja jestem słaba (w porównaniu do przeciwnika)?

Tak sobie. W tył gowy, kark czy kregosłup mozesz za wiele nie zwojować. Na skroń lepiej z łokcia bic.

To zależy od ustawienia, jasne, że uderzenie z łokcia z góry jest silniejsze, ale pisząc o uderzeniach z przytrzymaniem na szyję, ucho, skroń miałam na myśli uderzenia boczną zewnętrzną częścią pięści i przedramienia. Są to uderzenia znacznie silniejsze niż standardowe pięścią, czemu więc wg Ciebie miałyby się nie sprawdzić? IMHO w zwarciu uderzenia z łokcia najlepiej sprawdzają się w sytuacji, kiedy przeciwnik jest już wystarczająco mocno pochylony. Uderzenia z łokcia na bok też uważam za skuteczne, ale zauważyłam, że wykonanie tej techniki zajmuje mi odrobinkę więcej czasu niż opisane uderzenia.

Jeśli za bardzo namieszałam, to przepraszam. Starałam się swoje przemyślenia w miarę obrazowo przedstawić....
  • 0

budo_mangha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona kobiety

MAngha :) zabójczyni :) jedźi walcz w UFC bo z opisów fajnie to wygląda :) i może masz szanse :) ... pomyśl o zawodach sportowego jiu-jitsu ... może się wybijesz :)

EDI.... :) Heh, jak widzisz, to podobno nie nie najlepsze techniki :wink: No ale trzeba pracować, trenować i uczyć się :grin: 8)
  • 0

budo_uczestnikforumwbrewwoli
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot i Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona kobiety
[quote name="budo_mangha"]
....o ile przeciwnik ustawi się tak, że ja (zakładając jego przewagę fizyczną) będę miała jakieś szansę założyć tą dźwignię.[/quote]

Spoko. Ustawi sie. A jak nie to Ty sie tak ustawisz. Acha oczywiście chodzi o dzwignie w parterze. Bo w stójce to faktycznie kiepski pomysł.

[quote]
Dlaczego wg Ciebie mam małe szanse: technika jest słaba, czy ja jestem słaba (w porównaniu do przeciwnika)?[/quote]

I to i to


[quote]
Tak sobie. W tył gowy, kark czy kregosłup mozesz za wiele nie zwojować. Na skroń lepiej z łokcia bic.[/quote]
To zależy od ustawienia, jasne, że uderzenie z łokcia z góry jest silniejsze, ale pisząc o uderzeniach z przytrzymaniem na szyję, ucho, skroń miałam na myśli uderzenia boczną zewnętrzną częścią pięści i przedramienia. Są to uderzenia znacznie silniejsze niż standardowe pięścią, czemu więc wg Ciebie miałyby się nie sprawdzić?[/quote]

W ucho sie sprawdzi ale tam lepiej z otwartej bic. No i tym raczej typa nie wykończysz. W szyje owszem, ale to tródny cel.


[quote]IMHO w zwarciu uderzenia z łokcia najlepiej sprawdzają się w sytuacji, kiedy przeciwnik jest już wystarczająco mocno pochylony.[/quote]


Kiedy przeciwnik znajduje się w pozycji że mozesz go z góry trafić w plecy czy kark łokciem, to lepiej iśc np do gilotynowego duszenia. Albo przyładowac z kolanka w twarz.
  • 0

budo_edipro_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona kobiety

EDI.... :) Heh, jak widzisz, to podobno nie nie najlepsze techniki :wink: No ale trzeba pracować, trenować i uczyć się :grin: 8)


MAngha zapraszam do mnie :) pouczymy się razem - Ty przedstawisz mi swoje techniki a ja Ci przedstawi moję :) będzie to przyjazna wymiana technik :) może sienauczymy czegoś - a nawet nie może tylko napewno :)

Ehh i jeszcze jedno ... mam nadzieje że fiodorek to czyta bo widzę fatalny błąd :( zawsze pisze MANGHA "napisał" a przecie tak nie może być:)
  • 0

budo_mangha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona kobiety

MAngha zapraszam do mnie :) pouczymy się razem - Ty przedstawisz mi swoje techniki a ja Ci przedstawi moję :) będzie to przyjazna wymiana technik :) może sienauczymy czegoś - a nawet nie może tylko napewno :)

Bardzo dziękuję za propozycję, mam nadzieję, że będziemy mieć okazję spróbować :D Jestem oczywiście za :grin:

Ehh i jeszcze jedno ... mam nadzieje że fiodorek to czyta bo widzę fatalny błąd :( zawsze pisze MANGHA "napisał" a przecie tak nie może być:)

Już kiedyś widziałam taką uwagę. Rzeczywiście wygląda to może trochę dziwnie, ale mi nie przeszkadza 8)
  • 0

budo_mangha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona kobiety

[...] ciach!


Boruta, bardzo dziękuję Ci za wszystkie rady i uwagi. Przemyślę to, co mi napisałeś. Liczę na to, że będziemy mieli okazję razem poćwiczyć :grin:
  • 0

budo_uczestnikforumwbrewwoli
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot i Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Obrona kobiety
Ja też ;-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

1 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024