Skocz do zawartości


Zdjęcie

skuteczność bjj na ulicy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: skuteczność bjj na ulicy

Nie ćwiczę bjj i słabo się na tym znam, ale myślę, że skuteczność tego stylu na ulicy będzie odwrotnie proporcjonalna do ilości przeciwników i stosowanych technik parterowych. Z jednym przeciwnikiem można sobie poradzić w parterze, z dwoma - powiedzmy, że też, ale jeżeli ktoś zadusi nawet 2 klientów w parterze, a trzeci i czwarty skopią mu w tym czasie potylicę, to sorry, ale cała zabawa na nic. Zatem wchodzenie w parter przy 2 lub więcej przeciwnikach jest wielce ryzykowne, choć na dobrą sprawę np. samo wejście w nogi i wywrócenie napastnika byłoby całkiem sensowne. Nie ma chyba w bjj OBOWIĄZKU :wink: walki w parterze ?!

Dokladnieale ale zaden styl nie wygra z czterema (nie mowie oplce nozach) to juz wyszsz szkola jazdy w tedy zlezy duzo od zwodnika ozywisci musi cwiczyc MMA
  • 0

budo_faolinar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: skuteczność bjj na ulicy
nie można rozpatrywać stylów z punktu : max ilu kolesi da się załatwić .
bjj jest dobre 1:1 - może lepsze niż większość innych MA , ale za to w walkach 1:x gdzie x >1 traci swój największy atut : parter . Sorry , ale gdybym tłukł się z zawodnikiem bjj na ulicy i byłbym z kumplem , to jeśli którykolwiek z nas ląduje na ziemi a na nim przeciwnik , to drugi robi kolesiowi z mordy kisiel , proste nie?
za to w walce 1:1 wiem ,że w parterze dostałbym wpier.....l .


nie jestem taki pewien , czy jeśli w czasie dymu bjj-wiec spotka bjj-wca to się nie będą pizgać . dzynio chyba jesteś zbyt naiwny :D
  • 0

budo_dzynio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RYBNIK

Napisano Ponad rok temu

Re: skuteczność bjj na ulicy

nie można rozpatrywać stylów z punktu : max ilu kolesi da się załatwić .
bjj jest dobre 1:1 - może lepsze niż większość innych MA , ale za to w walkach 1:x gdzie x >1 traci swój największy atut : parter . Sorry , ale gdybym tłukł się z zawodnikiem bjj na ulicy i byłbym z kumplem , to jeśli którykolwiek z nas ląduje na ziemi a na nim przeciwnik , to drugi robi kolesiowi z mordy kisiel , proste nie?
za to w walce 1:1 wiem ,że w parterze dostałbym wpier.....l .


nie jestem taki pewien , czy jeśli w czasie dymu bjj-wiec spotka bjj-wca to się nie będą pizgać . dzynio chyba jesteś zbyt naiwny :D


Zazartowalem, ale jesli doszlo by do takiej konfrontacji wygral by lepszy po prostu.A jesli jest dwoch ,to rzucasz goscia (gwarantuje ci ze nie jest to przyjemne) sprzedajesz mu kopa ,i walczysz z nastepnym,nikt nie kaze ci sie na niego klasc i czekac na reakcje jego kolegi.
  • 0

budo_dzynio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RYBNIK

Napisano Ponad rok temu

Re: skuteczność bjj na ulicy

Nie ćwiczę bjj i słabo się na tym znam, ale myślę, że skuteczność tego stylu na ulicy będzie odwrotnie proporcjonalna do ilości przeciwników i stosowanych technik parterowych. Z jednym przeciwnikiem można sobie poradzić w parterze, z dwoma - powiedzmy, że też, ale jeżeli ktoś zadusi nawet 2 klientów w parterze, a trzeci i czwarty skopią mu w tym czasie potylicę, to sorry, ale cała zabawa na nic. Zatem wchodzenie w parter przy 2 lub więcej przeciwnikach jest wielce ryzykowne, choć na dobrą sprawę np. samo wejście w nogi i wywrócenie napastnika byłoby całkiem sensowne. Nie ma chyba w bjj OBOWIĄZKU :wink: walki w parterze ?!


Skutecznosc kazdego ze znanych mi styli ,maleje wraz z wzrastajaca liczba przeciwnikow.Jednak przewaga Bjj ,jest to ze w polaczeniu z boxem
czy tez kickiem stajesz "elastyczny",i potrafisz sie znalezc w stojce i w parteze.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024